Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725641 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #255 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 17:10:46 »

Azért,mert bejöttek a nyúlsirásra még nembiztos,hogy fogtak nyulat.A ragadozók ösztönösen ismerik a hangot.
A szarkák,varjuk sem láttak még uhut,mégis támadják.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 19:55:11 »

2 éve teljesen kopasz rókát lőttem...tiszta csúf, kopasz szürke veszedelem volt.
Nem volt szép látvány, egy szál szőr nem volt rajta.
Ha jól emlékszem még a régi fórumra fel is tetted.Nem semmi látvány volt.
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #257 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 08:59:12 »

Sziasztok!
Gratula a rókavadászoknak!
Tegnap nem mindennapi élményben volt részem. R.palotán az új M0-ás mellett, a Forráskanyarnál ültünk ki Szálas Jencivel rókalesre. ....


Gratulálok!
Naplózva

Üdv:
Huta
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #258 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 20:30:08 »

Nemrég értem haza a vadászatból és ezt el kell mondjam: Már viszonylag korán kiültünk a lesre, mert meghívóm egy selejt bakot szeretett volna lőni(sajnos nem jött neki össze, "csak" kímélendő bakok jöttek ki elé). Kb. fél óra múlva a távcsőben észrevettem egy rókát, amint tőlem kb. 300-400m-re egerészett. Próbáltam a nyúlsíró sípot, de nem volt rá hatással, szép lassan távolodott. Utána egy kis szünet, majd egy fekete foltot vettem észre a lucerna között, ami felém haladt. Ezt kezdtem el figyelni. Először görényre vagy valami kisragadozóra tippeltem, de aztán egyszer csak kiért egy tisztásra és már láttam, hogy egy szép  fekete macska lopakodik ennyire óvatosan(tőlünk 5km-re a falu és a legközelebbi tanya is 2 km-re volt). Úgy bő fél óra alatt már majdnem odaért hozzám.Célba vettem, de elsőre nem sikerült jól eltalálnom, mert elugrott-egyenesen be a les alá. Gyorsan újratöltöttem, és fütyültem egyet, hátha megáll. Így is lett, így a 2. lövés már jó helyre ment... tűzbe rogyott(TOZ-8M, Remington Mirage lőszerrel).
De a java ezután jött! Meghívóm telefonon érdeklődött hogy mire lőttem, majd megbeszéltük, hogy mivel lassan sötétedik, így befejezzük a vadászatot. Összeszedtem mindent, nagy nehezen lemásztam a lesről, majd kimentem a lucernára, hogy azon gyalogoljak vissza a találkozó helyre. Ahogy nézelődöm, fura érzésem volt. Mintha valaki nézne. Szétnéztem, és a föld túlsó végén egy trágyarakás mellett felfigyeltem egy világos foltra, ami kirítt a sötét gazból. Akárhogy néztem, nem illett a képbe. Nosza puskákat le(nálam volt a FÉG is) távcső elő és elsőre, mintha egy kutyát vélnék látni előttem. Kicsit élesítek a képen... hát mit látok? Tőlem 300m-re egy szinte teljesen fehér róka néz farkasszemet velem. Szinte megállt bennem az ütő. Újra nézem: nem teljesen hófehér, egy kicsit szürkés,de biztos, hogy róka. gyorsan cuccokat le, FÉG elő, betárazok, és a fák között osonva megpróbálok közelebb jutni ehhez a fenséges vadhoz. közben meg-megállok és belenézek a távcsőbe, hogy ott van-e még. Ott van és mintha most másfele nézne. Még közelebb megyek-már eltakarja a közénk került kupac. Még két lépés... és már csak egy fehérrel körbevett vörös foltot látok eltűnni a gazban. Nem várt be. Egy világ dőlt bennem össze...
Mikor meghívóm ideér, gratulál a dúvadhoz, majd mikor mesélem neki a rókát, látom rajta, hogy hiszi is, meg nem is. Aztán mikor látja, hogy hajthatatlan vagyok, mondja,hogy még senki nem látott a környéken ilyen rókát, de volt itt a '80-as évekig egy ezüstróka telep, így elképzelhetőnek tartja,hogy valamelyik szökevény leszármazottja(tavaly esett egy ennél a vt-nél, ami szinte ezüstszürke volt, csak a hátán volt egy kis vörös szín-jó ismerősöm lőtte, ki is tömette). Persze nekem mindegy, hogy került ide, de azt hiszem, ma vele fogok álmodni...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2008. Szeptember 28. - 20:49:57 »

 :'(
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #260 Dátum: 2008. Október 05. - 12:26:16 »

Nemrég értem haza a vadászatból és ezt el kell mondjam:

Szia Girgi!

Ha nem idei kölyökróka volt akkor van még esélyed ugyanazon a helyen vagy a környékén meglátni csak többször ki kell ülni. Az ilyenért érdemes.
Ha idei akkor nem sok esély van rá, mert azok mostanában keresnek maguknak új revírt és jó messze is elvándorolnak.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #261 Dátum: 2008. Október 06. - 09:03:20 »

Nemrég értem haza a vadászatból és ezt el kell mondjam:

Szia Girgi!

Ha nem idei kölyökróka volt akkor van még esélyed ugyanazon a helyen vagy a környékén meglátni csak többször ki kell ülni. Az ilyenért érdemes.
Ha idei akkor nem sok esély van rá, mert azok mostanában keresnek maguknak új revírt és jó messze is elvándorolnak.

Abban reménykedem én is, hogy nem vándorol el.
"Az ilyenért érdemes." Hát, nem egyszer jutott eszembe és ábrándoztam már el róla azóta is...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #262 Dátum: 2008. Október 06. - 10:23:23 »

Gratula Girgi!

A macsekkal azért ne nagyon dicsekedj! Már sajnos nem indok, hogy minden lakott hely messze van...
Csak ha támad vagy betegséget terjeszt - sajnos...
Mostanában agresszívekkel találkozom én is Fejvakarás  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #263 Dátum: 2008. Október 06. - 10:46:37 »

Gratula Girgi!

A macsekkal azért ne nagyon dicsekedj! Már sajnos nem indok, hogy minden lakott hely messze van...
Csak ha támad vagy betegséget terjeszt - sajnos...
Mostanában agresszívekkel találkozom én is Fejvakarás  Nyihi
Ez egy jól megtermett girhes jószág volt... látszott rajta, hogy alig vánszorog, habzott a szája és támadó viselkedése volt... De azért a rókát jobban sajnálom.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2008. Október 06. - 15:10:57 »

Nemrég értem haza a vadászatból és ezt el kell mondjam:

Szia Girgi!

Ha nem idei kölyökróka volt akkor van még esélyed ugyanazon a helyen vagy a környékén meglátni csak többször ki kell ülni. Az ilyenért érdemes.
Ha idei akkor nem sok esély van rá, mert azok mostanában keresnek maguknak új revírt és jó messze is elvándorolnak.

Abban reménykedem én is, hogy nem vándorol el.
"Az ilyenért érdemes." Hát, nem egyszer jutott eszembe és ábrándoztam már el róla azóta is...

Szervusz Gergő!

Dögtér, dögtér,dögtér...

 Vadász Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #265 Dátum: 2008. Október 06. - 15:58:47 »


Szervusz Gergő!

Dögtér, dögtér,dögtér...

 Vadász Wave

Szia! Wave

Sajnos nem vagyok tag -sem ezen a területen, sem máshol. Pedig hidd el, ha rajtam múlna, egyfolytában a rókák után járnék... így viszont várom a következő meghívást erre a területre, hátha újra összefutok ezzel az ünneplő-frakkossal.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #266 Dátum: 2008. Október 07. - 21:07:57 »

Ma este sikerült eggyel apasztani az állományt. Nádas és szántóföld határán levő lesre ültem, sajnos a szántón épp dolgozott egy traktor, és kb 20 percenként elment a les mellett. Az egyik ilyen csendes időszakban, mikor a gép a tábla másik végén járt, megláttam a nádba vágott nyiladékon egy rókát. Hosszában jött a nyiladékon pont felém, de nem túl gyorsan, néha megállt figyelni. Még teljesen világos volt, simán tudtam volna lőni, de gondoltam közel engedem amennyire lehet. Mikor kb 60m-re volt ügetésbe váltott és elég tempósan közeledett. Végig a céltávcsőben figyeltem, ahogy úgy 30m-re ért jó hangosan rácuppantottam. Rögtön megtorpant, én meg odalőttem. Szemből, föntről érte a lövés, helyben maradt. Sajna ahogy a legutóbbit, ezt is csúnyán megtépte a 30-06-os, pedig szép hibátlan bundája volt. Szemlátomást egészséges, jó kondiban levő fiatal példány volt. A fegyver IZS Artemida 30-06, a lőszer Sako SHH 11,7g-os.

Utána már nem is maradtam sokáig, mert a traktor csörömpölése meg a lövés hangja szerintem világgá zavart mindent a környékről.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #267 Dátum: 2008. Október 07. - 21:34:30 »

Ma este sikerült eggyel apasztani az állományt.

 Igen A Big5 témát is be kellene melegíteni  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2008. Október 07. - 22:24:20 »

Szerintetek milyen lőszer kímélné meg a bundáját nagykaliberből?Teljes köpenyessel érdemes lenne megpróbálni SP helyett?
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #269 Dátum: 2008. Október 07. - 22:46:24 »

Szerintetek milyen lőszer kímélné meg a bundáját nagykaliberből?Teljes köpenyessel érdemes lenne megpróbálni SP helyett?
Igen. Nekem van olyan ismerősöm,aki rókára 7,62*54R S&B 11,7gr MFJ-vel megy(vagy nagy ritkán WOLF 11,7gr) és szinte mindig szép irhát húz le a komáról.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: