Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 225546 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #735 Dátum: 2016. április 06. - 13:46:19 »

Akkor lehet,hogy kerülnöd kell az összeset,mert mind így működik. Először azt akarja eladni,ami benn van az üzletben,amiben neki a pénze fekszik.De a nagyker is ugyanígy működik. Majd hozat be az országba,de csak akkor amikor a készlet már jelentősen leapadt, vagy még inkább ha már elfogyott. Apám 2012.szeptember 5-én rendelte meg a puskáját és 2013.február 2-án vette kézbe. még véletlenül sem az eredetileg eltervezett kaliberben,hanem jobb híján. Amikor már elfogyott a türelme. Jó messzire vezetne ha elkezdenénk beszélgetni a hazai vadászfegyver kultúráról. Illetve kultúrálatlanságról.

Bocsánat! Helyesen:  "vadászfegyver kereskedelem kultúrájáról".
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #736 Dátum: 2016. április 06. - 14:59:11 »

Fejvakarás
Ilyen bótba többé én nem lépnék be... Ne az eladó akarja megmondani, hogy én mit szeretnék. Fordítva ül a lovon... Tasli

A mindkettőnk által ismer boltban vetette oda nekem foghegyről az eladó, aki fele annyi idős sincs mint én, hogy nem kell ide jönni.  Fejvakarás
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #737 Dátum: 2016. április 06. - 15:22:59 »

A mindkettőnk által ismer boltban vetette oda nekem foghegyről az eladó, aki fele annyi idős sincs mint én, hogy nem kell ide jönni.  Fejvakarás

Ezt sajnos én sem értem... alapvetően nem igénylem, hogy ki legyen nyalva a seggem ha vevőként megyek bárhová, elég ha egyenrangú félnek tekintenek és ennek megfelelően kommunikálnak velem, ehhez képest gyakorlatilag azon töprengek, hogy most bemutatkozzam neki még egyszer: én volnék a VEVŐ (a ló feje meg a másik irányban van) ... vagy hagyjam a francba és többet ne menjek (de így meg elfogynak a lehetőségek egy idő után). Persze tisztelet a kivételnek (van szerencsére).

A másik, amit sikeresen megállapítottam, hogy minden sz@r, amit nem lehet az adott helyen kapni. (tehát a "mi a vélemény x-ről" "hát azt aztán eszembe ne jusson megvenni, hogy képzelem, csak és kizárólag y-t vegyek"... amit ez jelent: x-t sajnos nálunk nem vásárolhat, de helyette tudnék ajánlani y-t ha megfelel).

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #738 Dátum: 2016. április 06. - 15:28:05 »

A mindkettőnk által ismer boltban vetette oda nekem foghegyről az eladó, aki fele annyi idős sincs mint én, hogy nem kell ide jönni.  Fejvakarás

 Fejvakarás
Konkrétan melyikben?
Mert ha az, amelyikre gondolok, nagyon kiakasztó lehettél... Ördög Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #739 Dátum: 2016. április 06. - 15:35:52 »

Tisztelt Vadásztársak!

Úgy látom sikerült felkavarni az állóvizet  Kacsint  (nem ez volt a szándékom).

Még év elején kezdtem "vadászni" Tikka T3 Varmint 243win. fegyverre itt is írtam róla, hogy milyen érdektelenséget tapasztaltam a "bótosok" köréből a megkeresésemre.
Aki fel is vette a kapcsolatot velem egy két kérdés után eltünt.

Jön az őzbak szezon, ezért kerestem olyan fegyvert ami a fentihez hasonló, és azonnal hadra fogható, mellesleg ez lenne életem első új fegyvere.

Ma elmentem megnézni a Remingtont "jégkrémesékhez" (leellenőriztem gyártási szám alapján, nem esik a visszahívandó fegyverek közé), nekem tetszett.
A súlyeloszlása első vállbavételnél szokatlan volt, de 15-20 percnyi próbálgatás után már majnem meg is szoktam, a sütése állítható, és rövid a elsütési út (pár mm).
Ami negatívum a zárdugattyú mozgása, amit "darabosnak-reszelősnek" éreztem, gondolom mivel új a fegyver, egy kis mozgatással és némi kenőanyaggal ez tud javulni.

Ma ajánlottak egy kevés lövésszámú Tikka T3-t is 6,5 x55 kaliberben, az is megnézem a héten, és döntök.

Kell egy "kiskaliberű" fegyver (by Minarik Ede).

Vadászüdvözlettel:

Tamási Zoltán
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #740 Dátum: 2016. április 06. - 16:19:07 »

Fejvakarás
Konkrétan melyikben?
Mert ha az, amelyikre gondolok, nagyon kiakasztó lehettél... Ördög Röhög

Abban! Valóban bosszantó lehet egy fiatal ember számára, ha megmondják a szemébe, hogy valótlant állít.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #741 Dátum: 2016. április 06. - 16:44:51 »

OFF
Jó a téma, de szerintem a Vadászboltok topicba jobban illik, ott már nekem is volt egy pár kirohanásom a magyar boltok és boltosok mentalitásáról. Az a baj, hogy nagyon sokszor a pult mögött álló emberek, szimplán "eladóként" gondolkodnak, nem pedig "kereskedőként".
Én se várom el, hogy kinyalják a seggem, de ha már arra lusta, hogy feltegye egy puska árát a honlapjára, s írok neki egy e-mailt, akkor igazán válaszolhatna, hogy ne kelljen felhívnom őt telefonon abban a meghatározott intervallumban, amikor méltóztatik kinyitni a boltot, s esetleg fel is veszi a telefont.
Szerencsére vannak ellenpéldák is, Nekik meg köszönöm a hozzáállásukat!  Emelem
ON


Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #742 Dátum: 2016. április 06. - 18:31:07 »

A mindkettőnk által ismer boltban vetette oda nekem foghegyről az eladó, aki fele annyi idős sincs mint én, hogy nem kell ide jönni.  Fejvakarás

Vagy amikor kinéz a parkolóba, hogy mivel jöttél és közli, hogy a legolcsóbb puska náluk 800.000,-. Pedig én csak egy duplagolyóst akartam rendelni  Vállat von

Hamar kimentem a parkolóba, megsimogattam a Pözsót, a nagy basszamázások után végül elmosolyodtam: kicsi ez a világ és egyszer mindenki szembejön, a duplagolyós meg nem ottan lesz véve. (se más...)  Vállat von

Ja, az életkorarányok nálunk fordítva voltak.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #743 Dátum: 2016. április 06. - 19:02:31 »

Vagy amikor kinéz a parkolóba, hogy mivel jöttél és közli, hogy a legolcsóbb puska náluk 800.000,-. Pedig én csak egy duplagolyóst akartam rendelni  Vállat von

Hamar kimentem a parkolóba, megsimogattam a Pözsót, a nagy basszamázások után végül elmosolyodtam: kicsi ez a világ és egyszer mindenki szembejön, a duplagolyós meg nem ottan lesz véve. (se más...)  Vállat von

Ja, az életkorarányok nálunk fordítva voltak.  Ördög

Egy zöld színű házban van a bolt, előtte a kertben a privát parkoló? Mosolyog
Naplózva
terrier
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5



« Új üzenet #744 Dátum: 2016. április 06. - 22:53:10 »

Tisztelt Vadásztársak!

Régóta "gyötröm" az agyam-meg az internetet is egy új fegyver vásárlása okán.

243 win kaliberben, "varmint" kivitelben gondolkodom, és nem idegenkedem az "esőpuskáktól" sem.
Ami nagyon megtetszett: Remington 700 SPS Varmint 243Win..

Amennyiben valakinek van "tapasztalata" ezzel, a típussal (vagy típus családdal), szívesen meghallgatom.

Üdvözlettel: Tamási Zoltán

Szia,
ilyen fegyverem van .308 kaliberben. A jégkrémeseknél vettem még tavaly, viszonylag jó áron, mert a felét kifizettem előre, így az előleg kifizetésekor érvényes árat számolták, korrektek voltak, pedig az árfolyam változása miatt felment az ár majd 20 %-al. Nekem tetszett a varmint cső, és elérhető árú balkezes fegyver kellett, ezért esett rá a választás. Tetszik most is, meg most már össze is szoktam vele. Egy használt 8x56-os SB került rá, nem ezt akartam, de erre volt keret, tervezem a cserét de egyenlőre elvagyok ezzel is. Nehéz a puska, majdnem 5 kg (+ lámpa), de engem nem zavar. A csőre került a lámpa - a szóráskép nem változott, csak lejjebb került 100 m-en kb. 3-4 centivel. A sütése gyárilag azt hiszem 1,5 kg, nekem picit kemény, egy hangyányit finomabb lenne pont kényelmes, de ha lesz időm majd eljátszok az állítgatással. A tus az egy ipari hulladék, az első ami cserélni fogok az lesz. Nekem nagyon rövid, meg kicsit olyan mintha valami játékpuskára szánták volna, az előagyat pl simán tudod hajlítgatni ide oda. Először Hornady SST-t, most pedig Super Hammerheadet lövök belőle, simán hozza lőzsákon feltámasztva 100 méteren a 3 cm-es szórásképet. Szerintem jó fegyver, én nem bántam meg, a tust lehet kiemelni mint fő negatívumot, de inkább csak esztétikai oldalról, a gyakorlati használhatóságot ez nem befolyásolja.
Üdv
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #745 Dátum: 2016. április 07. - 18:25:05 »

Szia terrier!

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, és a véleményedet.

 Emelem
Köszönettel: Tamási Zoltán
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #746 Dátum: 2017. Január 31. - 15:51:29 »

Üdv a Vadásznak!

Úgy látom nem igazán "pörög" ez a kaliber......
Hosszú nézelődés után olvasás, meg egy kis gyűjtögetés után, még szeptemberben megrendeltem az új puskámat.
A spéci igények miatt, csak ez év elejére vállalták a legyártását, szállítását.
Végre megérkezett, "feltávcsöveztettem", belőttem, már csak az éles próba van hátra.....

Az új puska:



50 méteren három féle lőszerrel lőttem szórásképet állítás nélkül, ez lett a legjobb:



100 méteren durva állítás után, majd a végén még egy "katt" balra:



 Emelem
Tamási Zoltán
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #747 Dátum: 2017. Január 31. - 17:01:54 »

Üdv a Vadásznak!

Úgy látom nem igazán "pörög" ez a kaliber......


Gratula mindkettőhöz (puska, kaliber)!  Piál Igen Emelem
Nálam amúgy pörög (pörgött) januárban, ebben a szép havas időben  Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #748 Dátum: 2017. Január 31. - 17:04:43 »


... A spéci igények miatt, csak ez év elejére vállalták a legyártását, szállítását. ...


Gratula! Mik voltak azok a "spéci igények"?
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #749 Dátum: 2017. Január 31. - 17:28:36 »

Gratula! Mik voltak azok a "spéci igények"?

Köszönöm!

Tudom, most sokan meg fognak kövezni érte:a szintetikus tus és a rozsdamentes cső!

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: