Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725648 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #165 Dátum: 2008. Július 21. - 14:14:00 »

Igen a rudihoz!
Melyik hangra ugrottak a bakok?

Köszi!

A bakok gida hangra jöttek be. A rudi után -de kronológiailag mégis közvetlen előtte- az est fénypontja az a hatalmas bak volt ami a gidás sutával jött be 50m-re. Kapitális.
Két szépség hibát tudtam felfedezni:
1.) Szabályos hatos... Vigyorog
2.) Ezt a bakot(!) Én a büdös életbe nem fogom a falra feltenni.... Nyihi

A baj! Pedig a Cody lecsapta vona azt is. Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2008. Július 21. - 14:34:44 »

Szervusz Steve!

Gratulálok a rókához és a szép lövéshez! Igen

Lehet, hogy a nagy távolság is közrejátszott, de meglepő, hogy két csonttalálattal csak ilyen kis kimeneti nyílás lett. De jó lesz majd a téli rókákra, megmarad majd szépen a bőrük!

Csak kár, hogy 222 Rem.-ban nincs Cody.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #167 Dátum: 2008. Július 21. - 16:01:28 »

Olyan tavalyi forma kan róka volt.

Pista!

Gratulálok! Üdítő hallani a ragadozóvadászatokról szóló történeteket, ilyenkor az üzekedés homályába szoktak merülni rókáink-borzaink. Szóval  Igen Igen Igen

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2008. Július 21. - 19:17:20 »

Köszi Srácok!

Anti!

Úgy tudom, hogy lesz 222-ben is Cody.
 Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #169 Dátum: 2008. Július 21. - 20:48:34 »

Gratulálok! Igen
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2008. Július 21. - 22:03:21 »

Úgy tudom, hogy lesz 222-ben is Cody.

Ez jó hír, remélem mielőbb kapható lesz.  Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #171 Dátum: 2008. Július 22. - 10:26:16 »

Steve, gratulálok a hosszú lövéshez! Szép lehetett! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2008. Július 22. - 10:40:13 »

Steve, gratulálok a hosszú lövéshez! Szép lehetett! Igen

Köszi Péter! Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #173 Dátum: 2008. Július 22. - 12:08:33 »

Szia Steve!

"messze volt. 242 lépés.
Olyan tavalyi forma kan róka volt. A talátot blatt középen, lapocka mögött kapta. A kimeneti nyílás nem volt nagyobb mint 5-7mm, pedig bordát ütött be is, ki is a lövedék.
Kíváncsi lennék, hogy őzben hogyan teljesít ez a lövedék! Számomra meglepően keménynek tűnik."

Gratulálok! Taps

Én 222.-sel két évig nem mertem őzet lőni, mert olyan "játék fegyvernek" tartottam, és inkább gyakorlásra használtam. Egyszer úgy hozta a sors, hogy nagyon kellett egy suta valakinek, és az a fegyver volt nálam, így hát meglőttem egyet vele. Igen csak meglepődtem ahogy szinte földhöz vágta a lövés. Azóta jó pár őzet és rókát lőttem ezzel a kaliberrel. (Gyakran messzebbről is, mint azt a nagygolyóssal megtenném.)
Én is azt tapasztaltam hogy,  -még ha mindkét oldalon bordát ér a lövés akkor is-   egy-egy kis luk látszik mindkét oldalon, de belűl igen csak nagy munkát végez! Olyan bevérzések vannak, ( főleg lapockáknál) ami egy nagy kalibernek is becsületére válna. A sokkhatása talán sokkal nagyobb, mint a lövés okozta sérülések. Szerencsére, nem kellett egyet sem keresnem, mert vérnyom az nem igazán van.
A közeli (40-50 m)  lövéseknél,  őznél, azt is tapasztaltam, hogy a lövés után, egy pár másodpercig áll helyben, vagy lép egyet-kettőt mint ha mi sem történt volna,  és csak utána esik el. Azt szoktam mondani: szerencsétlen észre sem vette, hogy már halott!

« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 22. - 12:53:25 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. Július 22. - 12:50:38 »

Szia Steve!

"messze volt. 242 lépés.
Olyan tavalyi forma kan róka volt. A talátot blatt középen, lapocka mögött kapta. A kimeneti nyílás nem volt nagyobb mint 5-7mm, pedig bordát ütött be is, ki is a lövedék.
Kíváncsi lennék, hogy őzben hogyan teljesít ez a lövedék! Számomra meglepően keménynek tűnik."

Gratulálok! Taps

Én 222.-sel két évig nem mertem őzet lőni, mert olyan "játék fegyvernek" tartottam, és inkább gyakorlásra használtam. Egyszer úgy hozta a sors, hogy nagyon kellett egy suta valakinek, és az a fegyver volt nálam, így hát meglőttem egyet vele. Igen csak meglepődtem ahogy szinte földhöz vágta a lövés. Azóta jó pár őzet és rókát lőttem ezzel a kaliberrel. (Gyakran messzebbről is, mint azt a nagygolyóssal megtenném.)
Én is azt tapasztaltam hogy,  -még ha mindkét oldalon bordát ér a lövés akkor is-   egy-egy kis luk látszik mindkét oldalon, de belűl igen csak nagy munkát végez! Olyan bevérzések vannak, ( főleg lapockáknál) ami egy nagy kalibernek is becsületére válna. A sokkhatása talán sokkal nagyobb, mint a lövés okozta sérülések. Szerencsére, nem kellett egyet sem keresnem, mert vérnyom az nem igazán van.
A közeli (40-50 m)  lövéseknél,  őznél, azt is tapasztaltam, hogy a lövés után, egy pár másodpercig áll helyben, vagy lép egyet-kettőt mint ha mi sem történt volna,  és csak utána esik el. Azt szoktam mondani: szerencsétlen észre sem vette, hogy már halott!


« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 22. - 12:53:43 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2008. Július 22. - 12:52:36 »

Valamiért lemaradt a válaszom... Szomorú

Köszönöm Attila! Wave

Szinte "átszúrta" a rókát a golyó..., az is igaz, hogy egy tapodtat sem ment. Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #176 Dátum: 2008. Július 22. - 14:22:32 »

Nekem is van egy "érdekes történetem 222-el"

Egy Juliusi naplemente rókás tarlós cserkelés után felültünk egy kicsit az útban eső lesre, vagy 5 éve nem ülhetett már rajta senki, nagy meglepetés, mert kiváltott egy disznó kb 80 métere az erdőből, nem is kicsi, cimbi közben puska fel, a disznó megtorpan, Bummmm
Disznó vissza az erdőbe.
-Bameg..., a kicsi puska van nálam.
-Blatton lőte???
-Ja a fene a hülye fejemet
-Na akkor várjunk még....
Ekkor egy halk puffanás.
-Mi a fene volt
-Eldölt a  disznó, de várjunk még, mert én úgy láttam hogy rendesen felkapta a lábát...

A disznó 50 métert ment el, (vér nélkül) teljesen blatton volt lőve, a másik moldalon a bőr alatt ált meg a skuló, bent borzalmas munkát csinált, nagy véraláfutások stb.  120 kg volt zsigerelve.

Nem piszkálódni, de ilen is van, mérges kis göbecs, a cimbim még most is mondogatja, valószínűleg nem lőtt volna rá, főleg nem blatton ha eszébe van hogy a 222-es van nála.
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2008. Július 22. - 20:04:30 »

Húha...azért akkora vadászlázam még sosem volt, hogy ne tudjam milyen kaliberű puska van a kezemben.  Mosolyog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #178 Dátum: 2008. Július 23. - 08:40:25 »

Húha...azért akkora vadászlázam még sosem volt, hogy ne tudjam milyen kaliberű puska van a kezemben.  Mosolyog

Hát akkor még más volt, nem volt "ennnyi" disznónk, fiatalabbak voltunk, nem értettünk "annnyira" a vadászathoz, és még lehetne sorólni... Wave
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #179 Dátum: 2008. Július 23. - 09:21:21 »

Ilyen helyzetre megoldás az, ha a 'kiskaliberű' puskád is legalább 308-as. Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: