Oldalak: 1 ... 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725524 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5445 Dátum: 2015. Július 24. - 15:39:19 »

Valdd be, hogy megetted... Ördög
Igazhitű exdirektor, a ramadán utáni héten nem eszik rókát Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5446 Dátum: 2015. Július 24. - 16:38:16 »

Igazhitű exdirektor, a ramadán utáni héten nem eszik rókát Ördög
Studinka jutott eszembe,amikor egy villás ágon vittem a gaz felé a földi maradványokat...Ez a róka tiszta volt,egészséges,de még így is nagyon büdös.Megfőzni-megenni???  Hány
(amúgy meg a fogyókúrába sem férne bele,egy egész róka...füle esetleg pirítva...Ha ma összejön viszek is belőle Peti szomszédomnak...  Bion rá jobban ráfér Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #5447 Dátum: 2015. Július 24. - 17:23:11 »

Én már többször tapasztaltam ,hogy a meglőtt süldőrókát ott hagyom az öreg szuka elviszi.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5448 Dátum: 2015. Július 24. - 19:03:37 »

Én már többször tapasztaltam ,hogy a meglőtt süldőrókát ott hagyom az öreg szuka elviszi.
Ez sem hülyeség. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5449 Dátum: 2015. Július 24. - 23:09:01 »

Gyorsan tanul a rókacsalád. Pláne,ha egy tapasztalt szuka felügyeli a kis hebrencs süldőt. Én a lesről figyeltem a kamaszróka ugrándozását,(most jöttem rá,hogy Vuk mozgása mennyire el van találva a Dargay rajzfilmben) az anyuci meg egy bála tetejére ült. Horizontra,háttérben a faluval,s olyan helyre,hogy mindig rámlásson. Ördög Egy idő után a tiniróka is odaült mellé. Hazafelé meg utánaugatták diadalukat. Nincs még vége. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5450 Dátum: 2015. Július 25. - 16:28:03 »

Gyorsan tanul a rókacsalád. Pláne,ha egy tapasztalt szuka felügyeli a kis hebrencs süldőt. Én a lesről figyeltem a kamaszróka ugrándozását,(most jöttem rá,hogy Vuk mozgása mennyire el van találva a Dargay rajzfilmben) az anyuci meg egy bála tetejére ült. Horizontra,háttérben a faluval,s olyan helyre,hogy mindig rámlásson. Ördög Egy idő után a tiniróka is odaült mellé. Hazafelé meg utánaugatták diadalukat. Nincs még vége. Kacsint
Azt hiszem mégiscsak békén hagyom őket. 2 róka maradt ezen a területen,ami legközelebb van a stratégiailag fontos gyümölcsöseinkhez.Az egyikben kb. 30 darab 6 éves fát kell pótolni a pockok miatt. A fák alatt látni a rókák kaparását,ahogy a pockokat keresik. Nagy segítséget jelentenek mindenütt. Megyek más tarlókra.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5451 Dátum: 2015. Július 28. - 22:05:17 »

Pénteken felszerelődött a vegyescsövű. Vasárnap belőttem, ma este pedig az első éles próbáját szerettem volna megtartani. Ehhez egy  búzatarlót szemeltem ki, ahol komolyabb rókamozgásra számítottam és még ott voltak a már összerakott körbálák.
Alig indultunk el Gyöngyivel a tarlón, ő már észre is vett egy rókát a tábla bal szélén. Két egymás melletti bála épp jó fedezéket kínált, oda húzódtunk óvatosan, aztán betöltöttem és elkezdtem cincogni. A meglehetősen nagy távolság, és az úton levő forgalom zaja eleinte eredménytelenné tette a hívást, de aztán egyszer csak felkapta a fejét a koma!
Innét már könnyen ment. Szépen, folyamatosan jött a hívásra, és amikor kb. 80 méterre keresztbe fordult, megérintettem a gyorsított ravaszt. A lapockalövés szinte megemelte egy pillanatra a jól fejlett süldőt, és aztán üres zsákként omlott össze. Igen jó kezdés volt!


A fényképezés után visszamentem Gyöngyihez, és tovább sétáltunk a tábla közepe felé, ahol majd lesbe szerettem volna húzódni. Alig tettünk pár lépést, amikor a jobb oldali kukoricából lépett ki egy róka. Sajnos ez valószínűleg észrevett bennünket - felnőttnek is néztem - és hiába mentem utána, amikor a terepviszonyok engedték, eltűnt.

Ezután zavartalanul foglalhattuk el helyünket a kinézett bálák mögött. Itt elég nagy területet beláttunk, és mindjárt kitűnt, hogy a gödörben levő bálasoron három kölyökróka játszik. Egy darabig nem reagáltak a cincogásra, kettő önfeledten játszott, majd a harmadik elindult felénk, és szépen bejött kényelmes lőtávolságra.  Ott is maradt.

Alig csendesedett el a kicsit hátul meglőtt gyenge süldő, Gyöngyi újabb rókát vett észre, ezúttal velünk szemben, a kukorica előtt. Pár percet várnom kellett, hogy hűljön a cső, ismét pontos legyen a lövés. Aztán ő is megkapta a golyót.

Lent a gödörben ismét három róka bóklászott a tarlón. Egyik foghatott is valamit, mert láttam a távcsőben, hogy eszik. Vártam egy jó darabig, majd újra cincogtam. Most két kölyök indlut felénk. Egész közelre hívtam őket, és egy-egy sörétlövéssel (a másik nem ment el, amikor a társa elesett) ezeket is meg tudtam lőni. És utána letettem a puskát. Mindennek van határa...



 Emelem


Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5452 Dátum: 2015. Július 28. - 22:38:55 »

Gratulálok!!! (meg persze sárga irigység  ÖrdögEmelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #5453 Dátum: 2015. Július 28. - 22:42:49 »

 Emelem
Pénteken felszerelődött a vegyescsövű. Vasárnap belőttem, ma este pedig az első éles próbáját szerettem volna megtartani. Ehhez egy  búzatarlót szemeltem ki, ahol komolyabb rókamozgásra számítottam és még ott voltak a már összerakott körbálák.
Alig indultunk el Gyöngyivel a tarlón, ő már észre is vett egy rókát a tábla bal szélén. Két egymás melletti bála épp jó fedezéket kínált, oda húzódtunk óvatosan, aztán betöltöttem és elkezdtem cincogni. A meglehetősen nagy távolság, és az úton levő forgalom zaja eleinte eredménytelenné tette a hívást, de aztán egyszer csak felkapta a fejét a koma!
Innét már könnyen ment. Szépen, folyamatosan jött a hívásra, és amikor kb. 80 méterre keresztbe fordult, megérintettem a gyorsított ravaszt. A lapockalövés szinte megemelte egy pillanatra a jól fejlett süldőt, és aztán üres zsákként omlott össze. Igen jó kezdés volt!


A fényképezés után visszamentem Gyöngyihez, és tovább sétáltunk a tábla közepe felé, ahol majd lesbe szerettem volna húzódni. Alig tettünk pár lépést, amikor a jobb oldali kukoricából lépett ki egy róka. Sajnos ez valószínűleg észrevett bennünket - felnőttnek is néztem - és hiába mentem utána, amikor a terepviszonyok engedték, eltűnt.

Ezután zavartalanul foglalhattuk el helyünket a kinézett bálák mögött. Itt elég nagy területet beláttunk, és mindjárt kitűnt, hogy a gödörben levő bálasoron három kölyökróka játszik. Egy darabig nem reagáltak a cincogásra, kettő önfeledten játszott, majd a harmadik elindult felénk, és szépen bejött kényelmes lőtávolságra.  Ott is maradt.

Alig csendesedett el a kicsit hátul meglőtt gyenge süldő, Gyöngyi újabb rókát vett észre, ezúttal velünk szemben, a kukorica előtt. Pár percet várnom kellett, hogy hűljön a cső, ismét pontos legyen a lövés. Aztán ő is megkapta a golyót.

Lent a gödörben ismét három róka bóklászott a tarlón. Egyik foghatott is valamit, mert láttam a távcsőben, hogy eszik. Vártam egy jó darabig, majd újra cincogtam. Most két kölyök indlut felénk. Egész közelre hívtam őket, és egy-egy sörétlövéssel (a másik nem ment el, amikor a társa elesett) ezeket is meg tudtam lőni. És utána letettem a puskát. Mindennek van határa...



 Emelem



Naplózva
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #5454 Dátum: 2015. Július 28. - 22:44:19 »

 Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #5455 Dátum: 2015. Július 28. - 22:48:10 »

Pénteken felszerelődött a vegyescsövű. Vasárnap belőttem, ma este pedig az első éles próbáját szerettem volna megtartani.

 Igen   Taps   Emelem   Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #5456 Dátum: 2015. Július 28. - 23:01:09 »

Peti...
Csak ennyit: vegyes rulez!
 Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5457 Dátum: 2015. Július 28. - 23:51:06 »

 Igen Emelem

 S.Peti

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5458 Dátum: 2015. Július 28. - 23:57:09 »

Peti...
Csak ennyit: vegyes rulez!
 Emelem  Emelem  Emelem
A vegyes még pálinkában sem az igazi...  Röhög.            Stoel




 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5459 Dátum: 2015. Július 29. - 08:24:05 »

Pénteken felszerelődött a vegyescsövű. Vasárnap belőttem, ma este pedig az első éles próbáját szerettem volna megtartani. Ehhez egy  búzatarlót szemeltem ki, ahol komolyabb rókamozgásra számítottam és még ott voltak a már összerakott körbálák.
Alig indultunk el Gyöngyivel a tarlón, ő már észre is vett egy rókát a tábla bal szélén. Két egymás melletti bála épp jó fedezéket kínált, oda húzódtunk óvatosan, aztán betöltöttem és elkezdtem cincogni. A meglehetősen nagy távolság, és az úton levő forgalom zaja eleinte eredménytelenné tette a hívást, de aztán egyszer csak felkapta a fejét a koma!
Innét már könnyen ment. Szépen, folyamatosan jött a hívásra, és amikor kb. 80 méterre keresztbe fordult, megérintettem a gyorsított ravaszt. A lapockalövés szinte megemelte egy pillanatra a jól fejlett süldőt, és aztán üres zsákként omlott össze. Igen jó kezdés volt!


A fényképezés után visszamentem Gyöngyihez, és tovább sétáltunk a tábla közepe felé, ahol majd lesbe szerettem volna húzódni. Alig tettünk pár lépést, amikor a jobb oldali kukoricából lépett ki egy róka. Sajnos ez valószínűleg észrevett bennünket - felnőttnek is néztem - és hiába mentem utána, amikor a terepviszonyok engedték, eltűnt.

Ezután zavartalanul foglalhattuk el helyünket a kinézett bálák mögött. Itt elég nagy területet beláttunk, és mindjárt kitűnt, hogy a gödörben levő bálasoron három kölyökróka játszik. Egy darabig nem reagáltak a cincogásra, kettő önfeledten játszott, majd a harmadik elindult felénk, és szépen bejött kényelmes lőtávolságra.  Ott is maradt.

Alig csendesedett el a kicsit hátul meglőtt gyenge süldő, Gyöngyi újabb rókát vett észre, ezúttal velünk szemben, a kukorica előtt. Pár percet várnom kellett, hogy hűljön a cső, ismét pontos legyen a lövés. Aztán ő is megkapta a golyót.

Lent a gödörben ismét három róka bóklászott a tarlón. Egyik foghatott is valamit, mert láttam a távcsőben, hogy eszik. Vártam egy jó darabig, majd újra cincogtam. Most két kölyök indlut felénk. Egész közelre hívtam őket, és egy-egy sörétlövéssel (a másik nem ment el, amikor a társa elesett) ezeket is meg tudtam lőni. És utána letettem a puskát. Mindennek van határa...





 Emelem

Üdv a Vadásznak!   Taps
Erős kezdés!  Igen Csak így tovább!

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: