Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227119 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #915 Dátum: 2019. Január 03. - 09:46:24 »

SST ilyen sajnos..gyáriban. Vagy nem sajnos, de ilyen. Egyik probléma, már akinek ez probléma, hogy nem éppen húskímélő...másik meg, hogy egy nagyobbacska süldőt/gím ünőt, tehenet meg már nem üt át, mert megsemmisül a mag...És azok már szívósak annyira, hogy nem biztos, hogy a sokkhatás elég...és vakarhatod a fejed, meg jöhet a kutya...780-800 m/s köré töltve viszont parádés...

Nem kalibert, csak lőszert kellett volna váltanod  Ördög
243-as Ballistic Tippel is nagyon vigyázni kell, hogy hol lövöd meg az őzet...Amit lapockán sikerült, az mind kb mint aki aknára lépett...De a Geco Tm is ilyen.

Igen. Elötte RWS Evo-t lőttem az nem csapta szét. Átlőttem az SST-re, először és utoljára lőttem vele őzet. Nekem disznóban, szarvasban jól muzsikál, de valóban nem veri át, csak nagyon ritkán. Az interbond jobb lehet. Már vettem, de még nem próbáltam ki. Sokáig nem is lehetett kapni. Ugyanaz mint az SST, csak kötött.
Naplózva

Jó szelet!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #916 Dátum: 2019. Január 03. - 10:24:28 »

Igen. Elötte RWS Evo-t lőttem az nem csapta szét. Átlőttem az SST-re, először és utoljára lőttem vele őzet. Nekem disznóban, szarvasban jól muzsikál, de valóban nem veri át, csak nagyon ritkán. Az interbond jobb lehet. Már vettem, de még nem próbáltam ki. Sokáig nem is lehetett kapni. Ugyanaz mint az SST, csak kötött.

Így van. Nekem ez a sebesség túlmisztifikálása és a superformance vonal nem annyira jön be. Akkor már interbond. Jó kis mag az is.
Naplózva
Atik4
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #917 Dátum: 2019. Február 21. - 14:04:58 »

Tisztelt Fórumtársak. Jópár éve már, hogy szép csendben olvasgatlak titeket és eddig sikerült minden felmerülő kérdésemre választ kapjak a különböző topikok, különböző hozzászólásaiból.
Most viszont lenne egy olyan kérdésem, amire ezidáig nem sikerült megnyugtató választ kapjak:

Van különbség a Geco Teilmantel .243 win 6.8 g és a Geco Target .243 win 6.8 g célballisztikája között?

Kinézetre, súlyra, külballisztikára elvileg ugyanaz, csak az egyik 20 darabos szép csomagolásban, a másik 50 darabos sima kartondobozkában van.
Bennem felmerült a kérdés, hogy a két lőszer közötti közel 100.-Ft/db-os árdifferencia pusztán a csomagolás miatt van-e, vagy ha nem, akkor kizárásos alapon valamilyen célballisztikai különbözőség lehet.
...persze lehet, hogy tévedek. Minden esetre a kérdés a fejemben motoszkál. Közöttetek nyilván van valaki, akinek mindkét lövedékkel vannak célballisztikai tapasztalatai. Kérem, hogy ossza (osszátok) meg ezeket.

Én egyébként a Targetet lövöm, nincs rá panaszom...és még az öregecske kis puskám is szereti.

Üdv.
A.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #918 Dátum: 2019. Február 21. - 15:40:45 »

Tisztelt Fórumtársak. Jópár éve már, hogy szép csendben olvasgatlak titeket és eddig sikerült minden felmerülő kérdésemre választ kapjak a különböző topikok, különböző hozzászólásaiból.
Most viszont lenne egy olyan kérdésem, amire ezidáig nem sikerült megnyugtató választ kapjak:

Van különbség a Geco Teilmantel .243 win 6.8 g és a Geco Target .243 win 6.8 g célballisztikája között?

Kinézetre, súlyra, külballisztikára elvileg ugyanaz, csak az egyik 20 darabos szép csomagolásban, a másik 50 darabos sima kartondobozkában van.
Bennem felmerült a kérdés, hogy a két lőszer közötti közel 100.-Ft/db-os árdifferencia pusztán a csomagolás miatt van-e, vagy ha nem, akkor kizárásos alapon valamilyen célballisztikai különbözőség lehet.
...persze lehet, hogy tévedek. Minden esetre a kérdés a fejemben motoszkál. Közöttetek nyilván van valaki, akinek mindkét lövedékkel vannak célballisztikai tapasztalatai. Kérem, hogy ossza (osszátok) meg ezeket.

Én egyébként a Targetet lövöm, nincs rá panaszom...és még az öregecske kis puskám is szereti.

Üdv.
A.
Ugyan az a lőszer, csak a kiszerelés más.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #919 Dátum: 2019. Február 22. - 00:52:54 »

Szia Atik4,

valoban,ugyanaz csak mas kiszereltsegben!  Emelem
Naplózva
Atik4
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #920 Dátum: 2019. Február 22. - 08:19:14 »

Köszönöm a segítséget!

 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #921 Dátum: 2019. Február 25. - 12:06:12 »

Tisztelt Fórumtársak.

Van különbség a Geco Teilmantel .243 win 6.8 g és a Geco Target .243 win 6.8 g célballisztikája között?

Kinézetre, súlyra, külballisztikára elvileg ugyanaz, csak az egyik 20 darabos szép csomagolásban, a másik 50 darabos sima kartondobozkában van.
Bennem felmerült a kérdés, hogy a két lőszer közötti közel 100.-Ft/db-os árdifferencia pusztán a csomagolás miatt van-e? Közöttetek nyilván van valaki, akinek mindkét lövedékkel vannak célballisztikai tapasztalatai. Kérem, hogy ossza (osszátok) meg ezeket.

Én egyébként a Targetet lövöm, nincs rá panaszom...és még az öregecske kis puskám is szereti.

Üdv.
A.

200 méter környékén, vagy felette nem nagy az esése? Nagyobb vadban hogy dolgozik?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #922 Dátum: 2019. Február 25. - 14:54:53 »

Tisztelt Fórumtársak. Jópár éve már, hogy szép csendben olvasgatlak titeket és eddig sikerült minden felmerülő kérdésemre választ kapjak a különböző topikok, különböző hozzászólásaiból.
Most viszont lenne egy olyan kérdésem, amire ezidáig nem sikerült megnyugtató választ kapjak:

Van különbség a Geco Teilmantel .243 win 6.8 g és a Geco Target .243 win 6.8 g célballisztikája között?

Kinézetre, súlyra, külballisztikára elvileg ugyanaz, csak az egyik 20 darabos szép csomagolásban, a másik 50 darabos sima kartondobozkában van.
Bennem felmerült a kérdés, hogy a két lőszer közötti közel 100.-Ft/db-os árdifferencia pusztán a csomagolás miatt van-e, vagy ha nem, akkor kizárásos alapon valamilyen célballisztikai különbözőség lehet.
...persze lehet, hogy tévedek. Minden esetre a kérdés a fejemben motoszkál. Közöttetek nyilván van valaki, akinek mindkét lövedékkel vannak célballisztikai tapasztalatai. Kérem, hogy ossza (osszátok) meg ezeket.

Én egyébként a Targetet lövöm, nincs rá panaszom...és még az öregecske kis puskám is szereti.

Üdv.
A.

 Emelem
Üdv a Vadásznak!
Nekem a Geco honlapján úgy tűnik, hogy a "Target" egy "teljes köpenyes", céllövészetre (esetleg dúvadra) ajánlott lőszer......


De az is lehet, hogy én értem félre.....

 Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #923 Dátum: 2019. Február 25. - 15:24:20 »

Emelem
Üdv a Vadásznak!
Nekem a Geco honlapján úgy tűnik, hogy a "Target" egy "teljes köpenyes", céllövészetre (esetleg dúvadra) ajánlott lőszer......


De az is lehet, hogy én értem félre.....

 Emelem

 Emelem

Üdv!

Félreérted, de nem a Te sarad, hanem a Geco variál a névvel furcsán...
Az általad beillesztett Target nem is létezik 243-ban, csak három másik kaliberben.
Én 7x57-ben lövöm a Geco SP-t, 50 darabos ömlesztett kiszerelésben azt is Targetnek hívják.
A lőtéri nagyobb mennyiségű kiszerelést is jelzi a Target névvel, nem csak egy lőszercsaládot.  OOO

Tisztelettel:
Barna
Naplózva

Üdv,
Barna
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #924 Dátum: 2019. Február 26. - 20:14:34 »

Emelem

Üdv!

Félreérted, de nem a Te sarad, hanem a Geco variál a névvel furcsán...
Az általad beillesztett Target nem is létezik 243-ban, csak három másik kaliberben.
Én 7x57-ben lövöm a Geco SP-t, 50 darabos ömlesztett kiszerelésben azt is Targetnek hívják.
A lőtéri nagyobb mennyiségű kiszerelést is jelzi a Target névvel, nem csak egy lőszercsaládot.  OOO

Tisztelettel:
Barna

 Emelem
Köszönöm, így már értem.....
 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #925 Dátum: 2019. április 30. - 08:36:51 »

A 243-as fegyveremhez kb. 10 éve használom az 5,8 grammos Sako gamehead lőszert. Az elmúlt idényben, a hosszú tél folyamán elfogyott 3 dobozzal. A legtöbb elejtett vad őz suta és gida, de esett vele kisebb-nagyobb disznó, meg kis bika is!
Lőtávok 10 méter (nagy koca) és 274 méter (suta) közöttiek(egy-két kivétellel cserkelés közben), sebzés szerencsére nem történt, kegyelemlövés sem kellett, mindössze egy hibázás történt. Ez egy róka volt, amit a kora hajnali erős szürkületben -nem túl távolról- elsőre elhibáztam, de mivel nem tudta honnan jött a lövés, rövid elugrást követően megállt és másodikra már nem tévesztettem!
Több vadat elengedtem (tarvadak, disznók), amire úgy éreztem, hogy nem tudok biztos lövést tenni. Köztük a legnagyobb kant, amit tavaly láttam (150kg környéke), meg süldőket a bokrok között 30 méterre, amit a 9,3-assal könnyen meg lehetet volna lőni. Az őzeket legtöbbször átüti, de a nagyobb vadat már nem, viszont belül rendes munkát végez.

(Makkmarcitól nem várom a pecsétet, mások kritikáját elfogadom!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #926 Dátum: 2019. Május 01. - 01:23:37 »

A 243-as fegyveremhez kb. 10 éve használom az 5,8 grammos Sako gamehead lőszert. Az elmúlt idényben, a hosszú tél folyamán elfogyott 3 dobozzal. A legtöbb elejtett vad őz suta és gida, de esett vele kisebb-nagyobb disznó, meg kis bika is!
Lőtávok 10 méter (nagy koca) és 274 méter (suta) közöttiek(egy-két kivétellel cserkelés közben), sebzés szerencsére nem történt, kegyelemlövés sem kellett, mindössze egy hibázás történt. Ez egy róka volt, amit a kora hajnali erős szürkületben -nem túl távolról- elsőre elhibáztam, de mivel nem tudta honnan jött a lövés, rövid elugrást követően megállt és másodikra már nem tévesztettem!
Több vadat elengedtem (tarvadak, disznók), amire úgy éreztem, hogy nem tudok biztos lövést tenni. Köztük a legnagyobb kant, amit tavaly láttam (150kg környéke), meg süldőket a bokrok között 30 méterre, amit a 9,3-assal könnyen meg lehetet volna lőni. Az őzeket legtöbbször átüti, de a nagyobb vadat már nem, viszont belül rendes munkát végez.

(Makkmarcitól nem várom a pecsétet, mások kritikáját elfogadom!)

Szia,

ha jok a korulmenyek,biztos helyre tudod kuldeni a lovedeket,akkor a .243-as teszi a dolgat...

A tavalyi idenyben en is lottem ket tarvadat vele ( 1 tehen es egy uno ), 50 illetve 120 meterrol,6.8-as Geco Teilmantel lovedekkel,hatalmas becsapodasi hang majd 60-70 meteres halalvagta utan csak eldoltek...eleinte kevesebb,kesobb egyre tobb verrel...nekem sem utotte at a vadtestet,azert a gim tarvad 'tul nagy falat' a kis soft point loszernek...pont ezert,kivancsisagbol vettem 6.5 grammos cseh Nosler Partition maggal szerelt loszert,amivel egy oz tarvadat tudtam loni az ideny vegen,disznot vagy szarvast nem.
A loteri tapasztalatok nagyon jok,kivalloan viszi a Ruger American csove,es ugyanoda ahova a Geco-t,ami meg jobb hir.
Errol a Nosler Partitonrol sok jot olvastam anno,amikor meg a Sako Twinhead-kent gyartotta,de sajnos mar lealltak a gyartasaval.
Szerintem gim tarvadnal / disznonal jobb valasztas lesz ez a tipusu mag mint a Geco. Aztan rokara / oz tarvadra ott az olcso es jo Geco. Erdekesseg hogy a Geco Express-t is egyhelyre viszi a Ruger.

Udv.  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #927 Dátum: 2019. Május 01. - 07:07:14 »

Szia,

ha jok a korulmenyek,biztos helyre tudod kuldeni a lovedeket,akkor a .243-as teszi a dolgat...

A tavalyi idenyben en is lottem ket tarvadat vele ( 1 tehen es egy uno ), 50 illetve 120 meterrol,6.8-as Geco Teilmantel lovedekkel,hatalmas becsapodasi hang majd 60-70 meteres halalvagta utan csak eldoltek...eleinte kevesebb,kesobb egyre tobb verrel...nekem sem utotte at a vadtestet,azert a gim tarvad 'tul nagy falat' a kis soft point loszernek...pont ezert,kivancsisagbol vettem 6.5 grammos cseh Nosler Partition maggal szerelt loszert,amivel egy oz tarvadat tudtam loni az ideny vegen,disznot vagy szarvast nem.
A loteri tapasztalatok nagyon jok,kivalloan viszi a Ruger American csove,es ugyanoda ahova a Geco-t,ami meg jobb hir.
Errol a Nosler Partitonrol sok jot olvastam anno,amikor meg a Sako Twinhead-kent gyartotta,de sajnos mar lealltak a gyartasaval.
Szerintem gim tarvadnal / disznonal jobb valasztas lesz ez a tipusu mag mint a Geco. Aztan rokara / oz tarvadra ott az olcso es jo Geco. Erdekesseg hogy a Geco Express-t is egyhelyre viszi a Ruger.

Udv.  Emelem

Nem akarok senkit rábeszélni a hülyeségre, csak érdekességként írom le! Az egyik vadásztársunk 10,3kg os bőgő bikát lőtt meg jó helyen a 6,8g-os TM-el. 80m halálvágta után összeesett.  Tasli Ezt azért inkább NE próbáljátok ki!
Naplózva

Jó szelet!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #928 Dátum: 2019. Május 01. - 10:36:03 »

Nem akarok senkit rábeszélni a hülyeségre, csak érdekességként írom le! Az egyik vadásztársunk 10,3kg os bőgő bikát lőtt meg jó helyen a 6,8g-os TM-el. 80m halálvágta után összeesett.  Tasli Ezt azért inkább NE próbáljátok ki!

 Emelem
 Van aki szereti feszegetni a határokat...ami egy ideig működik is.
Aztán nem...
Már Széchenyi gróf is megírta az első szarvasbikájának történetében, hogy az akkori "öregek" furcsán néztek rá a "hatésfeles" kaliber miatt.
 Hosszú évek óta vadászom egy 502-es Brno-val, aminek 243 Win. kaliberű a golyós csöve.
Az előző és mostani társaságom adottságaihoz az esetek túlnyomó többségében megfelel/megfelelt ez a kaliber.
Ha viszont vadkárazás vagy éppen vendégvadászat volt, akkor előkerült a "nagyobbik" puska/kaliber a szekrényből.

 Emelem

 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #929 Dátum: 2021. Május 03. - 18:54:55 »



Pár napja lőttem ezt a rókát. Mivel bakozni voltam és a 243-as volt nálam bevállaltam egy hosszú lövést. Űlt az úton qrva messze velem szemben. Fejre céloztam, gondoltam kb beleesik a lövés valahol. Így is lett, szügyre kapta. Visszamértem a rákátől távolságmérővel a lesre, 280m-re volt. GECO TM
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: