Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tanulságos vadászataink  (Megtekintve 33984 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #15 Dátum: 2015. Február 03. - 22:48:33 »

Gratulálok!

"Az ünnepeket úgy kell megülni, ahogy esnek."
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #16 Dátum: 2015. Február 04. - 20:02:38 »

Mohóság v. csak dianna bőségszaruja rám ömlött !

Nem régi történet , egészen pontosan pár órás , tehát meleg sőt forró ! A gondolat délkörül villant be az agyamba (tele lett a t.köm a világgal) , ma vadászom ha a kutya a kovászba fúl is . Cselekedtem , gyors telefonok , iszkiri haza , Partner a kocsi beállóba L200 izzít , puska a tokkba , lőszer a zsebbe , irány a boldogság a nyugalom . Már a kifelé úton öröm (nálunk nincs hó) hóborítja a tájat . Megyek a barátaimhoz a tanyájukra , kukorica kell mert elfogyott , jutányosan kapok , zsákolunk 10 zsáknyit közben beszélgetünk . Hirtelen kiabál a barátom " asszony hozd a puskát!" rókák a tanya körül abajgatják a szárnyasokat (még jó , hogy a területünk) 101 ki a tokból , tár be és már indul is az első NP , táv kb:70m a vörös csak eldől , ismétlek és a domboldalon futó párjára puskázok (mert ezt nem lehet célzott lövésnek minősíteni ) és láss csodát olyan 150m-nél a róka szinte felrobban , mindenesetre nagyon csúnya munkát végzett a lövedék . A barátom már csókolgat és hadarja , hogy már két hete eszi a fene akarom mondani a róka a jószágait és eddig mindíg lekésett róluk . Telefon a vadászmesternek lövések végett , mert megvolt beszélve vele a probléma de azért tudjon róla , mondja is , hogy jókor hívtuk mert mindenkit nyomatékosan kér , hogy lőjük az őz tarvadat mert a 85-nek a fele még bent van . Nagy kegyesen megígérem , hogy persze majd lőjük csak nyugodjon meg .  Nyihi Irány a szóróm tár a zsebben a puska a nyitott tokban , beérek a szóróm völgyébe és látom , hogy a vetésen őzek legelésznek . Távcsövezem őket és szépen hagyják is , mint ha puskás ember nem is lenne . 12-ből csak kettő bak , már veszem is a SAUER-t és célzom a leggyengébb gidát , februári villámlás és a kiszemelt tűzben marad , ismétlek és látom nem tudják honnan jön az áldás (a völgy dobálja a viszhangot ) már indul is a második , mintha eltörülték volna a második gidát ( később kiderült egy disznó túrásba rogyott) , ismétlek és a most már menekülőket nézem hátha megállnak az erdő szélén , ma minden kívánságom teljesül az utolsó megáll , vesztére a távolság olyan 140 de ma nem tudok hibázni Angyal . Gyors zsigerelés és majdnem teli a plató . Na most már jöhet a szóró feltöltés , a mozgás nagyon sz@r nem sok reménnyel kecsegtet . De ha ma már nem látok semmit akkor is rendkívüli napon vagyok túl , ezért fogom és felcucolok és csak megszokásból töltöm be a puskát . Fél hatkor egy reccs , majd még egy , a távcsőben megjelenik egy egyes disznó , sajnos a nálunk a telihold nem látszik , felhős az ég ráadásúl köd is van . Februárban nem akarok kocát lőni ezért csak nézegetem a röfit , jó 20 perc után elmegy , nagyon nagy királynak érzem magam  :Mosolyog de így van ez  ezen a csodálatos napon . A napnak azonban még nincs vége , jön három sütykő és neki állnak turizni , a nyomok alapján nem is gondoltam volna , hogy ennyi disznó járja a szórómat . Nézegetem őket , de győz a racionalitás , végül is süldőért jöttem eredetileg , mert hát a hűtő meg a barátok , na nem nehéz meggyőzni magam és a legducibbat megszólítom a 300-sal , igaz ez neki egyáltalán nem tetszik . Mire leérek már nem mozdúl , leveszem a kalapomat , akarom mondani az usankámat és megpróbálom felidézni a mai napomat . Még most sem hiszem azt ami ma történt velem . Azt meg , hogy ez mohóság vagy csak egy különleges nap kihasználása azt döntse el mindenki maga .

Maradok tisztelettel az OGRE ! Emelem

u.i.: Ettől függetlenül általában vallom , hogy egy nap , egy nagyvad ! S.Peti   
Miért lenne mohóság?
A rókák abajgatták a baromfit: tenni kellett ellene.
Az őzek a terv rossz felében voltak: helyezkedtek volna jobban.
A süldő pedig az elvégzett munka jutalma. Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #17 Dátum: 2015. Március 06. - 15:12:50 »

Az első disznóm története

1981-et írunk. Apámnak segítettem szórni. Akkoriban még gyalog és hátizsákban vittük az anyagot. Utána kinn is maradtunk. Ő felment a lesére,engem pedig elküldött egy völggyel arrébb,ahol szintén szórtunk,de les nem volt csak egy ülőke a vízmosás oldalába vágva. Ideadta az új Izs 18-ast,amit abban az évben vett golyóspótlónak. Az volt a szokás akkoriban,hogy vagy ilyet,vagy bockot vettek és Brennekével lőtték a disznót (no meg ki mivel). Mindkettő nagyon jól horda a Brennekét. Szürkületkor be is jött két csíkos malac,nyomukban egy süldővel (zsigerelve 34 kg). Majd kisvártatva egy nagy disznó. Gondolkodtam. Ugye csíkos malacot Brennekével nem. Meg amúgy sem. A nagy kocát még annyira sem. Maradt a süldő. Tényleg ott is maradt. Mire lehúztam az útra apám is ott volt. Elmeséltette és azt mondta: Jól van gyerek (pedig már katona voltam,éppen eltávon). Amúgyis ritkán mondott ilyet. Aztán mikor nekiláttunk zsigerelni,látjuk,hogy a süldő két csecse ki van szopva. Hát rendesen megkeseredett az örömöm. Jó darabig nem is igen lőttem disznót.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2015. Március 06. - 16:55:44 »

Az első disznóm története
 Aztán mikor nekiláttunk zsigerelni,látjuk,hogy a süldő két csecse ki van szopva. Hát rendesen megkeseredett az örömöm. Jó darabig nem is igen lőttem disznót.

Ki nem azt a süldőt lőtte volna ?  Szinte pontosan így jártam csak nekem 3 süldővel és 3-4 csíkossal volt a koca , talán még kilóra is ennyi volt a süldő koca . Nekem egy "nagytudású" "vadásztárs" tette szóvá aki addig saját elmondása szerint 20 év alatt még soha nem sebzett vadat és ilyent sem csinált. Aztán azóta kiderült hogy hogy előtte is meg utána is de sokszor ..........      Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #19 Dátum: 2015. Március 07. - 12:29:26 »

Az első disznóm története
Pár évvel ezelőtt május utolsó napjaiban lőttem egy, ha jól emlékszem 34-35 kg süldőt. Három malac volt benne...
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #20 Dátum: 2015. Március 08. - 14:27:19 »

Pár évvel ezelőtt május utolsó napjaiban lőttem egy, ha jól emlékszem 34-35 kg süldőt. Három malac volt benne...
Egy hete a haverom dettó így járt!A kondából egy kissebb süldőt lőtt ki.A zsigerelésnél kiderült,hogy 3 malac volt benne!Nagyon meglepődtünk!35kg volt a süldő!
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #21 Dátum: 2015. Március 09. - 10:10:42 »


Tegnap múlt két hete,hogy az előző történetnek az ellenkezője esett meg. A vőm és a vendége behoztak egy nagy kocát. Zsigerelve volt 97 kiló. A kapuból már nyargaltam is a sörétesért,hogy minimum megpiszkolom őket érte. Mire ők meg hozzák utánam a malactartóját mutatni,hogy üres. Valamit nézzem meg milyenek a fogai. Szinte tövig vannak kopva. Hát tényleg nem láttam még ennyire lekopott fogakat. DE!!!  Mondjátok nekem,hogy beleláttatok a méhébe is és a szájába is a lövés előtt. Mert akkor olyan távcsövet én is veszek.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #22 Dátum: 2015. Március 09. - 10:58:55 »

A Holdvilágos vadászat rejtelmei.
Leültettem a vendégemet egy földi leskosárba egy domb oldalában.
Alatta a völgyben kb. 100 méterre szóró.
A szóró felett félkörben galagonyás domboldal, 200 méteren belül az egész belőhető a kopasz foltokon.
A vendégem 40 éve vadászó, gyakorlott cimbora.
Éjfél körül kapom az sms-t, hogy rálőtt egy süldőre a domboldalban, miután 20 percen át nézegette a lassan haladó, szöszmötölve turkáló 6 tagú kondát.
Elmondása szerint a célbavett volt a legkisebb disznó a kondából.
Jó becsapódást hallott, de utána nem látott már semmit.
Odaérve nekiálltunk a keresésnek. Megmutatta a leskosárból, hogy hová lőtt, de sem ott, sem annak közelében nem találtam semmit.
Feladtuk fél óra ruhatépés után és visszamentünk kora reggel.
Beültettem a leskosárba, hogy vegye fel az éjszakai pozíciót. Mikor ez megtörtént egyből láttam, hogy éjjel legalább 50 méterrel balra kerestük a nyomokat.
Otthagytam a kosárban és odavergődtem a tényleges rálövési helyre, közben telefonon kaptam az iránymutatást.
Amikor azt mondta, hogy jó helyen állok, lenézve megláttam egy darab tüdőt és onnan jó vérnyomot a legsűrűbb galagonyába befelé.
Mire ő odaért, már nagyjából le is húztam a 2 éves kocát, ami leadva 74 kilós lett és 5 db. ökölnyi malac volt benne.
Cimborám értetlenül állt a disznó mellett, nagyon bántotta az eset, 100%-ig biztos volt a méretek miatt abban, hogy süldőre lőtt.

Tanulságok:
1. Eb a vadász kutya nélkül
2. Nem biztos, hogy a legkisebb disznó egyben süldő is
3. Nem elég nagyjából belőni fedett terepen a vad helyét, arról meg kel bizonyosodni a lesből nézve is, főleg ha a területet nem ismerő vendég tett lövést.

És még egy, az én puskámmal lőtt, amihez mostanában 180-as H-Mantel Kuppfer-Hohlspitz lőszereket sütök és igen jól muzsikálnak Igen
Az alacsony kamralövéssel a meglőtt koca 30 métert tett meg közben gazdagon locsolva a vért.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #23 Dátum: 2015. Március 09. - 11:25:03 »

Még egy tanulságos lövés az elmúlt télből:
Hajtáson voltam vendéget szállítani és olyan helyeken elállhattam a hajtás közben, ahová nem lehet vendéget tenni, vagy csak nem jutott már rá puska.
Az egyik hajtásban a terület határtól 50 méterre oldalaztam a hajtókkal egy vonalban, akik egy sűrű feketediósból próbálták kiszorítani a benne rejtőzködő kondákat.
Ami felém menekült ki, annak először át kellett rohannia egy keskeny szálas dióson, hogy utána már a szomszédos területen álló sűrű fenyőben találjon menedéket.
Ez több vadnak sikerült is, a szomszédban szorgalmasan szólt a puska, de nem panaszkodhattak a vendégeink sem, a mi oldalunkon, a sűrű túlfeléről is sok lövés hallatszott.
Előttem kiváltott egy nagy rudli dámtarvad, egy kisebb csapat gímbika (mindegyikre erős zárótűz volt a szomszédból a reakció Stoel) és egy egyes nagy kan is, de ő gondolom bent maradt a fenyőben, mert a határvadászok hallgattak Vigyorog.
Aztán egyszer csak előttem kb. 50 méterrel előbújt egy nagy koca a romos kerítésen, majd követte több kisebb komaasszonya és süldők-malacok vegyesen.
Lehetett összesen vagy 30 disznó.
Válogattam, mint tyúk a törek között, hogy lehetőleg valami kisebb disznót próbáljak ellőni a kondából, mert őket már nem akartam lövés nélkül elereszteni.
Elég sok fa állott a vékony szálasban és adott fedést 50 méterre ahhoz, hogy a lövéshez ne legyen túl sok helyem.
Aztán kinéztem egy likat a fák között, ahol a menekülő konda jól és tisztán látszott pár méteren át és azt is láttam, hogy a sor végén kissé lemaradva egy kupac malac igyekszik a többiek után.
Egy nagyobbacskának tűnő kis süldőcske vezette az utóvédet, a többiek kissé ziláltan, nem libasorban haladtak mögötte jó tempóban.
Az elől haladó koca beleért a szagsávomba, hangos fújással és morgással jelezte a veszélyt a többieknek.
Erre azok elkezdtek megtorpanni és feltorlódott a konda eleje, míg a hátulja még futott.
Odakaptam a puskát a már kinézett lukhoz a fák között és ahogy a kiszemelt süldőcske beleért a képbe, már küldtem is a 185-ös Megát.
Mikor már "elsült az ujjam", akkor láttam, hogy a kiszemelt disznó mögött is volt valami mozgás.
Gondoltam beszaladt a fékező társa mögé egy nála lassabban reagáló testvére.
Nem mondom, hogy nem fordult még elő ilyen velem is, meg vendégekkel is, de nem állt szándékomban kettőt ejteni egy lövéssel.
Nem vagyok híve a "paraszt-dublénak".
Aztán amikor odamentem a tetthelyre, igen csak elkerekedett szemem-szám:



Az első süldő (25 kg körüli volt mindegyik) lapockán kapta a lövést, a rajta áthaladó lövedék a szeme mögött lőtte fejbe a következőt.
Az ott darabokra szakadó Megából egy nagyobb darab pedig a még távolabb, tőlük hátrébb haladó süldőnek a nyakába vágott és még ott is produkált kimenetet Meglepődött
A fotón a legtávolabbi disznó volt az először meglőtt, ami a második számúval együtt helyben is maradt.
A harmadik (a képen legközelebbi) a lövés után megtett még kb. 3 métert és úgy feküdt el szinte a többivel egy vonalban.

Nem igazán tudtam egy darabig napirendre térni a történtek felett.

Tanulsága nem igen van, mert most sem csinálnék semmit máshogy.
Ha csak annyi nem, hogy intő jel lehet azoknak, akik nincsenek tisztában a különböző kaliberek erejével és hatékonyságával (ebből adódó veszélyével), hogy a kis meggymagpöködő 308-as mikre nem képes? Fejvakarás
Akkor mire lehet képes egy nagy sebességű, dupla ekkora energiájú lőszer lövedéke, pláne homogén, nem ilyen könnyen szétszakadó fajtából? Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #24 Dátum: 2015. Március 09. - 14:36:03 »

Még egy tanulságos lövés az elmúlt télből:
Hajtáson voltam vendéget szállítani és olyan helyeken elállhattam a hajtás közben, ahová nem lehet vendéget tenni, vagy csak nem jutott már rá puska.
Az egyik hajtásban a terület határtól 50 méterre oldalaztam a hajtókkal egy vonalban, akik egy sűrű feketediósból próbálták kiszorítani a benne rejtőzködő kondákat.
Ami felém menekült ki, annak először át kellett rohannia egy keskeny szálas dióson, hogy utána már a szomszédos területen álló sűrű fenyőben találjon menedéket.
Ez több vadnak sikerült is, a szomszédban szorgalmasan szólt a puska, de nem panaszkodhattak a vendégeink sem, a mi oldalunkon, a sűrű túlfeléről is sok lövés hallatszott.
Előttem kiváltott egy nagy rudli dámtarvad, egy kisebb csapat gímbika (mindegyikre erős zárótűz volt a szomszédból a reakció Stoel) és egy egyes nagy kan is, de ő gondolom bent maradt a fenyőben, mert a határvadászok hallgattak Vigyorog.
Aztán egyszer csak előttem kb. 50 méterrel előbújt egy nagy koca a romos kerítésen, majd követte több kisebb komaasszonya és süldők-malacok vegyesen.
Lehetett összesen vagy 30 disznó.
Válogattam, mint tyúk a törek között, hogy lehetőleg valami kisebb disznót próbáljak ellőni a kondából, mert őket már nem akartam lövés nélkül elereszteni.
Elég sok fa állott a vékony szálasban és adott fedést 50 méterre ahhoz, hogy a lövéshez ne legyen túl sok helyem.
Aztán kinéztem egy likat a fák között, ahol a menekülő konda jól és tisztán látszott pár méteren át és azt is láttam, hogy a sor végén kissé lemaradva egy kupac malac igyekszik a többiek után.
Egy nagyobbacskának tűnő kis süldőcske vezette az utóvédet, a többiek kissé ziláltan, nem libasorban haladtak mögötte jó tempóban.
Az elől haladó koca beleért a szagsávomba, hangos fújással és morgással jelezte a veszélyt a többieknek.
Erre azok elkezdtek megtorpanni és feltorlódott a konda eleje, míg a hátulja még futott.
Odakaptam a puskát a már kinézett lukhoz a fák között és ahogy a kiszemelt süldőcske beleért a képbe, már küldtem is a 185-ös Megát.
Mikor már "elsült az ujjam", akkor láttam, hogy a kiszemelt disznó mögött is volt valami mozgás.
Gondoltam beszaladt a fékező társa mögé egy nála lassabban reagáló testvére.
Nem mondom, hogy nem fordult még elő ilyen velem is, meg vendégekkel is, de nem állt szándékomban kettőt ejteni egy lövéssel.
Nem vagyok híve a "paraszt-dublénak".
Aztán amikor odamentem a tetthelyre, igen csak elkerekedett szemem-szám:



Az első süldő (25 kg körüli volt mindegyik) lapockán kapta a lövést, a rajta áthaladó lövedék a szeme mögött lőtte fejbe a következőt.
Az ott darabokra szakadó Megából egy nagyobb darab pedig a még távolabb, tőlük hátrébb haladó süldőnek a nyakába vágott és még ott is produkált kimenetet Meglepődött
A fotón a legtávolabbi disznó volt az először meglőtt, ami a második számúval együtt helyben is maradt.
A harmadik (a képen legközelebbi) a lövés után megtett még kb. 3 métert és úgy feküdt el szinte a többivel egy vonalban.

Nem igazán tudtam egy darabig napirendre térni a történtek felett.

Tanulsága nem igen van, mert most sem csinálnék semmit máshogy.
Ha csak annyi nem, hogy intő jel lehet azoknak, akik nincsenek tisztában a különböző kaliberek erejével és hatékonyságával (ebből adódó veszélyével), hogy a kis meggymagpöködő 308-as mikre nem képes? Fejvakarás
Akkor mire lehet képes egy nagy sebességű, dupla ekkora energiájú lőszer lövedéke, pláne homogén, nem ilyen könnyen szétszakadó fajtából? Vállat von

Ha jól szűröm a szavaidat,akkor 308 Wnichesterből lősz 185 grain-os Lapua Megát. Mik a tapasztalataid vele? Mi mást használtál még ezen kívül és mit ajánlanál? Most került hozzám a 308-as és jött vele a Norma Vulkan is. Ezt jónak tartom,de sokat még nem lőttem vele. Ráadásul eddig Sako Hammerhead hívő voltam. Egyébként nagyvadas,hegyes-völgyes,erdős-bokros területen vadászom. Jellemzően jól 100 méter alatti lövések,de azt gyakran gazba,cseplyésbe. Kösz előre is!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #25 Dátum: 2015. Március 09. - 14:51:45 »

Ha jól szűröm a szavaidat,akkor 308 Wnichesterből lősz 185 grain-os Lapua Megát. Mik a tapasztalataid vele? Mi mást használtál még ezen kívül és mit ajánlanál? Most került hozzám a 308-as és jött vele a Norma Vulkan is. Ezt jónak tartom,de sokat még nem lőttem vele. Ráadásul eddig Sako Hammerhead hívő voltam. Egyébként nagyvadas,hegyes-völgyes,erdős-bokros területen vadászom. Jellemzően jól 100 méter alatti lövések,de azt gyakran gazba,cseplyésbe. Kösz előre is!

Ha mégegyet visszaolvasol, ott van, hogy most 180 graines H-Mantelt tőttöget hozzá...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #26 Dátum: 2015. Március 09. - 15:52:31 »

Ha mégegyet visszaolvasol, ott van, hogy most 180 graines H-Mantelt tőttöget hozzá...

Láttam. De amit leírt itt abban meg Mega van és az is érdekel. Meg minden más,amit használt és tapasztalata van vele.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #27 Dátum: 2015. Március 09. - 17:20:54 »

Láttam. De amit leírt itt abban meg Mega van és az is érdekel. Meg minden más,amit használt és tapasztalata van vele.
Na csak vigyázz...a "gálosmarketing"-nek híre van a fórumon... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #28 Dátum: 2015. Március 09. - 18:15:32 »

Na csak vigyázz...a "gálosmarketing"-nek híre van a fórumon... Ördög Ördög Ördög

OK!  Majd résen leszek.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2015. Március 09. - 18:58:16 »

Még egy tanulságos lövés az elmúlt télből:





Hmmm hmmm !  Szerintem nemsokára lesz egy eladó 308 Win   "Savjer" a fórumon .     Stoel  Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: