Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89902 alkalommal)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #420 Dátum: 2021. Február 17. - 09:22:53 »

Azt nem tudom, hogy mi az  Hárshegy, de ha az OPNI-ra gondolsz, akkor stimmel.

 Emelem

arra Mosolyog

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #421 Dátum: 2021. Február 17. - 11:07:37 »


Gondoljatok a róka immunizációra.
Úgy a 90-es évek elején kezdődött ha jól rémlik. Azóta gyakorlatilag eltűnt a veszettség, viszont pár év alatt megjelent a rüh. Egyre gyakrabban találkoztunk és találkozunk "meztelen" rókával.
Minden faj túlszaporodásának a megakadályozására kitalál valamit a természet.

Az afrikai sertéspestis valahogy nem fér bele nálam a Gaia elméletbe. Onnan származik, ahol a disznónak jócskán van természetes ellensége. A terjedése, behurcolása nem természetes folyamat hanem emberi tevékenység következménye. Ez inkább olyan mint amikor az európai gyarmatosítók behurcoltak az őslakosok közé olyan betegségeket amelyek nálunk nátha szinten mozognak ott meg kipusztult a népesség jelentős hányada.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #422 Dátum: 2021. Február 17. - 11:08:48 »

Ugyan azokat a köröket futom a fórumozókkal lassan belátom ,hogy tényleg értelmetlen. Ha valaki lapít  a fűben ne várja ,hogy észrevegyék.Ha nem teszünk semmit még jobban átnéznek rajtunk.Nem akarom túlbecsülni a lehetőségeinket de a passzív zsörtölődéstől biztos ,hogy többet tudnánk tenni.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #423 Dátum: 2021. Február 17. - 11:10:02 »

Ne haragudj, tényleg nem szeretnélek megbántani, de Te hol élsz? Mit lehet itt kényszeríteni?  Olyan szinten lesz.rják a vadászok - és gyakorlatilag bárki más - véleményét a jogalkotók, hogy ez még egy afrikai banánköztársaságnak is dicsőségére válnék.

Ennyi.  Emelem
De hiába mondjuk el sokadszorra az olvtársnak, nem érti meg. Itt egy agresszív parancsuralmi rendszer van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #424 Dátum: 2021. Február 17. - 11:11:47 »

Ugyan azokat a köröket futom a fórumozókkal lassan belátom ,hogy tényleg értelmetlen. Ha valaki lapít  a fűben ne várja ,hogy észrevegyék.Ha nem teszünk semmit még jobban átnéznek rajtunk.Nem akarom túlbecsülni a lehetőségeinket de a passzív zsörtölődéstől biztos ,hogy többet tudnánk tenni.
Erről beszéltem.
Naív vagy, nem érted, mi zajlik körülötted és egyfolytában az orrunk alá dörgölöd, hogy nem tesszük azt ami a Te kislányos álmaidban működik...
Ez kezd egy kicsit unalmassá válni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #425 Dátum: 2021. Február 17. - 11:55:07 »

Ugyan azokat a köröket futom a fórumozókkal lassan belátom ,hogy tényleg értelmetlen. Ha valaki lapít  a fűben ne várja ,hogy észrevegyék.Ha nem teszünk semmit még jobban átnéznek rajtunk.Nem akarom túlbecsülni a lehetőségeinket de a passzív zsörtölődéstől biztos ,hogy többet tudnánk tenni.

Én tisztelem az elszántságodat és elhivatottságodat. Gondolom még fiatal vagy és hiszel abban, hogy ha hallatjuk a hangunkat történik valami. Hidd el, hogy nem. Mire olyan vén b.zi leszel, mint én, csak röhögsz vagy sírsz majd ezen az egészen, de egy pillanatig sem hiszel majd abban, hogy valami változik. Legfeljebb akkor ha valamelyik erősebb kutya érdekében akar a rendszer változást (természetesen akkor is arra hivatkozással, hogy ez neked milyen jó lesz majd), mert akkor egy darabig majd az új kutyára hasonlítanak a kiskutyák
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #426 Dátum: 2021. Február 17. - 12:27:27 »

Ez inkább olyan mint amikor az európai gyarmatosítók behurcoltak az őslakosok közé olyan betegségeket amelyek nálunk nátha szinten mozognak ott meg kipusztult a népesség jelentős hányada.

Ez a mostani történet valóban ehhez hasonlít inkább.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #427 Dátum: 2021. Február 17. - 13:03:58 »

Köszönöm  corbett új erőt adtak a szavaid. Soha semmi nem hullott az ölembe mindig mindenért meg kellet dolgozni.Édesanyám mindig azt mondta nincs lehetetlen csak tehetetlen.Mindig e szerint éltem.Sajnos azért olyan nagyon már nem vagyok fiatal.Sokkal jobban szeretek vadászni,hogy szó nélkül menjek el egy nyilvánvalóan rossz és kárt okozó
elképzelés mellett.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #428 Dátum: 2021. Február 17. - 13:10:43 »

Ugyan azokat a köröket futom a fórumozókkal lassan belátom ,hogy tényleg értelmetlen. Ha valaki lapít  a fűben ne várja ,hogy észrevegyék.Ha nem teszünk semmit még jobban átnéznek rajtunk.Nem akarom túlbecsülni a lehetőségeinket de a passzív zsörtölődéstől biztos ,hogy többet tudnánk tenni.
Volt itt már több önjelölt csillagharcos, aki élére állt ilyen olyan vélt vagy megalapozott kezdeményezésnek. Asztán idővel beleuntak, megcsömörlöttek, vagy visszakényszerítették őket a ketrecükbe...Szerinted ki a fenét érdekel ennek a fórumnak a véleménye? Tágabb értelemben a magyar hobbi-hivatásos-akármivadászok véleménye? Túl egyszerűen látod ezt a mai világot.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
DomiTibi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #429 Dátum: 2021. Február 17. - 14:19:46 »

Szép napot a Vadásztársaknak!

Olvasom ezeket a bölcselkedéseket a Nébih tervéről. Csodálkozom nagyon azon, ahogy reagálnak egyesek Copper kezdeményezésére. Inkább hallgassunk, persze. Hagyjuk hogy megint és megint és megint belénk rúgjanak.
Hagyjuk csak, hogy megint a vadásztársadalom ellen tegyenek azok megkérdezése nélkül!? Nyilván nem a fegyveres népfelkelés a megoldás, de az minimum elvárható, hogy mindenki beszéljen a vadásztársakkal erről. Elvárható hogy taggyűléseken megbeszéljék és tiltakozzanak a megyei előjáróságokon. Hogy mindenki legalább levélben egyénileg is tiltakozzon a területi vadászkamaránál, de akár az országosnál is. Én is 4 általam ismert vadásznak küldtem tovább a Nébih-anyagot. Írtam a megyei kamarának is.
Tegyünk már valamit!!!
Ne azon sopánkodjunk, hogy úgy sem fognak meghallgatni, úgy is lesz..ják stb.
Nagyon szomorú ez a hozzáállás..
..na és most lehet rám is zúdítani az alávaló hülyeségeket és pocskondiázásokat! Rajta!  Taps
További szép napot!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #430 Dátum: 2021. Február 17. - 14:27:41 »

Szép napot a Vadásztársaknak!

Olvasom ezeket a bölcselkedéseket a Nébih tervéről. Csodálkozom nagyon azon, ahogy reagálnak egyesek Copper kezdeményezésére. Inkább hallgassunk, persze. Hagyjuk hogy megint és megint és megint belénk rúgjanak.
Hagyjuk csak, hogy megint a vadásztársadalom ellen tegyenek azok megkérdezése nélkül!? Nyilván nem a fegyveres népfelkelés a megoldás, de az minimum elvárható, hogy mindenki beszéljen a vadásztársakkal erről. Elvárható hogy taggyűléseken megbeszéljék és tiltakozzanak a megyei előjáróságokon. Hogy mindenki legalább levélben egyénileg is tiltakozzon a területi vadászkamaránál, de akár az országosnál is. Én is 4 általam ismert vadásznak küldtem tovább a Nébih-anyagot. Írtam a megyei kamarának is.
Tegyünk már valamit!!!
Ne azon sopánkodjunk, hogy úgy sem fognak meghallgatni, úgy is lesz..ják stb.
Nagyon szomorú ez a hozzáállás..
..na és most lehet rám is zúdítani az alávaló hülyeségeket és pocskondiázásokat! Rajta!  Taps
További szép napot!
Röviden és tömören: elmehetsz a kurva anyádba. Ezért kár volt regisztrálni de ezt a hibát könnyű lesz orvosolni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #431 Dátum: 2021. Február 17. - 14:31:08 »

Én csak azon csodálkozom, hogy egy-két napja regisztrált fórumtársak szólítanak fegyverbe minket. Vagy ez nem véletlen? Fejvakarás
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #432 Dátum: 2021. Február 17. - 14:42:12 »

Én csak azon csodálkozom, hogy egy-két napja regisztrált fórumtársak szólítanak fegyverbe minket. Vagy ez nem véletlen? Fejvakarás
Én nem csodálkozom semmin de aki első hozzászólásában így beszél velünk, az szvsz. igencsak eltévedt.
Nyilvánvalóan egy "támogató" nick volt csupán, nem kár érte.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #433 Dátum: 2021. Február 17. - 15:39:11 »

Én nem csodálkozom semmin de aki első hozzászólásában így beszél velünk, az szvsz. igencsak eltévedt.
Nyilvánvalóan egy "támogató" nick volt csupán, nem kár érte.

Felmerült bennem a "diverzáns" kifejezés.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #434 Dátum: 2021. Február 17. - 18:35:37 »


Egyébként meg vissza az alapgondolathoz, mit is várhatunk az érdekképviseleinktől, Védegylet meg Kamara? Azért vannak mert ilyen is kell. Semmi eszközük nincsen. Ez nem a General Motors Vasasszakszervezete, kik ha sztrájkolnak megrengetik az USA meg a világ gazdaságát. Vagy csak itthon a Volán szakszervezetek, ha leállnak  holnap napi 60 millió ember nem jut el munkába, iskolába, orvoshoz meg mittudomén hova. Bedönthetik a gazdaságot. Ezek eszközök. Hogy 60 egynéhány ezer vadász nem tud hódolni a hóbortjának úgy ahogy eddig, kit érdekel. Nem játszik, sem gazdasági sem hatalmi szinten.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: