Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 225538 alkalommal)
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #765 Dátum: 2018. Február 28. - 19:13:08 »

Tisztelt Uraim!
Használ valaki 243 Win mellett valami kisebb kalibert dúvadazni?
Ha igen, mit?
Köszönettel:
KF
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #766 Dátum: 2018. Február 28. - 19:45:45 »

Tisztelt Uraim!
Használ valaki 243 Win mellett valami kisebb kalibert dúvadazni?
Ha igen, mit?
Köszönettel:
KF


 Emelem
Egy 222-es puskával vadásztam néhány évig.
Nagyon jó kis kaliber. Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #767 Dátum: 2018. Február 28. - 20:35:09 »

Tisztelt Uraim!
Használ valaki 243 Win mellett valami kisebb kalibert dúvadazni?
Ha igen, mit?
Köszönettel:
KF




Üdv,223-as van én nagyon szeretem!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #768 Dátum: 2018. Február 28. - 23:20:16 »

Tisztelt Uraim!
Használ valaki 243 Win mellett valami kisebb kalibert dúvadazni?
Ha igen, mit?
Köszönettel:
KF


Igen, egy 243-ast  Röhög Stoel

Azt a kis lila hegyűt, ott hátul  Vadász

Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #769 Dátum: 2018. Március 01. - 08:42:54 »

Tisztelt Uraim!
Használ valaki 243 Win mellett valami kisebb kalibert dúvadazni?
Ha igen, mit?
Köszönettel:
KF


 Emelem

222. Nagyon jó (nézz be a rókás topicba) Stoel Stoel
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #770 Dátum: 2018. Március 01. - 09:08:02 »

Igen, egy 243-ast  Röhög Stoel
Azt a kis lila hegyűt, ott hátul  Vadász
BT?
Jó áru Igen
A másik miféle szerzet, azzal a kis gyászhuszár sapijával Vigyorog?

Ha valakinek van egy 243-asa, mellé tényleg felesleges még kimondottan egy kis kalibert tartani.
Megfelelő lőszer/lövedék választással az "egértől a téli gímbikáig" palettát lefedi ez a kis méregzsák.

Nekem nagyon bejött a Ballistic Silvertip, abból eddig a Hunting változat 95 gr-es bogyóját használtam.
Lőttem vele elég sok őzet, de esett gím tarvad, dám, disznó és "dúvad" is.
Magán a lubalox bevonaton kívül nem hiszem, hogy sokban különbözne a "mezei" BT-től, a Nosler adatbázisában még a felgombásodásról szóló képsorozatuk is egyezik.
Hogy a Lubalox bevonat előny/hátrány/parasztvakítás-e vagy van-e egyáltalán bármi más szerepe, mint a marketing, azt nem tudom Vállat von
Tetszenek a dobozban sorakozó kis fekete harcosok, és ez már elég indok mellette Ördög

Van neki Varmint változata is, erősen elkönnyített köpennyel, de csak 55 gr tömegben lehet kapni.
Egyszer lehet, hogy beruházok egy dobozra, mert kipróbálnám, hogy mit művel vele a cső.
Na, az egy igazi jó rókázós-varjúzós kis muníció lenne, feltéve, hogy össze lehet hangolni a nagytesóval, hogy távcső állítgatás nélkül legyen csereszabatos a két lőszer.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #771 Dátum: 2018. Március 01. - 10:21:48 »

BT?
Jó áru Igen
A másik miféle szerzet, azzal a kis gyászhuszár sapijával Vigyorog?

Ha valakinek van egy 243-asa, mellé tényleg felesleges még kimondottan egy kis kalibert tartani.
Megfelelő lőszer/lövedék választással az "egértől a téli gímbikáig" palettát lefedi ez a kis méregzsák.

Nekem nagyon bejött a Ballistic Silvertip, abból eddig a Hunting változat 95 gr-es bogyóját használtam.
Lőttem vele elég sok őzet, de esett gím tarvad, dám, disznó és "dúvad" is.
Magán a lubalox bevonaton kívül nem hiszem, hogy sokban különbözne a "mezei" BT-től, a Nosler adatbázisában még a felgombásodásról szóló képsorozatuk is egyezik.
Hogy a Lubalox bevonat előny/hátrány/parasztvakítás-e vagy van-e egyáltalán bármi más szerepe, mint a marketing, azt nem tudom Vállat von
Tetszenek a dobozban sorakozó kis fekete harcosok, és ez már elég indok mellette Ördög

Van neki Varmint változata is, erősen elkönnyített köpennyel, de csak 55 gr tömegben lehet kapni.
Egyszer lehet, hogy beruházok egy dobozra, mert kipróbálnám, hogy mit művel vele a cső.
Na, az egy igazi jó rókázós-varjúzós kis muníció lenne, feltéve, hogy össze lehet hangolni a nagytesóval, hogy távcső állítgatás nélkül legyen csereszabatos a két lőszer.
 Wave
Ha lehet kis tétekben fogadásokat kötni, a gyászhuszár szntem Swift Scirocco..
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #772 Dátum: 2018. Március 01. - 10:30:06 »

BT?
Jó áru Igen
A másik miféle szerzet, azzal a kis gyászhuszár sapijával Vigyorog?

Ha valakinek van egy 243-asa, mellé tényleg felesleges még kimondottan egy kis kalibert tartani.
Megfelelő lőszer/lövedék választással az "egértől a téli gímbikáig" palettát lefedi ez a kis méregzsák.

Nekem nagyon bejött a Ballistic Silvertip, abból eddig a Hunting változat 95 gr-es bogyóját használtam.
Lőttem vele elég sok őzet, de esett gím tarvad, dám, disznó és "dúvad" is.
Magán a lubalox bevonaton kívül nem hiszem, hogy sokban különbözne a "mezei" BT-től, a Nosler adatbázisában még a felgombásodásról szóló képsorozatuk is egyezik.
Hogy a Lubalox bevonat előny/hátrány/parasztvakítás-e vagy van-e egyáltalán bármi más szerepe, mint a marketing, azt nem tudom Vállat von
Tetszenek a dobozban sorakozó kis fekete harcosok, és ez már elég indok mellette Ördög

Van neki Varmint változata is, erősen elkönnyített köpennyel, de csak 55 gr tömegben lehet kapni.
Egyszer lehet, hogy beruházok egy dobozra, mert kipróbálnám, hogy mit művel vele a cső.
Na, az egy igazi jó rókázós-varjúzós kis muníció lenne, feltéve, hogy össze lehet hangolni a nagytesóval, hogy távcső állítgatás nélkül legyen csereszabatos a két lőszer.
 Wave

A kis lila az 80 graines BT Varmint. Szóval nem csak 55 graines van. Küldtem képet fosbuk cseten.
A fekete pedig Swift Scirocco II 90 graines. Ez kötött ("bonded") mag.
Most fogy el az előző pakk 90 (vagy 95 , már nem emlékszem) graines BT nekem is. Helyette most majd lesz a könnyebb dúvadazni. Nem mintha a 95 graines nem fogná a dolmányost...

Mozgatta a hülyebogár erősen az agytekervényeket, hogy kellene egy Krico Jagdmatch 222 rem, de végül a 243-as építtetés mellett döntöttem  :Mosolyog Az általad is említett okok miatt. Érzelmi és gyakorlati tapasztalat is sok van irányában/vele. Nálam mindenes kaliber. És ha az 50-55 graines Varmint magok jók dúvadazni .224-ben, akkor a kicsit vastagabb 75-80 grain is jó lesz...  Ördög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #773 Dátum: 2018. Március 01. - 10:30:30 »

Ha lehet kis tétekben fogadásokat kötni, a gyászhuszár szntem Swift Scirocco..

 Piál Igen
Naplózva
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #774 Dátum: 2018. Március 01. - 20:34:23 »

Ha valakinek van egy 243-asa, mellé tényleg felesleges még kimondottan egy kis kalibert tartani.
Megfelelő lőszer/lövedék választással az "egértől a téli gímbikáig" palettát lefedi ez a kis méregzsák.

Nekem nagyon bejött a Ballistic Silvertip, abból eddig a Hunting változat 95 gr-es bogyóját használtam.
Lőttem vele elég sok őzet, de esett gím tarvad, dám, disznó és "dúvad" is.

Köszönöm!
Valahogy ilyeténképpen vagyok ezzel én is, de ...
Az 550-es CZ kicsit vastag, kicsit nehéz, kicsit hosszú, - 9,3-as vagy 243-as egykutya - aztán egy kisebb, könnyebb puska csak jó lenne dúvadazni.
.. de közben a 243-as jó arra is!
Vélhetően a lőszer felhasználásom kellene egy kicsit szélesebb palettáról választanom.

Nos, köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel: KF
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #775 Dátum: 2018. Március 04. - 21:05:49 »

Tisztelt Uraim!
Használ valaki 243 Win mellett valami kisebb kalibert dúvadazni?
Ha igen, mit?
Köszönettel:
KF


22-250
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #776 Dátum: 2018. Március 04. - 21:23:32 »


Az 550-es CZ kicsit vastag, kicsit nehéz, kicsit hosszú, - 9,3-as vagy 243-as egykutya - aztán egy kisebb, könnyebb puska csak jó lenne dúvadazni.
.. de közben a 243-as jó arra is!


Ha a súly a gond, akkor valami "plasztikpuskában" kell gondolkozni.
Nekem a vegyescsövű golyós csöve 243 Win., a puska távcsővel majdnem 4,5 kg.
De nem zavar, már megszoktam. Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #777 Dátum: 2018. Március 05. - 22:37:26 »


 Wave
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #778 Dátum: 2018. Március 06. - 06:29:30 »

Nah, ez az újabb bevonatos?

Nem lett ez sem csúnya Kacsint
 Igen
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #779 Dátum: 2018. Március 06. - 09:43:33 »


 Wave

 Igen Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: