Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csalsípok és használatuk, tapasztalatok  (Megtekintve 69653 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #30 Dátum: 2015. április 04. - 18:17:55 »


Biztosíthatlak benneteket, hogy csinálni sem volt egy utolsó móka! Vigyorog
Ezért is örültem meg annyira tavaly Peti könyvének Igen
Vissza kell szoktatni a vadászokat a dúvadazásra.



Üdv Csaba!
Csak páran tudjuk, hogy mekkora élmény a szőrmés-szárnyas kártevők vadászata.
Most Péter jóvoltából már van szakirodalom is. Igen
Arról a "rugóra járó fekete tyúkról" Stoel lehetne valami bővebb információt kapni?
Jöhetne akár privátban is.
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel: J.Z. Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #31 Dátum: 2015. április 04. - 19:58:10 »

Arról a "rugóra járó fekete tyúkról" Stoel lehetne valami bővebb információt kapni?
Túl sok mindent nem tudok róla írni.
Ausztriában rendeltem a salzburgi kiállításon a gyártótól.
Nem volt olcsó, de azért nem egy ló ára Ördög (Ha ól emléxem, postázással együtt volt 60€)
Le kell szúrni a földbe úgy, hogy a pörgőstyúk szabadon tudjon twistelni, mert ha becsavar valami fűszálat, akkor kakukk neki.
Megáll aztán le is éghet.
4 db baby elemmel működik, amik egy külön dobozban vannak.
Azt a dobozt le kell álcázni némi fűvel vagy földdel.
Időnként megpörgeti a rotort, amin egy flexibilis száron ül a tollas izé.
De lehet rá tenni macskafarkat, vagy bármit ami felkelti a ragadozó figyelmét.
A fekete toll egy vergődő, nagy sz@rbn lévő valamit imitál, amivel érdemes foglalkoznia egy ragadozónak.
Látni kellett volna, hogy a róka milyen céltudatosan jött, hogy elszedje a prédát attól a másik valamitől Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #32 Dátum: 2015. április 04. - 20:30:20 »


Látni kellett volna, hogy a róka milyen céltudatosan jött, hogy elszedje a prédát attól a másik valamitől Vigyorog


Köszönöm Csaba! Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #33 Dátum: 2015. április 08. - 16:58:25 »

Túl sok mindent nem tudok róla írni.
Ausztriában rendeltem a salzburgi kiállításon a gyártótól.
Nem volt olcsó, de azért nem egy ló ára Ördög (Ha ól emléxem, postázással együtt volt 60€)
Le kell szúrni a földbe úgy, hogy a pörgőstyúk szabadon tudjon twistelni, mert ha becsavar valami fűszálat, akkor kakukk neki.
Megáll aztán le is éghet.
4 db baby elemmel működik, amik egy külön dobozban vannak.
Azt a dobozt le kell álcázni némi fűvel vagy földdel.
Időnként megpörgeti a rotort, amin egy flexibilis száron ül a tollas izé.
De lehet rá tenni macskafarkat, vagy bármit ami felkelti a ragadozó figyelmét.
A fekete toll egy vergődő, nagy sz@rbn lévő valamit imitál, amivel érdemes foglalkoznia egy ragadozónak.
Látni kellett volna, hogy a róka milyen céltudatosan jött, hogy elszedje a prédát attól a másik valamitől Vigyorog
 Wave


 Igen Igen Emelem Emelem

Én meg visszafeküdtem, mert túl hidegnek találtam a ma reggelt, de majd holnap... Vadász Vadász
Szintén egy báláshoz megyek, a különbség annyi, hogy nincs üregi, viszont sokk ott a szarka az olaj garádba.
Én is tarka varjúnak hívom a dolmányost sokszor...

 Wave Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #34 Dátum: 2015. április 13. - 15:43:33 »

 Tegnapi az "őrhalmi tárogató" eredményeképpen egy szürke varjú és egy szarka került terítékre. Ma két dolmányost lőttem amiből az egyiket ugyan  fészekről ugrattam, de van egy nagy baj. Borbély Ferkó cimborám rákötötte, hogy ilyen dolog (mármint varjúsíp) neki is kell. Ráadásul kitalálta az istenadta, hogy szezon végéig versenyzünk és aki május 1-tól december 31-ig a kevesebb szarka és varjúlábat tesz le az asztalra, az fizeti a sört a másiknak. A fizetendő rundok mennyiségét meg a a dúvadjelek közötti különbség teszi majd ki. Na akkor szilveszterkor(ha még vadászunk ugyan akkor) vagy tönkremegyek, vagy nagyon berúgok, de éljen a verseny.
Naplózva
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #35 Dátum: 2015. Július 31. - 07:10:24 »

Tiszteletem!

Bőgő kürtöt szeretnék vásárolni, segítségeteket szeretném kérni használ e vakaki valamilyet amiket a piacon lehet kapni.
Előre is köszönöm!

Pl ezek:  www.vadaszat-vadaszbolt.hu/?oldal=14&q=szarvas%20h%EDv%F3
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #36 Dátum: 2015. Július 31. - 14:00:55 »

Szervusz .
Gondoltam inkább ide írok (mert kikapunk a modiktól) .
Szóval a Devana sípik igen jók,nekem kb vadfajokhoz  több féle van ,Róka,Őz ,Gím.
A saját tapasztalat is jó bár nagyrésze a hívásnak technika függő és nem eszkőz de pl az ő által gyártott őssze tolható bögő kürtjével könnyebb a hagszint változtatni.
Nekem ilyen is van illetve van saját magam készitett bügő kürt tülőkböl (szürke marha).
De hagsúlyozom,hogy inkább technika függő mint eszköz ,valaki egy db müa csővel élethüen utánozza a bikát valaki egy kudu szarval sem tudja csak nyekereg.
Az eszközök kalakitása minősége szerintem kíváló,bár én elfogult vagyok vele mert minden évben találkozunk a Fehován .

üdv:HSanyi

Naplózva
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #37 Dátum: 2015. Július 31. - 16:19:45 »

Értem, hát megrendeltem tőle ezt az új kétrészes műanyag kürtöt meg egy cd-t aztán majd gyakorlok Mosolyog Máshogy nem megy ez!
Köszönöm szépen a válaszod és a segítséged!

Üdv: Peti
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #38 Dátum: 2015. Július 31. - 17:08:04 »

valaki egy kudu szarval sem tudja csak nyekereg.
 

Sófár - halleluja . . . !       Nyihi  Vigyorog


Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #39 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 20:53:09 »

Értem, hát megrendeltem tőle ezt az új kétrészes műanyag kürtöt meg egy cd-t aztán majd gyakorlok Mosolyog Máshogy nem megy ez!
Köszönöm szépen a válaszod és a segítséged!

Üdv: Peti
Aztán kiülsz és elzavarsz a közeledből mindent.
Kezdő koromban évekig csak hallgatóztam és jegyeztem,mikor hogyan bőgnek,a hangok milyen cselekedetekkel kapcsolatosak.
Esténként a vadászházban többször volt alkalmam Esterházy fővadászoktól tanulni.
Krizsán Maxi bácsi bürökkel tökéletesen utánozta minden korosztályt. Meg lehetett számolni a hangszálakat,mint a bikáknál.
Ha rám hallgatsz,először csak gyűjtsd a tapasztalatot!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #40 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 21:11:14 »

Krizsán Maxi bácsi bürökkel tökéletesen utánozta minden korosztályt.

Mire való a "büggőzés"  ? ( Esterházy vadőr)    Wave  Vigyorog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #41 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 21:52:22 »

Mire való a "büggőzés"  ? ( Esterházy vadőr)    Wave  Vigyorog
Na, ezt a bürök és büggözés dolgot fejtsétek kicsit jobban ki.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #42 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 23:17:55 »

Az a baj hogy nálunk csak atvonuloba, vagy bevandorloba van szarvas, sajnos nem állandó hanem egy jó nagyvadas terület mellett vagyunk és onnan kellene atcsalogatnom őket, pes
persze csak egy kerítés választ el tőlük Mosolyog egyértelmű hogy nem fogok elkezdeni nyekeregni ott Mosolyog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #43 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 01:31:47 »

A foltos bürök vagy egyszerűen bürök (Conium maculatum) a zellerfélék családjába tartozó kétnyári növényfaj. Mérgrző !  Szókratészt is ennek a főzetével végezték ki ( bürökpohár ) .  Nekem is volt ilyen bőgőm . A kikapart , kiszárított vastag szártővel nagyon jó bögóhangot lehet utánozni . Mostanában , vagy 40 éve , egy watuszi marha szarvából készült bőgőt használok ,
A büggőzés szót Esterházy Móric majk-mindszenti erdész - vadőre használta . . . bőgés helyett !   Vigyorog
Bővebbet wildhegertől . Ő is mestere a "büggőzésnek" .  A bikákon kívül nem egy vadászt , kisérőjéval együtt sikerült behívnunk . . . !  Ördög  Vigyorog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #44 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 04:38:53 »

.... egy jó nagyvadas terület mellett vagyunk és onnan kellene atcsalogatnom őket....
Szervusz!
Amit te el szeretnél érni, ahhoz nagyon nagy szarvas-ismeret, jó nagy adag szerencse és sok szarvas kell....és általában többet árt a bőgésnek, mint ami haszonnal jár...
Ami bikát el lehet csalni a többi mellől, az általában nagyon nem a keresett korosztályba tartozik.
Ahogy Márk írta a wapiti vadászat kapcsán igen találóan, ők az ún. "szatellitbikák".
Ők csak kerengenek a rudli körül, hátha leesik egy kis potya.
A kürt (kellő gyakorlattal es önmérséklettel használva) nagyon jó arra, hogy megállítsunk, lelassítsunk, de akár pozíciójának felfedésére kényszerítsünk egy bikát, de ennél nem több.
Talán még rácserkelés közben el lehet vele altatni a kiszemelt agancsár gyanakvását, de erre és "hívásra" is jobbnak tartom a tehén hangját.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: