Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89904 alkalommal)
goodman75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #435 Dátum: 2021. Február 18. - 05:45:02 »

Egyébként meg vissza az alapgondolathoz, mit is várhatunk az érdekképviseleinktől, Védegylet meg Kamara? Azért vannak mert ilyen is kell. Semmi eszközük nincsen. Ez nem a General Motors Vasasszakszervezete, kik ha sztrájkolnak megrengetik az USA meg a világ gazdaságát. Vagy csak itthon a Volán szakszervezetek, ha leállnak  holnap napi 60 millió ember nem jut el munkába, iskolába, orvoshoz meg mittudomén hova. Bedönthetik a gazdaságot. Ezek eszközök. Hogy 60 egynéhány ezer vadász nem tud hódolni a hóbortjának úgy ahogy eddig, kit érdekel. Nem játszik, sem gazdasági sem hatalmi szinten.

Én is úgy látom, hogy ez a hajó már elment! Mármint úgyis véghez viszik amit kitalálnak, mert rendeletileg meg lehet tenni. Az előkészülete már megvan, hiszen rendeletben van az is, hogy külső segítséget vesznek igénybe a renitensekkel szemben. Úgy látom, hogy az alapoktól kellene építkezni! Egy független, szakmai alapokon nyugvó Kamara, egy szintén független Védegylet vagy nevezzük bárminek szervezésével. Az is tény, hogy akinek nem ég a saját háza, azt nehéz olyan ügyben mozgósítani, amihez pillanatnyi érdeke nem fűződik. Végig gondolva a mi tagságunkon, a közel 40  tagból nem valószínű, hogy egyet is akár az olyan ügy mellé lehetne állítani, amihez nem fűződik pillanatnyi érdeke.   
Naplózva

A disznó, az disznó! Kiszámithatatlan, mint egy jó feleség! Kacsint
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #436 Dátum: 2021. Február 18. - 09:34:31 »

Számomra elképzelhetetlen volt ,hogy emberek ennyire szkeptikusak legyenek. Egy kibaszott emailt nem hajlandó valaki meg írni ha hisz benne ha nem.NEVETSÉGES,ÉS SZÁNALMAS.
Egy korábbi próbálkozásról / ami sikeres volt/ teszek fel általam és másik legalább kétszáz ember   által beküldött hasonló tartalmú emailt./ a vadász baráti  körömből/
Természetesen nem állítom hogy emiatt   történt változás ,de ha csak egy cseppel is hozzá tudott járulni  a figyelem felhíváshoz akkor is elmondhatom,hogy tettem valamit.

Kérdés a sertés pestis és a kijárási korlátozással kapcsolatban.
Beérkező levelek
István Görög <kiskunmetal@gmail.com>
   
2020. nov. 11., Sze 16:18
   
címzett: ojk
Tisztelettel kérném állásfoglalásukat esetleg szakmai közbe járásukat.

Nógrád megyében is a sertéspestis szempontjából magas kockázatú területen a NÉBIH szabta meg a vaddisznó kilövési tervet, jelentősen megemelve a vadász társaság és a vadászati hatóság által
reálisan kilőhetőnek ítélt egyedek számát.Ezt mivel hatósági jogkörrel rendelték el természetesen kénytelenek vagyunk elfogadni.De a kormány kijárási korlátozást rendelt el este nyolc és reggeli öt óra között.A vaddisznó alapvetően éjszaka mozog a területen  nappal kevés sikerre vadászható.  Önök véleménye szerint hogyan lehet mindkét elvárásnak megfelelni ?
Esetleg mivel egyéni lesvadászaton vadásszunk lát e lehetőséget a Nébih ,hogy egyeztessen a kijárási korlátozást elrendelővel,hogy ha feltételekhez kötve is de lehessen vadászatot folytatni.
Ha ez nem lehetséges akkor a vaddisznó állomány gyérítése nem megoldható. Ebben az esetben hajlandó e felülvizsgálni /csökkenteni/ az általa előírt kilövési tervben szereplő darabszámot.
Mivel egész egyszerűen mindkét előírás egyszerre Teljesíthetetlen.

Tisztelettel várom válaszukat.

Görög István
Országos Járványvédelmi Központ <ojk@nebih.gov.hu>
   
2020. nov. 12., Cs 16:20
   
címzett: én; Országos

Tisztelt Görög István Úr!

 

A koronavírus-világjárvány második hulláma elleni védekezésről szóló 2020. évi CIX. törvény és a végrehajtásra kiadott kormányrendeletek az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó SARS-CoV-2 koronavírus-világjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzettel összefüggő sajátos szabályokat állapítanak meg.

A Kormány értékelte Magyarország járványügyi helyzetét és az eddig meghozott intézkedéseket.  Ezek alapján megállapította, hogy az eddig meghozott intézkedések fenntartása mellett újabb védelmi intézkedések bevezetése vált szükségessé (kijárási korlátozás/tilalom, csoportosulás, illetve gyülekezés korlátozása és tilalma stb.).

 

A veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések betartása mindenki számára kötelező.

 

A kijárási és gyülekezési korlátozások jelenleg nem befolyásolják az egyéni vadászatok és az egyéni diagnosztikai kilövések eddig megszokott rendjét, lebonyolításukat nem tiltják, kizárólag időtartamát korlátozzák. A társas vadásztatok és csoportos diagnosztikai kilövések szervezésénél és megtartásánál minden esetben elsődleges szempont az aktuális humán járványügyi intézkedés maradéktalan betartása. A humán járványügyi korlátozások időtartama, esetleges későbbi szigorítása most még nem ismert.

 

A vadászati év végén az Országos Járványvédelmi Központ a SARS-CoV-2 koronavírus-járvány vadászatra és diagnosztikai kilövésre gyakorolt hatását figyelembe véve állásfoglalást fog adni a tervszám teljesítés országosan egységes elbírálásához.

 

Üdvözlettel

 

Ordasi Milán

OJK

A másik email:  Tisztelettel kérném állásfoglalásukat esetleg szakmai közbe járásukat.

Nógrád megyében is a sertéspestis szempontjából magas kockázatú területen a NÉBIH szabta meg a vaddisznó kilövési tervet, jelentősen megemelve a vadász társaság és a vadászati hatóság által
reálisan kilőhetőnek ítélt egyedek számát.Ezt mivel hatósági jogkörrel rendelték el természetesen kénytelenek vagyunk elfogadni.De a kormány kijárási korlátozást rendelt el este nyolc és reggeli öt óra között.A vaddisznó alapvetően éjszaka mozog a területen  nappal kevés sikerre vadászható.  Önök véleménye szerint hogyan lehet mindkét elvárásnak megfelelni ?
Esetleg mivel egyéni lesvadászaton vadásszunk lát e lehetőséget a kamara ,hogy egyeztessen a kijárási korlátozást elrendelővel,hogy ha feltételekhez kötve is de lehessen vadászatot folytatni.
Ha ez nem lehetséges akkor a vaddisznó állomány gyérítése nem megoldható. Ebben az esetben várható e a kamara egyeztetése a nébih megfelelő szerveivel az előírt kilövési tervek felülvizsgálatáról /csökkentéséről/.
Mivel egész egyszerűen mindkét előírás egyszerre Teljesíthetetlen.

Tisztelettel várom válaszukat.

Görög István
 És egyszer csak válasz jött:Vadászkamara <omvk.nograd@chello.hu>
   
2020. nov. 23., H 12:17
   
címzett: én

Tisztelt Görög Úr!

 

Tájékoztatom Önt, hogy a Vadászkamara érdekképviseleti munkáját eredményesen végzi. A mai napon kiküldésre került egy nyomtatvány, amelyben a vadásztársaságok elnökei engedélyezhetik az egyéni vadászatokat 20 óra után a kijárási tilalom idejére is.

Megkeresését örömmel fogadtuk, állunk továbbra is az Önök szolgálatára.

 

Üdvözlettel:

Szabó László

     titkár

Ezek után Még egyszer hang súlyozom azon fórumozók számára akik vadász hagyományok és a vadásztársak kölcsönös tisztelete nélkül kicsinyes személyes sértegetéseket tesznek
 közzé hogy csak egy cseppet tudtam hozzá tenni akkor is meg érte.Ha majd sok év múlva megkérdezi a fiam ,vagy az unokám,esetleg a társasághoz belépő fiatal vadász,hogy mit tettem a  korábbi vaddisznó irtás ellen.Nekem nem kell lesütött szemmel azt mondani ,hogy semmit.Ti meg majd elmondjátok,hogy azt az egy embert is le buziztátok meg vissza küldtétek a ketrecébe és lebeszéltétek aki csak egy email írására akart rábírni.Én büszkén a szemükbe nézhetek és elmondhatom,hogy én megtettem amit tudtam lehet,hogy nem volt eredményes mert az a geci Orbán diktatúra lesöpörte az asztalról .Méltatlan vagyok hogy elődeimhez hasonlítsam magam.de 56 ban mindenki tudta hogy esélytelen még is meg tette a dolgát az élete árán is.
Naplózva
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #437 Dátum: 2021. Február 18. - 10:22:44 »

Kedves goodman 75 a hajó még vízen van még kidolgozás alatt vannak részletek.
Az nem elég pillanatnyi érdek ,hogy velünk akarják ki irtatni a disznó állományt és egész egyszerűen drasztikusan le csökken a vadászati lehetőség.Természetesen csak azoknál a társaságoknál ahol ,van.De egy kis szolidaritásnak kell lenni azokban is akiket közvetlenül nem érint.Vadásztársaságok szűnhetnek meg .Gondold végig sok társaságban sok az idős vagy kis pénzű ember aki azt mondja,hogy alig van mire vadászni az irtás után 5 évig fen akarják tartani az irreálisan alacsony populációt.A tagság egy része azt mondja ,hogy ő nem vár 10 évet
egész egyszerűen kilép a többiek meg majd a sokszorosát fizethetik a költségeknek mert azok maradnak csak kevesebb felé oszlik.lecsökken vadhúsból esetleg az eladott vadászatokból származó bevétel.
Lehet,hogy a vadirtást nem tudjuk megakadályozni de ha nem is próbáljuk meg egyéb dolgokban is át lépnek felettünk.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #438 Dátum: 2021. Február 18. - 10:29:26 »

Kedves goodman 75 a hajó még vízen van még kidolgozás alatt vannak részletek.
Az nem elég pillanatnyi érdek ,hogy velünk akarják ki irtatni a disznó állományt és egész egyszerűen drasztikusan le csökken a vadászati lehetőség.Természetesen csak azoknál a társaságoknál ahol ,van.De egy kis szolidaritásnak kell lenni azokban is akiket közvetlenül nem érint.Vadásztársaságok szűnhetnek meg .Gondold végig sok társaságban sok az idős vagy kis pénzű ember aki azt mondja,hogy alig van mire vadászni az irtás után 5 évig fen akarják tartani az irreálisan alacsony populációt.A tagság egy része azt mondja ,hogy ő nem vár 10 évet
egész egyszerűen kilép a többiek meg majd a sokszorosát fizethetik a költségeknek mert azok maradnak csak kevesebb felé oszlik.lecsökken vadhúsból esetleg az eladott vadászatokból származó bevétel.
Lehet,hogy a vadirtást nem tudjuk megakadályozni de ha nem is próbáljuk meg egyéb dolgokban is át lépnek felettünk.
Nem únod még?
Várj 15 hónapot és eljő a vadász kánaán!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #439 Dátum: 2021. Február 18. - 10:46:39 »

Nem únod még?
Várj 15 hónapot és eljő a vadász kánaán!


Azt azért nem hinném Mosolyog
Naplózva
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #440 Dátum: 2021. Február 18. - 10:48:50 »

Kedves vegeza De igen már én is unom. Én vadász vagyok nem mészáros. Félre ne értsd evvel nem azt mondom ,hogy te esetleg az vagy.Én közel annyi vadat engedtem el mint amennyit meglőttem.De azért ,az erdőzúgás mellet kell vad is még ha több is az erdőzúgás.
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #441 Dátum: 2021. Február 18. - 10:54:20 »



Ezek után Még egyszer hang súlyozom azon fórumozók számára akik vadász hagyományok és a vadásztársak kölcsönös tisztelete nélkül kicsinyes személyes sértegetéseket tesznek
 közzé hogy csak egy cseppet tudtam hozzá tenni akkor is meg érte.Ha majd sok év múlva megkérdezi a fiam ,vagy az unokám,esetleg a társasághoz belépő fiatal vadász,hogy mit tettem a  korábbi vaddisznó irtás ellen.Nekem nem kell lesütött szemmel azt mondani ,hogy semmit.Ti meg majd elmondjátok,hogy azt az egy embert is le buziztátok meg vissza küldtétek a ketrecébe és lebeszéltétek aki csak egy email írására akart rábírni.Én büszkén a szemükbe nézhetek és elmondhatom,hogy én megtettem amit tudtam lehet,hogy nem volt eredményes mert az a geci Orbán diktatúra lesöpörte az asztalról .Méltatlan vagyok hogy elődeimhez hasonlítsam magam.de 56 ban mindenki tudta hogy esélytelen még is meg tette a dolgát az élete árán is.


Bocs, de elolvastad, amit leírtál????
Szerintem nem kellene 56-ot és a vaddisznó állomány gyérítési akciótervet semmilyen szinten együtt említeni.

Másik: nem buzizott le senki, én azt írtam, hogy ha majd olyan vén buzi leszel, mint én. Ebből nem következik, hogy most is az vagy  Ördög Ördög Ördög.

Harmadszor: tisztelem, hogy vettétek a fáradtságot és időt, az idézett mailek megírására és gratulálok is hozzá. De ugye azt egy pillanatig sem gondoltad komolyan, hogy e miatt történt változás?
Naplózva
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #442 Dátum: 2021. Február 18. - 11:14:21 »

Kedves corbett nem a te hozzászólásodra  gondoltam amikor a buzizásra céloztam.Ez valóban félre érthető volt Tisztelettel elnézést kérek tőled.
Nem gondolom és ezt bele is írtam: " Természetesen nem állítom hogy emiatt   történt változás ,de ha csak egy cseppel is hozzá tudott járulni  a figyelem felhíváshoz akkor is elmondhatom,hogy tettem valamit."
56 említését csak a kilátástalan harcra utalás miatt volt és azért mert nem minden küzdelem,hoz azonnali eredményt, lehet,hogy valóban nem szerencsés.

Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #443 Dátum: 2021. Február 18. - 11:20:09 »

Kedves corbett nem a te hozzászólásodra  gondoltam amikor a buzizásra céloztam.Ez valóban félre érthető volt Tisztelettel elnézést kérek tőled.
Nem gondolom és ezt bele is írtam: " Természetesen nem állítom hogy emiatt   történt változás ,de ha csak egy cseppel is hozzá tudott járulni  a figyelem felhíváshoz akkor is elmondhatom,hogy tettem valamit."
56 említését csak a kilátástalan harcra utalás miatt volt és azért mert nem minden küzdelem,hoz azonnali eredményt, lehet,hogy valóban nem szerencsés.



 Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #444 Dátum: 2021. Február 18. - 12:19:14 »

ha majd olyan vén buzi leszel, mint én.


Nem is vagy olyan vén... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #445 Dátum: 2021. Február 18. - 12:21:02 »

Én ha petíciót írok, akkor azt azért fogom tenni, hogy szigorúan hajtsák végre ezt a tervezetet. Így akkor hozzánk telepíteniük kell vaddisznót. Ugyanis most már egy darab sincs. Még dögöt sem találni már.

Akkor amikor hozzátok is elér majd dög, kinek fogsz írni emilt? A jóistennek?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #446 Dátum: 2021. Február 18. - 12:22:18 »

Nem is vagy olyan vén... Ördög

Hát ja ... végülis tegnap majdnem elhagyta a mutató az állandó fél hatot Mosolyog. Kár, hogy nem emlékszem, rá, mert közben elájultam  Ördög
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #447 Dátum: 2021. Február 18. - 12:23:20 »

Én ha petíciót írok, akkor azt azért fogom tenni, hogy szigorúan hajtsák végre ezt a tervezetet. Így akkor hozzánk telepíteniük kell vaddisznót. Ugyanis most már egy darab sincs. Még dögöt sem találni már.

Akkor amikor hozzátok is elér majd dög, kinek fogsz írni emilt? A jóistennek?

Ez komoly??  Rííí
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #448 Dátum: 2021. Február 18. - 12:42:51 »

Kár, hogy nem emlékszem, rá, mert közben elájultam  Ördög
Na ne reklámozd magad, nem kell abba annyi vér... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #449 Dátum: 2021. Február 18. - 12:49:19 »

Na ne reklámozd magad, nem kell abba annyi vér... Ördög

hát ja ...  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: