Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89883 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #405 Dátum: 2021. Február 16. - 07:46:19 »

... a 70-es 80-as évek átlagát, pedig akkor is jókat vadásztunk/takok.

Churchilltől tudjuk, hogy csak annak a statisztikának hihetsz, amit magad hamisítasz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #406 Dátum: 2021. Február 16. - 08:02:31 »

Csak egy idézet a Nébih anyagából:  "Vadászatra jogosultak feladatai:
- Minden vadászatra jogosultnak hosszú távú, többéves tervet kell készítenie arról, hogy milyen
intézkedésekkel éri el a 2025. február 28-ig megkövetelt 0,5 vaddisznó/km2 (0,5 vaddisznó/100
hektár) állománysűrűséget. A tervet a területi vadászati hatóságnak kell benyújtani 2021. március
31-ig."  Tehát minden vadásztársaságnak és nem országos átlagban.Ahol én vadászom ott a jelenlegi állomány 92% kell kiirtani.
És vannak az országban olyan területek ahová be kell telepíteni hogy elérje az állomány az előírt  állomány sűrűséget.
Hogyan lehet különböző adottságú területet egy kalap alá venni .Szerintem ez már egy szakmailag megalapozatlan.
Nálunk 15 disznó maradhat .Mi van a genetikai frissüléssel Kialakulhat e Belterjes állomány szaporulat.Lehet,hogy a genetikai frissülés nélkül az új populáció kevésbé lesz ellenálló,
és más betegségeket is  könnyebben elkap és terjeszt.Egyébként a Nébih anyagban is benne van,hogy nem állítja meg az aspt a kisebb állomány sűrűség csak lassítja.
Én abban bíztam,hogy lesz itt más is aki nem az egymás macerálásával van el foglalva hanem hozzátesz esetleg gondolatokat,hogy összetudunk fogni mert mindannyiunkat érint.
És nem adtam fel. Nem szívesen hozom fel példának mert sehogyan sem támogatom őket de gondoljátok végig hogy KB30 ezer homoszekszuális van Magyarországon és ők összetudnak
 tartani még komoly demonstrációt is tudnak rendezni.Mi büszke vadászok meg ennyire vagyunk képesek. Miközben kétszer annyian vagyunk.
Naplózva
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #407 Dátum: 2021. Február 16. - 08:34:43 »

Csak egy idézet a Nébih anyagából:  " a diagnosztikai tervszám nem teljesítése esetén az állategészségügyi hatóság külső
segítséget is igénybe vehet a gyérítés fokozása érdekében, "
Befogják fizet ni a tagdíjat ? meg a beugró pénzt ?  Lesz e nekik vadász vizsgájuk mint ahogyan nekünk kellet ?
Ki ül az általad épített lesre lelövi azt a vadat amit te etettél óvtad hogy majd két év múlva meglövöd ?
El fogadod és nem teszel ellene semmit?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #408 Dátum: 2021. Február 16. - 08:40:48 »

Csak egy idézet a Nébih anyagából:  " a diagnosztikai tervszám nem teljesítése esetén az állategészségügyi hatóság külső
segítséget is igénybe vehet a gyérítés fokozása érdekében, "


Ez fenyegetésnek jól hangzik, de szerintem semmi realitása nincs. Kik? Mivel? Hogyan?

De majd hamarosan kiderül, mert valószínűleg sok vadászatra jogosult nem tudja meglövi a 150%-ot.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #409 Dátum: 2021. Február 16. - 08:43:30 »

Csak egy idézet a Nébih anyagából:  "Vadászatra jogosultak feladatai:
- Minden vadászatra jogosultnak hosszú távú, többéves tervet kell készítenie arról, hogy milyen
intézkedésekkel éri el a 2025. február 28-ig megkövetelt 0,5 vaddisznó/km2 (0,5 vaddisznó/100
hektár) állománysűrűséget. A tervet a területi vadászati hatóságnak kell benyújtani 2021. március
31-ig."  Tehát minden vadásztársaságnak és nem országos átlagban.Ahol én vadászom ott a jelenlegi állomány 92% kell kiirtani.
És vannak az országban olyan területek ahová be kell telepíteni hogy elérje az állomány az előírt  állomány sűrűséget.
Hogyan lehet különböző adottságú területet egy kalap alá venni .Szerintem ez már egy szakmailag megalapozatlan.
Nálunk 15 disznó maradhat .Mi van a genetikai frissüléssel Kialakulhat e Belterjes állomány szaporulat.Lehet,hogy a genetikai frissülés nélkül az új populáció kevésbé lesz ellenálló,
és más betegségeket is  könnyebben elkap és terjeszt.Egyébként a Nébih anyagban is benne van,hogy nem állítja meg az aspt a kisebb állomány sűrűség csak lassítja.
Én abban bíztam,hogy lesz itt más is aki nem az egymás macerálásával van el foglalva hanem hozzátesz esetleg gondolatokat,hogy összetudunk fogni mert mindannyiunkat érint.
És nem adtam fel. Nem szívesen hozom fel példának mert sehogyan sem támogatom őket de gondoljátok végig hogy KB30 ezer homoszekszuális van Magyarországon és ők összetudnak
 tartani még komoly demonstrációt is tudnak rendezni.Mi büszke vadászok meg ennyire vagyunk képesek. Miközben kétszer annyian vagyunk.


Vájámá Ördög

naszóval: a "büszke vadászok" és homoszekszuálisok közös halmaza ugye uszkve kilencvenezer amiből a homoszekszuálisok halmaza harmincezer, Laricsev után szabadon szinte ordít a kérdés, hogy akkor ebből a közös halmazból mennyi a buzi vadász Ördög A zenész költő szavaival élve és azután szabadon vadászol buzi-e vagy, és innentől lesz érdekes a matematikai feladvány hogy már a büszke vadászok steril halmaza bizony nem is annyira büszke Ördög (bocs csak kialudtam magamat) Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #410 Dátum: 2021. Február 16. - 10:08:41 »

Vájámá Ördög

naszóval: a "büszke vadászok" és homoszekszuálisok közös halmaza ugye uszkve kilencvenezer amiből a homoszekszuálisok halmaza harmincezer, Laricsev után szabadon szinte ordít a kérdés, hogy akkor ebből a közös halmazból mennyi a buzi vadász Ördög A zenész költő szavaival élve és azután szabadon vadászol buzi-e vagy, és innentől lesz érdekes a matematikai feladvány hogy már a büszke vadászok steril halmaza bizony nem is annyira büszke Ördög (bocs csak kialudtam magamat) Stoel

  Tudsz valamit? Sterilizálják a vadászokat!!??    Csodalk
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #411 Dátum: 2021. Február 16. - 10:17:47 »

Csak egy idézet a Nébih anyagából:  " a diagnosztikai tervszám nem teljesítése esetén az állategészségügyi hatóság külső
segítséget is igénybe vehet a gyérítés fokozása érdekében, "

A nebih holdudvarából verbuválódott nonprofit kft aki nebih/VK hivatalos papírral felruházva mindenféle technikával felpakolva olasz vadászos technikát nyomja majd....
Magyarország 2021?!
Mi más?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #412 Dátum: 2021. Február 16. - 17:09:29 »

Idézet a Nébih tervéből: "Jelenleg  arra  nincs  egyértelmű  bizonyítékokkal  alátámasztott  adat,  hogy létezikolyan alacsony állománysűrűség, amely esetében a területre behurcolt ASP fertőzés már nem ered meg,illetve nem terjed tovább a vaddisznó állományban.  Ugyanakkoraz  azonban  bizonyos, hogy  az  alacsony  állománysűrűség  a  betegség  leküzdésében,  illetve  megelőzésében kulcsfontosságú szerepet játszik. Éppen ezért a betegség elleni küzdelemben a vaddisznó állomány csökkentése elengedhetetlen.Annak érdekében, hogy ez csökkentés eredményes legyen, célszerű meghatározni egy irányszámot, amelyet legkésőbb 2025.február 28-ig el kell  érni.  A szakirodalmi  adatok  figyelembevételével ez a számot legfeljebb0,5 vaddisznó/km2-ben (0,5 vaddisznó/100 hektárban)állapítjukmeg. "

Tehát semmiféle Uniós dírektíva az állomány létszámára nincs. Van egy rosszul értelmezett szakirodalom ami Országos átlagra vonatkozott .Ezt akarja nébih vadászterületekre egységesen alkalmazni.Uniós kötelezettség a visszaszorításra kidolgozott terv készítése,Hogy abban a tervben mi szerepel az az egyes országokon múlik.
Tudásom szerint létezik már oltóanyag az ASP ellen is és az is egy terv ha alkalmazzák.Lehet hogy a kukás disznókra kifizetett 5 milliárd forintból /aminek a valós célja a hús kivonása volt a piacról/ lehetet volna vakcinázni is és többre mentünk volna.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #413 Dátum: 2021. Február 16. - 17:40:56 »

Tudásom szerint létezik már oltóanyag az ASP ellen is és az is egy terv ha alkalmazzák.Lehet hogy a kukás disznókra kifizetett 5 milliárd forintból /aminek a valós célja a hús kivonása volt a piacról/ lehetet volna vakcinázni is és többre mentünk volna.
[/quote]
Kertben. Az állomány között elvégzett Nemzeti Konzultáció után.Kezdve az idősekkel és a frontvonalban lévő kanokkal,kocákkal.... Ördög Röhög
Szabad területen mire észbe kaptunk,már az első hullám úgy átszaladt rajtunk,mint a hasmenés.És vmi oknál fogva azóta sem népesült be a terület.Még a nyomát sem látjuk disznónak,pedig ha friss lenne,hidd el...a vírus továbbterjedése érdekében már arra is rálőnénk!
Naplózva
goodman75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #414 Dátum: 2021. Február 17. - 06:11:05 »

Mi apróvadas terület vagyunk, a kb 9000 hektáron tavaly egy disznó sem esett.(én hibáztam csak egyet) Szóval nagyvadasok, kvóta eladó!  Ördög
A viccet félretéve. Szerintem el fog jönni az az idő, amikor az ASP megoldja majd nyugatabbra is a dolgot, ahogy keleten megoldotta, csak idő kérdése. Nem hittem volna el, de tényleg vannak olyan disznós helyek itt a környékükön is, ahol szinte 0 lett az állomány, és éves szinten 100 darabot lőttek eddig. Viszont mellette pát 10 kilóméterre mondjuk 30-ra szinte ugyan annyi van most is. Eléggé rapszódikus. Északi részekről is tudom, hogy vannak helyek ahol teljesen leredukálódott az állomány, de valahol már kezd erőre kapni. Tudomásul kell vennünk, hogy mi egy "mostohagyereke" vagyunk a társadalomnak. Kevés híres, hírhedt ember mer mellénk állni, ebben a szerintem elhamarkodott, elhibázott állományszabályozós dologban, félve az őket érő támadástól. Itt főleg a politikusokat értem, akik tudnának is tenni valamit. Ehelyett élvezik a vadászmeghívásokat, és éppen le....ák, hogy mi lesz veled vadászat. A Védegylet elnökének kötelessége lenne mondjuk állást foglalni, hiszen ezért van. Hallottatok erről? A Kamarának kézzel, lábbal tiltakozni kellene! Hallottatok erről? Mi vadászok meg belefásultunk az örökös szélmalom harcba, az örökös atrocitásba. Amíg vakcina nem lesz, és nem lesz olyan immunizálás, mint mondjuk a rókáknál, addig a méltán híres magyar vaddisznó vadászatnak eléggé sötét a jövőképe.  Ne legyen igazam! Most tényleg ne!!!! 
Naplózva

A disznó, az disznó! Kiszámithatatlan, mint egy jó feleség! Kacsint
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #415 Dátum: 2021. Február 17. - 08:19:53 »

Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán vakcina, azt sem, hogy ha van, milyen hatásfokkal alkalmazható. Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ha van és hatásos, akkor megoldás-e.
Gondoljatok a róka immunizációra.
Úgy a 90-es évek elején kezdődött ha jól rémlik. Azóta gyakorlatilag eltűnt a veszettség, viszont pár év alatt megjelent a rüh. Egyre gyakrabban találkoztunk és találkozunk "meztelen" rókával.
Minden faj túlszaporodásának a megakadályozására kitalál valamit a természet.
Az a baj, hogy a Teremtő nem sebészszikével dolgozik, hanem szekercével, a' la bárd - ahogy a művelt angol mondja.
Sebészszikével nekünk kéne, csak valahogy nem sikerült a műtét, túltoltuk az állományt.
Szerintem nem az a kérdés, hogy a vaddisznóállományt redukálni kell, ez valószínűleg szükséges.
Amivel komoly aggályom van, az a mérték és a mód. Az teljesen irreális elképzelés, hogy egy erdősült zalai vadászterületen ugyanolyan vaddisznósűrűség legyen előírva, mint egy békési ringó búzamezőn.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #416 Dátum: 2021. Február 17. - 08:44:31 »


Amivel komoly aggályom van, az a mérték és a mód. Az teljesen irreális elképzelés, hogy egy erdősült zalai vadászterületen ugyanolyan vaddisznósűrűség legyen előírva, mint egy békési ringó búzamezőn.


Pedig sajnos a jelenlegi szabályozásban ezt sikerült leírni. Múlt héten beszéltem egy barátommal a hatóságnál és teljesen ki volt akadva azon, hogy legalább annyi esze lett volna a jogalkotónak, hogy tájegységenként eltérően próbálja meghatározni, hogy kijöjjön a 200 ha / vaddisznó. Megyén belül van olyan terület, ahol 5 disznó sem esik és van olyan ahol 500 évente, de a szabály mindenkire egyformán vonatkozik.
Tapasztalat, hogy a csodálatos állatorvosi csapat által erőltetett és megalkotott jogszabályok elolvasását követően az az ember érzése, hogy a Hárshegy nem bezárt, hanem átköltözött
Naplózva
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #417 Dátum: 2021. Február 17. - 08:53:34 »

A vaddisznó állományt csökkenteni kell .Ebben szerintem mindenki egyetért, a módja  a mértéke,és a területi eloszlása a kérdés .Ennek az észszerű és szakszerű végrehajtására kellene
törekedni a Nébihnek is és mivel jelenleg is állnak kidolgozás alatt részlet kérdések ezekbe kellene bevonniuk a vadász társadalom képviselőit is  partnert kellene látniuk bennünk nem pedig eszközt a nem mindig megfelelő elképzeléseikhez .És ezt úgy tűnik,hogy ki kell kényszeríteni,ha lehet.
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #418 Dátum: 2021. Február 17. - 09:04:09 »

A vaddisznó állományt csökkenteni kell .Ebben szerintem mindenki egyetért, a módja  a mértéke,és a területi eloszlása a kérdés .Ennek az észszerű és szakszerű végrehajtására kellene
törekedni a Nébihnek is és mivel jelenleg is állnak kidolgozás alatt részlet kérdések ezekbe kellene bevonniuk a vadász társadalom képviselőit is  partnert kellene látniuk bennünk nem pedig eszközt a nem mindig megfelelő elképzeléseikhez .És ezt úgy tűnik,hogy ki kell kényszeríteni,ha lehet.

Ne haragudj, tényleg nem szeretnélek megbántani, de Te hol élsz? Mit lehet itt kényszeríteni?  Olyan szinten lesz.rják a vadászok - és gyakorlatilag bárki más - véleményét a jogalkotók, hogy ez még egy afrikai banánköztársaságnak is dicsőségére válnék. Ha valamitől meg besz.rnak jön a nemzeti konzultáció, a kérdésekben már benne lévő válaszokkal. A vaddisznó létszám apasztásáról nem hiszem, hogy készítenének egyet, de ha igen valószínűleg ilyen kérdésekkel:

- Ön egyetért, hogy a nagy károkat okozó állományt csökkenteni szükséges?
- Egy futballpálya fél hektár, de elfér rajta akár két konda is, ami malacos kocák esetében veszélyt jelenthet a környék lakóira. Egyetért, hogy 200 hektáronként csak egy vaddisznó éljen a területen, hogy így nyugodtabban tarthasson edzést a helyi serdülő labdarúgócsapat?
- A vaddisznó megeszi a kisnyulat, így fogy az állománya, egyre nehezebb a húsvéti nyuszi pótlása. Szeretné, ha Húsvétkor kismalacot igényelne gyermeke kisnyúl helyett?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #419 Dátum: 2021. Február 17. - 09:15:04 »

Tapasztalat, hogy a csodálatos állatorvosi csapat által erőltetett és megalkotott jogszabályok elolvasását követően az az ember érzése, hogy a Hárshegy nem bezárt, hanem átköltözött

Azt nem tudom, hogy mi az  Hárshegy, de ha az OPNI-ra gondolsz, akkor stimmel.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: