Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725532 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #5355 Dátum: 2015. Május 20. - 17:41:37 »

 Emelem
Gyere Csabi mihamarabb!
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #5356 Dátum: 2015. Május 21. - 16:27:35 »

Köszönöm szépen Urak!
A csúzli 120-ba fáj, a lőszer 4500Ft/50db.
Ati!
Mentem volna már Pünkösdkor vasárnap este, de a sógornőmék lefoglalták a hétvégi házat.
Viszont jövő vasárnap legkésőbb megyek, kereslek majd!
Köszi az invitálást!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Tibko
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #5357 Dátum: 2015. Május 25. - 13:55:39 »

Április 19 óta nemvoltam a revírben, minden időmet lekötötte az éretségire való felkészülés. Mivel, most, hogy már túlvagyok rajta, az esős napok után vasáranp végre kisütött a nap. Elhatároztam, hogy megtöröm a böjtöt, és kimegyek vadászni. Ki is mentem a választott területrészre, 19:00 körül másztam fel a lesre. Az első 20 perc eseménytelen volt, csak 2 kullancsot találtam a nadrágomon, de "hatástalanítottam" őket Vigyorog Utánna jött egy fácánkakas, tavalyi sutácskák, majd el is mentek. Gondoltam, előveszem a sípjaimat. Cincogtam, kipróbáltam, naggyából 10 percig, rendszertelenül. Egy őzbak jőtt ki a szemközti erdőből, olyan 120méterre. Azt figyelgettem, két dám ünő is mutatkozott, és akkor a szemem sarkából jobb félen mozgást vettem észre, egy róka ballagott a szántásra. Egyből elkapott az izgalom, nyúltam a puskámért, a nagy sietségben bele is ütöttem a lesbe Nevet A róka figyelt, de nem ugrott el. Aztán szépen elhelyezkedtem, mélyket lélegeztem, és a nemrégi hibázásomból tanulva nem siettem el a dolgot. A koma lefeküdt, talán valami pocok kötötte le a figyelmét.   Hosszan céloztam, kibiztosítottam, majd lőttem. Elsült a ZKK, és helyben marasztalta a komát. Nagyon megörültem, elejtettem életem első vadját, ami egy kan róka volt Mosolyog Nagyon érdekel a vadászata, a hívását akarom elsajátítani, a sípok használatát gyakorlom, és hát valamiféle eredmények mutatkoznak, csak soha nemtudom, hogy véletlen-e, vagy nem Nevet Volt, hogy kipróbáltam a nyúlsírást, és 2-3 percre rá egy nyúl futott sebesen felém /április hónap/. Cincogásra egyszer egy ragadozómadár jött felém, épp feküdtem a földön, mikor felé néztem, megláthatott és elszállt. Meg egyszer a kutyánkat is megtréfáltam vele Nevet Meglátjuk milesz belőle, mindenesetre köszönöm Diánának a szép élményt!  Emelem

ui: A kép a helyszínen készült, így találtam rá, gyorsan fényképeztem, mert sötétedett, nem a legjobb minőségű kép, de az élmény annál inkább  Mosolyog


Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5358 Dátum: 2015. Május 25. - 18:11:34 »






 Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5359 Dátum: 2015. Május 25. - 18:53:34 »

Köszönöm szépen Urak!
A csúzli 120-ba fáj, a lőszer 4500Ft/50db.
Ati!
Mentem volna már Pünkösdkor vasárnap este, de a sógornőmék lefoglalták a hétvégi házat.
Viszont jövő vasárnap legkésőbb megyek, kereslek majd!
Köszi az invitálást!

Szia !

Mit tud a kis mérges ?  Azt látom hogy a rókát lerendezi  Igen  de át is üti vagy csak belül rak rendet ?   
Tudom hogy nem rúghat nagyot de érdekelne hogy viselkedik lövéskor . A 0.22 -ek kis csettenésére vagy a 222 -ek kicsit vágósabb mozgását érezni ?     Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5360 Dátum: 2015. Május 25. - 18:55:38 »




Szép ajándék érettségire. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5361 Dátum: 2015. Május 25. - 19:56:58 »

Szia !

Mit tud a kis mérges ?  Azt látom hogy a rókát lerendezi  Igen  de át is üti vagy csak belül rak rendet ?   
Tudom hogy nem rúghat nagyot de érdekelne hogy viselkedik lövéskor . A 0.22 -ek kis csettenésére vagy a 222 -ek kicsit vágósabb mozgását érezni ?     Emelem


A Hornady V-Max még 222-ben sem nagyon üti át a rókát, de így is lett megkonstruálva az a mag. Belül ripityára szakad, csak egy kis lapos rézdarab marad meg a lövedékfarból.
Ha bejut a "gépházba", iszonyatos pusztítást végez, viszont ha egy kicsit is hátracsúszik: vér semmi nem lesz utána és a világból is kifut az a szerencsétlen sebzett vele.
Egyébként messze a legpontosabb lőszer, amit próbáltam hozzá, de a fent említett tulajdonsága és mivel igen behatárolt a használata a rendkívüli érzékenysége miatt, én nem használom többé.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #5362 Dátum: 2015. Május 26. - 12:32:49 »

Szia !

Mit tud a kis mérges ?  Azt látom hogy a rókát lerendezi  Igen  de át is üti vagy csak belül rak rendet ?   
Tudom hogy nem rúghat nagyot de érdekelne hogy viselkedik lövéskor . A 0.22 -ek kis csettenésére vagy a 222 -ek kicsit vágósabb mozgását érezni ?     Emelem


Szia Stefi!
Az első rókánál volt kimenet, a másodiknál nem. Rúgása semminek mondható, a hangja a kettő közé tehető. Nekem varmint csővű a pusim, az is sokat segít a pontos lövésben.
Egyet értek Gewehr-rel, hogy érzékeny kaliber, de mivel dúvadazásra fejlesztették ki, én használom minden lőhető dúvadra majd. Viszont feltételezem, hogy kell a pontos lövés, ebben is egyetértünk. A lövedék tulajdonsága úgy van, ahogy Gewehr írja, széteső mag, varmint lőszer lévén.
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5363 Dátum: 2015. Május 26. - 13:54:51 »


Gewehr , Őrhalmi !  Köszönöm  !     Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #5364 Dátum: 2015. Május 26. - 15:01:33 »

A Hornady V-Max még 222-ben sem nagyon üti át a rókát, de így is lett megkonstruálva az a mag. Belül ripityára szakad, csak egy kis lapos rézdarab marad meg a lövedékfarból.
Ha bejut a "gépházba", iszonyatos pusztítást végez, viszont ha egy kicsit is hátracsúszik: vér semmi nem lesz utána és a világból is kifut az a szerencsétlen sebzett vele.
Egyébként messze a legpontosabb lőszer, amit próbáltam hozzá, de a fent említett tulajdonsága és mivel igen behatárolt a használata a rendkívüli érzékenysége miatt, én nem használom többé.

 Emelem
Milyen magot ajánlanál (töltőnek) 222-esben?
Mondjuk azt néztem, hogy a lőport illetően a nem éppen fényes választék miatt sem egyszerű tölteni ebben a kaliberben.
Ha gondoljátok áttehetjük a lőszertöltésbe a kérdést, vagy ha bárkinek van tapasztalata ebben a kaliberben privátban is jöhet.
Köszönet!
 Wave
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #5365 Dátum: 2015. Május 27. - 00:31:53 »

Tibko,

gratulalok es kivanok meg sok ehhez hasonlo sikeres rokavadaszatot!  Igen

 Emelem
Naplózva
Tibko
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #5366 Dátum: 2015. Május 27. - 18:44:56 »

Köszönöm szépen Mindenkinek!  Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5367 Dátum: 2015. Május 27. - 22:33:57 »

Emelem
Milyen magot ajánlanál (töltőnek) 222-esben?
Mondjuk azt néztem, hogy a lőport illetően a nem éppen fényes választék miatt sem egyszerű tölteni ebben a kaliberben.
Ha gondoljátok áttehetjük a lőszertöltésbe a kérdést, vagy ha bárkinek van tapasztalata ebben a kaliberben privátban is jöhet.
Köszönet!
 Wave

Személy szerint én mostanában a powerhead II magot szeretném kipróbálni majd.
Egyébként nyilván a felhasználási terület (is) határozza meg, hisz van, amikor a varmint mag a célszerűbb (sűrűn lakott terület közelében például, volt is már erről itt szó korábban).
U.Péter fórumtársunk például nagyon dícsérte az egybenmaradósabb magok közül a Speer Hot Cor-t, én mindenképp kipróbálnám azt is.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #5368 Dátum: 2015. Május 28. - 08:56:21 »

Személy szerint én mostanában a powerhead II magot szeretném kipróbálni majd.
Egyébként nyilván a felhasználási terület (is) határozza meg, hisz van, amikor a varmint mag a célszerűbb (sűrűn lakott terület közelében például, volt is már erről itt szó korábban).
U.Péter fórumtársunk például nagyon dícsérte az egybenmaradósabb magok közül a Speer Hot Cor-t, én mindenképp kipróbálnám azt is.  Igen


Köszönöm. Péter írt privátban. Ezeket összegezve szerintem már fogok tudni tanácsot adni.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5369 Dátum: 2015. Május 28. - 11:30:00 »

Emelem
Milyen magot ajánlanál (töltőnek) 222-esben?
Mondjuk azt néztem, hogy a lőport illetően a nem éppen fényes választék miatt sem egyszerű tölteni ebben a kaliberben.
Ha gondoljátok áttehetjük a lőszertöltésbe a kérdést, vagy ha bárkinek van tapasztalata ebben a kaliberben privátban is jöhet.
Köszönet!
 Wave

Nosler Ballistic tip, vagy 50 gr. vagy 55 gr. Mind a két 222-es nagyon jó pontos vele. Jó pár róka bánta, meg egy őz. Nálam.....
Őzet lőttem 55 gr.-es Lapua-val.
Barátomnak 52-es HP Flat base Speer volt a vadász lőszere, volt tűzbe rogyás is, de nagyrésze jelentős távokat menekült, vért viszont jócskán adott a legtöbb esetben.
Én célba 52-es HP Boat tail Speer-t lőttem, kipróbáltam a Hornady 55-ös FMJ-t és a Sierra 50-es HP-t, az is pontos, de szar csinálni, mert nem BT, és néha begyűri a nyakat. matrica függő. Nagyon kicsi az egész cucc, és sokkal nehezebb megfogni, dolgozni vele, mint egy rendes méretű skulóval. A Speer mind a Hot Cor és Grand Slam lövedékeit csak 6 millitől kezdi csinálni, alatta emlékeim szerint nem alkalmazza a "hot cor" kötési technikát.
Ha jól lövi a puska, titathatatlanul itt is a 60 gr-es NP a legjobb nagyvadra, megboldogult barátom - nagy 222-es guru - elég sok turkácsot szenderített vele jobblétre, és nem csak fültő lövéssel.
130-as és 133-as porokkal jól muzsikál, a 135-ös már lassú. A QL szerint vqn hozzá jobb is, de én nem próbáltam.......... még egy font is - nemhogy egy kiló - qrva sok patronra elég, és mi van, ha nem jó hozzá, annyira nem motivált az a beígért plusz pár tucat m/sec, ami vagy van, vagy nincs........ Kacsint Vigyorog
A legnagyobb belső kapacitású hüvely, ami elég egyenletes is, a Remingtoné, ennél tényleg számít pár tized grain púder is, kicsit elnagyolod, aztán már quqázhatod is jóval hamarabb a hüvelyeket.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: