Oldalak: 1 ... 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 [373] 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725422 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #5580 Dátum: 2015. December 30. - 07:00:51 »

Zoli!
Gratulálok!
Mindig mondom, hogy jó a vegyes a háznál...  Kacsint
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5581 Dátum: 2015. December 30. - 11:03:41 »

Köszönöm Uraim! Emelem


Mindig mondom, hogy jó a vegyes a háznál...  Kacsint
 

Gábor! Emelem
A mi területünkön a saját ízlésem szerinti vadászathoz ez a puska volt a lehető legjobb választás! Igen Vigyorog
Annyira megkedveltem, hogy lehet ezzel is temetnek el... Röhög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5582 Dátum: 2015. December 30. - 11:14:45 »

Köszönöm Uraim! Emelem

Gábor! Emelem
A mi területünkön a saját ízlésem szerinti vadászathoz ez a puska volt a lehető legjobb választás! Igen Vigyorog
Annyira megkedveltem, hogy lehet ezzel is temetnek el... Röhög
 Emelem
A fiadé lesz az... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5583 Dátum: 2015. December 30. - 12:36:29 »

Remélem semmi nem maradt ki...

Semmi! Tökéletes válasz volt!  Kacsint
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5584 Dátum: 2015. December 30. - 13:57:08 »


Mindig mondom, hogy jó a vegyes a háznál...  Kacsint


   Piál Egészségedre ! Nekem is van még 2 liter belőle . Újévig kitart az már valószínű !   Angyal
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5585 Dátum: 2015. December 30. - 14:03:54 »

Újévig kitart az már valószínű !   Angyal

Biztos? Stoel Röhög
 Emelem Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5586 Dátum: 2015. December 30. - 15:22:35 »

Biztos? Stoel Röhög
 Emelem Wave

Van mellé kísérőnek Irsai szőlőpárlat, Taps, kevés Rííí bírs,alma,szilva,körte és törköly .   Piál Jöhet a hideg - be se kell gyújtani !  Röhög   Wave
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #5587 Dátum: 2015. December 30. - 17:55:58 »

Sziasztok Rókavadászok!
Gratulálok Zoli!
Ennek is eljött az ideje...
Tegnap leugrottam Ugrósdy Petihez dúvadazni.
Alapvetően rókára, esetleg aranysakálra számítottunk...
De még mielőtt belevágnék a várdai történetbe, egy adósságomat gyorsan lerovom.
22-én leugrottam hozzánk, fél 5 körül már a ménteleki részen, az ülőkénél voltam. Ott, ahol 7-én a magnumkás kanróka elesett.
Azon a hétvégén (13-án) a hajtásban a vadföldi cirokban 3 róka volt, kettő visszatört, egyet az egyik vendég vadász marasztott helyben nagy nehezen.
Ezek után bíztam a szerencsémben, tudtam hogy van még róka a környéken. Hiába, a kaja és a takarás egy helyen nagy kísértés!
Jó holdvilág, tiszta idő tette még ígéretesebbé a helyzetet. Mivel őzügyben is érdekelt volt a nap, a 222Rem volt nálam. A harmadik hívószéria után bal srég felől (ott egy kis akácfolt van egy magaslessel) megjött a róka. Olyan jó fény volt, hogy szabad szemmel is láttam, ahogy a vetésre kiért. Rácincogtam, majd a megálló rókát helyben marasztaltam 120 méterről.
Gyönyörű szenes kanróka volt Őkeleme...

Visszatérve Petiékhez, az első három hívóhelyen semmi nem mozdult. A 222Rem Krico volt velem ezen a napon is (hiába az első sakálomra nem szívesen lőnék a magnumkával).
Negyedik helynek egy nádasos részt választott Peti és nem tévedett...
A helyszín:

Egy fasorban lévő földút vezetett le ide, Peti a sörétesével lement az alsó lesre.
Engem egy, a fasor szántás felőli szélén álló lesre küldött. Érdekes volt ez az egyszemélyes kis háromszögletű magasles, nekem nagyon tetszett!

Az első hívószéria után nem sokkal megjelent Őkelme 9:10-kor. A helyszín fotóján látni egy halvány sávot a szántásban, egy barázda az, amelyben jött a rudi.
Ahogy fellépett körbenézni, már meg is lőttem félsrégen. Nem hallotta már a lövés dörejét. Igen komoly testsúllyal bíró, nyilván a terület Urának számító kanróka volt.

Az ötödik helyen a gyors hívásra semmi nem mozdult egy ölyvön kívül.
Egy gyors ebéd, majd Lujzival felfegyverkezve mentünk két újabb próbára.
Utolsó előtti hívóhelynek egy újabb nádasos lest választott Peti Hetes mellett. Godena Gabi itt lőtte tavasszal a bakját! Kacsint
Peti elsétált Lujzival, én a les elfoglalása után hívni kezdtem a nyúlsíróval 3/4 1 körül. Tíz perc szünet után újra hívtam, amire fácánkakatolás, majd szarka csörgés volt a válasz. Róka van a közelben!
Elővettem az újdonsült készített szarkasípomat, majd a szarka vészhangját hallattam. Hetes irányából, jó széllel, a nád sarkánál a vetés szélére jött ki egy róka. Mivel a szél miatt onnan vártam, már előzőleg befordultam az irányba. Megvártam míg újra elindul, és felvettem a pusit. A következő megtorpanásakor már rajta voltam és meglőttem szemből. Érdekes módon még láttam, ahoyg befordul a nádba. Hívtam Petit, hogy jöjjenek Lujzival, hátha szükség lesz a segítségére. Nem igen kellett, mert vagy 1,5 méterre a nád szélétől már a kimúlt rókát látni lehetett. Lujzi igen megcsodálta, az első találkozása volt a rókák szabad népének egy már elcsendesedett tagjával. Majd tudni fogja a dolgát legközelebb már...
Ahogy vittem kifelé a gyönyörű, fiatalnak éppen nem nevezhető szuka rókát, húzkodta a kezemből kicsit, nehogy már jól érezzem magam!
Azért szívesen pózolt a terítéknél...

Az utolsó helyen már csak hollók jöttek, így befejeztük a vadászatot.
Petiéknél egy terítékfotó tette még emlékezetesebbé a Karácsony utáni dúvadhívást.

Köszi Peti a lehetőséget, nagyon jól szórakoztunk úgy gondolom újfent!
Várom már a következő alkalmat... Emelem
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5588 Dátum: 2015. December 30. - 18:05:51 »

S
Tegnap leugrottam Ugrósdy Petihez dúvadazni.

[


Gratulálok Csaba! Emelem
Szép terítéket "muzsikáltál" össze! Igen
Jók azok a kis egyszemélyes lesek! Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #5589 Dátum: 2015. December 30. - 18:37:52 »

Csabi, Peti!!!
 Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #5590 Dátum: 2015. December 30. - 18:41:28 »

Nagyon szép!
Gratula a rókalövőknek és kísérőiknek!  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5591 Dátum: 2015. December 30. - 20:08:48 »

Sziasztok Rókavadászok!
Gratulálok Zoli!
Ennek is eljött az ideje...
Tegnap leugrottam Ugrósdy Petihez dúvadazni.
Alapvetően rókára, esetleg aranysakálra számítottunk...
De még mielőtt belevágnék a várdai történetbe, egy adósságomat gyorsan lerovom.
22-én leugrottam hozzánk, fél 5 körül már a ménteleki részen, az ülőkénél voltam. Ott, ahol 7-én a magnumkás kanróka elesett.
Azon a hétvégén (13-án) a hajtásban a vadföldi cirokban 3 róka volt, kettő visszatört, egyet az egyik vendég vadász marasztott helyben nagy nehezen.
Ezek után bíztam a szerencsémben, tudtam hogy van még róka a környéken. Hiába, a kaja és a takarás egy helyen nagy kísértés!
Jó holdvilág, tiszta idő tette még ígéretesebbé a helyzetet. Mivel őzügyben is érdekelt volt a nap, a 222Rem volt nálam. A harmadik hívószéria után bal srég felől (ott egy kis akácfolt van egy magaslessel) megjött a róka. Olyan jó fény volt, hogy szabad szemmel is láttam, ahogy a vetésre kiért. Rácincogtam, majd a megálló rókát helyben marasztaltam 120 méterről.
Gyönyörű szenes kanróka volt Őkeleme...

Visszatérve Petiékhez, az első három hívóhelyen semmi nem mozdult. A 222Rem Krico volt velem ezen a napon is (hiába az első sakálomra nem szívesen lőnék a magnumkával).
Negyedik helynek egy nádasos részt választott Peti és nem tévedett...
A helyszín:

Egy fasorban lévő földút vezetett le ide, Peti a sörétesével lement az alsó lesre.
Engem egy, a fasor szántás felőli szélén álló lesre küldött. Érdekes volt ez az egyszemélyes kis háromszögletű magasles, nekem nagyon tetszett!

Az első hívószéria után nem sokkal megjelent Őkelme 9:10-kor. A helyszín fotóján látni egy halvány sávot a szántásban, egy barázda az, amelyben jött a rudi.
Ahogy fellépett körbenézni, már meg is lőttem félsrégen. Nem hallotta már a lövés dörejét. Igen komoly testsúllyal bíró, nyilván a terület Urának számító kanróka volt.

Az ötödik helyen a gyors hívásra semmi nem mozdult egy ölyvön kívül.
Egy gyors ebéd, majd Lujzival felfegyverkezve mentünk két újabb próbára.
Utolsó előtti hívóhelynek egy újabb nádasos lest választott Peti Hetes mellett. Godena Gabi itt lőtte tavasszal a bakját! Kacsint
Peti elsétált Lujzival, én a les elfoglalása után hívni kezdtem a nyúlsíróval 3/4 1 körül. Tíz perc szünet után újra hívtam, amire fácánkakatolás, majd szarka csörgés volt a válasz. Róka van a közelben!
Elővettem az újdonsült készített szarkasípomat, majd a szarka vészhangját hallattam. Hetes irányából, jó széllel, a nád sarkánál a vetés szélére jött ki egy róka. Mivel a szél miatt onnan vártam, már előzőleg befordultam az irányba. Megvártam míg újra elindul, és felvettem a pusit. A következő megtorpanásakor már rajta voltam és meglőttem szemből. Érdekes módon még láttam, ahoyg befordul a nádba. Hívtam Petit, hogy jöjjenek Lujzival, hátha szükség lesz a segítségére. Nem igen kellett, mert vagy 1,5 méterre a nád szélétől már a kimúlt rókát látni lehetett. Lujzi igen megcsodálta, az első találkozása volt a rókák szabad népének egy már elcsendesedett tagjával. Majd tudni fogja a dolgát legközelebb már...
Ahogy vittem kifelé a gyönyörű, fiatalnak éppen nem nevezhető szuka rókát, húzkodta a kezemből kicsit, nehogy már jól érezzem magam!
Azért szívesen pózolt a terítéknél...

Az utolsó helyen már csak hollók jöttek, így befejeztük a vadászatot.
Petiéknél egy terítékfotó tette még emlékezetesebbé a Karácsony utáni dúvadhívást.

Köszi Peti a lehetőséget, nagyon jól szórakoztunk úgy gondolom újfent!
Várom már a következő alkalmat... Emelem
Gratulálok
Ha lesz időd feltennél egy-két képet arról a szarkasípról, ha nem titok. A ,,lelke" érdekelne, készítenék egyet.
Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5592 Dátum: 2015. December 30. - 20:58:18 »

Köszönöm Urak! Emelem
A vadászat kihívások nélkül nem sokat ér! Igen Vigyorog
Remélem hamarosan jön egy újabb, mert  nagyon szeretek előre kifigyelt "számon tartott" vadra vadászni!
Gratulálok!
Igen, ez a kihívás! Mert úgy viszonylag könnyű vadászni, hogy kimegyek, lövök valamit... De egy bizonyos kiszemeltet elcsípni..., főleg, ha már sejti, hogy mire megy ki a játék..., na az az igazi VADÁSZAT!  Emelem
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5593 Dátum: 2015. December 31. - 14:19:36 »

 Emelem
Tiszteletem az uraknak.
Bár nem szoktam "sűrűn" írni,inkább lelkes olvasója vagyok a fórumnak, úgy gondoltam a mai élményeket megosztanám veletek.
Egy nagyon kedves és nem utolsó sorban lelkes kísérőmmel indultunk reggel vadászni.Őz tarvadat szerettem volna lőni.
Induláskor mondtam is neki hogy ha róka jön akkor megpróbáljuk elcsípni azt is.Jól ismerem a területünk ezen részét,és igy
December végén mindig jól mozognak a rókák. Két falu határának ölelésében,egy erdő alatt helyezkedik el a les amire felültünk.
 Mielőtt  felmaszunk a lesre körbe nézek hátha kint va valami a repcén.Elég  sötét volt még de az őzek már kint voltak.Kicsit vártunk,
Hogy jobb lővilág legyen.Az őzek viszont egyre messzebbre húzódtak ki,de gondoltam semmi gond van még időnk jöhet még bármi.
Ahogy elnézek balra látom hogy egy róka igyekszik vissza az erdőbe.megpróbálok kényelmesebb pozíciót felvenni,de sajnos a -6c fok
És az előző napok nedves időjárása ennek hangot is adott.Nem túl hangosan de reccsent alattam a deszka,ami elég is volt a komának
hogy gyanús legyen neki valami.visszafordult! Na gondoltam erről ennyit,de azért mondtam a kiserőmnek,hogy rásípolok hátha meggondolja
magát.Hát nem..... elment! Rííí Eltelt vagy két perc,mikor Jocó megböki az oldalamat.Ott a róka.Ahogy elnézek jobbra látom ám ,hogy
egy másik róka kint ül az erdő alatt vagy 100 méterre és felénk figyel.(ha kísérő jön velem vadászni,mindíg viszem a 22.wmr-t, is főleg  ha rókára is van esély,mert gyakran elég közel jön a hivásra,és nagyon szeretem ezt a kis kalibert.)Az előző hibából okulva nem mozdulok csak kidugom a puska csövet és fél oldalasan,kitekeredve megkeresem a rókát a céltávcsőben.közben a Rudi elindult felénk és egyre fogyott a távolság.Már arra gondoltam hogy füttyel megállitom de csak szaporázza felénk.Mikor az előttünk levő szántásra ér már csak kb.40-méterre van.Nincs tovább.....észrevesz minket,felnéz a lesre.Nyakán a szálkereszt,és hupp......eldől,nem mozdul többet.Na ez csak összejött,megis érdekelte a nyulpecsenye.Azonnal fújom a kovetkező strófát.10-perc és jobbról az erdő alatt kint a másik.nagyon messze van 300- méter fölött.Fújom a sípot.csak figyel.nem jön! Fejvakarás szünet ,aztán látom ahogy bemegy az erdőbe.Sebaj,szép reggel,róka is lett! Lassan indulnunk kell.Egy cigi még belefér aztán pakolás.Hopp,a róka megint kint van,és lassan de jön felénk.Ezzel meg mi van?Na de próba szerencse.de most nem a nyúlsíróval,hanem a jól bevált és nagyon szeretett SZALONKA hívó pisszegő síppal próbálkoztam.Szívom-fújom kis szünetekkel.(nagyon sok rókát becsaptam már vele)és mi történik?Elindul....sőt rohan......Mivel messziről jön,még helyet tudunk cserélni Jocóval.Na igy már mindjárt más!Kényelmesen elhelyezkedek,nyíl egyenesen felém tart.megtorpan....bizonytalan....síp a számban,szívok egy rövidet újra jön.És most jön a lényeg ami lehet hogy a mi szerencsénk volt.Ahogy elérte a másik róka csapáját az erdő alatti úton,szimatolni kezdett,és pontosan követve azt eljött egészen a szántás széléig.A másik Rudi előttem a szántáson ő meg vagy tíz méterre mögötte.Szembe áll,szügyére célzok.Durr....megugrik de látom hogy beteg....nincs tíz méter amit még meg tud tenni.VÉGE.Na szépen vagyunk.Két róka egy reggel,különböző sipokra.Mindkettő 50-méteren belül jött.Nagyon szépen búcsúztattuk az évet.A két koma este már az örök vadászmezőkön kergeti a pockokat.
A másik puska ma nem jutott szóhoz,de a kis 22.-es újra megmutatta mit tud.
Puska:Marlin 22.wmr.
Lőszer:Hornady FTX 45 gr

Hát ez volt az én nagy élményem,és szám szerint a 28. Rókám ebben a szezonban.És a koslatás még hátravan ......

Hasonló szép élményeket kívánok mindenkinek. Emelem

Üdvözlettel:Gabca
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #5594 Dátum: 2015. December 31. - 14:25:46 »


Hát ez volt az én nagy élményem,és szám szerint a 28. Rókám ebben a szezonban.És a koslatás még hátravan ......

Hasonló szép élményeket kívánok mindenkinek. Emelem

Üdvözlettel:Gabca
Gratulálok!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 [373] 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: