Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89889 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #480 Dátum: 2021. Február 19. - 09:36:57 »

Tulajdonképpen a lényeget, magukat a vadászokat hagytad ki, az ASP sújtotta területekről szerintem nem kéne kétszer mondani sok vadásznak, hogy diszlokáljanak át, és segítsenek a tervet hozni, a környezetemből kapásból lenne egy kisebb diverzánscsoportra való Stoel

Egyetlen óra leforgása alatt össze tudnék telefonálni egy olyan csapatot, amelyiknek a megjelenése bármely területen az apokalipszissel érne fel. És kisegítenék a vendéglátót - ha már ott vannak - minden más vadfaj tervszámának teljesítésében is. Mindezt önzetlenül, kérés nélkül. Még köszönetet sem várnának érte. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #481 Dátum: 2021. Február 19. - 09:41:05 »

Egyetlen óra leforgása alatt össze tudnék telefonálni egy olyan csapatot, amelyiknek a megjelenése bármely területen az apokalipszissel érne fel. És kisegítenék a vendéglátót - ha már ott vannak - minden más vadfaj tervszámának teljesítésében is. Mindezt önzetlenül, kérés nélkül. Még köszönetet sem várnának érte. Ördög
Egy címre kellene csak emailt küldenem. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #482 Dátum: 2021. Február 19. - 09:47:01 »

Adjatok csak ötleteket... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #483 Dátum: 2021. Február 19. - 09:48:27 »

Egy címre kellene csak emailt küldenem. Röhög

Az enyémek tagtársak csak kicsit szét vannak szórva, ezért az egy óra. De akkor aztán jönnének, mint az ítélet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #484 Dátum: 2021. Február 19. - 09:49:12 »

Rágják itt a gittet a semmin. Azt hiszi valaki, hogy ők kimaradnak belőle? Hát nem fognak.
Teljesen igazad van. Mától ne vegyél be gyógyszert, sőt ne is egyél, úgyis meg fogsz dögleni mint mindegyikünk, kár itt vacakolni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #485 Dátum: 2021. Február 19. - 10:08:16 »

Teljesen igazad van. Mától ne vegyél be gyógyszert, sőt ne is egyél, úgyis meg fogsz dögleni mint mindegyikünk, kár itt vacakolni...
Sajnos nem ennyire vicces a dolog ott,ahol február elején,nagyvadas területen a beírókönyv mellett az van kiírva,hogy a muflon és szarvas vadászatát -kíméleti szempontból- a Hatóság leállította a farkas kártétele miatt,a kevés őz tarvad már teljesítve van. Disznónak egy éve nyomát sem látni (de még kellene lőni 30 db-ot)...tehát marad a róka,esetleg sakál és a jó levegő...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #486 Dátum: 2021. Február 19. - 10:10:25 »

Sajnos nem ennyire vicces a dolog ott,ahol február elején,nagyvadas területen a beírókönyv mellett az van kiírva,hogy a muflon és szarvas vadászatát -kíméleti szempontból- a Hatóság leállította a farkas kártétele miatt,a kevés őz tarvad már teljesítve van. Disznónak egy éve nyomát sem látni (de még kellene lőni 30 db-ot)...tehát marad a róka,esetleg sakál és a jó levegő...
Egyáltalán nem viccnek szántam...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #487 Dátum: 2021. Február 19. - 10:50:50 »

Adjatok csak ötleteket... Nem

Én úgy gondolom ez még mindég, vállalhatóbb lenne mint, Vaszilij Grigorjevics Zajcev, Zéman őrnagy, vagy Rambó késői reinkarnációt bevonni a feladat végrehajtásába. Nyilván egyik sem jó, maga az alap ötlet is szar, de ha már két szar közül választani kéne... Vállat von

(hölgyem! ez a húszdolláros hamis! Igen?! Hát akkor engem megerőszakoltak!!!)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #488 Dátum: 2021. Február 19. - 11:13:39 »

Én úgy gondolom ez még mindég, vállalhatóbb lenne mint, Vaszilij Grigorjevics Zajcev, Zéman őrnagy, vagy Rambó késői reinkarnációt bevonni a feladat végrehajtásába. Nyilván egyik sem jó, maga az alap ötlet is szar, de ha már két szar közül választani kéne... Vállat von

Szerintem meg egyáltalán nem vállalható. Sem a "vádlott", sem a "sértett" részéről.
Hogy néz tükörbe reggelenként, ill hogyan néz a másik vadász szemébe az, aki odament a vadásztársa területére lopni. Mert ez morálisan lopás akkor is, ha jogszabályt kreáltak rá egyesek.
Nem süllyedhetünk bizonyos erkölcsi szint alá és ez a lehetőség bizony mélyen a vállalható magatartás vonala alatt van.
A kollaboránsokat minden társadalom mélyen megvetette. Nem válhatunk azzá.
Akinek ilyen gondolat megfordul a fejében gondoljon arra: ma neked, holnap nekem.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #489 Dátum: 2021. Február 19. - 11:25:39 »

Szerintem meg egyáltalán nem vállalható. Sem a "vádlott", sem a "sértett" részéről.
Hogy néz tükörbe reggelenként, ill hogyan néz a másik vadász szemébe az, aki odament a vadásztársa területére lopni. Mert ez morálisan lopás akkor is, ha jogszabályt kreáltak rá egyesek.
Nem süllyedhetünk bizonyos erkölcsi szint alá és ez a lehetőség bizony mélyen a vállalható magatartás vonala alatt van.
A kollaboránsokat minden társadalom mélyen megvetette. Nem válhatunk azzá.
Akinek ilyen gondolat megfordul a fejében gondoljon arra: ma neked, holnap nekem.  
Az a baj, hogy temérdek ilyet tudnék sorolni. Akik most is lopni járnak más vadászok területére...
Ha megnézed a faszbúkon mondjuk Lupi oldalát, ott is egyfolytában megy a lázítás a területes vadászok ellen mert "lusták teljesíteni a tervet" de nem engedik, hogy a terület nélkül maradottak ingyen levadásszák helyettük a vadállományt...
Szóval jelentkező az lenne...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #490 Dátum: 2021. Február 19. - 11:31:13 »

Amúgy meg, épp most jelentette ki a felcsúti kancigány, hogy "Mindannyian Müller Cecília kezében vagyunk." úgyhogy Isten irgalmazzon nekünk, fusson ki merre lát... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #491 Dátum: 2021. Február 19. - 11:32:17 »

Az a baj, hogy temérdek ilyet tudnék sorolni. Akik most is lopni járnak más vadászok területére...
Ha megnézed a faszbúkon mondjuk Lupi oldalát, ott is egyfolytában megy a lázítás a területes vadászok ellen mert "lusták teljesíteni a tervet" de nem engedik, hogy a terület nélkül maradottak ingyen levadásszák helyettük a vadállományt...
Szóval jelentkező az lenne...

Szerintem aki csodálkozik, hogy miért olyan a vadászok megítélése, amilyen, olvasson vissza akárcsak egyetlen oldalt is.
Sajnos ott tartunk, hogy minden nehézség nélkül, bármikor ki tudnának állítani olvtársaink ( végiggondolva vadászismerőseimen, én is, akár többet is) egy olyan csapatot, amelynek tagjai vigyorogva hajtanák végre a Lajos által nagyon helyesen lopásnak nevezett idegen területen végrehajtott állományritkítást.

és most fikázhattok, de sajnos itt tartunk
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #492 Dátum: 2021. Február 19. - 11:43:06 »

Szerintem meg egyáltalán nem vállalható. Sem a "vádlott", sem a "sértett" részéről.
Hogy néz tükörbe reggelenként, ill hogyan néz a másik vadász szemébe az, aki odament a vadásztársa területére lopni. Mert ez morálisan lopás akkor is, ha jogszabályt kreáltak rá egyesek.
Nem süllyedhetünk bizonyos erkölcsi szint alá és ez a lehetőség bizony mélyen a vállalható magatartás vonala alatt van.
A kollaboránsokat minden társadalom mélyen megvetette. Nem válhatunk azzá.
Akinek ilyen gondolat megfordul a fejében gondoljon arra: ma neked, holnap nekem.  

A vadásztársadalom olyan szinten heterogén, hogy a lelkiismeretükön keresztül megszólítani mindenkit, hát hogy is mondjam, a vízgereblyézés hatékonyságával vetekszik. Ott ahol az élvonalbeli célzó haditechnika és más eszközök használata evidencia, sőt! kívánatos ott minden megideologízálható, ott erkölcsről és annak hiányából táplálkozó kollaborációról beszélni nehéz.
Ha a jogalkotó ki akarja kényszeríteni akaratát akkor én nem látom akadályát annak, hogy ezt akár erkölcstelen, módon kollaboránsok bevonásával megtegye, ennek megakadályozására nem látok számottevő erkölcsös erőt felmutató másik oldalt.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #493 Dátum: 2021. Február 19. - 11:46:34 »

Az a baj, hogy temérdek ilyet tudnék sorolni. Akik most is lopni járnak más vadászok területére...
Ha megnézed a faszbúkon mondjuk Lupi oldalát, ott is egyfolytában megy a lázítás a területes vadászok ellen mert "lusták teljesíteni a tervet" de nem engedik, hogy a terület nélkül maradottak ingyen levadásszák helyettük a vadállományt...
Szóval jelentkező az lenne...

Egyet megígérek.
Ha nálunk ilyen megtörténne, lesz eligazítási és terítékfotó. Nem a disznókról. A résztvevőkről.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #494 Dátum: 2021. Február 19. - 11:48:23 »

Annyira utálom ezt, hogy egyet kell értsek veletek...  Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: