Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227120 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #855 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 13:57:18 »

Ha majd használod igen hamar el fog illanni az a bizalmatlanság...


Igen ezt modja mindenki akivel beszéltem, azért akartam egy ilyet. A legutóbbi bakom miatt szántam rá magam., lapocka csontot ért a 30-06 SST. 60-ról. Inkább nem mesélem el.... 
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #856 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 14:08:09 »

Igazatok van! Azt gondoltam jelentősebb eltérés van cső miatt. Így ennek tényleg semmi jelentősége sincs. Belövöm ha feltettem a távcsövet, a Geco 6,8g-al, aztán majd kiderűl, hogy muzsikál a gyakorlatban. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Wave

Az urbánus legendát kicsit helyre teendő (bár ezt próbáltam már korábban is), a neten a szájhagyomány és köztudomás mellett számtalan kísérlet, konkrétan dokumentált MÉRÉS található csőhossz kurtítás kontra torkolati sebesség csökkenés témakörben. Nyilván valamelyest eltérnek a kis kaliberek a nagyoktól, de jó általánosságban azt MÉRTÉK ki, hogy minden collnyi (2,54 cm) kurtítás kb. 7-10 m/s csökkenést eredményez (bizonyos ésszerű csőhossz-határokonn belül természetesen). Tehát amit "hülyeség megvenni, mert rövid a csöve", az mondjuk jelent akár 40 m/s mínuszt is. Aki ezt kimutatja nekem korrekt módon a célballisztikában, megteszem azonnal fősámánnak. Páran már ácsingóznak a pozícióra...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #857 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 14:10:41 »

Igazatok van! Azt gondoltam jelentősebb eltérés van cső miatt. Így ennek tényleg semmi jelentősége sincs. Belövöm ha feltettem a távcsövet, a Geco 6,8g-al, aztán majd kiderűl, hogy muzsikál a gyakorlatban. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Wave

Amúgy meg ha magad töltöd, és netán zavar, hogy "de úgy meg a lőpor nem ég el a rövidebb csőben", akkor raksz bele kicsivel gyorsabban égő lőport és indulhatsz is vadászni polemizálás helyett. Kalappal hozzá!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #858 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 15:23:07 »

Tehát amit "hülyeség megvenni, mert rövid a csöve", az mondjuk jelent akár 40 m/s mínuszt is. Aki ezt kimutatja nekem korrekt módon a célballisztikában, megteszem azonnal fősámánnak. Páran már ácsingóznak a pozícióra...

 Emelem

Szerintem azért pl. egy 51cm-es csövű 300WinMag-t nem azért hülyeség megvenni, mert 40m/s-al lassabban indul a lövedék, mint normális Kacsint hosszú csőből.
Ettől még vadászni használható.
Hanem mert fölöslegesen sokkal hangosabb  lesz tőle a puska, nagyobb torkolattűzzel és visszarúgással (gyári lőszert használva). Valakit ez zavar...
A többivel egyet értek.  Okos Ölel

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #859 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 15:43:21 »

Emelem

Szerintem azért pl. egy 51cm-es csövű 300WinMag-t nem azért hülyeség megvenni, mert 40m/s-al lassabban indul a lövedék, mint normális Kacsint hosszú csőből.
Ettől még vadászni használható.
Hanem mert fölöslegesen sokkal hangosabb  lesz tőle a puska, nagyobb torkolattűzzel és visszarúgással (gyári lőszert használva). Valakit ez zavar...
A többivel egyet értek.  Okos Ölel


Keménynek kell lenni a magnumhoz, heeee...  Ördög
Naplózva
magyar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #860 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 17:17:05 »

igaz, hogy pricíziós lövészet, de legalább van benne tapasztalat: http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=1700&muvelet=view&lang=hu

Itt meg a végén konkrét csőhosszsebesség egy adott fegyver esetében a cikk végén: http://www.longrangeshooting.hu/cikkek/fegyverek/mauser-m03-extrem-308-win--teszt
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #861 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 18:34:57 »

Nem volt még 243-om, és kicsit bizalmatlan vagyok amikor azt a kis likat látom a végén.

 Emelem
Gyorsan megszerethető... Vigyorog
Én nagyon megkedveltem az évek során. Igen
Annak a "kis liknak" a mérete meg attól függ mivel hasonlítod össze.
Mondjuk nálam van egy "árnyalatnyi" különbség a 9,3-as mellé téve. Vigyorog

A legutóbbi bakom miatt szántam rá magam., lapocka csontot ért a 30-06 SST. 60-ról. Inkább nem mesélem el.... 

Azért ennél a kalibernél is láttam már brutális munkát...

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #862 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 19:33:34 »

Igen ezt modja mindenki akivel beszéltem, azért akartam egy ilyet. A legutóbbi bakom miatt szántam rá magam., lapocka csontot ért a 30-06 SST. 60-ról. Inkább nem mesélem el.... 
Ha ettől elborzadtál, a 243-al jól megküldött SP mag után, kétségbe fogsz esni. Én ezért váltottam 6,5x57-re.
 OOO
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #863 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 19:58:14 »

A porral lesz ott a baj Géza bácsi...Legutóbbi töltéseim hasonlóan katasztrofálisak lettek. Beszéltem jóval tapasztaltabb emberrel. Hiába írja a Lovex, valszeg az s070 az nem ideális. Egyszerűen minden sorozat szar lett, pedig a sebesség is klappolt, mármint sikerült kb olyan tartományt belőni, ami ebben a kaliberben idálisnak mondható. Sallerbéla SP magot töltöttem, amit még tőled vettem. Kuka lett az egész, mármint a behúzott próba sorozatok, meg sem közelítette még a gyárit sem. Mint ahogy a 80 graines BT alá sem jó a VV N160. Vagyis nem ideális.
Lehet igazság abba amit írsz, csak én nem tapasztaltam. Talán ha a Lovex nem lenne elég egyenletes égésű? Nem mondom hogy a S&B egy precíziós lovedék, de nekem problémám nem volt vele. Ugyan az a lőpor NP-nél szuper szórást adott. Két dolgot tapasztaltam, a QL sebesség adatból 5-6%-ot le kell vonni és vigyázni kell mert nagyon érzékeny a nedvességre.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #864 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 21:36:59 »

Köszönöm!
Milyen lövéssel?
És menyire pontos a tiedből?
Milyen lövéssel? Jenő papó szerint minden lövés jó, ha utána zsigerelni kell...van benne valami. Fej, lapocka, tüdő.
Nekem 3 centis szórást mutat a gyári lőszer 96 méteren. Igazából olyan olcsó volt, hogy a hüvely miatt vettem meg.
Saját szereléssel ennél jobb az SST.
Amúgy meg egy saját 3,7 grammos V-Max ugyanakkora lyukat ütött egy 6 milis kazánlemezre, mint egy 30-06 SHH..valahol van kép is róla.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #865 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 21:43:52 »

Hogy is mondta egy villanyász?
Kis arc...
A rövid WinMag meg akkora baromság...lesz egy qrva hangos, rugdosós puskád ami fölöslegesen drága lőszert eszik és kb ua, mint egy 30-06...szerintem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #866 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 04:45:20 »

igaz, hogy pricíziós lövészet, de legalább van benne tapasztalat: http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=1700&muvelet=view&lang=hu

Itt meg a végén konkrét csőhosszsebesség egy adott fegyver esetében a cikk végén: http://www.longrangeshooting.hu/cikkek/fegyverek/mauser-m03-extrem-308-win--teszt

Köszönöm!!!
Ígérem nem lövök 1000yard nál távolabb. Wave Figyelmes olvasás Röhög
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #867 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 04:54:47 »

Amúgy meg ha magad töltöd, és netán zavar, hogy "de úgy meg a lőpor nem ég el a rövidebb csőben", akkor raksz bele kicsivel gyorsabban égő lőport és indulhatsz is vadászni polemizálás helyett. Kalappal hozzá!

Dehogy töltögetek. Nem mintha nem érdekelne, de ahogy ismerem magam ha nekiállnék ennek , elvesznék benne. Van elég "bajom" (hobby-m) enélkül is. Időm annál kevesebb...
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #868 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 05:02:58 »

Ha ettől elborzadtál, a 243-al jól megküldött SP mag után, kétségbe fogsz esni. Én ezért váltottam 6,5x57-re.
 OOO

Háát nem tudom... Elhiszem, hogy csúnya munkára képes, lőttem már sajnos én is maccsra pár őzet, de ez NAGYON durva volt. Szabályszerüen szinte felrobbant.
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #869 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 05:10:48 »

Háát nem tudom... Elhiszem, hogy csúnya munkára képes, lőttem már sajnos én is maccsra pár őzet, de ez NAGYON durva volt. Szabályszerüen szinte felrobbant.
A tavalyi őz tarvad tervünket jószerével egyedül teljesítettem.
95 gr Nosler Ballistic Silver Tip volt a bogyó, amit töltöttem hozzá.
Nem feszegettem a határokat, koránt sem volt csúcsra járatva a lőszer.
De nagyon kellett vigyáznom, nehogy elől, keményen találjam az őzet.
Hatékiny volt ölőerőben, de a hús-kímélet terén pocsék.
Eddig a legszebb őztesteket 9,3x62 után adtam le.
Luk be...luk ki...őz elfekszik.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: