Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tanulságos vadászataink  (Megtekintve 34353 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #30 Dátum: 2015. Március 09. - 19:29:00 »

Hmmm hmmm !  Szerintem nemsokára lesz egy eladó 308 Win   "Savjer" a fórumon .     Stoel  Stoel
Stefi-Stefi!
Nem figyelsz...Csabánknak véletlenül van pár doboz eladó Lapua Mega lőszere. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2015. Március 09. - 20:06:09 »

Druszám paraszt dublét már sokan lőttünk , de paraszt triplát szvsz. még rajtad kívül senki .  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #32 Dátum: 2015. Március 10. - 07:03:46 »

Valami hasonló történt velem is, mint Csabával, csak szórón, nem hajtásban. Megpróbálom megkeresni az akkori (2005 talán) fényképet, aztán majd írok pár sort róla. Érdekes este volt...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #33 Dátum: 2015. Március 10. - 07:15:25 »

Druszám paraszt dublét már sokan lőttünk , de paraszt triplát szvsz. még rajtad kívül senki .  Emelem
Erre azért nagy tétekbe ne fogadj!
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #34 Dátum: 2015. Március 10. - 09:29:28 »

Pár éve történt,hogy egy jó komám meghívták vadászni.Egy puskával ültek ketten a lesen.Még szürkület előtt kijött egy konda jópár 20kg körüli malaccal.Lőjj valamelyik malacra!Szólt a meghívó vadász.
A következő pillanatban bummm!
-meg van gyerünk nézzük milyen!
A szórótól pár méterről már látszott a nagy meglepi,hogy 3 malac is fekszik!
-Ez igen!
-Hogy a fenébe?Én csak egyre céloztam!
A következő pillanatban meg már fel is pattantak a malacok és kereket oldottak!Nem maradt ott egy sem!
Na ezt a történetet minden egyes közös vadászat alkalmával elmesélik!
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #35 Dátum: 2015. Március 10. - 10:18:24 »

Pár éve történt,hogy egy jó komám meghívták vadászni.Egy puskával ültek ketten a lesen.Még szürkület előtt kijött egy konda jópár 20kg körüli malaccal.Lőjj valamelyik malacra!Szólt a meghívó vadász.
A következő pillanatban bummm!
-meg van gyerünk nézzük milyen!
A szórótól pár méterről már látszott a nagy meglepi,hogy 3 malac is fekszik!
-Ez igen!
-Hogy a fenébe?Én csak egyre céloztam!
A következő pillanatban meg már fel is pattantak a malacok és kereket oldottak!Nem maradt ott egy sem!
Na ezt a történetet minden egyes közös vadászat alkalmával elmesélik!
Azok a malacok még voltak katonák. Vagy mint a jó vizsla, lövésre hasaltak.
De komolyan, se vér semmi?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #36 Dátum: 2015. Március 10. - 11:48:36 »

Pár éve történt,hogy egy jó komám meghívták vadászni.Egy puskával ültek ketten a lesen.Még szürkület előtt kijött egy konda jópár 20kg körüli malaccal.Lőjj valamelyik malacra!Szólt a meghívó vadász.
A következő pillanatban bummm!
-meg van gyerünk nézzük milyen!
A szórótól pár méterről már látszott a nagy meglepi,hogy 3 malac is fekszik!
-Ez igen!
-Hogy a fenébe?Én csak egyre céloztam!
A következő pillanatban meg már fel is pattantak a malacok és kereket oldottak!Nem maradt ott egy sem!
Na ezt a történetet minden egyes közös vadászat alkalmával elmesélik!

Nagybátyám és unokatestvérem járt egyszer hasonlóképpen egy "fültövön lőtt" disznóval. Nyugtázták, hogy nem ment sehova. Kis várakozás, összepakolás, lekászálódás után odasétálnak a szóróhoz. Lepakolnak, majd konkrétan mikor már nyúlna a disznó lábáért akkor ugrott fel...legalább nem kellett összevérezni magukat...
Az okés, hogy tűzbe rogyott disznóra azonnal repeta, na de meddig tartsd rajta a szálkeresztet?  Okos Vállat von  Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #37 Dátum: 2015. Március 10. - 11:59:16 »


Az okés, hogy tűzbe rogyott disznóra azonnal repeta, na de meddig tartsd rajta a szálkeresztet?  Okos Vállat von  Röhög

Amíg meg nem sült a mája... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #38 Dátum: 2015. Március 10. - 12:00:42 »

Amíg meg nem sült a mája... Vigyorog

 Igen
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #39 Dátum: 2015. Március 10. - 12:04:21 »

Azok a malacok még voltak katonák. Vagy mint a jó vizsla, lövésre hasaltak.
De komolyan, se vér semmi?
Semmi az égadta világon!Egyik már vagy 35-37 éve vadász és soha nem látott még ilyet!
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #40 Dátum: 2015. Március 10. - 14:00:15 »

Üdv Mindenkinek!

Nem szorosan vett vadászat,de tanulságos. Tegnap beszélgettem a vadőrünkkel elsősorban szalonkaügyben,ő mesélte a történteket. Az egyik területrészünkön állítólag megjelent egy feketególya. Nosza a nemzeti parkos fiúk azonnal kivágták onnan a fakitermelő vállalkozót,nem termelhet tovább (merthogy javarésze lábaserdő),mi nem szórhatunk a szórókon,sőt egyáltalán senki a lábát sem teheti be oda. Azóta azon aggódom nehogy a házunkra találjon szállni,mert ezek a fiúk még az utcabelieket sem hagyják élve. No meg azon agyaltam,hogy mi a búbánatot kereshet mifelénk az a feketególya? Észak heves, a szlovák határral súlyosbítva. Medve,hiúz,farkas mind megvan. No de,hogy feketególya? Az mit kereshet itt? Még patak sincs ott.

Aztán este a TV2 tények c. műsorában kis riport,hogy megérkeztek a feketególyák kishazánkba. Rövid ismertető róluk, többek közt,hogy nem kedveli az ember közelségét (na erre vigyáznak is a fiúk) ellenben a vizes,mocsaras,lápos területeket annál inkább kedveli. Meg is szólaltattak egy ottani (Duna-Dráva NP) fiút. Na az nem volt semmi. Azt mondja (többek közt),hogy idén nagyon kedvező az időjárás a feketególyára. Nagyon jó lesz a szaporulat. Négy-öt kisgólyával számolnak fészekaljanként. Csak néztem,mint a vett malac. Nem semmik ezek a fiúk. Még jóformán meg sem jöttek a feketególyák, szerintem még nem is dugnak,de ő már tudja a tutit.

Szóval ez a mentalitás nyitja az ember zsebében a bicskát. Mifelénk,ahol a büdös életben nem volt feketególya (ez is valami génhibás lehet),párja sincs,honnan a bánatból lenne,meg se tudna élni,de már hányják is miatta kardélre aki csak arra jár. Merthogy ők itt élet és halál urai.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #41 Dátum: 2015. Március 10. - 14:17:15 »

A fekete gólya nagyrészt medvén él.
A nemzetiségi gyerekeket is ő hozza. Hát persze, hogy oda telepszik.
Nálunk is van egy fészek.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #42 Dátum: 2015. Március 10. - 14:36:27 »

Még jóformán meg sem jöttek a feketególyák, szerintem még nem is dugnak,de ő már tudja a tutit.

Amióta a munkaügyi központ (!!!) február végén (!!!) leírta, hogy az idei évben májustól augusztusig mikor lesz az a 4x5 nap, amikorra ajánlják a parlagfű kaszálását - na azóta én nem csodálkozok semmin, sőt különös elégedettség tölt el amiatt, hogy mecsoda sokoldalú, hozzáértő, előrelátó emberek harcolnak a munka különböző frontjain.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #43 Dátum: 2015. Március 10. - 14:44:08 »

Érdekes,hogy pl a muflont tűzzel,vassal írtatnák,mivel "tájidegen",bezzeg a kormorán szent állat! Vállat von
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #44 Dátum: 2015. Március 10. - 15:33:15 »

Nagybátyám és unokatestvérem járt egyszer hasonlóképpen egy "fültövön lőtt" disznóval. Nyugtázták, hogy nem ment sehova. Kis várakozás, összepakolás, lekászálódás után odasétálnak a szóróhoz. Lepakolnak, majd konkrétan mikor már nyúlna a disznó lábáért akkor ugrott fel...legalább nem kellett összevérezni magukat...
Én már meg is fogtam a hátsólábát,hogy kihúzzam a bokorból,mikor nekemfordult az 50 kg-os süldő.Puska ürítve,tokban az 50 m-re lévő kocsiban,én meg ott állok egy szál elemlámpával a disznóval szemben.Aztán meggondolta magát,kereket oldott,azóta sem láttam...
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: