Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csalsípok és használatuk, tapasztalatok  (Megtekintve 69625 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Dátum: 2015. Február 28. - 16:04:27 »

Szilva barátom unszolására nyitottam a témát/topicot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1 Dátum: 2015. Február 28. - 19:24:55 »

Szilva barátom unszolására nyitottam a témát/topicot.

Köszöntök Mindenkit !  Emelem

Az utóbbi időben a vadhívó sípok után kezdtem el érdeklődni mert több barátom is sikeresen használja a napi vadászatai során. Az internetes keresgélés és a baráti körben való információ gyűjtés eredményeképpen meglepődve tapasztaltam, hogy elég sokféle hangutánzó síp van  de még a modern technika vívmányaként elektromos készülékek is vannak forgalomban. Sőt még olyannal is találkoztam ami köze 50 féle hangot tud. Na ezen belelkesedve , már nem kell a botfülemre támaszkodnom  Ördög egyszerű lesz a behívás. Gondoltam én, de hamar kiderült, két barátom is vett ilyen ördögmasinákat és az első sikeres kísérletek után hirtelen alig vagy egyáltalán nem volt hatásos a hívóhang. Elég hamar rájöttek mi a hiba. A jószágok is elég hamar rájöttek, mivel jobb a hallásuk mint a mienk, hogy bizonyos hangokhoz kapcsolódik a lövöldözés és az ember jelenléte veszélyt hordoz magával.
Tehát a kezdeti lelkesedés megmaradt de akkor kanyarodás vissza a régi bevált sípokhoz. Ami azért fogósabb mert kétszer egymásután sem sikerül pontosan ugyanolyan hangképet elő állítani.
Na de térjünk rá az aktuális Vadászati Idényre:
 holnaptól Március - Kikelet hava
róka, sakál, nyest, pézsmapocok, nyestkutya, mosómedve
Szerintem a róka esetleg a sakál jöhet szóba becsalásra.
Róka: nyúlsírás, egércincogás, ilyen sípok nekem is vannak.
Kérdésem milyen síp jöhet még szóba ?
Illetve a sok helyen használt TENTERFIELD mennyire bevált nálunk ? Használt ilyent valaki ?
Témaindítónak, első nekifutásra ezek a gondolatok fogalmazódtak meg .
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #2 Dátum: 2015. Február 28. - 20:03:38 »


Köszöntök Mindenkit !  Emelem

Az utóbbi időben a vadhívó sípok után kezdtem el érdeklődni mert több barátom is sikeresen használja a napi vadászatai során. Az internetes keresgélés és a baráti körben való információ gyűjtés eredményeképpen meglepődve tapasztaltam, hogy elég sokféle hangutánzó síp van  de még a modern technika vívmányaként elektromos készülékek is vannak forgalomban. Sőt még olyannal is találkoztam ami köze 50 féle hangot tud. Na ezen belelkesedve , már nem kell a botfülemre támaszkodnom  Ördög egyszerű lesz a behívás. Gondoltam én, de hamar kiderült, két barátom is vett ilyen ördögmasinákat és az első sikeres kísérletek után hirtelen alig vagy egyáltalán nem volt hatásos a hívóhang. Elég hamar rájöttek mi a hiba. A jószágok is elég hamar rájöttek, mivel jobb a hallásuk mint a mienk, hogy bizonyos hangokhoz kapcsolódik a lövöldözés és az ember jelenléte veszélyt hordoz magával.
Tehát a kezdeti lelkesedés megmaradt de akkor kanyarodás vissza a régi bevált sípokhoz. Ami azért fogósabb mert kétszer egymásután sem sikerül pontosan ugyanolyan hangképet elő állítani.
Na de térjünk rá az aktuális Vadászati Idényre:
 holnaptól Március - Kikelet hava
róka, sakál, nyest, pézsmapocok, nyestkutya, mosómedve
Szerintem a róka esetleg a sakál jöhet szóba becsalásra.
Róka: nyúlsírás, egércincogás, ilyen sípok nekem is vannak.
Kérdésem milyen síp jöhet még szóba ?
Illetve a sok helyen használt TENTERFIELD mennyire bevált nálunk ? Használt ilyent valaki ?
Témaindítónak, első nekifutásra ezek a gondolatok fogalmazódtak meg .

Én használok tenterfield sípot, de rókát még nem sikerült vele behívnom. Viszont a szajkók és a szarkák nagyon szeretik. Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3 Dátum: 2015. Február 28. - 20:16:39 »

Te készítetted vagy kaptad valahonnan ?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #4 Dátum: 2015. Március 01. - 00:45:06 »


Köszöntök Mindenkit !  Emelem

Az utóbbi időben a vadhívó sípok után kezdtem el érdeklődni mert több barátom is sikeresen használja a napi vadászatai során. Az internetes keresgélés és a baráti körben való információ gyűjtés eredményeképpen meglepődve tapasztaltam, hogy elég sokféle hangutánzó síp van  de még a modern technika vívmányaként elektromos készülékek is vannak forgalomban. Sőt még olyannal is találkoztam ami köze 50 féle hangot tud. Na ezen belelkesedve , már nem kell a botfülemre támaszkodnom  Ördög egyszerű lesz a behívás. Gondoltam én, de hamar kiderült, két barátom is vett ilyen ördögmasinákat és az első sikeres kísérletek után hirtelen alig vagy egyáltalán nem volt hatásos a hívóhang. Elég hamar rájöttek mi a hiba. A jószágok is elég hamar rájöttek, mivel jobb a hallásuk mint a mienk, hogy bizonyos hangokhoz kapcsolódik a lövöldözés és az ember jelenléte veszélyt hordoz magával.
Tehát a kezdeti lelkesedés megmaradt de akkor kanyarodás vissza a régi bevált sípokhoz. Ami azért fogósabb mert kétszer egymásután sem sikerül pontosan ugyanolyan hangképet elő állítani.
Na de térjünk rá az aktuális Vadászati Idényre:
 holnaptól Március - Kikelet hava
róka, sakál, nyest, pézsmapocok, nyestkutya, mosómedve
Szerintem a róka esetleg a sakál jöhet szóba becsalásra.
Róka: nyúlsírás, egércincogás, ilyen sípok nekem is vannak.
Kérdésem milyen síp jöhet még szóba ?
Illetve a sok helyen használt TENTERFIELD mennyire bevált nálunk ? Használt ilyent valaki ?
Témaindítónak, első nekifutásra ezek a gondolatok fogalmazódtak meg .
Egy barátomnak csináltam, ő már hívott be vele rókát. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #5 Dátum: 2015. Március 01. - 08:18:12 »



Tehát a kezdeti lelkesedés megmaradt de akkor kanyarodás vissza a régi bevált sípokhoz. Ami azért fogósabb mert kétszer egymásután sem sikerül pontosan ugyanolyan hangképet elő állítani.


Üdv! Emelem
Néhány információ a saját szerény tapasztalataimból:
Négy sípom van, ami rókahívásra alkalmas:
1. Hubertus kombinált síp:
A "cincogós végét" nem használom, szájjal szoktam cincogni.
A nyúlsírás sok állítgatás után (még az én extra zenei hallásommal is Ördög) eléggé műanyag-hangúnak tűnik.
Ja! És elég korlátozott a hallótávolsága.
2. Régi magyar fasíp:
Legalább 20 éve használom, elég sok eredményes hívásom volt vele.
Időnként újra kell állítani, de az sem nagy dolog.
3. Egy régi szalonkasípból készítettem egy "menyétsikoly"-féle hangzású sípot.
Most van kipróbálás alatt.
4. Devana nyúlsíró, fa:
Az idei FEHOVA-n vettem, eddig 3-4 alkalommal hívtam vele. és mindig jött rá a róka!
Nagy a hallótávolsága, az 1000 méteres táv - amit a honlapjukon is írnak - teljesen valós!
Üdv: J. vadász Emelem






Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #6 Dátum: 2015. Március 01. - 21:20:06 »

Te készítetted vagy kaptad valahonnan ?
Csináltam is és vettem is. Ugyanaz a hangjuk.
Naplózva
Skipper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



WWW
« Új üzenet #7 Dátum: 2015. Március 04. - 16:30:35 »

Üdv.  Emelem

Én vadhívó sípok készítésével foglalkozom, és a "tenterfield" síppal is tökéletesen lehet hívni a rókát, de az inkább a koslatási időszakban hatékonyabb. Nekem sikerült nyár végén is behívnom vele a rókát, pedig csak próbának szántam, hogy mit szólnak hozzá. De bejött. Amúgy terület függő, hogy melyik hangra "ugrik" a róka. De próbálkozni kell!
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #8 Dátum: 2015. Március 04. - 20:58:17 »

Üdv.  Emelem

Én vadhívó sípok készítésével foglalkozom, és a "tenterfield" síppal is tökéletesen lehet hívni a rókát, de az inkább a koslatási időszakban hatékonyabb. Nekem sikerült nyár végén is behívnom vele a rókát, pedig csak próbának szántam, hogy mit szólnak hozzá. De bejött. Amúgy terület függő, hogy melyik hangra "ugrik" a róka. De próbálkozni kell!

 Emelem
Szabad tudni milyen sípok vannak a palettán?




Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #9 Dátum: 2015. Március 04. - 21:03:14 »

Üdv.  Emelem

Én vadhívó sípok készítésével foglalkozom, és a "tenterfield" síppal is tökéletesen lehet hívni a rókát, de az inkább a koslatási időszakban hatékonyabb. Nekem sikerült nyár végén is behívnom vele a rókát, pedig csak próbának szántam, hogy mit szólnak hozzá. De bejött. Amúgy terület függő, hogy melyik hangra "ugrik" a róka. De próbálkozni kell!





Elnézést kérek rosszul kezdtem..... Stoel S.Peti


Először is üdv. a fórumon!
Szóval érdekelne milyen sípokkal foglalkozol!

Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #10 Dátum: 2015. Március 05. - 17:26:11 »

Sziasztok  Emelem

én nemrég vásároltam devana szaru nyúlsíró sípot. Ezzel kapcsolatban szeretném tőletek kérdezni, hogy nem tudja-e valamelyikőtök hol találhatnék elérhető  "tananyagot" ( CD stb. formájában) a gyakorláshoz. A magyar/angol nyelvű vonatkozó youtube videókat azt hiszem nagyjából kimerítettem, de ha valaki tud pár tuti linket, azt is örömmel venném...

Eddig kétszer próbáltam vele hívni Kristoffer Clausen foxcall videókban látottak/hallottak alapján - sikertelenül.
Persze lehet, hogy tökéletesen hívtam, csak nem volt róka a közelben, de ennek a valószínűsége (mármint a hívás tökéletességének) elenyésző  Rííí

előre is köszi!  Emelem


ui: félve kérdezem - biztos, hogy nem tiltott dolog Magyarországon elektromos hívó segítségével vadászni?  Stoel


Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11 Dátum: 2015. Március 05. - 19:41:31 »

Sziasztok  Emelem

én nemrég vásároltam devana szaru nyúlsíró sípot. Ezzel kapcsolatban szeretném tőletek kérdezni, hogy nem tudja-e valamelyikőtök hol találhatnék elérhető  "tananyagot" ( CD stb. formájában) a gyakorláshoz. A magyar/angol nyelvű vonatkozó youtube videókat azt hiszem nagyjából kimerítettem, de ha valaki tud pár tuti linket, azt is örömmel venném...

Eddig kétszer próbáltam vele hívni Kristoffer Clausen foxcall videókban látottak/hallottak alapján - sikertelenül.
Persze lehet, hogy tökéletesen hívtam, csak nem volt róka a közelben, de ennek a valószínűsége (mármint a hívás tökéletességének) elenyésző  Rííí

előre is köszi!  Emelem


ui: félve kérdezem - biztos, hogy nem tiltott dolog Magyarországon elektromos hívó segítségével vadászni?  Stoel



Mintha az elektronyos-akkusztikus az tiltott volna...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #12 Dátum: 2015. Március 05. - 19:52:06 »

Mintha az elektronyos-akkusztikus az tiltott volna...
Így van: Vad megtévesztésére alkalmas elektronikus-akkusztikus eszköz..
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #13 Dátum: 2015. Március 05. - 21:39:14 »


 Emelem
Szabad tudni milyen sípok vannak a palettán?





Igen, Skipper hozzászólásában a kép alatt van egy kis gömb, arra kell rákattintani. :-)
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #14 Dátum: 2015. Március 06. - 04:29:56 »

Igen, Skipper hozzászólásában a kép alatt van egy kis gömb, arra kell rákattintani. :-)

 Emelem
Köszönöm szépen  Igen


Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: