Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 227117 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #720 Dátum: 2015. November 01. - 12:44:07 »

Ma kipróbáltam pár saját főzetet a kismérgesből.
A célom az, hogy összehozzak 2-3 lövedékkel töltött lőszert úgy a töltési mennyiségek és az ültetési mélységek variációjával,
hogy egy beállítással tudjak használni különféle lövedékeket.

Az alap beállítás a 100-as cseh gyári lőszerrel történt, 100 méteren bő 4 centis magas lövéssel, igen jó szórással....márhogy igen kicsi szórással, valahol 2-3 centi között pokrócról lőve

Sajnos a 100-as NP nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket Rííí
Borzasztóan szana-széjjel szórja a 6 huzagos Poldi cső.
100 méteren kilőttem vele az A4-es táblából, kínomban lőttem vele 50-re is, ott teljesen a papír bal oldalára tette, jó 7-8 centire a közepétől, de függőlegesen is volt a lövések között bő 5 centi difi.
Mindegy, hogy milyen töltéssel, egyik szarabb volt mint a másik Fejvakarás
Szóval NP megy a levesbe Stoel

Viszont, amik nagyon szépen produkáltak: SPEER 100-as SP-BT (1220-as) és 95-ös Nosler BT Spitzer (24095-ös).
Több féle adaggal töltötteket vittem ki, 3-3 verziót mindegyikből.
Először ferdén kezdett állni a szám, mert az alacsonyabb púder mennyiségeknél nem tetszett a kapott eredmény.
De a kivitt legmagasabb töltettel (45,3 grain N-560-as por, 68,8 mm hosszban) a  3-3 lövés 100 méteren 4 centis körön belül lukasztott
Igaz kb. 4 centivel alacsonyabb találati magassággal, mint a cseh gyári lőszerrel, vagyis pont a tábla közepén.
A következő alkalommal sebességet is mérek és lehet, hogy még egy kicsit rátoldok a púderra.
A hüvelyek képe alapján még elbírna némi pluszt, a hüvely fenék nincs teljesen síkba vasalva és a kilőtt hüvelyek kihűlés után
simán tölthetők, zárolhatók. 
Alakul ez Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #721 Dátum: 2016. Január 09. - 16:22:53 »

Sziasztok! Emelem

Még tavasszal érdeklődtem a Sako deerhead 6.5g lőszerről.
Azóta sikerült lőnöm pár vadat vele,gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat.
A puskám mint írtam szépen hordja a lőszert 50m-en 1-1.5 cm-en belül volt a 3 lövés.
2 őz esetében tapasztaltam tűzbe rogyást egyik kb 40m a másik 110-120m volt mindkét lövés lapocka mögé ment.
1 őzem ment el vele kb 30m-t ennél sajnos kicsit hátrébb csúszott a lövés.
Lőttem vele nyáron egy zsigerelve 93 kg kancsit,búzából váltott kifelé,még jó látási viszonyok voltak így elvállaltam a lövést.
A disznó távolság mérővel mérve 171 méterre volt.A találatot jól jelezte a menekülési távolság 5m volt.Igaz nem volt szükség keresésre,de az 5 méter alatt bőséges vér volt.Zsigereléskor láttam,hogy mindkét lapockáját átütötte a lőszer,amin meglepődtem én is.

Összességében meg vagyok elégedve a lőszerrel,nem végzett komolyabb roncsolást egyik esetben sem és nem veszett el vadam vele.
Egy esetben amikor egy gabona szélében ólálkodó sakálra tettem lövést a gabona szétverte a lőszert,a vízpárából gyönyörűen ki lehetett venni,sajnos a sakál megúszta.

Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel a lőszerrel,bátran merem ajánlani az eddigi tapasztalatok alapján jó lőszernek tűnik.A lőszer nem az olcsó kategóriába tartozik,de számomra megéri az árát.
A fegyverem egy 7x50-es Meopta céltávcsővel felszerelt izs-18-as.
Remélem tudtam segíteni,aki esetleg lőszerválasztás előtt áll és ezen a lőszeren gondolkodik.

Üdvözlettel! Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #722 Dátum: 2016. Január 09. - 16:45:19 »

Sziasztok! Emelem

Még tavasszal érdeklődtem a Sako deerhead 6.5g lőszerről.
Azóta sikerült lőnöm pár vadat vele,gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat.


 Emelem
Köszönöm/köszönjük!
Tavaly én is gondolkoztam, hogy erre váltok, mert akadozott a Gamehead 6,5 grammosából az ellátás.
Mostanra megoldódott Vigyorog, viszont jó tudni, hogy mire érdemes váltani, ha megint előfordul ez a gond!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #723 Dátum: 2016. Január 21. - 10:50:38 »

(Fórumtárs utólagos engedelmével), "mit szeret a .243 win Steyr Stutzen csöve?"...
Fegyvermester lőtte, mindegyikből 2-2 patront.
- Geco TM 105 grain
- RWS TM 100 grain
- Norma SP 100 grain
- Hornady HP 70 (vagy 75, nem emlékszem) grain
- S&B 100 grain

Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #724 Dátum: 2016. április 05. - 13:50:54 »

Tisztelt Vadásztársak!

Régóta "gyötröm" az agyam-meg az internetet is egy új fegyver vásárlása okán.

243 win kaliberben, "varmint" kivitelben gondolkodom, és nem idegenkedem az "esőpuskáktól" sem.
Ami nagyon megtetszett: Remington 700 SPS Varmint 243Win..

Amennyiben valakinek van "tapasztalata" ezzel, a típussal (vagy típus családdal), szívesen meghallgatom.

Üdvözlettel: Tamási Zoltán
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #725 Dátum: 2016. április 05. - 13:55:11 »

Tisztelt Vadásztársak!

Régóta "gyötröm" az agyam-meg az internetet is egy új fegyver vásárlása okán. 243 win kaliberben, "varmint" kivitelben gondolkodom, és nem idegenkedem az "esőpuskáktól" sem. Ami nagyon megtetszett: Remington 700 SPS Varmint 243Win..

Amennyiben valakinek van "tapasztalata" ezzel, a típussal (vagy típus családdal), szívesen meghallgatom.
Üdvözlettel: Tamási Zoltán

A még mindig folyamatban lévő Rem700 visszahívási akcióval együtt nem tudom, mennyire egészséges választás. Nem tudom persze, hogy használtan, vagy újonnan akarod venni, ill. hogy akkor most kicserélt vagy eredeti elsütőszerkezetet kapsz vele...
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #726 Dátum: 2016. április 05. - 16:52:43 »

Tisztelt Vadásztársak!

Régóta "gyötröm" az agyam-meg az internetet is egy új fegyver vásárlása okán.
243 win kaliberben, "varmint" kivitelben gondolkodom, és nem idegenkedem az "esőpuskáktól" sem.
Ami nagyon megtetszett: Remington 700 SPS Varmint 243Win..
Amennyiben valakinek van "tapasztalata" ezzel, a típussal (vagy típus családdal), szívesen meghallgatom.

Üdvözlettel: Tamási Zoltán

Szervusz!

Hasonló "hülyebogár"  Stoel effektus alapján én is nézelődtem/nézelődöm sokat. Amennyiben nem ragaszkodsz a vastag csőhöz és a szintetikus tushoz, úgy az itthon kapható modellek választéka jóval nagyobb merítésű lesz a 300.000 (+/- 30.000) Ft körüli árkategóriában.

Üdv.: P.pocok
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #727 Dátum: 2016. április 05. - 19:11:32 »

Szervusz!

Hasonló "hülyebogár"  Stoel effektus alapján én is nézelődtem/nézelődöm sokat. Amennyiben nem ragaszkodsz a vastag csőhöz és a szintetikus tushoz, úgy az itthon kapható modellek választéka jóval nagyobb merítésű lesz a 300.000 (+/- 30.000) Ft körüli árkategóriában.

Üdv.: P.pocok


Ba@us   annyiért már építtethetsz is egyet !  Kell venni valami kilőtt csövű vackot occóért aztán lehet építkezni! 

Nekem nemrég lett kész (majdnem)  egy .308win kaliberbe   



volt egy kilőtt csövű 8x57-es ,rövid mauserem , pár éve vettem 50e-ért , abból lett  ,  kapott egy rövid 51cm-es , de vastag ( torkolatnál 28mm) L-Wcsövet !  Az 210e-be van eddig (ebbe benn az akkori vételár is) , igaz az elsütést nem kellet cserélni mert már benne a volt a Timney sütés ! 
Most készül rá a Weaver sín (egy DT 6-24x42 távcső lesz rajt )  , meg erre akarok egy műanyag tust, az eredeti fa helyett


/elindult a hülyebogár nálam is , eladtam a másik 8x57-est a sörétest ...mindent  , csak a Toz , meg az új maradt /
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #728 Dátum: 2016. április 05. - 23:14:06 »

Szervusz!

Hasonló "hülyebogár"  Stoel effektus alapján én is nézelődtem/nézelődöm sokat. Amennyiben nem ragaszkodsz a vastag csőhöz és a szintetikus tushoz, úgy az itthon kapható modellek választéka jóval nagyobb merítésű lesz a 300.000 (+/- 30.000) Ft körüli árkategóriában.

Üdv.: P.pocok


És legvégül a kaliberhez sem kell ragaszkodnod, és el is felejthetjük az eredeti kérdést, elhagyhatjuk a topicot  Röhög
Ha valaki megírja mit szeretne, akkor... Vállat von
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #729 Dátum: 2016. április 06. - 09:16:56 »

És legvégül a kaliberhez sem kell ragaszkodnod, és el is felejthetjük az eredeti kérdést, elhagyhatjuk a topicot  Röhög
Ha valaki megírja mit szeretne, akkor... Vállat von

 Wave Igen

Amint említettem volt már a korábbiakban,ha itt valaki tanácsot kér,hogy vajon Salma Hayek avagy Penelope Cruz, tuti,hogy már a második hozzászóló Terry Blackra beszéli rá.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #730 Dátum: 2016. április 06. - 11:17:10 »

Ha valaki megírja mit szeretne, akkor... Vállat von

Szia!

Azért bátorkodtam leírni, mert az eredeti elgondolásom szerint, új forgó-tolózáras puska esetében én is 6-6,5 mm-es kaliberben gondolkodtam, először fa tusos, irányzék nélküliben, aztán a vastag csőben és végső stádiumban kíváncsi voltam, hogy szintetikus tussal mi van, szóval annyi ismérv támadt a hülyebogár által, hogy átnyálaztam a magyar piac nyújtotta ”lehetőségeket”.
(Főleg a 400.000 Ft alatti árkategóriában keresgéltem, s most nem néztem pl. Savage, Sabatti, Zastava puskákat, illetve a Remingtonokat kizártam a versenyből, részben azért amit Makkmarci is írt.)

243-as kaliberben:

- Bergara B14 Hunter – polimer tussal fix tárral, irányzékkal 855 Euró. Irányzék és kivehető tár opcionális, de itthon nincs, teszteken jókat írnak a márkáról, 100 euróval többért fával is van.
- Browning X-bolt Composite - 260.000 Ft körül irányzék nélkül műanyag tusával, 60 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral. Fa tussal is kapni 295.000-ért.
- CZ 557 Sporter – fa tusás, irányzék nélkül, nekem nem tetszett a puska, 240-250.000 Ft
- CZ 557 Carbine – fa tusás, kezemben még nem volt, 280.000 Ft
- CZ 557 LUX – fa tusás, irányzékos, tetszetős, 295.000 Ft.
- Howa 1500 – polimer tussal, vastag csővel, irányzéktól mentesen Németországban 845 euró. Megvásárolható standard csővel is, fa tussal is, 1000-1050 euróig bezárólag, valamint kivehető tárasra is alakítható.
- Marlin X7, polimer tussal, irányzék nélkül standard csővel 160.000 Ft.
- Ruger American, polimer tussal, irányzék nélkül, 70 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral 170.000 Ft.
- Ruger American Predator, polimer tussal, vastag irányzék nélküli csővel, 70 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral 180.000 Ft.
- Thompson Center Venture, polimer tussal, irányzék nélküli csővel, 60 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral 280.000 Ft.
- Thompson Center Dimension, polimer tussal, irányzék nélküli csővel, 60 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral 350.000 Ft.
- Tikka T3 Hunter, fa tussal, irányzék és gyorsító nélkül, 70 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral 311.000 Ft.
- Tikka T3 Lite, polimer tussal, irányzékkal, gyorsítóval, 70 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral 370.000 Ft.
- Weatherby Vanguard Synthetic, irányzék nélkül, polimer tussal 265.000 Ft, de 243-ban nem hirdetik itthon attól függetlenül, hogy elvileg létezik. (Fa tusés verzió kb 330.000 Ft)
- Winchester M70 Ultimate Shadow, irányzék nélkül polimer tussal 230.000 Ft volt, fa tusás verziója 285.000 Ft.


Konklúzió:
Szerintem nagyon szűk a piac a vastag csővel kínált puskákból, nem is igazából a polimer tus a szűk keresztmetszet, de ezekből az utánaolvasások alapján is a Howa a legszimpatikusabb látatlanban, viszont azt itthon nem kapom meg. A Rugerről más topikban fejtegettem, hogy több helyen azt írták, hogy a tus gyenge, így a lengőcső nem mindig érvényesül, új tust szerintem nem éri meg venni, úgy már nem annyira költséghatékony függetlenül attól, hogy a puska jónak tűnt. Marlint szerintem itthon sokan használnak, de a vastag csővel nem szerelik 243-ban. A Remingtonokról és amit kifelejtettem nem tudok nyilatkozni.
Ha a vastag csövet elengedem, akkor jóval nagyobb a választék, s árában egy fa tust már nem sokkal kerül többe beszerezni, hacsak nem elengedhetetlen kívánalom a polimer tus.
Ha a Winchester 70 szintetikus tussal beszerezhető 230.000 körül, akkor az tűnik a legolcsóbbnak, ha nem (AKAH oldalán is piros pötty van), akkor lépünk a Weatherby Vanguardra, amit remélhetőleg 243-ban is meg lehet rendelni 265.000 Ft-ért, ha nem, akkor jön 280.000-al a Thompson Center Venture, 295.000-el a Browning X-bolt Composite, s vélhetően irányzék és gyorsító nélkül a Tikka T3 Lite is 300.000 Ft környékén mocorog, s ha már ennyit kiadok egy puskára, akkor elgondolkodom azon, hogy olyan verziót vegyek amihez ésőbb mondjuk tudok venni Timney sütést, vagy laminált tust vagy bármit... szóval, hogy a hülyebogarat meg tudjam etetni, ha később is jön.  Vigyorog

Mivel Zerge 69 nem jelezte, hogy németországi vásárlás is jó, van-e külön kívánalom a puskával kapcsolatban, később szeretne rá másik tust venni, fontos-e a kivehető tár, meg a nem 90 fokos zárfogantyú nyitás, stb… így csak a magyar piac kínálati oldalán lévő általánosságok miatt írtam le azt, amit! Szóval értem én, hogy Zoltán mit szeretne, nem kötekedésből írtam neki azt amit, csak van az ember amit szeretne, meg van amit megkap.
Én pl. szeretnék pesten egy boltot, ahol van Bergara, meg Howa, meg Winchester, meg T/C és mondjuk egy 4-600 dolláros puskákra a magyar eladó nem tesz 280.000 Ft-os árcédulát, aztán.... Vállat von

Az alább elhangzottak mind szubjektívek, internetes gyűjtésből származnak, egy boltost sem hívtam fel, hogy érvényes árak vannak-e a honlapon, s a telejsség igénye nélkül készült összeállítás, szóval csak fingfűrészelés és képernyő-huszárkodás az egész, kéretik ezt tiszteletben tartani. Ördög

Üdv.: P.pocok
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #731 Dátum: 2016. április 06. - 11:22:28 »

Ba@us   annyiért már építtethetsz is egyet !  Kell venni valami kilőtt csövű vackot occóért aztán lehet építkezni! 

Hát tudod, kinek a pap, kinek a papnő, amelyik a szimpatikusabb!  Mosolyog
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #732 Dátum: 2016. április 06. - 12:42:22 »

...
- Tikka T3 Hunter, fa tussal, irányzék és gyorsító nélkül, 70 fokos zárfogantyú nyitási szöggel, kivehető tárral 311.000 Ft.
...

Konklúzió:
... s vélhetően irányzék és gyorsító nélkül a Tikka T3 Lite is 300.000 Ft környékén mocorog...


Csak véletlenül vagyok kompetens, T3-at akartam irányzék nélkül gyorsítóval. A forgalmazó azt a választ adta, hogy irányzék nélkül nem rendelnek soha semmit (raktáron csak irányzékos fegyverek vannak), és sok hónap várós ha valami olyan kell, ami nincs raktáron. 370.400 volt akkor éppen a kívánt kaliberben egyébként raktáron is levő irányzékos gyorsítós Hunter. Sako A7-re kérdeztem még rá, az éppen akkor (kb egy hónapja) 360.900- (a T3 Lite-ra nem is mertem rákérdezni annak fényében, hogy az A7 árát is a "magyar vadász ne akarjon már szintetikus tust" körítéssel nézte ki emberünk).

Szóval a lényeg, hogy igen, elvileg lehetne 300 környékén is beszerezni T3-at, csak 6-8hónap kérdése (vagy szerencsés esetben másodkéz)
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #733 Dátum: 2016. április 06. - 12:54:14 »

(a T3 Lite-ra nem is mertem rákérdezni annak fényében, hogy az A7 árát is a "magyar vadász ne akarjon már szintetikus tust" körítéssel nézte ki emberünk).

Szóval a lényeg, hogy igen, elvileg lehetne 300 környékén is beszerezni T3-at, csak 6-8hónap kérdése (vagy szerencsés esetben másodkéz)

 Fejvakarás
Ilyen bótba többé én nem lépnék be... Ne az eladó akarja megmondani, hogy én mit szeretnék. Fordítva ül a lovon... Tasli
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #734 Dátum: 2016. április 06. - 13:43:45 »

Fejvakarás
Ilyen bótba többé én nem lépnék be... Ne az eladó akarja megmondani, hogy én mit szeretnék. Fordítva ül a lovon... Tasli

Akkor lehet,hogy kerülnöd kell az összeset,mert mind így működik. Először azt akarja eladni,ami benn van az üzletben,amiben neki a pénze fekszik.De a nagyker is ugyanígy működik. Majd hozat be az országba,de csak akkor amikor a készlet már jelentősen leapadt, vagy még inkább ha már elfogyott. Apám 2012.szeptember 5-én rendelte meg a puskáját és 2013.február 2-án vette kézbe. még véletlenül sem az eredetileg eltervezett kaliberben,hanem jobb híján. Amikor már elfogyott a türelme. Jó messzire vezetne ha elkezdenénk beszélgetni a hazai vadászfegyver kultúráról. Illetve kultúrálatlanságról.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: