Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89237 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #150 Dátum: 2017. Október 04. - 21:26:52 »

Ez egy az egyben elhangzott Mezőberényben a Gyakorlati apróvad-gazdálkodás konferencián,a többi előadással együtt szerintem nagyon hasznos volt.Most az OVA-ból hasonló dolgokra lehet pályázni.
Hej,ha nálunk éppen nem lenne vezetői válság. 

Nekem is az volt Mosolyog Nagy valószínűséggel, a többi előadás is az lenne, ha publikálva lenne, de sok esetben az ilyen szakmai anyagok nem elérhetők, csak az ilyen szakmai napokon.
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #151 Dátum: 2017. Október 05. - 00:56:05 »

Élőhely fejlesztésben valami hasonlóról és érdekes/vitatott programokról kudarcokról/sikerekről beszélt dr. Szemethy L. is. Érdemes megnézni!

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #152 Dátum: 2017. Október 06. - 17:59:00 »

Köszönöm a videót, megnéztem! Hasznos volt.
Igyekszem majd a többit is!

Üdv.: P.pocok
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #153 Dátum: 2018. Március 11. - 19:59:47 »

http://erdo-mezo.hu/2018/03/02/a-vadallatok-is-megereztek-a-rendszervaltast/

Két gondolatom volt :
1.     az országok összehasonlításával kapcsolatban:   a cikk a seggnyalás netovábbja.
2.     a vadállománnyal kapcsolatban:  Firbás tanár úr mondása-
        "Fiaim az nem ember, az szovjet ember!
         Az nem paraszt,az kolhozparaszt!"
    Tehát a hazai vad az nem vad, az Magyar vad!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #154 Dátum: 2018. Március 14. - 22:29:02 »

.....add az ötletet számunkra, hogy kell a hivatásos fizetését emelni ) Ja, az Neked sem megy ............ Vigyorog Röhög Emelem
Azért mindennek van határa, lehetetlent ne kívánj..... Nyihi
Az egyetlen megoldást (az állami alkalmazást) a vadászatra jogosultak (élen a törvényalkotásban szereplő vadgazdákkal) leseperték az asztalról, hogy miért, arra vonatkozóan vannak sejtéseim.....
Gondolom, hogy neked is Ördög

Ha nem lenne a szakértői munkám (hivatalosan másodállás), akkor nem tudnám hobbiból a havi 107 ezer nettóért szolgálni a Vt-t Stoel
A legérdekesebb az egészben az, hogy olyan nagy földtulajdonosok néznek bután, hogy mi a jó bánatos f...ért nem elég manapság egy minimálbér (jópénzaz, a droidnak ő a felét adja Nem)
akik ennek a nagyon sokszorosát teszik el zsebbe, mellette a vállalkozása évek óta veszteséggel üzemel (papíron...tudom, mert a megfelelő adatbázisban keresztül bárkit le lehet csekkolni).
De hát ugye, a mezőgazdaság stratégiai ágazat, fosik tőle a mindenkori hatalmi mámor, hogy a paraszt a támogatásból vett traktorral felkocog nagyfaluba és ott bajt csinál....ezért ők mindig egyenlőbbek lesznek.
A slussz poén az, amikor azzal jönnek, hogy "de hát kapod az autófutásra mellé a 90 ezret" Fej a falba
Mikor megkérdem tőle, hogy ha neki a búza eladásból van 28 millió bevétele, akkor az 28 millió eredmény egyben?
Akkor bőszen tiltakozik, hogy "az teljesen más, mert neki hatalmas költségei vannak"...aha....én meg tavaly hobbiból hagytam autósboltban és szerelőnél 700 ezret alkatrészre és javításra.
Az, hogy miből tankolok és miből fogom kigazdálkodni 4-5 évente egy új(abb) autó árkülönbözetét, az senkit sem érdekel.
Tudjátok, hogy mi a magyar vadgazdálkodás kurva nagy szerencséje?
Hogy tele van még hozzám hasonló idiótákkal.  Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #155 Dátum: 2018. Március 14. - 22:51:42 »

Azért mindennek van határa, lehetetlent ne kívánj..... Nyihi

Tudjátok, hogy mi a magyar vadgazdálkodás kurva nagy szerencséje?
Hogy tele van még hozzám hasonló idiótákkal.  Wave
Na bameg, benned bíztam, hogy kihúzod a hivatásosokat a sz..-ból, erre azt írod, hogy Te is beleültél a f..-ba.. Vigyorog Vigyorog(halad az csak csinyányi kő) Wave Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2018. Március 15. - 08:47:37 »


A slussz poén az, amikor azzal jönnek, hogy "de hát kapod az autófutásra mellé a 90 ezret" Fej a falba
Mikor megkérdem tőle, hogy ha neki a búza eladásból van 28 millió bevétele, akkor az 28 millió eredmény egyben?
Akkor bőszen tiltakozik, hogy "az teljesen más, mert neki hatalmas költségei vannak"...aha....én meg tavaly hobbiból hagytam autósboltban és szerelőnél 700 ezret alkatrészre és javításra.
Az, hogy miből tankolok és miből fogom kigazdálkodni 4-5 évente egy új(abb) autó árkülönbözetét, az senkit sem érdekel.
Tudjátok, hogy mi a magyar vadgazdálkodás kurva nagy szerencséje?
Hogy tele van még hozzám hasonló idiótákkal.  Wave

Arra nem gondoltatok hogy a Vt. vegyen egy sokoldalú pick up -t .  A kiadás de a bevétel ( vadásztatás ) is a Vt.-é !  Nálunk bevált .  Emelem
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #157 Dátum: 2018. Március 15. - 15:51:58 »

Tudjátok, hogy mi a magyar vadgazdálkodás kurva nagy szerencséje?
Hogy tele van még hozzám hasonló idiótákkal.  Wave

 Mosolyog Mosolyog Mosolyog

Lerágott csont ikont nem találtam, de nem hagyhatom ki.
Úgy gondolom, hogy amikor a hivatásos vadász, vadőr kiadásairól van szó -terepjáró használat, munkaruha, eszközök,...- olyan, mintha a vezető (sport)vadászok nem öltözködnének, nem javítanának autót stb.
Sajnos ez lehet igaz is, mert van mikor mikádós múzeumszökevények biciklivel okoskodnak. Persze nem a ruha teszi az embert, csak az az időszak elmúlt, hogy előállunk az UAZ-zal, kérem szépen ez itt Magyarország aztán a minden felszámolása után el lehet ballagni. Kicsit leragadtunk a Magyarország vadászai nagyhatalom dolognál, csak ha nem teszünk semmit, a színvonal a béka segge alatt, a környező országok meg röhögve -ebben is- le köröznek minket.
Törvénymódosítás ide-oda nem volt nagy népszerűség mikor vettünk "normálisan" munkaruhát. Igaz, hogy eddig évekig úgy ahogy hol volt hol nem, de most majdnem összedőlt a világ.
Azért néha kollégákkal beszélgetés vagy szakmai rendezvényre eljutás közben lehet hallani, hogy ez a szakma, hivatás is lassan hiányszakma lesz.
Visszakanyarodva az idézethez, hány ilyen idióta -és esetleg fiatal, akit még lehet nevelni- van aki feláldozz kemény százezreket, milliókat kezdésként (autó,ruha,fegyver, stb) , hogy minimálbérért dolgozzon?
Vannak vicces hirdetések, hogy Balaton környékén, meg festő környezet, meg Kékes lábánál... biztos nagyon szép, de ebből megélni, sajnos nem lehet.
A vadgazdálkodás helyzete elég aggasztó Magyarországon...

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #158 Dátum: 2018. Március 15. - 16:19:44 »

Arra nem gondoltatok hogy a Vt. vegyen egy sokoldalú pick up -t .  A kiadás de a bevétel ( vadásztatás ) is a Vt.-é !  Nálunk bevált .  Emelem
Dehogynem.
De több szempontból sem gyerebe.
Ketten vagyunk, az mindjárt két autó. Nem tudnánk megosztozni egy autón.
Annak semmi értelme, hogy csak azért vegyen a társaság két kocsit, "hogy legyen" aztán az olcsó pénzen vett vasak hol külön-külön, hol együtt parkolnának a szerelőnél.
Korábbi firmámnál volt részem a céges flottás és a saját autós-költségtérítéses rendszerrel is együtt élni.
Az előbbi első olvasatra igézőbb, de sokkal nyűgösebb....és hosszabb távon drágább a munkaadónak is.
Túl sok benne a kinfliktus forrás.
Utóbbi sokkal tisztább.
Sajátomat hajtom, úgy is vigyázok rá, nem marad el semmilyen karbantartás, stb....
Ezért cserében "csak" azt kérném, hogy legyen megtérítve az összes reális költségem és az amortizáció.
Így a munkaadó is jól járna, és én sem járnék rosszul.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #159 Dátum: 2018. Március 15. - 16:31:45 »

Dehogynem.
De több szempontból sem gyerebe.
Ketten vagyunk, az mindjárt két autó. Nem tudnánk megosztozni egy autón.
Annak semmi értelme, hogy csak azért vegyen a társaság két kocsit, "hogy legyen" aztán az olcsó pénzen vett vasak hol külön-külön, hol együtt parkolnának a szerelőnél.
Korábbi firmámnál volt részem a céges flottás és a saját autós-költségtérítéses rendszerrel is együtt élni.
Az előbbi első olvasatra igézőbb, de sokkal nyűgösebb....és hosszabb távon drágább a munkaadónak is.
Túl sok benne a kinfliktus forrás.
Utóbbi sokkal tisztább.
Sajátomat hajtom, úgy is vigyázok rá, nem marad el semmilyen karbantartás, stb....
Ezért cserében "csak" azt kérném, hogy legyen megtérítve az összes reális költségem és az amortizáció.
Így a munkaadó is jól járna, és én sem járnék rosszul.

És hogy oldjátok meg a jármű javíttatást? Mennyit áll a munkáltató? A "kötelező" 9-15 Ft/km kopási díjat?
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #160 Dátum: 2018. Március 15. - 17:11:57 »

És hogy oldjátok meg a jármű javíttatást? Mennyit áll a munkáltató? A "kötelező" 9-15 Ft/km kopási díjat?

Szerintem ha vadőrök a vadásztársaságnak is kiszámláznák az 1 euros/km díjat mint a vendégvadásznak a vadásztatásért és ja ezt ki is fizetnék nekik nem lenne probléma mert valahol ez a reális ár egy terepen nyújtott szolgáltatásért!
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #161 Dátum: 2018. Március 15. - 17:42:23 »

A 3,5t kisautók 150 Ft/km + áfa díjban futnak közúton! Ebben benne van minden súlyadó, biztosítás, amortizáció, javítás, üzemanyag költség és az autóvezető mint szolgáltató bruttó bére is.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2018. Március 15. - 20:11:00 »

Dehogynem.
De több szempontból sem gyerebe.
Ketten vagyunk, az mindjárt két autó. Nem tudnánk megosztozni egy autón.
Annak semmi értelme, hogy csak azért vegyen a társaság két kocsit, "hogy legyen" aztán az olcsó pénzen vett vasak hol külön-külön, hol együtt parkolnának a szerelőnél.
Korábbi firmámnál volt részem a céges flottás és a saját autós-költségtérítéses rendszerrel is együtt élni.
Az előbbi első olvasatra igézőbb, de sokkal nyűgösebb....és hosszabb távon drágább a munkaadónak is.
Túl sok benne a kinfliktus forrás.
Utóbbi sokkal tisztább.
Sajátomat hajtom, úgy is vigyázok rá, nem marad el semmilyen karbantartás, stb....
Ezért cserében "csak" azt kérném, hogy legyen megtérítve az összes reális költségem és az amortizáció.
Így a munkaadó is jól járna, és én sem járnék rosszul.

Egy kicsit más a véleményem mert én is hurcibáltam vendéget térítésért és etettem térítés nélkül saját kocsival. A konfliktus forrás meg egész biztos hogy akkor több ha saját autót használ a hivatásos  már csak azért mert jó szokás szerint Ő kevesli a gazda de legalább is egyes tagok  sokallják a költségeket .  Nálunk most jól működik,  mondjuk hogy két vadőr két autó az egy más kérdés LENNE !  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #163 Dátum: 2018. Március 16. - 14:28:23 »



Ha nem lenne a szakértői munkám (hivatalosan másodállás), akkor nem tudnám hobbiból a havi 107 ezer nettóért szolgálni a Vt-t Stoel

Ez hogy jön össze? A szakképzett minimálbér 180.500 bruttó ha jól emlékszem, annak a nettója több, mint 107.000.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #164 Dátum: 2018. Március 16. - 16:12:44 »

Ez hogy jön össze? A szakképzett minimálbér 180.500 bruttó ha jól emlékszem, annak a nettója több, mint 107.000.

A tavalyi 161 e Ft bruttónak családi kedvezmények nélkül nagyjából ennyi volt a nettója.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: