Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89696 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #75 Dátum: 2015. November 30. - 09:05:23 »

Minden takarmányhoz hozzá kell szoknia a vadnak.
A csicsókáról is az a hír járja, hogy él-hal érte a disznó, amikor meg elkezdtem termeszteni meg szóróra hordani, elég ímmel-ámmal eszegették.

Nálunk a vetés után két évig hozzá se nyúltak.
Aztán a harmadik évben fölrobbantották...

Bár mindenki azt mondta, hogy a csicsókát azt aztán nem lehet kiirtani ha egyszer megtelepedett valahol - a mi disznainknak egy tél alatt sikerült.  Meglepődött Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #76 Dátum: 2015. December 01. - 08:19:51 »

Minden takarmányhoz hozzá kell szoknia a vadnak.
Konzervgyárból szereztem 6 éve vagy 20 q paradicsomtörkölyt.Decemberben raktam ki a szóróra,de annyira nem kellett nekik,hogy ha a szarvas véletlenül belelépett,még a lábáról is lerázta...idén a léüzemből származó almatörköllyel jártam hasonlóan,pedig ez már kicsit be is van pöccenve. Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #77 Dátum: 2015. December 01. - 09:54:44 »

Konzervgyárból szereztem 6 éve vagy 20 q paradicsomtörkölyt.Decemberben raktam ki a szóróra,de annyira nem kellett nekik,hogy ha a szarvas véletlenül belelépett,még a lábáról is lerázta...idén a léüzemből származó almatörköllyel jártam hasonlóan,pedig ez már kicsit be is van pöccenve. Vállat von
Itt szeretik az almatörkölyt,igaz ez itt fő táplálék... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #78 Dátum: 2015. December 01. - 13:44:36 »

Minden takarmányhoz hozzá kell szoknia a vadnak.
A csicsókáról is az a hír járja, hogy él-hal érte a disznó, amikor meg elkezdtem termeszteni meg szóróra hordani, elég ímmel-ámmal eszegették.
A disznó nem a globalizáció gyermeke, hogy rögtön nekiessen minden egzotikus szir-szarnak, amit eléje dobnak.  Ördög
Nálunk van egy közel100 hektáros gesztenyés. Meséltem már Nektek személyesen róla. Járják most is, de ha lehuppan 40 cm hó az összes vezérkoca a gesztenyésbe veszi az útját az egész környékről.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2015. December 01. - 15:19:33 »

Nálunk van egy közel100 hektáros gesztenyés. Meséltem már Nektek személyesen róla. Járják most is, de ha lehuppan 40 cm hó az összes vezérkoca a gesztenyésbe veszi az útját az egész környékről.

Gondolom szelíd gesztenye lehet . (Hogy a vadgesztenye milyen kalóriadús nem tudom) Én azt figyeltem meg hogy a szerintem magas kalóriatartalmú táplálékokat makk , dió , (ilyen lehet a szelíd gesztenye is) igazán akkor keresi mikor zimankóssá válik az idő. Hetek óta nézem a tölgyest és a feketedióst de semmi túrás. Ez egy csapásra meg szokott változni ha jön a hideg.    Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #80 Dátum: 2015. December 02. - 12:02:33 »

Gondolom szelíd gesztenye lehet .

Az ország utolsó szelídgesztenyefái.
Sajnos olyanok mint az atomvillanás a seregben.
Jól nézd meg, mert ilyet többet nem látsz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #81 Dátum: 2015. December 02. - 12:03:22 »

Az ország utolsó szelídgesztenyefái.
Szelídgesztenye ültetvénye. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #82 Dátum: 2015. December 02. - 12:27:12 »

Gondolom szelíd gesztenye lehet . (Hogy a vadgesztenye milyen kalóriadús nem tudom) Én azt figyeltem meg hogy a szerintem magas kalóriatartalmú táplálékokat makk , dió , (ilyen lehet a szelíd gesztenye is) igazán akkor keresi mikor zimankóssá válik az idő. Hetek óta nézem a tölgyest és a feketedióst de semmi túrás. Ez egy csapásra meg szokott változni ha jön a hideg.    Emelem

Múlt héten tettem ki diót és kukoricát egyszerre. A diót rögtön becsókolták, kukoricából maradt kint azért.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #83 Dátum: 2015. December 04. - 20:57:09 »

Számolgatott már valaki közületek,hogy reálisan hogyan alakulhatnak a 2017 utáni tagdíjak? (vadőrök,vadkáralap,bérleti díjak)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #84 Dátum: 2015. December 04. - 23:07:55 »

Még közelítőleg sem nagyon lehet.
Csak hírekből: Br. 150-200 eFt körülre állítják be a hivatásos vadászok bérét, bértábla alapján. Ajánlás fog érkezni a bérleti díj mértékére is.
A többi kiadást meg ismeritek a saját területen.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #85 Dátum: 2015. December 04. - 23:46:44 »

Még közelítőleg sem nagyon lehet.
Csak hírekből: Br. 150-200 eFt körülre állítják be a hivatásos vadászok bérét, bértábla alapján. Ajánlás fog érkezni a bérleti díj mértékére is.
A többi kiadást meg ismeritek a saját területen.
Igen. Első körben 300 ezer éves tagdíj a sacc... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #86 Dátum: 2015. December 05. - 09:34:00 »

Csak hírekből: Br. 150-200 eFt körülre állítják be a hivatásos vadászok bérét, bértábla alapján.
Szia! Nálunk már évek óta ennyi a fizetésük. + kocsifutás+%
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2015. December 05. - 11:54:59 »

Még közelítőleg sem nagyon lehet.
Csak hírekből: Br. 150-200 eFt körülre állítják be a hivatásos vadászok bérét, bértábla alapján. Ajánlás fog érkezni a bérleti díj mértékére is.
A többi kiadást meg ismeritek a saját területen.

De akkor legyen annyi a varrónőé, hentesé,( soroljam még a szalagok mellett robotként dolgozókat)   ,...............................  Nem szól szám Milyen alapon lenne kiemelve ? Nem mintha sajnálnám attól aki szakmailag és emberileg ott van a szeren és TELJESÍT is. Csak úgy jogilag hogy jön ez össze ?    Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #88 Dátum: 2015. December 05. - 13:07:22 »

De akkor legyen annyi a varrónőé, hentesé

kerületvezető erdészé...

Csak hogy ne annyira távoli példákat soroljunk.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #89 Dátum: 2015. December 05. - 16:13:31 »


Csak hírekből: Br. 150-200 eFt körülre állítják be a hivatásos vadászok bérét, bértábla alapján.

Röhög    Röhög  Röhög Majd, ha látom a számlámon.

Szia! Nálunk már évek óta ennyi a fizetésük. + kocsifutás+%
Nem kerestek hivatásost? Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: