Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227125 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #780 Dátum: 2018. Szeptember 03. - 21:17:48 »



Az "űj" kedvencem  Sam6  Sikerűlt egy igazi szekrénypuskát szereznem, karc, és kopás mentes, teljesen új állapotban. Még fel kell távcsöveznem, valami kis finom, nem túl nagyra gondoltam. Egyenlőre nincs ötletem.
Naplózva

Jó szelet!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #781 Dátum: 2018. Szeptember 03. - 21:21:19 »



Az "űj" kedvencem  Sam6  Sikerűlt egy igazi szekrénypuskát szereznem, karc, és kopás mentes, teljesen új állapotban. Még fel kell távcsöveznem, valami kis finom, nem túl nagyra gondoltam. Egyenlőre nincs ötletem.

Közösség elleni izgatás bűntette ez kérem..

 Igen Igen  Piál Vadász Vadász
Nagy kalappal vele!

Álom darab (csak nem stucniban - kurva hangos  Ördög)
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #782 Dátum: 2018. Szeptember 03. - 22:19:10 »

Nagyon szép fegyver👍
A hangosságával kibékülnék, mivel már így is süket vagyok, nem tudna zavarni Ördög
De, hogy eltörném a kezét annak, aki erre a szépségre azt a nyelesfésű-fogasléc förmedvényt
rárakta, mikor annyi féle szép, szolid és jó szereléket lehet kapni, az biztos👎
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #783 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 06:09:32 »

Stucnit szerettem volna mindenképpen. Régi álmom teljesűlt ezzel a kis gonosszal. Remélem lesz neki egy 9,3-as testvére is Ördög  Ezek a luxusok  még puskák. Fa és acél. Semmi műanyag, meg spiáter, meg alu.

A weaver sin rajta volt, de megkaptam hozzá a gyári oldható sines szereléket is. Ja meg belealkudtam az árba még egy 2,5-10×52 -es sines zeiss diavari Z-t. is. Valami kis kompaktabb távcsövet szeretnék rátenni.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #784 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 12:23:10 »

(Fórumtárs utólagos engedelmével), "mit szeret a .243 win Steyr Stutzen csöve?"...
Fegyvermester lőtte, mindegyikből 2-2 patront.
- Geco TM 105 grain
- RWS TM 100 grain
- Norma SP 100 grain
- Hornady HP 70 (vagy 75, nem emlékszem) grain
- S&B 100 grain


Köszönöm ezzel baromi sokat segítettél!!
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #785 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 12:54:54 »

Elkezdtem keresgélni lőszer ügyben. Ebben a kaliberben nincs semmilyen tapasztalatom, ezért végigolvastam a topicot. Köszönöm mindenkinek aki megosztotta atapasztalatait, lőszer ügyben. Kiírtam magamnak pár lehetséges lőszert, ami szóba jöhet.

Geco Tmantel 6,8g
Rws Tmantel   6,5g
Norma nosler  6,2g (nem tudom, hogy ez partition-e)
Hornady SST 6,2g  (megelégedéssel használom más kariberben, de nem fröccsen nagyon ennél a sebességnél?)

Alapvetően őzezni és duvadazni vettem, de nálunk bármi kifordúlhat cserkelés közben. (dél-Baranya)
A leírtak és a fenti lőlap alapján a legjobban a Geco, és az Rws felé kacsingatok. A geco-nak nem túl nagy a tömege? (6,8gazért  ez eléggé a plafon.. )Az RWS viszont majdnenm a duplája árban. Fejvakarás

Ami egy kicsit megakasztott, hogy nem tudom eldönteni, hogy kötöttebb vagy  szétesősebb mag az ideálisabb ebben a kaliberben. Mivel nem ad sok vért ez a kaliber akkor sem ha van kimenet. A partition mag lenne szerintem is a legmegfelelőbb, de nem tudom gyárt még valaki ezzel? A sako twinhead-ről csak jókat írtatok. Kár, hogy már nincs.. A blaser cdp-t fikáztátok így az kiesetta körből.

Szóval bármi segítséget szívesen veszek, lőszer ügyben. Más lőszer tipp? Egyenlőre a Geco TM -nél ragadtam le fejbe, ha nem beszéltek le róla.
Naplózva

Jó szelet!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #786 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 13:09:34 »

Elkezdtem keresgélni lőszer ügyben. Ebben a kaliberben nincs semmilyen tapasztalatom, ezért végigolvastam a topicot. Köszönöm mindenkinek aki megosztotta atapasztalatait, lőszer ügyben. Kiírtam magamnak pár lehetséges lőszert, ami szóba jöhet.

Geco Tmantel 6,8g
Rws Tmantel   6,5g
Norma nosler  6,2g (nem tudom, hogy ez partition-e)
Hornady SST 6,2g  (megelégedéssel használom más kariberben, de nem fröccsen nagyon ennél a sebességnél?)

Alapvetően őzezni és duvadazni vettem, de nálunk bármi kifordúlhat cserkelés közben. (dél-Baranya)
A leírtak és a fenti lőlap alapján a legjobban a Geco, és az Rws felé kacsingatok. A geco-nak nem túl nagy a tömege? (6,8gazért  ez eléggé a plafon.. )Az RWS viszont majdnenm a duplája árban. Fejvakarás

Ami egy kicsit megakasztott, hogy nem tudom eldönteni, hogy kötöttebb vagy  szétesősebb mag az ideálisabb ebben a kaliberben. Mivel nem ad sok vért ez a kaliber akkor sem ha van kimenet. A partition mag lenne szerintem is a legmegfelelőbb, de nem tudom gyárt még valaki ezzel? A sako twinhead-ről csak jókat írtatok. Kár, hogy már nincs.. A blaser cdp-t fikáztátok így az kiesetta körből.

Szóval bármi segítséget szívesen veszek, lőszer ügyben. Más lőszer tipp? Egyenlőre a Geco TM -nél ragadtam le fejbe, ha nem beszéltek le róla.


Partition: Igen gyárt - én, magamnak  Ördög Röhög
Adnék egy esélyt a sima Sallerbela SP-nek. Nagyon jó "átütőerő" van benne, meglepő esetekben is volt kimenet disznónál (srégen keresztbe, 60 kg körüli legutóbb pl).
RWS, Norma biztos jók, de teljesen felesleges pénzkidobás szerintem. SP magok. Nem atomfizika ez.
Ha a Norma az Ballstic tip, akkor inkább csak őz, dúvad, de az őzet meg kb eldobhatod felét...ugyanez igaz az SST-re. Nálam a kezdetek óta mindenes kaliberként van használva. Emiatt is hanyagolnám ezeket a fajta magokat. Ha NP, akkor az más tészta.
Az én stucnim (régebbi csigatáras) a Gecoval a legpontosabb. Minden elérhetőt + töltök is kipróbáltam már vele. Nem sok a 6,8g...nem fog a róka se reklamálni miatta...Puhának puha, szóval őznél oda kell figyelni a húskímélő lövésre. Adj neki egy esélyt.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #787 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 13:31:27 »


Partition: Igen gyárt - én, magamnak  Ördög Röhög
Adnék egy esélyt a sima Sallerbela SP-nek. Nagyon jó "átütőerő" van benne, meglepő esetekben is volt kimenet disznónál (srégen keresztbe, 60 kg körüli legutóbb pl).
RWS, Norma biztos jók, de teljesen felesleges pénzkidobás szerintem. SP magok. Nem atomfizika ez.
Ha a Norma az Ballstic tip, akkor inkább csak őz, dúvad, de az őzet meg kb eldobhatod felét...ugyanez igaz az SST-re. Nálam a kezdetek óta mindenes kaliberként van használva. Emiatt is hanyagolnám ezeket a fajta magokat. Ha NP, akkor az más tészta.
Az én stucnim (régebbi csigatáras) a Gecoval a legpontosabb. Minden elérhetőt + töltök is kipróbáltam már vele. Nem sok a 6,8g...nem fog a róka se reklamálni miatta...Puhának puha, szóval őznél oda kell figyelni a húskímélő lövésre. Adj neki egy esélyt.

Köszönöm a megerősítést! A sakálok nagy örömére Vigyorog
A két puskának ugyanaz a csöve, akkor szerintem az enyém is jól fogja hordani Igen Wave
Naplózva

Jó szelet!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #788 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 14:55:37 »

Köszönöm a megerősítést! A sakálok nagy örömére Vigyorog
A két puskának ugyanaz a csöve, akkor szerintem az enyém is jól fogja hordani Igen Wave

Na hát a sakál meg végképp nem reklamál  Nem szól szám :Mosolyog Vadász Vadász
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #789 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 15:30:08 »

Igazából nem ezt a puskát akartam elsőre. Nézegettem a vadászaprót, mert akartam egy OLCSÓ Röhög 243-ast venni, lehetőleg távcsővel a léléktani határ  250e ft volt Okos Találtam is egyet egy ütöttkopott classsic-ot egy használható  jó állapotú zeiss diavari-val. 295-ért Felhívtam emberünket telefonon engedett még belőle, 280ért elindúltam megnézni. De volt még ott neki eladó stájer kb 10 db. láttam ezt a sarokban, mondta,hogy bár megcsinálta magának de az is eladó. Meg se mertem nézni, nem fájdítottam a szívemet. elhoztam a legolcsóbbat amire alkudoztam 250-ért. Ami nagyon jó vétel volt amúgy, távcsővel kifordítós gyári szerelékkel.  Nagyon felületes voltam, nem néztem meg a puskát rendesen , és itthon vettem észre, hogy el van repedve a tus. Basszus. Végűl találtam egy tust, a VA-n nagyon jó árba, pont erre valót szép állapotban. Stucni agy de rövidíteni lehet 80-ról lesírtam 50-re. Gondoltam még így is megéri. 

Aztán elindúlt a hülyebogár!!! Stoel Egyre többet gondoltam erre a puskára.
Aztán: Telefon, korrekt volt, visszavette, sok színes papír, elhoztam a stucni luxust  Tasli  Már megrendeltem a Bendert rá, ennyit az olcsó 243-as ról. Rííí
Naplózva

Jó szelet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #790 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 15:44:16 »

Köszönöm a megerősítést! A sakálok nagy örömére Vigyorog


Iminél akad bőven Nevet
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #791 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 15:56:55 »

Iminél akad bőven Nevet

 Wave Sajnos egyre több. Sír
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #792 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 16:23:25 »

Már megrendeltem a Bendert rá, ennyit az olcsó 243-as ról. Rííí


Meg még hány fórumtárs átesett már ilyenen .  Együtt érzünk veled !    Röhög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #793 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 16:45:56 »

A sako twinhead-ről csak jókat írtatok. Kár, hogy már nincs..

De Gamehead még van 5,8 és 6,5 grammos lövedékkel is.
Vagy három hete vettem.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #794 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 16:51:41 »


Meg még hány fórumtárs átesett már ilyenen .  Együtt érzünk veled !    Röhög

 Taps
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: