Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227048 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Június 26. - 21:03:07 »

Köszi mindenkinek!

A szórások 300 m-ről vannak, ugy hogy a pontos találatot csak akkor láttam amikor kimentünk a lapokhoz.
Sajna a 2. tiz nem lett fényes, mert nagyon nagy volt már a napsütés éa a kipárolgás miatt már a lőlapot kb 5 cm.t láttad mozogni.
Lett is pár balos , a fene vigye el.

Sajnálom,hogy Peti nem tudtál eljönni, sok szépet láthattál volna.

No fejlődünk tovább, hajrá mindenki.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Június 26. - 21:27:59 »

Szia Ansch!

Gratulélok!!! Igen Meghajol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Június 27. - 15:17:37 »

Ansch!  Igen

Akartam is kérdezni, hogy mi lehetett az oka a balosoknak, de megválasztoltad... Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Június 27. - 15:23:25 »


 Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 15:42:16 »

Régi emlékek a fiókból.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 15:45:37 »

Üdv!

Miből, milyen távról, mennyit ment a vad...és milyen lövedékről van szó?
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 17:14:08 »

Üdv!

Miből, milyen távról, mennyit ment a vad...és milyen lövedékről van szó?
1994 környékén használtam. Az első golyós puskám volt: 243w, Zastava. Sok szép vadászélményt szerzett nekem. Apróvadas területre vettem őzre-rókára, de néhány disznót is fogtam vele. Sajnos a véletlen találkozások során sebzetten elmenekült nagy kanok (2db) árán fizettem meg a tanulópénzt, ezért 30-06ra cseréltem 1996-ban. Akkoriban csak széteső, soft point maggal szerelt lőszerhez jutottam hozzá. A képen látható S&B (Cseh) és később Remington lőszerhez. Ma már más a helyzet. Lőttem 80-ról macskát,(szembe feküdt felemelt fejjel), szétrobbant benne becsapódáskor a mag és csak összedarálva lötyögött a bőrben minden. Néha brutál volt. Szivközeli eret találva, ha vérrel teli volt a szív szétrobbant a túlnyomástól.  50 kg feletti vadra nem való (nem is arra találták ki) , kivéve ha fültövön, vagy gerincen éri a találat. A képen szereplő nagyobb maradványtest 50 méterre lesunyt fejjel szemben álló 100 kiló körüli kocából van. Homlokon akartam lőni, de a bal fülkagylóját átlőve a nyakon keresztül a testüregben állt meg a lövés. Nem maradt egyben a köpeny az ólommal, én illesztettem vissza utólag. A coca helyben maradt, de kellett kegyelem lövés. A másik sajnos már nem emlékszem melyik disznómban volt, nem akarok találgatni. Vadkáron, kukoricában lőttem lapockán, majd visszapördültében pofacsonton egy nagy kant, amit télen a szomszédban vendég hozott terítékre, erősen lerongyolódott állapotban. Pofacsonton mészgöb alakult ki, a lapocka betört (itt is mész göbök alakultak ki) és a tüdőben betokozódott repeszek voltak. (nem láttam, mondták). (nem ez a fontos de ép 22 cm agyarhossz) Ekkor eladtam a fegyvert. Azért írok le neked így mindent nem csak a szépet, mert az a vadászember aki sohasem hibázott csak mindíg mindent szépen lőtt nekem nagyon gyanús, másrészt hátha lesz valaki aki nem a saját kárán tanul a fentieket olvasva! 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 20:44:23 »

"Azért írok le neked így mindent nem csak a szépet, mert az a vadászember aki sohasem hibázott csak mindíg mindent szépen lőtt nekem nagyon gyanús, másrészt hátha lesz valaki aki nem a saját kárán tanul a fentieket olvasva! "

 Igen
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:48:40 »


Üdvi
Milyen magtömeget használtál??
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:45:20 »


Üdvi
Milyen magtömeget használtál??
Tizenév távlatából  6.5 gramm urik be elsőre, és az, hogy mint egyetlen jobb lehetőséghez (akkoriban felénk), a 6.2 grammos kegelspitzhez nem lőttem át a fegyvert (eléggé drágán mérték), hanem lecseréltem 30-06 ra. CZ 600 ZKK  (személyre alakított eredeti tussal) / S&B Klassik 8x56 vil.(új szerzemény) / 13 gramm LAPUA Mega . A legolcsóbb jó megoldásnak tűnt, és bevált.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:47:45 »


Üdvi
Milyen magtömeget használtál??
Tizenév távlatából  6.5 gramm urik be elsőre, és az, hogy mint egyetlen jobb lehetőséghez (akkoriban felénk), a 6.2 grammos kegelspitzhez nem lőttem át a fegyvert (eléggé drágán mérték), hanem lecseréltem 30-06 ra. CZ 600 ZKK  (személyre alakított eredeti tussal) / S&B Klassik 8x56 vil.(új szerzemény) / 13 gramm LAPUA Mega . A legolcsóbb jó megoldásnak tűnt, és bevált.

Szép és readásul kitünő összeállítás. Ennél csak akkor lenne jobb, ha nem 30-06-os lenne, hanem 8x57JS. Persze ezt csak hülyeségből írtam, olvastam, hogy apróvadas területen vadászol.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:02:25 »

A legjobb vadászbarátom az általad említett kalibert használja, semmi rosszat nem tudnék arról sem mondani (jó ölőerő, sok helyben maradás és néha rövid után keresés bőőőséges vérnyomon). Talán kisebb hozzá a lőszerválaszték, de a legjobbak kaphatóak ebben a kaliberben is.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:05:53 »

A legjobb vadászbarátom az általad említett kalibert használja, semmi rosszat nem tudnék arról sem mondani (jó ölőerő, sok helyben maradás és néha rövid után keresés bőőőséges vérnyomon). Talán kisebb hozzá a lőszerválaszték, de a legjobbak kaphatóak ebben a kaliberben is.

Lehet, hogy félreérthetően írtam, én a 8x57JS-t nagyon szeretem és ha vehetnék fegyvert, vagy csőcsere lesz a puskámon, akkor biztos, hogy ezt a kalibert venném.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:13:25 »

A legjobb vadászbarátom az általad említett kalibert használja, semmi rosszat nem tudnék arról sem mondani (jó ölőerő, sok helyben maradás és néha rövid után keresés bőőőséges vérnyomon). Talán kisebb hozzá a lőszerválaszték, de a legjobbak kaphatóak ebben a kaliberben is.

Lehet, hogy félreérthetően írtam, én a 8x57JS-t nagyon szeretem és ha vehetnék fegyvert, vagy csőcsere lesz a puskámon, akkor biztos, hogy ezt a kalibert venném.
Bocs, én válaszolhattam félreérthetően. "Vágom", hogy tetszik neked, és szerintem is jó! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 20:08:23 »

 
 Üdv Wave Egy barátomra rásóztak ,egy zastava 243 kilőtt csővü puskát,mennyiből lehet rendbe tenni? Wave
 Elöre is köszönöm .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: