Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227097 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #795 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 16:54:24 »

De Gamehead még van 5,8 és 6,5 grammos lövedékkel is.
Vagy három hete vettem.
 Emelem


Igen, de az nem osztott köpenyes. Talán kémiailag kötött bonded?
Naplózva

Jó szelet!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #796 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 19:37:56 »

Igen, de az nem osztott köpenyes. Talán kémiailag kötött bonded?

 Emelem
Valóban nem, de mint opciót ajánlottam.
Érdekes módon az én puskám ( Brno 502) az 5,8 grammost nem túl jól lőtte, a 6,5 grammos lövedékkel viszont
nagyon elégedett vagyok. Ezzel vadászom már jó néhány éve.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #797 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 19:59:11 »

Igen, de az nem osztott köpenyes. Talán kémiailag kötött bonded?
Mi az osztott köpenyes lövedék definíciója ?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #798 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 20:11:04 »

Igen, de az nem osztott köpenyes. Talán kémiailag kötött bonded?

Osztott köpenyes,és nem kötött kémiailag.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #799 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 20:20:49 »

Emelem
Valóban nem, de mint opciót ajánlottam.
Érdekes módon az én puskám ( Brno 502) az 5,8 grammost nem túl jól lőtte, a 6,5 grammos lövedékkel viszont
nagyon elégedett vagyok. Ezzel vadászom már jó néhány éve.
 Emelem

Köszönöm! Utána olvasok ennek is!
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #800 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 20:26:16 »

Mi az osztott köpenyes lövedék definíciója ?

Pl. a nosler partition. a tombak köpeny úgy van kialakítva, hogy két kamrája van. elöl egy soft point rész van ami szétesik a hátsó része meg a mélységi hatásért felelől, Álltalában átüti a vadtestet. A blaser cdp is ilyen de, ahogy olvastam az nem sikerűlt valami jól.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #801 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 20:31:21 »

Ahogy nézem a gamehead nem osztott köpenyes és nem is kötött. Egy sima SP. lövedék. Persze ettől még lehet nagyon jó.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #802 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 20:33:27 »

Ezt ismeri valaki?

http://www.magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Hornady_243Win_BTSP_Interlock_American_Whitetail_243_Win_HO8047_9464/
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #803 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 22:38:37 »

Pl. a nosler partition. a tombak köpeny úgy van kialakítva, hogy két kamrája van. elöl egy soft point rész van ami szétesik a hátsó része meg a mélységi hatásért felelől, Álltalában átüti a vadtestet. A blaser cdp is ilyen de, ahogy olvastam az nem sikerűlt valami jól.
Akkor fussál neki mégegyszer.
Fordítva ülsz a moziba.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #804 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 22:53:55 »

Ahogy nézem a gamehead nem osztott köpenyes és nem is kötött. Egy sima SP. lövedék. Persze ettől még lehet nagyon jó.
Szerintem.
Ha hülye vagyok majd kijavítanak.
Van az osztott köpenyű lövedék,van a teljes köpenyű lövedék,egyik a soft point,teilmantel ,semi point,bleispitz .... ,a másik a vollmantel,fmj.... lövedék.
Aztán lehet az osztott köpenyes lövedék kémiailag kötött,avagy nem.Lehet kétkamrás ,avagy nem kétkamrás.

A gamehead egy osztott köpenyes,kémiailag nem kötött sima sp lövedék.
Valóban nagyon jó .243asban sokan szeretik,én is.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #805 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 05:26:33 »

Szerintem.
Ha hülye vagyok majd kijavítanak.
Van az osztott köpenyű lövedék,van a teljes köpenyű lövedék,egyik a soft point,teilmantel ,semi point,bleispitz .... ,a másik a vollmantel,fmj.... lövedék.
Aztán lehet az osztott köpenyes lövedék kémiailag kötött,avagy nem.Lehet kétkamrás ,avagy nem kétkamrás.

A gamehead egy osztott köpenyes,kémiailag nem kötött sima sp lövedék.
Valóban nagyon jó .243asban sokan szeretik,én is.





Majdnem.

alapvetően 2 típus van

1. teljes köpenyes  FMJ full metal Jacket  (itt nincs vita)

2. Részben köpenyes.  Ami lehet: osztott köpenyes, (igazad van a két kamrás jobb szó rá) vagy sima lövedék. Ezen belűl kémiailag kötött, interlok gyűrűs, soft point stb.
Szerintem.




Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #806 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 05:38:26 »

Amúgy szerintem mindegyikünk tudta mire gondolt a másik.

Viszont mesélhetnél még a gameheadről.... Mennyire fröcsög? Keményebb mint a Tmantel? 
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #807 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 07:38:53 »




Majdnem.

alapvetően 2 típus van

1. teljes köpenyes  FMJ full metal Jacket  (itt nincs vita)

2. Részben köpenyes.  Ami lehet: osztott köpenyes, (igazad van a két kamrás jobb szó rá) vagy sima lövedék. Ezen belűl kémiailag kötött, interlok gyűrűs, soft point stb.
Szerintem.






Nem.

Az osztott köpenyes, vagy más szóval kifejezve részben köpenyes,vagy  más néven félköpenyes  ugyanazt jelenti,egy és ugyanazt,ezt a kifejezést használják a kiálló ólom hegyű ,stb .hegyű lövedékekre ,ahol a köpeny a lövedék csúcsánál többé vagy kevésbé,de meg van szakítva ,a köpeny nem burkolja teljes mértékben a lövedéket.
Nem partitionált lövedékeket értenek rajta,hanem sima Sp-nek stb. keresztelt magot,ezek a jelzők nem utalnak a kétkamrás lövedékekre.
A Nosler partition  az egy részben-,osztott-,fél köpenyes lövedék,ez stimmel ,de pluszban  kétkamrás lövedék is,amit ha nem teszel hozzá ,és más nem tudja hogyan néz ki,akkor nem evidens neki.
Osztott köpenyű lövedékekről beszélgetve nem  kimondottan partitionalt lövedék jut az emberek eszébe.
Az oryx például egy osztott köpenyű lövedék ,ami nem partitionált lövedék.


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #808 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 08:02:49 »

Amúgy szerintem mindegyikünk tudta mire gondolt a másik.

Viszont mesélhetnél még a gameheadről.... Mennyire fröcsög? Keményebb mint a Tmantel? 

Keményebb,mint melyik teilmantel?
A gamehead is egy teilmantel.

Nem fröcsög úgy a gamehead ,mint egy geco tm /vagy geco expressz/.
Kollégák lőttek gameheaddel nem kevés disznót,méreteket nem tudom,de volt maradványtest nem semmisült meg ,ahogy a maradványtestre emlékszem tömegének több,mint 50 százalékát megtartotta ,szépen gombásodott.
Én jobban csak őzre lőttem mindkettővel,de a geco tm van hogy öklömnyi lukat ütött,a gamehead mérsékeltebben roncsol.
Gyakori a tűzberogyás a gameheaddel,geco tm-ellel általában nagy lukkal az oldalukon el elszaladoztak az őzek bő vérrel,a gameheaddal gyakoribb volt a tűzberogyás talán, idegrendszeri találat nélkül persze.Mondjuk 243assal őzre lőve gyakori a tűzberogyás sok mindennel ez nem vitás.
Vannak ismerőseim,akik a gameheadot használják ,esküsznek rá,hiszek nekik,nem volt problémám vele nekem sem ,sőt.
Viszont nekem a nagy kedvencem nem a gamehead .Nem tudom létezik-e még ,anno vettem egy kartondobozzal jó sokat,500 Ft volt darabja a trófea kft -nél,a hirtenberger nosler partitionnak,zöld ,fehér,fekete doboz,egy zerge van ráfestve,az megint nem kis lyukat üt,nem szaladoznak nagyon el az őzek,kollégának akinek adtam nem kevés disznót,szarvast lőtt vele,és jött újabb adagért,csak szuperlativuszokban beszél róla.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #809 Dátum: 2018. Szeptember 08. - 08:20:39 »

Keményebb,mint melyik teilmantel?
A gamehead is egy teilmantel.

Nem fröcsög úgy a gamehead ,mint egy geco tm /vagy geco expressz/.
Kollégák lőttek gameheaddel nem kevés disznót,méreteket nem tudom,de volt maradványtest nem semmisült meg ,ahogy a maradványtestre emlékszem tömegének több,mint 50 százalékát megtartotta ,szépen gombásodott.
Én jobban csak őzre lőttem mindkettővel,de a geco tm van hogy öklömnyi lukat ütött,a gamehead mérsékeltebben roncsol.
Gyakori a tűzberogyás a gameheaddel,geco tm-ellel általában nagy lukkal az oldalukon el elszaladoztak az őzek bő vérrel,a gameheaddal gyakoribb volt a tűzberogyás talán, idegrendszeri találat nélkül persze.Mondjuk 243assal őzre lőve gyakori a tűzberogyás sok mindennel ez nem vitás.
Vannak ismerőseim,akik a gameheadot használják ,esküsznek rá,hiszek nekik,nem volt problémám vele nekem sem ,sőt.
Viszont nekem a nagy kedvencem nem a gamehead .Nem tudom létezik-e még ,anno vettem egy kartondobozzal jó sokat,500 Ft volt darabja a trófea kft -nél,a hirtenberger nosler partitionnak,zöld ,fehér,fekete doboz,egy zerge van ráfestve,az megint nem kis lyukat üt,nem szaladoznak nagyon el az őzek,kollégának akinek adtam nem kevés disznót,szarvast lőtt vele,és jött újabb adagért,csak szuperlativuszokban beszél róla.




Szerintem ez lesz az. Csak új csomagolásban.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: