Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725676 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 16. - 20:50:59 »

Van egy Vadásztársaság (ha jól emlékszem a Szanyi VT), ahol szépen van apróvad, tesznek is érte. Úgy emlékszem valamelyik vadászlapban is volt erről a VT-ről szó. Elismerésre méltó hozzáállásuk, erőkifejtésük.

Na..., ebben a társaságban csak az a tag jelenhet meg az apróvadvadászatokon, aki év közben bemutatott x db (4-5) rókát!
Szerintem ez jó dolog.
Na akkor Nálunk 2-3-an vadásznának. Vigyorog
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Steve
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 16. - 20:53:04 »

Köszönöm Pista, de nem enyém az érdem, ha nem az ecseté! >Nevet

Szóval kitépted az ecsettolad..... gyozo Wave
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 16. - 21:07:35 »

Van egy Vadásztársaság (ha jól emlékszem a Szanyi VT), ahol szépen van apróvad, tesznek is érte. Úgy emlékszem valamelyik vadászlapban is volt erről a VT-ről szó. Elismerésre méltó hozzáállásuk, erőkifejtésük.

Na..., ebben a társaságban csak az a tag jelenhet meg az apróvadvadászatokon, aki év közben bemutatott x db (4-5) rókát!
Szerintem ez jó dolog.

Szerintem is jó dolog lenne, de nem tudom hogyan lehetne ellenőrízni, hogy tényleg meg volt-e. Meg az ilyen kezdeményezéseket nagyon nehéz átverni a tagságon. Bár néhányan örülnénk neki (10%). Van olyan társam, aki egymaga 60 rókát lőtt a tavalyi szezonban, de a többiek csak ölbe tett kézzel várják, hogy a húsvad szezon beinduljon.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 16. - 21:23:11 »

Van egy Vadásztársaság (ha jól emlékszem a Szanyi VT), ahol szépen van apróvad, tesznek is érte. Úgy emlékszem valamelyik vadászlapban is volt erről a VT-ről szó. Elismerésre méltó hozzáállásuk, erőkifejtésük.

Na..., ebben a társaságban csak az a tag jelenhet meg az apróvadvadászatokon, aki év közben bemutatott x db (4-5) rókát!
Szerintem ez jó dolog.

Szerintem is jó dolog lenne, de nem tudom hogyan lehetne ellenőrízni, hogy tényleg meg volt-e. Meg az ilyen kezdeményezéseket nagyon nehéz átverni a tagságon. Bár néhányan örülnénk neki (10%). Van olyan társam, aki egymaga 60 rókát lőtt a tavalyi szezonban, de a többiek csak ölbe tett kézzel várják, hogy a húsvad szezon beinduljon.

Szerintem ha a rókakilövések a társaságon belül maradnak, akkor nincs semmi gond. Vagyis ha valaki lő 15 rókát és abból átad két vadásztársának 5-5 darabot, akkor nincs semmi gond, mert a három főre jutó rókakilövés "teljesítődött".

A gond az lenne, ha az ismerősöktől szereznék be a rókákat...

Különben tenni kell az apróvadért, aki jót akar nyúlra-fácánra vadászni, az kelljen fel a karosszékből, vagy ne siránkozzon!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. április 17. - 07:20:12 »

"Különben tenni kell az apróvadért, aki jót akar nyúlra-fácánra vadászni, az kelljen fel a karosszékből, vagy ne siránkozzon!"

 Éljen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
ifjzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. április 21. - 06:16:50 »

Üdv!
Most értem haza a 3 napos vadászatból! Első nap a déli szél sajnos megtréfált, eredmény nélkül tértem haza. Szombaton viszont sikerült síppal behívni egy rókát és elejteni. Majd vasárnap éjjel még két rudit sikerült elejtenem ugyanott szintén síppal. A kukoricaföldön ebben a verőfényes holdvilágban rendkívül látványos volt. Nagyon élvezetes volt, még sosem próbáltam éjjszaka. Az eredmény nagyon fellelkesített, igaz be kell valljam sok rókánk van.
Gyönyörű éjjszakákkal ajándékozott meg Diana, főleg hogy még egy röfit is tartogatott számomra.
Hasonló szép élményeket kívánok Mindenkinek!
Naplózva

A vadászatról könyvtárnyi irodalom van, de az állatokkal még senki sem beszélt!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. április 21. - 07:03:23 »

Gratulálok! Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. április 27. - 10:12:59 »

Üdv!
Most értem haza a 3 napos vadászatból! Első nap a déli szél sajnos megtréfált, eredmény nélkül tértem haza. Szombaton viszont sikerült síppal behívni egy rókát és elejteni. Majd vasárnap éjjel még két rudit sikerült elejtenem ugyanott szintén síppal. A kukoricaföldön ebben a verőfényes holdvilágban rendkívül látványos volt. Nagyon élvezetes volt, még sosem próbáltam éjjszaka. Az eredmény nagyon fellelkesített, igaz be kell valljam sok rókánk van.
Gyönyörű éjjszakákkal ajándékozott meg Diana, főleg hogy még egy röfit is tartogatott számomra.
Hasonló szép élményeket kívánok Mindenkinek!

Szevasz Zoli!

És majd milyen lesz ha rákaptok annak az ízére amikor a tarlókat végiglámpázzátok a vadőrrel.  Mosolyog Kacsint
Nekünk a legeredményesebb éccakánk 7 róka volt, de hibáztunk is vagy 3-4-et.

Volt olyan, hogy a kivilágított, járó motorú Nívához szó szerint odajöttek a süldőrókák.
Ez aratás után volt közvetlenül, biztos vagyok benne, hogy kombájnnak nézték a sárga nívát.

Nagy P. 222-ese azt hiszem majd nagyon jó szolgálatot fog tenni nyáron a tarlókon... Vadász

Nálam is jól szolgált, jópár rudics szárad a 3,6-os PMP lelkén. Kacsint
Naplózva
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. április 27. - 13:06:10 »

Mekkorák a kisrókák most? Tudja esetleg valaki?
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. április 27. - 13:17:25 »

Kicsik. >Nevet
Naplózva
ifjzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. április 27. - 15:10:47 »

Szerbusz Wetzlar!
Tavaly nyáron mi is hasonló eredményt produkáltunk Nagy P. barátommal. De ahogy elnézem, ezt idén is meg lehet ismételni. Hát igen nekem is dukál már egy .222 vagy .223 as. Jó szolgálatot tenne. De amíg nincs, megteszi a már meglévő is. Ma megyek ismét vadászni, 9 napig csak vadászat. Ha hazaértem jelentkezek, remélem sok szép élménnyel térek majd haza. Sok sikkert Mindenkinek!
Naplózva

A vadászatról könyvtárnyi irodalom van, de az állatokkal még senki sem beszélt!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. április 27. - 17:18:53 »

Mekkorák a kisrókák most? Tudja esetleg valaki?
Változó,mert nem egyszerre ellenek.Az átlag macska nagyságu.Már kijárnak a kotorék elé.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. április 27. - 21:19:24 »

Köszi, majd kinézek próbálok fotózni egyet. Mosolyog
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 03. - 22:18:39 »

Sziasztok!
Tegnap este Hetényegyházánál az M5-ös mellett este 8 körül egy magaslati pontnak tekinthető dombocskán ültem le egy vadászcimbivel rókalesre. Körös körül boronált terület, azt gondoltam, hogy nem lephet meg a rudi. Fél kilenc körül a 2. hívásra egyszer csak azt látom, hogy vagy 80 méterre közelít egy róka. Megállt, én szépen megcéloztam, majd csett. Újra felhúzom a pusit, csett. Skuló ki, 2. skuló csett, 3. szintén! Ezt végignézte a rudi! Akkor visszaindult. Ekkor jöttem rá, hogy NEM BIZTOSÍTOTTAM KI!!!
A Jó Isten nem szánta nekem ezen az estén ezt a rókát! Angyal
Sajnos nem az első ilyen esetem, de korábban hamarabb leesett a tantusz! Vadász
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 16. - 18:08:35 »

Sziasztok!

Ma délben, a falugondnok távollétében  én hordtam ki a szociális étkeztetés ebédjeit az igénylőknek. Saját autóval voltam, közel 20 éthordó és a több kilométeres távolság miatt ezt nem is igen lehet másként. 12 óra körül volt az idő, amikor a Meggyes utca egyik udvarába bementem. Már az utcán feltűnt, hogy erősen kiabálnak a tyúkok. Az első udvaron senki, ez nem is nagyon lepett meg, általában be kell menni a lakásba. Hátrébb a baromfiak elkerített területén nagy cirkusz, rohangálás, kotkodácsolás. Sietek arra, hát a hátsó részben egy róka birkózik egy nagy kendermagos tyúkkal. A többi baromfi (csak pár darab) szalad előre. A kerítés betonalapja miatt nem igazán láttam a küzdőkből sok mindent, de azt igen, hogy a róka utoléri a tyúkot, megfogná a hátát, a tyúk menekül, repül a toll, átfordulnak egymáson, a róka nem bír a zsákmányával. Ekkor már elég közelre futottam, kezemben az éthordóval, rendelésösszesítő lappal csak kiabálni tudtam. Erre a koma, mint a villám, azonnal a legközelebbi épület takarásába ugrott és eltűnt. Ahogy egy másodpercre láttam, kis termetű, kopott szőrű jószág, valószínűleg kölykes szuka. Néhányan tudni vélik, hogy a közeli kis erdőfoltban van a kotorék, kölykökkel. Múlt héten pár házzal feljebb egy libát is levett a tojásról, de még megölni sem tudta.
A télen járt ezen e környéken egy rutinos jószág, ami meg is úszta a vadászatot. Lehet, hogy ugyanaz...

A házigazda egyébként részegen aludt a lakásban, a kutya is csak a kiabálásomra érkezett meg. A kendermagos tyúk megúszta ugyan, de egy másiknak csak a tollait találtuk meg. A túlságosan alacsony kerítésen ugrott ki-be a róka.

Nem akartam még, de a jövő héten ismét meg kell kérnem az engedélyt a belterületi vadászatra.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: