Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89907 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #375 Dátum: 2021. Február 05. - 22:50:30 »

Ez a "rendelet" nem közvetlenül a vadászokra nézve kötelező, hanem a vadgazdálkodó egységekre. Ha valaki tiltakozhat, az a vadászatra jogosult szervezet, természetesen a teljes tagságuk nevében!
Szerintem.
 


Mint állampolgárnak, bármilyen állami vagy hatósági rendelkezéssel kapcsolatban lehet véleményed, és semmi sem tiltja, hogy a véleményedet eljuttasd az illetékes hatósághoz.
Sőt, a véleménynyilvánítás szabadsága alaptörvényben rögzített jog. Nyugodtan lehet egyénileg, vagy csoportosan tiltakozni, ehhez mindenkinek joga van.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #376 Dátum: 2021. Február 09. - 18:14:47 »

https://www.facebook.com/watch/live/?v=451218185915980&ref=notif&notif_id=1612890024629457&notif_t=live_video
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #377 Dátum: 2021. Február 10. - 08:02:59 »

Ez a "rendelet" nem közvetlenül a vadászokra nézve kötelező, hanem a vadgazdálkodó egységekre. Ha valaki tiltakozhat, az a vadászatra jogosult szervezet, természetesen a teljes tagságuk nevében!
Szerintem.

Kedves erdőjáró igen jól látod le is írtam,hogy a vadgazdálkodó egységek nagy részét mi vadászok alkotjuk nekünk kell  elindítani a tiltakozást és a taggyűléseken aláírni mindenkinek,hogy a vadásztársaság mint vadgazdálkodó eltudja  küldeni akár az OMVV nek akár a Nébihnek.

EZ a fórum elindíthatná ezt a folyamatot.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #378 Dátum: 2021. Február 10. - 08:37:54 »

Ez a "rendelet" nem közvetlenül a vadászokra nézve kötelező, hanem a vadgazdálkodó egységekre. Ha valaki tiltakozhat, az a vadászatra jogosult szervezet, természetesen a teljes tagságuk nevében!
Szerintem.

Kedves erdőjáró igen jól látod le is írtam,hogy a vadgazdálkodó egységek nagy részét mi vadászok alkotjuk nekünk kell  elindítani a tiltakozást és a taggyűléseken aláírni mindenkinek,hogy a vadásztársaság mint vadgazdálkodó eltudja  küldeni akár az OMVV nek akár a Nébihnek.

EZ a fórum elindíthatná ezt a folyamatot.
Szerinted mi változna?
Nagyon gondosan elültették már az emberek fejében, hogy pofázhat bárki bármit, a kormány pont leszarja. Megvan a recept, a csahos kutyák a sajtóban de még itt a fórumon is azonnal nekiugranak a kezdeményezőknek, indul a karaktergyilkosság mindenféle koholmánnyal, az eredeti elképzelést kiforgatva, félremagyarázva teszik közzé mindenhol. Ennél fontosabb kérdésekben is nehéz társadalmi támogatottságot elérni ekkora ellenszélben hugyozva, arról nem is beszélve, hogy a vaddisznó állomány létszáma csak nekünk fontos, mások inkább azt szeretnék, ha eltűnne.
Nem, amíg a felcsúti diktátor van hatalmon, az ilyen alulról jövő kezdeményezések halálra vannak ítélve. A mélyen tisztelt "érdekképviseletünknek" kellene asztalra csapni hamár egyszer a miniszterelnökhelyettes is közéjük tartozik, de számtalanszor kiderült, hogy őket is kiröhögik, súlytalan kérdésekben engednek nekik ami aztán hatalmas csinnadrattával be is lesz jelentve, esetleg odadobnak nekik pár ellopható milliárdot világkiállításra vagy ilyesmi, szakmai kérdésekben meg döntenek helyettük a vadászatot utáló, népszerűséget és kormányzati elismerést hajszoló "szakemberek".
Petíciózni lehet, vannak erre szakosodott oldalak is de nagyjából fölösleges az említett okokból. Ha a kormány úgy akar csinálni, mintha kíváncsi lenne a "zemberek" véleményére, csinál egy "nemzeti konzultációt" aminek az eredményét már előre tudják, a gondosan kifacsart kérdésekben már benne van a válasz is, vissza úgyis csak az agyatlan fideszdroidok küldik és a levelek valszeg felbontatlanul mennek a kukába mert ők már előre eldöntötték, milyen "elsöprő többséggel" támogatta a nép a kormányzati elképzeléseket.
A Te ötleted még egy működő demokráciában is kétséges eredménnyel zárulna figyelembe véve a vadászat társadalmi megítélését és az ellenlobbi érvelését ebben az amúgy is nehéz időszakban. De nálunk nincs működő demokrácia.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #379 Dátum: 2021. Február 10. - 10:41:06 »

Kedves Boar.
lehet azonos,vagy ellentétes a politikai véleményünk de ez a kérdés számomra nem politikai kérdés és nem is szeretnék elmenni ebbe az irányba elismerve azt ,hogy van némi igazad.
Az a kérdésem hogy hajlandó vagy e részt venni szembemenni egy rossz döntéssel vagy behódolsz fejet hajtasz és semmit sem téve elfogadod az általad nem sokra tartottak akaratát.
Küldesz e egy pársoros emailt a Nébihnek,Omvv vagy esetleg tag gyűlésen részt veszel e hogy szülessen egy tiltakozó állásfoglalás ?

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #380 Dátum: 2021. Február 10. - 10:58:16 »

Kedves Boar.
lehet azonos,vagy ellentétes a politikai véleményünk de ez a kérdés számomra nem politikai kérdés és nem is szeretnék elmenni ebbe az irányba elismerve azt ,hogy van némi igazad.
Az a kérdésem hogy hajlandó vagy e részt venni szembemenni egy rossz döntéssel vagy behódolsz fejet hajtasz és semmit sem téve elfogadod az általad nem sokra tartottak akaratát.
Küldesz e egy pársoros emailt a Nébihnek,Omvv vagy esetleg tag gyűlésen részt veszel e hogy szülessen egy tiltakozó állásfoglalás ?


Tévedsz. Minden politikai kérdés. Az állami intézmények,  hivatalok élére a politika nevezi ki a kádereket. Ők egyvalakinek az akaratát hallják meg, a kenyéradó gazdáikét.
Soraid provokatívak és nagyfokú naivitásról árulkodnak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #381 Dátum: 2021. Február 10. - 12:17:16 »

2009. itt a Vadászfórumon szerveződött egy "tüntetést" a szalonka vadászat szabályozása miatt, amelyik csúfos érdektelenségbe fulladt. ( Erről az egész szalonka ügyről a mai napig az a véleményem, hogy azt pontosan a OMVV és az OMVK cseszte el a túlzott magabiztosságukkal! Amelyik EU tagországok időben léptek, ott más lett a helyzet!)  Pár tucat vadász kivonult, tiltakozott, és igazából nem történt semmi. Akkor beszéltem egy néhány igen magasrangú vadászati és vadászó politikai vezetővel, szinte mindnek az volt a véleménye, hogy a magyarországi (akkor) ötvenvalahány ezer vadász nem számottevő sem a mezőgazdasági, sem a természetvédő lobbival szemben!  Természetes, hogy ez nem azt jelenti, hogy minden békát szó nélkül le kell nyelnünk, de én úgy gondolom, minden véleménynyilvánításnak csak akkor van értelme, ha mindnyájan összefogunk, ez pedig csak úgy megy, ha vadgazdálkodó egységek egységesen, minden tag aláírásával tiltakoznak. Erre jók a tavaszi (valamikor megtartható) taggyűléseken aláírt, normális hangvételű, szakmailag megindokolt megfogalmazás. Na, ezt kellene a megyei kamaráknak koordinálni, hogy egyáltalán eljusson minden érdekelthez.  Igazi hasznát nem látom, de ha meg sem próbáljuk még jobban átnéznek rajtunk.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 10. - 18:02:50 írta Pyrus » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #382 Dátum: 2021. Február 10. - 12:30:26 »

Kedves Boar.
lehet azonos,vagy ellentétes a politikai véleményünk de ez a kérdés számomra nem politikai kérdés és nem is szeretnék elmenni ebbe az irányba elismerve azt ,hogy van némi igazad.
Az a kérdésem hogy hajlandó vagy e részt venni szembemenni egy rossz döntéssel vagy behódolsz fejet hajtasz és semmit sem téve elfogadod az általad nem sokra tartottak akaratát.
Küldesz e egy pársoros emailt a Nébihnek,Omvv vagy esetleg tag gyűlésen részt veszel e hogy szülessen egy tiltakozó állásfoglalás ?


Részt vettél az un. tájékoztatók bármelyikén, amin a jelenlegi - nevezzük így - 150 %-os rendszert próbálták lenyomni a torkunkon?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #383 Dátum: 2021. Február 10. - 14:11:16 »

Kedves erdőjáró igen jól látod le is írtam,hogy a vadgazdálkodó egységek nagy részét mi vadászok alkotjuk nekünk kell  elindítani a tiltakozást és a taggyűléseken aláírni mindenkinek,hogy a vadásztársaság mint vadgazdálkodó eltudja  küldeni akár az OMVV nek akár a Nébihnek.

EZ a fórum elindíthatná ezt a folyamatot.

Lári-fári...
Nincs taggyűlés, gyülekezési tilalom van, társas vadászatokat tiltottak le ebben a szezonban...
Ha tüntetni próbálsz elvisz az ÁVÓ, hol élsz Te, arany gyerek?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
copper
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #384 Dátum: 2021. Február 10. - 17:40:22 »

edves Németh Lajos nem vettem részt az általad említett tájékoztatókon. Én eddig csak a vadászat szenvedélyének hódoltam.De pont a te jó  gondolataid is erősítik bennem a szándékot hogy tegyünk valamit. "     .A disznó a túrása közben vajon hány egérfészket foszt ki? Hány millió cserebogár pajortól, meg ilyen-olyan kártékony féregtől szabadítja meg az erdőt-mezőt? A kukacos makk, férges vadgyümölcs felszedése közben hány lárva végzi a disznógyomorban?A természetben megvan a helye mindennek. Ha ebbe drasztikus belenyúlunk, nem múlik el következmények nélkül." Ezeket a gondolatokat kellene kiegészíteni más szempontokkal is ./megengeded hogy használjam a fenti tőled származó  idézetet./

Erdőjáró köszönöm: az első és ez idáig az egyetlen ember vagy aki megértette hogy Össze kel fogni. Ha sokan vagyunk elérhetünk valamit,ha nem sikerül legalább a lelkiismeretünk tiszta
lesz,hogy megpróbáltuk.Valahogy én is az általad leírt módon gondolom a folyamatot .Csak el kell kezdeni valahogyan.

Kedves Boar Igen elismerem ,hogy provokatívan fogalmaztam mégsem tudtam egy igent,vagy nemet ki préselni belőled.Lehet hogy naiv vagyok.De rajtam kívül a történelem során sok naiv ember harcolt már ellenséggel,vagy éppen  a hatalommal eredményesen.Természetesen nem egyedül.

Kedves Tony. Ha valaki tenni akar valamit azt sokféleképpen lehet . Belehet tenni egy aláíró ívet a beírókönyvbe.Telefonon és interneten is lehet kommunikálni.Egy embert elvisz az ávó
sok ezret nem. Az összefogásban van a lényeg,amit úgy látom hogy nehezen lehet összehozni pedig az alapproblémáról alkotott vélemények nagyjából azonosak.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #385 Dátum: 2021. Február 10. - 17:52:15 »

Kedves Németh Lajos nem vettem részt az általad említett tájékoztatókon.

Gondoltam.
Ezért nem volt szerencséd szembesülni azzal a tömény arroganciával, ahogy MINDENNEMŰ módosító indítványunkat, felmerült aggályainkat kezelte ott, a jelenlegi "kinyújtott kormánykéz".
Körülbelül az volt az üzenete a dolognak, hogy ti itt két dolgot tehettek: befogjátok a pofátokat, és végrehajtjátok a parancsot.

"Nincs szebb, mint a főokos előtt vigyázzban álló láthatatlan röhögés..." (LGT)

Eszembe jutnak megboldogult Millei Sándor kerületvezető erdész örök érvényű mondatai:
- Természetesen, mérnök úr....úgy lesz, mérnök úr....persze, mérnök úr...hogyne, mérnök úr.  (Aztán úgyis úgy lesz, ahogy sikerül, meg ahogy én jónak látom.)



 

 
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 10. - 18:26:08 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #386 Dátum: 2021. Február 10. - 18:07:04 »

Gondoltam.
Ezért nem volt szerencséd szembesülni azzal a tömény a
Arroganciával?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #387 Dátum: 2021. Február 10. - 18:11:38 »

Kedves Copper!
Ha beleteszel egy aláíróívet a beíróba aláírom, kommunikálok telefonon és interneten a témáról de ha Te több ezer embert ki tudsz vinni a vörös térre tüntetni átnyújtok Neked egy érdemrendet zeneszó mellett a Fő téren... /Felénk ezt kicsit máshogy fogalmazzák, ide nem írnám ki.../ Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #388 Dátum: 2021. Február 10. - 18:15:11 »

Arroganciával?
Alázattal!  Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #389 Dátum: 2021. Február 13. - 20:57:50 »

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1PI6ycy4DekUHH6-QWaW4RJvOjV2UJ4OvVAKWyC6kzLuv8uoab96jJ3gw&v=YHfD3xKiSdw&feature=youtu.be
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: