Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725453 alkalommal)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5415 Dátum: 2015. Július 16. - 20:05:33 »

Anti!  Igen Igen Igen Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5416 Dátum: 2015. Július 16. - 20:53:35 »




Vele avattam fel az M77-et. Táncol




Gratulálok Anti a puskaavatáshoz! Emelem

 Szombaton este egy tarló mellé ültem, ahonnan 10 perccel előtte vonult le a kombájn.
Még el sem rendeztem a cuccaimat, amikor megjelent a tarlón két róka.
A távcsőben egy idei kölyköt és egy felnőtt rókát tudtam elkülöníteni.
Mivel disznóra számítottam nem akartam sokáig várni, hogy lőtávolba érjenek, így elővettem a sípot.
Egy rövidet hívtam, a felnőtt róka azonnal elindult felém, a kölyök meg csak bámult.
Aztán olyan gyorsan közeledett az "érdeklődő", hogy rá kellett füttyentenem, hogy egy pillanatra megálljon. OOO
A következő másodpercben meg már ott is volt a 6,5 gr-os lövedék...
Egy időben a lövéssel megugrott a másik, majd pár méter után megállt...
Addigra sikerült a golyós csövet újra tölteni, de a bizonytalan "hátország" miatt inkább elengedtem.
 Egy nagyon kis testű szukarókát sikerült terítékre hoznom.
Fotót nem rakok fel, mert még a célballisztikai topicban is "húzós" lenne... Stoel
A tiszteletadás és fényképezés után visszamentem a lesre, és a kellemes tarlóillatban tücsökszó mellett
vártam a disznókat... Emelem







 




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5417 Dátum: 2015. Július 16. - 22:19:10 »

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5418 Dátum: 2015. Július 16. - 22:23:51 »

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5419 Dátum: 2015. Július 17. - 08:45:59 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #5420 Dátum: 2015. Július 17. - 11:33:21 »

Csodálkoztam is, mert nem érzem magam valami jó hívónak (Őrhalmi Mester biztos nem engedne át a nyúl-nyelvvizsgán  OOO  Ördög). De a rókának valószínű tetszett a furcsa akcentussal beszélő tapsifüles hangja.
Antikám! Gratulálok!  Emelem
Azért nem szoktam "megbuktatni" a hívó vadászokat! NoNo
A kanrókákra (is) rájár a rúd! Szerdán este én is "lebuktattam" egyet... Szintén nyúlsírásra jött. Lő
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #5421 Dátum: 2015. Július 17. - 11:50:23 »

Anti, Petya, Csabi!
Gratulálok!

Nekem is szerencsés napjaim voltak. A tarlók szaporodásával úgy éreztem, hogy kinn a helyen.
Első este egy repcetarlón földről, egy lelógó ág takarásának segítségével, 67 lépésről lőttem egy kistestű öreg szukát a kisblaser golyós csövével. 2 napra rá, U. Petiéknél elkövetett sikeres őzvadászat megkoronázásaként, már otthon, egy friss tarló közé beékelődő fasor álcázásában lőttem bő 30 lépésről, a kisvegyes sörétes csövével egy szintén felnőtt szukát. Ez mondjuk csak a másnap reggeli utánkeresés után lett meg. Kb 40 m halálvágta után, a fasor túloldalán levő tarlóig jutott, ott találtam rá félig befúródva a szalmatörek alá.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #5422 Dátum: 2015. Július 17. - 17:07:02 »


Öreg szuka utolsó egerészése.


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5423 Dátum: 2015. Július 17. - 17:53:05 »

Öreg szuka utolsó egerészése.




Gratulálok! Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #5424 Dátum: 2015. Július 17. - 21:59:33 »

Nekem is szerencsés napjaim voltak. A tarlók szaporodásával úgy éreztem, hogy kinn a helyen.
Első este egy repcetarlón földről, egy lelógó ág takarásának segítségével, 67 lépésről lőttem egy kistestű öreg szukát a kisblaser golyós csövével. 2 napra rá, U. Petiéknél elkövetett sikeres őzvadászat megkoronázásaként, már otthon, egy friss tarló közé beékelődő fasor álcázásában lőttem bő 30 lépésről, a kisvegyes sörétes csövével egy szintén felnőtt szukát. Ez mondjuk csak a másnap reggeli utánkeresés után lett meg. Kb 40 m halálvágta után, a fasor túloldalán levő tarlóig jutott, ott találtam rá félig befúródva a szalmatörek alá.
 Emelem
Gabikám!
Örül a szívem, hogy jól szórakozol! Gratulálok a "lányokhoz" és a bakhoz is! S.Peti
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5425 Dátum: 2015. Július 18. - 06:51:38 »



Első este egy repcetarlón földről, egy lelógó ág takarásának segítségével, 67 lépésről lőttem egy kistestű öreg szukát a kisblaser golyós csövével. 2 napra rá, U. Petiéknél elkövetett sikeres őzvadászat megkoronázásaként, már otthon, egy friss tarló közé beékelődő fasor álcázásában lőttem bő 30 lépésről, a kisvegyes sörétes csövével egy szintén felnőtt szukát.

Gratulálok Gábor! Emelem
Pontosan az ilyen találkozásokhoz jó a vegyescsövű! Igen
Adódhat bármilyen szituáció nem kell bosszankodni, mert "minden" kéznél van! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5426 Dátum: 2015. Július 18. - 08:40:21 »

Gratulálok a sikeres rókavadászoknak!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5427 Dátum: 2015. Július 18. - 10:47:09 »

 Róka Lő Igen Igen Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #5428 Dátum: 2015. Július 22. - 14:23:58 »

Gratulálok ez úton is minden elejtőnek!
Pár napja csend honol itt, ezért az elmúlt egy hónap történéseit foglalnám össze egy jó nagy dióhéjban.
Öt róka esett általam, bár igencsak el voltam foglalva a hamvas varjakkal. De egyszerűen imádom a 17hmr-t!
Az első június 26-án esett. Bálákhoz álltam ki egy kicsit hívogatni. Még jócskán világosban láttam idei rókákat szólóban és párban is. Az első nyúlsírásra egy fiatal kanróka szaladt be, de úgy meglepődtem a gyors befutásra, hogy forintos pozícióban belenyúltam a gyorsított elsütőbillentyűbe és elé lőttem. Na, ezt jól elamatőrködtem... Fejbever
Később, lővilág vége felé jobbról mögöttem hallottam rókaugatást, gondoltam megpróbálkozom még 1x. Jött is szépen az ifjú harcos, de párhuzamosan oldalazva haladt, így megállítottam, majd útjára engedtem a "golyóbist".
Pár napra rá Tiszaalpáron volt szerencsém próbálkozni, ez úttal egy öreg kan jött be a hívásra lővilág végén. Messze volt egy kicsit, úgy 150m körül, nem tudtam még mire képes a kis meggymag ezen a távon. Szemből, kissé srégan lőttem rá. Pár métert elszaladt, de nagy betegen megállt, ekkor lőttem meg másodjára, amelyre elfeküdt végre, gerincet ért a lövedék.
A 3. róka Szob és Zebegény között esett, egy fiatal szuka jött be a nyúlsíró hangokra. Közelebbre már cincogással "húztam" be. 36 méterről lőttem nyaktövön.
Ezután két érthetetlen hibázás, de kiderült, hogy egy eldőlés okozta az 50m-en 5cm-es alacsony lövést!!! Ekkor döntöttem el, hogy az alumínium szerelék félre lesz állítva, azóta egy Warne került fel. Nagyon rendben van azóta...
A következő rókám igazi "minta" róka volt, mert onnan jött, ahonnan a legideálisabb volt (nekem). Nyúlsírásra tűnt fel, majd út közben egy pockot fogva velem párhuzamosan visszafelé indult. Csak egy cincogás és dördült a fegyver (ekkor 30-06-os volt velem). Egy szép kanróka került terítékre, gondolom a terület gazdája lehetett.
Az utolsó róka tegnap esett. Egy kukoricást őriztem egy nagyvadas területen, amely kaszálóval volt szomszédos, amelyen bálák voltak itt-ott. A sarki lesre ültem fel, ahonnan a kukoricás felé vitte a szagomat a szél. Egy mezei nyúl kapott frászt tőlem, mert többször próbálkoztam nyúlsírással szürkülettől, azonban csak ő szaladt be vehemensen, a rókák szabad népe nem mutatkozott. 23 óra körül már indulni készültem, mert nem mozdult semmi, csak dámokat láttam időnként. Egy utolsó nyúlsírás, mire pár percre tőlem balra a kukorica sarkán megjelent egy róka, de a lámpára eloldalgott. Időnként láttam a szemét villanni, de nem mutatta meg magát. Próbálkoztam menyét vészhanggal, majd a Szilas barátom által tambulátorként emlegetett síp hangjaira velem szemben megjelent az erdőszélén egy róka. Blatton lőttem, de vagy 10 métert elszaladt. Láttam hogy ült a lövésem, de azért szerencsém volt, hogy a kaszálón maradt és ott borult fel!
Egy szuka róka volt.
Az a tapasztalatom, hogy a V-Max lövedék jelentős vérzést okoz, a gereznán elég sok vér szokott lenni, több, mint egyéb kalibereknél. Viszont nagyon tetszik továbbra is a legkisebb magnumka!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5429 Dátum: 2015. Július 22. - 18:25:57 »

Gratulálok Csabi!  Igen Emelem Piál Piál Piál

Nálunk ma volt nagyon rókás reggel, összesen hetet láttunk. Vendégem kettővel csökkentette a számukat.  Igen Emelem Piál Piál



 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: