Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csalsípok és használatuk, tapasztalatok  (Megtekintve 69858 alkalommal)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #15 Dátum: 2015. Március 06. - 09:53:05 »

félreértés ne essék, az alábbit nem magam miatt kérdeztem.... Emelem

"ui: félve kérdezem - biztos, hogy nem tiltott dolog Magyarországon elektromos hívó segítségével vadászni?  Stoel"
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Skipper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2015. Március 10. - 19:57:44 »

Üdv mindenkinek!  S.Peti

Elkezdődött a szalonka monitoring, szalonkasípok kedvező áron rendelhetők.
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #17 Dátum: 2015. Március 10. - 20:15:31 »

Üdv mindenkinek!  S.Peti

Elkezdődött a szalonka monitoring, szalonkasípok kedvező áron rendelhetők.


 Emelem

Írtam privátot....engem érdekelne! Wave





Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #18 Dátum: 2015. Március 15. - 09:01:04 »

félreértés ne essék, az alábbit nem magam miatt kérdeztem.... Emelem

"ui: félve kérdezem - biztos, hogy nem tiltott dolog Magyarországon elektromos hívó segítségével vadászni?  Stoel"
Szia! Emelem Tiltott!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 15. - 09:11:06 írta Sakac » Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #19 Dátum: 2015. Március 16. - 10:36:43 »

Szia! Emelem Tiltott!

Szia, igen, én is úgy tudtam! (nekem nem is kéne, szerintem pont a lényegét veszi el a hívásnak... )

 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #20 Dátum: 2015. Március 16. - 11:15:57 »

Szia, igen, én is úgy tudtam! (nekem nem is kéne, szerintem pont a lényegét veszi el a hívásnak... )

 Emelem

Valóban a hívás lényegét veszti el az elektromos dolgok miatt. Nem beszélve arról, hogy az állandó hangot felismerik és megtanulják gyorsan, de legalább is bizalmatlanabbak lesznek miatta a predátorok. Ez természetesen egészen más egy vonuló libacsapat esetén stb...
 Wave
Naplózva

Üdv End
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #21 Dátum: 2015. Március 16. - 20:31:14 »

Hmm!
Skipper fórumtárs oldalát nézegetve , rájöttem hogy pár éve amit vettem nyúlsírósípnak (boltban) ,  valójában a hangja (2-es)  sakál síp hangjához áll közelebb!
 és az az  érdekes mikor utoljára használtam , úgy jött rá koma mintha zsinóron húzták volna  Fejvakarás 
Naplózva
Skipper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2015. Március 17. - 19:46:03 »

Hmm!
Skipper fórumtárs oldalát nézegetve , rájöttem hogy pár éve amit vettem nyúlsírósípnak (boltban) ,  valójában a hangja (2-es)  sakál síp hangjához áll közelebb!
 és az az  érdekes mikor utoljára használtam , úgy jött rá koma mintha zsinóron húzták volna  Fejvakarás 

Mivel az is azon a hangfrekvencia elven működik.  S.Peti
Naplózva
Tibko
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #23 Dátum: 2015. április 02. - 15:50:36 »

Jónapot kívánok!
Már régóta olvasgatom a fórumot, nagyon megörültem mikor megtaláltam. Különösképp örültem akkor, mikor megláttam a rókavadászatal kapcsolatos terjedelmes topikot, ugyanis nagyon érdekel a róka vadászata és hívása. Csak most regisztráltam be, mivel csak márciustól lettem tag a társaságban, és mostanában akad idő kijárn. Eddig még nem lőttem vadat, viszont több rókát is láttam már, persze lőtávolon kívül. Hívókat szeretnék vásárolni, a Nordiktól kezdve néztem őket a Claussen Predatorcall-jain át egészen a Devanáig, meg egy cseh gyártónak is nézegetem a sípjait, elég olcsók (Zubíček), esetleg ismerős valakinek? Olvastam, hogy a Devanával vannak jó tapasztalatok, a Nordikkal kevésbé. A Devana szlovák cég,  (énis Szlovákiából vagyok) és tetszik a rókás szettjük. Kezdésnek elég lenne, majd aztán őzsípokat szeretnék és még a Nordic Crying birdet.
Fő kérdésem az lenne, hogy hangzás és tartósság szerint melyik anyagból éri meg jobban megvenni a sípot, szaruból, vagy fából? A fa esetelg hideg, vagy nedves időben nem változtatja meg a hangját, esetleg nem szívja magába a vizet?

A válaszokat előre is köszönöm,
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #24 Dátum: 2015. április 04. - 12:10:51 »

Ma hajnali 5-kor már a területen voltam, még jó sötétben elfoglaltam a már korábban kinézett leshelyemet, egy körbála depóban, ahol két bálasor között hagytak egy méternyi üres helyet.
A bálák egy rét szélében vannak, a rét kb. 250m hosszú és 40-50m széles, kétoldalt galagonyás-bokros domboldallal.
Valamikor ez volt a területünk legjobb üregis helye, de mára igen csak megfogyatkoztak a kis fehér pom-pom farkúak itt.
Én a rengeteg rókát és egyéb kisragadozót tartom első számú oknak, illetve azt, hogy ezeket a vadfajokat szinte senki sem vadássza felénk Rííí
Meg is kértem az engedélyt dolmányosra, szarkára, szajkóra, üregire és borzra, mert mindegyikből túl sok van a területen.

A báláktól kb 30 méterre a rét túlsó szélén elhelyeztem a "Raubwildmagnet" csalogatómat, betöltöttem a Browningot és a .22WRM kisgolyósomat és kisszékemen ülve vártam a pirkadatot.

A "Raubwildmagnet"


Mikor elkezdett világosodni, innen is, onnan is távoli szürkevarjú károgást hallottam, de egyelőre az éjszakázó fáik felől, messziről a falu irányából.
De élve a gyanúval, hogy más is portyázhat ezen a hideg hajnalon (-4 °C volt amikor kiszálltam a kocsiból), elővettem az üreginyúl sípomat és toltam egy hosszú, keserves strófát.
Kb. 5 perc szünet után ráismételtem egy rövid, de nagyon intenzív sirámmal.
A síp még a számban volt, amikor megpillantottam egy dús bundájú, kimondottan jó kondiban lévő rókát, ahogy tőlem kb 120-130 méterre kivágtatott a rétre, megállt
és pár pillanat után célba vette a körbe-körbe vonagló tollpamacsot.
Először a söréteshez nyúltam, de végül inkább a kisgolyóst vettem fel és a céltávcsövön át követtem a kényelmes tempóban közeledő vöröst.
De csak nem akart megállni, 60...50...40...30...20 méterre bejött, ekkor rácuppogtam. Erre megállt totál szemben és nézett felém.
Nem sok időt hagytam neki a dilemmára, mert a következő pillanatban már el is vágódott egy fejlövéstől és meg sem mozdult többé.
Húúúúúú......ez jó kezdés volt.....vigyorogtam, mint a vadalma, hiszen ezért jöttem, hogy az apróvadjaink ellenségeiből némi vámot szedhessek.
Vártam 10 percet és újból sírdogáltam egy kicsit......erre egy rekedt károgás volt a reakció és már láttam is a dolmányos párost (egykori vadőrünk csak "tarkavarjú" néven említette őket Vigyorog),
ahogy a falu felől közeledtek. Jól bemérték a hang forrását, mert nyílegyenesen húzott rám az elől repülő.
Jól kivártam, hogy mindkettő lőtávon belül kerüljön és......csett......hogyazajók......... Woest Rííí Fej a falba ......az a rohadt mélyen ültetett kapszlis 8-as RC, ami elbaszarintotta nekem
január elején a sakált is.
Persze azonnal ráhúztam kézzel a következőt a tárból, de az már hiába sült el...a harmadikkal együtt, idegességemben simán, minden faxni nélkül elhibáztam őket.....
Azonnali lőszerválogatás következett és a renitens zöldhüvelyes lőszerek mentek a táskába, a zsebembe csak a jól üzemelő 35 grammos 10-esek maradtak.
A következő üregi sirámra kivágott egy mokány üregi bak a szemközti galagonyásból és előttem akart elfutni.....hát nem kellett volna neki ennyire megbátorodni, mert egy kapáslövéssel sikerült leterítenem.
Következett vagy negyed óra szünet, nem akartam addig sípolni, amíg nem hallok szürkét a közelben.
Mikor ez megtörtént, mezei nyúl vészsirámmal felhívtam a figyelmét és már szorongatta is a puskát.
Nem is kellett sokat várni, jött ás a szürke szűrös gyászhuszár a párjával együtt, de ezek vagy óvatosabbak voltak, vagy nem tudtak olyan jól tájékozódni.
Tőlem oldalra kb. 50 méterrel keresztezték a rétet és már távolodtak is.....volna, ha a nyakamban lógó "Őrhalmival" (bocs Csabi, de kézenfekvő volt a névválasztás Ördög) nem szólok utánuk.
Az elől repülő meg sem rezdült, de a párja azonnal elegáns immelmannal fordult úgy, mint ha falnak szállt volna és már húzott is felém.
Azaz a mocorgó tollpamacs felé. Mikor már jónak éreztem a távot, első lövésre össze is csomagolta a 35 grammos RC és kishíján ráesett a csalogatóra.  Táncol
Csaba!  Igen  Tiszteleg Meghajol

Ezt követően már nem történt semmi érdemleges, hacsak azt nem számítjuk oda, hogy 3 lövésből sikerült elbalf@szkodnom egy terepkövetőben a galagonyás fölött portyázó szajkót Ördög
Mentségemre legyen mondva, hogy erős 40-re volt és az első lövés után olyan gyakorlatokat mutatott be légi-akrobatika témakörben, hogy maga Erich Hartmann is megsüvegelte volna Igen

Kimásztam a fedezékemből és összegyűjtöttem a zsákmányomat, no meg a pokoli Browningból szanaszéjjel repkedő hüvelyeket.
A rókához érve meglepődtem, mert a dús szőrzet és a jó kondi ellenére egy kopasz hasaaljú szuka volt, de a csecsbimbói teljesen érintetlenek voltak, ki sem emelkedtek az amúgy is lapos emlőkből. Talán álvemhes volt, vagy valamitől elpusztultak a kölykei? Vállat von

Izgalmas és eredményes reggel volt. Wave


Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #25 Dátum: 2015. április 04. - 13:46:18 »

 Emelem
Jó kis történet .Gratulálok  Igen
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #26 Dátum: 2015. április 04. - 15:33:53 »


Izgalmas és eredményes reggel volt. Wave




De jó volt olvasni! Taps Igen
Szőrmés-szárnyas, sörétes-golyós...
Csaba! Ez tényleg egy mozgalmas és emlékezetes reggel volt!
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #27 Dátum: 2015. április 04. - 16:29:26 »

Gratulálok Csaba, ez eredményes reggel volt!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #28 Dátum: 2015. április 04. - 17:07:20 »


  Csaba gratulálok! Igen  Még olvasni is nagy élvezet volt!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #29 Dátum: 2015. április 04. - 17:21:59 »

Még olvasni is nagy élvezet volt!  Emelem
Köszönöm Urak!
Biztosíthatlak benneteket, hogy csinálni sem volt egy utolsó móka! Vigyorog

Jobban esett, mint egy "muszáj" tarvadazás.
Vadászpályafutásom ide 's tova 35 évvel ezelőtt szarka-rabsickodással kezdődött, a szárnyas-szőrmés "kártevők" vadászatának az ügye azóta is bennem bujkált.
Ezért is örültem meg annyira tavaly Peti könyvének Igen
Vissza kell szoktatni a vadászokat a dúvadazásra.
Hazafelé láttam a szomszéd területen egy friss magágyon vagy 50 szürkét, úgyhogy lesz itt még tennivaló.

Mondjuk elgondolkodtam valamin és a kedves törvényhozóink női felmenői erősen rázkódhattak a heveny csuklástól
Ha a sípra és károgásra rám fordulna egy ilyen mega-alakulat szürkéből, én meg ott állnék a 3 lüvéssel a puskában.....asszem enne a méreg, hogy nem tudok még kettőt odaköszönni nekik Woest
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: