Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725662 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Július 03. - 17:05:04 »

Köszönöm!

Jan!

Érdekes lehet Nálatok ez a "rókahiány". Mi a faluban 2005 aug.-tól 2006. márc.-ig elkaptunk 30-32-t, na akkor 2006 nyarán kevés volt. De azóta folyamatosan sok van.
Mondjuk én nem nagyon bánom...

Ez persze relatív hogy sok vagy kevés. Csak ahhoz mérem hogy tavaly hasonló időszakban 9-10 példányt lőttem a tarlókon, meg jópárat hibáztam is, idén pedig még nem is láttam. Pedig nagyon készültem az aratásra, de eddig hiába.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Július 03. - 17:08:35 »

U.Péter! Gratulálok az elejtéshez!

"Ezen a környéken tanyázik a Meggyes utcai Rém,... "
Hát ez nagyon jó! Bion

"Ha a bamba nézésben lenne verseny, alighanem vetélytárs nélkül győznék."
Nana, abban én is jó vagyok! Amikor legutóbb 8-10m-ről fölélőttem egy borznak, akkor különösen jól ment!


Egyébként nálunk idén feltűnően kevés a róka. Igaz hogy tavaly eléggé apasztottuk az állományt, (főleg én) de akkor is érthetetlen hogy szinte üres minden tarló.

Szia Jan!

Nálunk évek óta "kevés" a Róka, pedig a terület belseje apróvadas.
Én úgy vettem észre hogy amióta az imunizáci megkezdődött, és az utánni években bejött a rüh, az szinte kiírtotta a rókaálomány, persze vadász segítséggel együtt, és azóta, talán még a min. létszám alatt van.
Volt olyan év, hogy nem tudtunk egész télen csak egy rókát lőni társas vadászaton. Ez 10.01-től 01.31-ig jópár hétvége, és Febr-ban még direk rókahajtás, vagyis séta puskával Nyihi. Úgyhogy róka probléma mindenhol változik, a szomszédoknak most is van rendesen...



Persze az is lehet hogy idén nem kevés a róka, hanem ez a normális létszám, viszont akkor tavaly volt rendkívül sok.
De hamarosan kiderül mert most kicsit jobban rámegyek erre a témára.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Július 04. - 08:14:47 »

U.Péter! Gratulálok az elejtéshez!

"Ezen a környéken tanyázik a Meggyes utcai Rém,... "
Hát ez nagyon jó! Bion

"Ha a bamba nézésben lenne verseny, alighanem vetélytárs nélkül győznék."
Nana, abban én is jó vagyok! Amikor legutóbb 8-10m-ről fölélőttem egy borznak, akkor különösen jól ment!


Egyébként nálunk idén feltűnően kevés a róka. Igaz hogy tavaly eléggé apasztottuk az állományt, (főleg én) de akkor is érthetetlen hogy szinte üres minden tarló.

Szia Jan!

Nálunk évek óta "kevés" a Róka, pedig a terület belseje apróvadas.
Én úgy vettem észre hogy amióta az imunizáci megkezdődött, és az utánni években bejött a rüh, az szinte kiírtotta a rókaálomány, persze vadász segítséggel együtt, és azóta, talán még a min. létszám alatt van.
Volt olyan év, hogy nem tudtunk egész télen csak egy rókát lőni társas vadászaton. Ez 10.01-től 01.31-ig jópár hétvége, és Febr-ban még direk rókahajtás, vagyis séta puskával Nyihi. Úgyhogy róka probléma mindenhol változik, a szomszédoknak most is van rendesen...



Persze az is lehet hogy idén nem kevés a róka, hanem ez a normális létszám, viszont akkor tavaly volt rendkívül sok.
De hamarosan kiderül mert most kicsit jobban rámegyek erre a témára.

Elképzelhető, hogy tavaly sokat lőttetek és ez befolyásolta valamennyire az idei állomány nagyságát? Vagy valami más? Emlékeim szerint a volt területünkön is hullámzott időnként a rókalétszám, pedig rajtam kívül nem igazán lőtték őket.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Július 04. - 08:56:27 »

U.Péter! Gratulálok az elejtéshez!

"Ezen a környéken tanyázik a Meggyes utcai Rém,... "
Hát ez nagyon jó! Bion

"Ha a bamba nézésben lenne verseny, alighanem vetélytárs nélkül győznék."
Nana, abban én is jó vagyok! Amikor legutóbb 8-10m-ről fölélőttem egy borznak, akkor különösen jól ment!


Egyébként nálunk idén feltűnően kevés a róka. Igaz hogy tavaly eléggé apasztottuk az állományt, (főleg én) de akkor is érthetetlen hogy szinte üres minden tarló.
Eltűntek nálunk is jószerével. Három kölyök keverget a szedrek körül, nyilván a szuka is megvan valahol, de azon kívül semmit sem látni. Pedig a rétek kaszáltak mindenütt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Július 04. - 23:53:54 »

Nálunk most kezdték az aratást, már vagy harmadszor ülöm az egyszem tarlót és a múlt heti süldőn kívül semmi. Ma sem... Se disznó, se róka?! Se egy jó, olcsó távcső? Há legyen má valami!  Vadász
Naplózva

Üdv:
Huta
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Július 05. - 13:21:15 »

Tegnap este kiszöktem vadászni...láttam egy igazi sci-fi-be való szörnyet...
Rókának hívják ugyan, de egy csutka volt a farka, fekete-szürke csapzott, szőrcsomós, csatakos egy jószág volt, a fülei végei tiszta sebek...öreg rókalaki volt.
Egy szerencséje volt mindösszesen, hogy éppen egy dombra kocogott fel, aminek a másik felén bálákat szedtek össze a traktorral...így úszta meg a 8 mm.-t.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Július 06. - 21:47:48 »

U.Péter! Gratulálok az elejtéshez!

"Ezen a környéken tanyázik a Meggyes utcai Rém,... "
Hát ez nagyon jó! Bion

"Ha a bamba nézésben lenne verseny, alighanem vetélytárs nélkül győznék."
Nana, abban én is jó vagyok! Amikor legutóbb 8-10m-ről fölélőttem egy borznak, akkor különösen jól ment!


Egyébként nálunk idén feltűnően kevés a róka. Igaz hogy tavaly eléggé apasztottuk az állományt, (főleg én) de akkor is érthetetlen hogy szinte üres minden tarló.

Szia Jan!

Nálunk évek óta "kevés" a Róka, pedig a terület belseje apróvadas.
Én úgy vettem észre hogy amióta az imunizáci megkezdődött, és az utánni években bejött a rüh, az szinte kiírtotta a rókaálomány, persze vadász segítséggel együtt, és azóta, talán még a min. létszám alatt van.
Volt olyan év, hogy nem tudtunk egész télen csak egy rókát lőni társas vadászaton. Ez 10.01-től 01.31-ig jópár hétvége, és Febr-ban még direk rókahajtás, vagyis séta puskával Nyihi. Úgyhogy róka probléma mindenhol változik, a szomszédoknak most is van rendesen...



Persze az is lehet hogy idén nem kevés a róka, hanem ez a normális létszám, viszont akkor tavaly volt rendkívül sok.
De hamarosan kiderül mert most kicsit jobban rámegyek erre a témára.

Elképzelhető, hogy tavaly sokat lőttetek és ez befolyásolta valamennyire az idei állomány nagyságát? Vagy valami más? Emlékeim szerint a volt területünkön is hullámzott időnként a rókalétszám, pedig rajtam kívül nem igazán lőtték őket.


Tavaly negyven egynéhány esett a területen, ebből 10 v 11-et én lőttem, meg 4-et elhibáztam. Azokon a tarlókon ahol tavaly szinte minden este volt 1-2 róka most semmi. Összesen egyet láttam az elmúlt napokban, de az meg messze volt. Igaz hogy tavaly más gabona volt ezeken a táblákon, később volt aratás, lehet hogy ez is közrejátszik.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Július 06. - 22:43:06 »

Tavaly negyven egynéhány esett a területen, ebből 10 v 11-et én lőttem, meg 4-et elhibáztam. Azokon a tarlókon ahol tavaly szinte minden este volt 1-2 róka most semmi. Összesen egyet láttam az elmúlt napokban, de az meg messze volt. Igaz hogy tavaly más gabona volt ezeken a táblákon, később volt aratás, lehet hogy ez is közrejátszik.

Egy biztos: nálunk is alig-alig látni őket... Volt egy, aminek hívását le is kameráztam, és feltettem ide a topikba. Ő az úthoz közel lakhatott, mert szinte minden este-hajnalban a kis tarlócsíkon egerészett. Szerintem az út közeli életmód lett a veszte (ezen a részen vadászat nincs). Volt egy igen öregnek tűnő vézna szukaróka ugyanitt, nos, hogy őt nem látom, az az én bénaságom is lehet, mert az egyik legóvatosabb róka volt azok közül, amiket eddig láttam. De tény, hogy van nem messze még egy csík tarló, ahol tavaly minden este voltak rókák, volt olyan, hogy 5 süldő meg a szuka. Na most ott róka egy szem se, ellenben mindig a szarvasok és őzek csipegetnek rajta. Szóval hogy a vörösfrakkos ravaszdi nemzetség hová tűnt innen nem tudom, de nekem igen hiányoznak  Vállat von Szomorú
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Július 07. - 09:26:56 »

Mi is sokat gondolkodtunk azon, hogy vajon mennyi róka lehet a területen, mert szinte nem telt el úgy hétvége december végétől február végéig, hogy ne kotorékoztunk volna, mégis jópárszor előfordult, hogy egész napos  kotorékkeresés során egyetlen lakott kotorékot se találtunk...

Rókákat ugyan koslatáskor láttam, nyomukat is...de egyetlen róka egy éjszaka hatalmas területet képes össze- vissza mászkálni, otthagyva lábnyomát, vizeletét mindenhol.

Egy-egy kotorékozós nap, a fél vadászterületet bejárva (kb. 1500 ha) minimum tíz különböző helyen próbálkoztunk, egy helyen több kotorékot is átnézve...

Sokszor elkeserítő volt a sok üres kotorék.

Borzkotorékot (lakottat) persze évről -évre egyre többet találunk, azokat kéne alaposan kipattintgatni.
Kiváncsi lennék, hogy a borz mennyire konkurense a rókának?  Fejvakarás Lehet rókaügyben vaj van az ő fülük mögött is.

Gondoltuk nem baj, majd a tavaszi kotorékozás kárpótol a téli szerény eredményekkel záródó idényért.

De nem! Jópár napot rászántam, gyalogoltam az erdőn jó sok kilométert, lakott kotorékot csak egyet találtam, egyet pedig a Vadőr.

Hát nem sok!
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Július 07. - 10:05:50 »

Tegnapra legalább 100 h új tarló lett, összesen 1 db macskát és 2 db rókát láttam, ez utóbbiból egyet hibáztam. Hát, nem sok, pedig minimum 2 órán át figyeltem a területet, és körülötte kisebb-nagyobb nádas, fasorok, bokros részek, meg hatalmas kukoricás, búza, pecató. Este, hazafelé még egyet láttam. Hát, nem sok!
Naplózva

Üdv:
Huta
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Július 09. - 11:26:12 »

Tegnap este mi is portyáztunk egy kicsit. Kettő helyen láttunk rókákat, az egyik helyen az út közelsége miatt igen óvatos volt a süldő róka így lövés nem történt. A másik helyen a rozsból 3-rom süldő járt ki játszani a frissen lekaszált lucernára, az egyik meglet. Kép nem ilik ide..., mert egyszere sült el a kettő puska, egy kis félreértés miatt pontos ugyanara a süldőre...
Naplózva

Üdv End
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Július 09. - 11:54:52 »

Tegnap este mi is portyáztunk egy kicsit. Kettő helyen láttunk rókákat, az egyik helyen az út közelsége miatt igen óvatos volt a süldő róka így lövés nem történt. A másik helyen a rozsból 3-rom süldő járt ki játszani a frissen lekaszált lucernára, az egyik meglet. Kép nem ilik ide..., mert egyszere sült el a kettő puska, egy kis félreértés miatt pontos ugyanara a süldőre...

Gratulálok!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Július 10. - 12:49:34 »

Tegnap Disznólesre indúltam ismét. Az előző nap befeletartó cimborám látott 3 süldőrókát játszani a tarló meletti kőúton.
Kifelemenet gyorsan el is döntöttem, hogy körbetávcsövezem a tarlót, és be is jött. A belső szegleténél már kint voltak süldő rókák.
A világos miatt, nem mentem rájuk kocsival, meg megmondom őszintén jobban is szeretek gyalogosan vadászni.
A bálák takarásában kb 200 m birtam hozzájuk oda menni, ekkora már csak egyet láttam, célzóbot le a bála mellé, és már cincogok is.
A koma kis fülelés utánn levágott egy 200-as sprintet és már azt hittem nekemszalad, mikor hirtelen észbekapot de anyira, hogy viszafelé is sprintelt kb 80 m bírtam megálítani természetesen egy laposabb részen úgy hogy csak a fejét és a hátát láttam, nem reagált inkább elfele oldalgott, ekkor kapta meg a kupánvágást szegény.
Persze a disznóval megint nem volt szerencsém , már 10 méteren próbálgattuk egymás idegeit mikor, jött a  rémség, és elkezdett forogni a szél. Nem nagyon volt félős a takarásban még vagy 20 percet örlődtünk egymással és olyan halkan lépett le mint, ami a lágynyomaiből útal rá... nem ma kezdte.
Perzse miután elment, megélénkült a szél és beált a jó irányba ismét.
 Bion Röhög
Naplózva

Üdv End
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Július 10. - 12:53:34 »

ekkor kapta meg a kupánvágást szegény

Gratulálok a Komához!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Július 10. - 13:05:41 »

Tegnap Disznólesre indúltam ismét. Az előző nap befeletartó cimborám látott 3 süldőrókát játszani a tarló meletti kőúton.
Kifelemenet gyorsan el is döntöttem, hogy körbetávcsövezem a tarlót, és be is jött. A belső szegleténél már kint voltak süldő rókák.
A világos miatt, nem mentem rájuk kocsival, meg megmondom őszintén jobban is szeretek gyalogosan vadászni.
A bálák takarásában kb 200 m birtam hozzájuk oda menni, ekkora már csak egyet láttam, célzóbot le a bála mellé, és már cincogok is.
A koma kis fülelés utánn levágott egy 200-as sprintet és már azt hittem nekemszalad, mikor hirtelen észbekapot de anyira, hogy viszafelé is sprintelt kb 80 m bírtam megálítani természetesen egy laposabb részen úgy hogy csak a fejét és a hátát láttam, nem reagált inkább elfele oldalgott, ekkor kapta meg a kupánvágást szegény.
Persze a disznóval megint nem volt szerencsém , már 10 méteren próbálgattuk egymás idegeit mikor, jött a  rémség, és elkezdett forogni a szél. Nem nagyon volt félős a takarásban még vagy 20 percet örlődtünk egymással és olyan halkan lépett le mint, ami a lágynyomaiből útal rá... nem ma kezdte.
Perzse miután elment, megélénkült a szél és beált a jó irányba ismét.
 Bion Röhög


Gratulálok a rókához! A disznóhoz pedig leközelebb egy nagy kalappal! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: