Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227095 alkalommal)
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #930 Dátum: 2022. Március 06. - 19:23:31 »

Tisztelt Fórumtársak !
243 Win Steyr Stucni fegyverhez lőszert keresek . Ez egy rövid csövű fegyver 510 mm-es , tapasztalatotok szerint melyik lőszer ami hatásos , nem szórja . Lapua lőttem vele de váltanék egy hatásosabb műanyag hegyre esetleg .
Üdv
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #931 Dátum: 2022. Március 08. - 09:48:49 »

Tisztelt Fórumtársak !
243 Win Steyr Stucni fegyverhez lőszert keresek . Ez egy rövid csövű fegyver 510 mm-es , tapasztalatotok szerint melyik lőszer ami hatásos , nem szórja . Lapua lőttem vele de váltanék egy hatásosabb műanyag hegyre esetleg .
Üdv

Melyikre gondolsz konkrétan?
Én töltöttem hozzá SST-t meg Ballistic Tipet, de ezeket nem ajánlom ebben a kaliberben, csak dúvadazni max. Nem ideális sztem a lövedék puhasága/sebesség kombináció.
Bármit töltöttem hozzá 90+ grain, semmit nem szórt. Hornady interlock pl. vagy Nosler Partition.
Gyáriban a legkevésbé a cseh SP-t szerette, de az is bőven belefér a vadászias kategóriába. Emelett kapott Federal Fusiont, Geco SP-t. Mind jó.
Ezekre emlékszem.

Ha műanyag hegyes, és szereli valaki gyártó - vagy töltesz - akkor érdemes lehet kipróbálni a Swift Sciroccot vagy a Nosler Accubondot sztem.
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #932 Dátum: 2022. Március 09. - 09:19:22 »

Köszönöm az infót !
Esetleg amit nem kell tölteni !
Kész lőszer gyári ?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #933 Dátum: 2022. Március 09. - 10:36:21 »

Köszönöm az infót !
Esetleg amit nem kell tölteni !
Kész lőszer gyári ?

Én nem ragaszkodnék a műanyag hegyhez, és Geco SP
Pontos, olcsó, legnehezebb tömegű elérhető vadász lövedék.
 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #934 Dátum: 2022. Március 09. - 11:49:31 »

Tisztelt Fórumtársak !
243 Win Steyr Stucni fegyverhez lőszert keresek . Ez egy rövid csövű fegyver 510 mm-es , tapasztalatotok szerint melyik lőszer ami hatásos , nem szórja . Lapua lőttem vele de váltanék egy hatásosabb műanyag hegyre esetleg .
Üdv

A Lapua nem hatásos?
Amúgy a műanyag hegy se egy varázspálca. Egy elhegyesített ólomhegyű szerintem szinte ugyanazt tudja. PL Hornady Interlock BTSP, vagy super hammerhead, esetleg Sako Arrowhead.


 Emelem
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #935 Dátum: 2022. Március 09. - 12:13:36 »

Köszönöm a véleményeket !
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #936 Dátum: 2022. Március 09. - 16:19:42 »

Tisztelt Fórumtársak !
243 Win Steyr Stucni fegyverhez lőszert keresek . Ez egy rövid csövű fegyver 510 mm-es , tapasztalatotok szerint melyik lőszer ami hatásos , nem szórja . Lapua lőttem vele de váltanék egy hatásosabb műanyag hegyre esetleg .
Üdv

 Emelem

Szerintem erre az a jó válasz, hogy nincs jó válasz.  OOO
Ki kell próbálni!  Gondolkodik

Egyébként - ha már ennyit segítettem  Stoel - egy cimborám szintén Steyr Stucnyikból (Lux.) a Norma 6,5g SP-t lövi nagy megelégedéssel.
 Okos

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #937 Dátum: 2022. Március 09. - 17:14:22 »

Melyikre gondolsz konkrétan?
Én töltöttem hozzá SST-t meg Ballistic Tipet, de ezeket nem ajánlom ebben a kaliberben, csak dúvadazni max. Nem ideális sztem a lövedék puhasága/sebesség kombináció.
Bármit töltöttem hozzá 90+ grain, semmit nem szórt. Hornady interlock pl. vagy Nosler Partition.
Gyáriban a legkevésbé a cseh SP-t szerette, de az is bőven belefér a vadászias kategóriába. Emelett kapott Federal Fusiont, Geco SP-t. Mind jó.
Ezekre emlékszem.

Ha műanyag hegyes, és szereli valaki gyártó - vagy töltesz - akkor érdemes lehet kipróbálni a Swift Sciroccot vagy a Nosler Accubondot sztem.

 Emelem

Mi volt probléma a müa. hegyűekkel?

Nekem a 80gr Ballistic Tip eddig nagyon jól bevált őzre. Persze még elég kicsi a mintaszám  Stoel (5), de kevésbé jól sikerült lövésnél se volt gond.
Jól ölt, de nem roncsolt nagyot.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #938 Dátum: 2022. Március 10. - 10:14:15 »

Emelem

Mi volt probléma a müa. hegyűekkel?

Nekem a 80gr Ballistic Tip eddig nagyon jól bevált őzre. Persze még elég kicsi a mintaszám  Stoel (5), de kevésbé jól sikerült lövésnél se volt gond.
Jól ölt, de nem roncsolt nagyot.

 Wave

SST és BT nagyon puha magok (ehhez a segességhez sztem - varmint). Nagyot roncsol.
Ölni persze jól öl, pont emiatt is. Az őzek mintha aknára lépnének.
Én ezeket inkább dúvadazásra használnám.
Naplózva
Orosz Péter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #939 Dátum: 2022. Március 12. - 23:18:15 »

Lehet igazság abba amit írsz, csak én nem tapasztaltam. Talán ha a Lovex nem lenne elég egyenletes égésű? Nem mondom hogy a S&B egy precíziós lovedék, de nekem problémám nem volt vele. Ugyan az a lőpor NP-nél szuper szórást adott. Két dolgot tapasztaltam, a QL sebesség adatból 5-6%-ot le kell vonni és vigyázni kell mert nagyon érzékeny a nedvességre.
 Emelem

Ezt hogy érted h “ nagyon érzékeny a nedvessegre”?
Én olyan jelenséget vettem észre a lovex 73.6 nal egy 30-06 fegyvernel hogy mikor meg töltöm a lövedéket lőtéren kiprobalom minden szuper1-2cm szoraskep, 1 hónappal utánna uj lövök a már töltött lőszerrel és 5cm szorasa lett. Valaki találkozott már ilyennel?
Köszönöm
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #940 Dátum: 2022. Március 13. - 06:53:28 »

Ezt hogy érted h “ nagyon érzékeny a nedvessegre”?
Én olyan jelenséget vettem észre a lovex 73.6 nal egy 30-06 fegyvernel hogy mikor meg töltöm a lövedéket lőtéren kiprobalom minden szuper1-2cm szoraskep, 1 hónappal utánna uj lövök a már töltött lőszerrel és 5cm szorasa lett. Valaki találkozott már ilyennel?
Köszönöm
Bocsánat hogy kéretlenül belevau.Ha konkrétan arra gondolunk hogy a már megtöltött lőszerbe bejut nedvesség akkor már régen rossz.Ami nálad probléma lehet az talán az hogy a d 073.6 os por kétbázisú és ezáltal a hőmérsékletre kicsit érzékenyebb.Aztán ehhez még hozzájön az hogy a 30-06 hüvelye nagyobb mint kéne és szerintem a hüvelytöltöttséged alacsonyabb mint kellene ez is sok gebaszt okozhat.A 3006 hoz célszerűbb lenne az S070 port használni valószínű kiegyensújozottabb stabilabb lőszered lenne.Aztán itt van még a fegyvercső állapota is mint befolyásoló tényező.Egy vakotásabb cső a változó rérfelrakódással is beszopatja a rendszert.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Orosz Péter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #941 Dátum: 2022. Március 13. - 10:24:27 »

Bocsánat hogy kéretlenül belevau.Ha konkrétan arra gondolunk hogy a már megtöltött lőszerbe bejut nedvesség akkor már régen rossz.Ami nálad probléma lehet az talán az hogy a d 073.6 os por kétbázisú és ezáltal a hőmérsékletre kicsit érzékenyebb.Aztán ehhez még hozzájön az hogy a 30-06 hüvelye nagyobb mint kéne és szerintem a hüvelytöltöttséged alacsonyabb mint kellene ez is sok gebaszt okozhat.A 3006 hoz célszerűbb lenne az S070 port használni valószínű kiegyensújozottabb stabilabb lőszered lenne.Aztán itt van még a fegyvercső állapota is mint befolyásoló tényező.Egy vakotásabb cső a változó rérfelrakódással is beszopatja a rendszert.

Koszi a hozzászólást. A toltottseg olyan 84% körüli, próbáltam a s070 de azzal valahogy nem volt olyan jó a szoraskep mint 73.6 al. De már másodszor vettem észre ezt hogy letöltok 50-100 darabot, és napokban kimegyek a loterre és tökéletes a szoraskep, 3 lövést 200ft le lehet takarni, 1-2 hónap múlva kiprobalom akkor meg szórja nagyon…. A cső rendben van szerintem mert töltök újonnan pár darabot és az meg megint jó… ez szörnyű. Most a rs62 vel akarom kipróbálni. Vagy van valami konkrét ötleted h melyikkel érdemes esetleg? Koszi
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #942 Dátum: 2022. Március 13. - 12:19:41 »

Koszi a hozzászólást. A toltottseg olyan 84% körüli, próbáltam a s070 de azzal valahogy nem volt olyan jó a szoraskep mint 73.6 al. De már másodszor vettem észre ezt hogy letöltok 50-100 darabot, és napokban kimegyek a loterre és tökéletes a szoraskep, 3 lövést 200ft le lehet takarni, 1-2 hónap múlva kiprobalom akkor meg szórja nagyon…. A cső rendben van szerintem mert töltök újonnan pár darabot és az meg megint jó… ez szörnyű. Most a rs62 vel akarom kipróbálni. Vagy van valami konkrét ötleted h melyikkel érdemes esetleg? Koszi


Szia!
D73.6-tal én is jártam így. Megtöltöttem találomra 50db-ot az ajánlott töltettel, 308win-hez. Ellőttem belőle 20-25db-ot a lőtéren, egészen parádés szórással, volt 1cm alatti, de a legrosszab is 2cm alatt volt. Töltöttem egy létrát 0.3gr-es lépcsőkben, a létránál is hasonlóan jó volt az adott töltet. Meg is örültem neki; na azóta se sikerült egyszer se 2-3cm alá hozni, pedig a puska eléggé be van stabilizálva. Hiába pucoltam csövet, bármi praktikát.

Én is RS porra váltottam, RS52-re, na azzal sohasem sikerült 2.5cm alatti szórást lőni. Igaz, ennek köze lehet ahhoz, hogy a legolcsóbb 147gr-es s&b fmj-vel próbálkoztam eddig csak  Röhög

A match skulókat sajnálom elgyakorolni, bár egyre inkább rájövök, hogy olcsó banánnal kb értelmetlen etetni a majmot, mert csak hasonlókhoz vezet....
Naplózva
Orosz Péter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #943 Dátum: 2022. Március 13. - 12:25:20 »


Szia!
D73.6-tal én is jártam így. Megtöltöttem találomra 50db-ot az ajánlott töltettel, 308win-hez. Ellőttem belőle 20-25db-ot a lőtéren, egészen parádés szórással, volt 1cm alatti, de a legrosszab is 2cm alatt volt. Töltöttem egy létrát 0.3gr-es lépcsőkben, a létránál is hasonlóan jó volt az adott töltet. Meg is örültem neki; na azóta se sikerült egyszer se 2-3cm alá hozni, pedig a puska eléggé be van stabilizálva. Hiába pucoltam csövet, bármi praktikát.

Én is RS porra váltottam, RS52-re, na azzal sohasem sikerült 2.5cm alatti szórást lőni. Igaz, ennek köze lehet ahhoz, hogy a legolcsóbb 147gr-es s&b fmj-vel próbálkoztam eddig csak  Röhög

A match skulókat sajnálom elgyakorolni, bár egyre inkább rájövök, hogy olcsó banánnal kb értelmetlen etetni a majmot, mert csak hasonlókhoz vezet....

Hát nekem mégha 2-3 cm lenne a szórás lehet nem lennék enyire mérges de 5-6 cm min. De nem értem ha újat töltök akkor meg jooo. Érthetetlen a számomra ez a jelenség. Te is 3006 al jártál így ?  Megpróbálom a rs 62 majd.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #944 Dátum: 2022. Március 13. - 12:58:05 »

Hát nekem mégha 2-3 cm lenne a szórás lehet nem lennék enyire mérges de 5-6 cm min. De nem értem ha újat töltök akkor meg jooo. Érthetetlen a számomra ez a jelenség. Te is 3006 al jártál így ?  Megpróbálom a rs 62 majd.

Hát nekem mégha 2-3 cm lenne a szórás lehet nem lennék enyire mérges de 5-6 cm min. De nem értem ha újat töltök akkor meg jooo. Érthetetlen a számomra ez a jelenség. Te is 3006 al jártál így ?  Megpróbálom a rs 62 majd.

Nem, 308Win volt.
Gondolom azonos sorozatú hüvelyeket használtál, magokat ugyanabból a dobozból, stb.
Én első lövés előtt féktisztítóval kifújom és kihúzom a csövet, így az első lövést se dobja el, max pár mm-t.
Az lehet még hiba, ami sztem általános, kaliberfüggetlen, hogy ha nagyon rövid magot töltesz, ami alig fekszik fel a hüvelyszájban pár mm-t(közismerten könnyű fmjbt-k), akkor az is tud komoly szórást csinálni, hogy a lövedék kihúzóereje sokat változik.

Ha fa tusás a puskád, és nincs benne fém persely a csavaroknál, akkor azzal is ehet még gond, a fa méretváltozasa miatt, de ettől még ez fordítva is igaz lehet. Meg kell próbálni 3.ik alkalommal is, ha még maradt belőle.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: