Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89891 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #315 Dátum: 2021. Január 22. - 10:24:30 »

Szerintem - túl azon, hogy eszement ökörség - eleve kivitelezhetetlen, illetve hívjuk nyugodtan kiirtásnak. Amúgy egy 3-4000 hektáros területen hogy biztosítod, hogy csak 15-20 disznó legyen? Szerintem ha napalmmal végigszórják, is maradna minimum annyi. Vélhetően pont ez a cél....  Nem   Fejvakarás Nooormalis?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #316 Dátum: 2021. Január 22. - 10:34:09 »

Nem. Ebből a szempontból Te voltál rossz helyen. Nagyjából és egészében a többsége  a társaságoknak úgy működött, ahogy Balázs írja. Tsz elnök, tanácselnők, párttitkár volt a vt elnök, azt vett fel a közgyűlés, akit fel kellett venni, azt lőhettél és annyit, amennyit megengedtek. Nálunk az elnök ( tsz elnök volt anno) saját területtel rendelkezett. Kb 2-3 ezer hektár, ahová rajta kívül senki nem mehetett. Esetleg kivételesen az ő engedélyével. Plusz volt egy  hasonló nagyságú repi terület, állami és pártvezetőinknek és  a funkciknak.  Aztán a gengszterváltáskor szépen kiprivatizálta, lopta a tsz földjeit, vagyonát és megmaradt - igaz már csak a megmaradt területen, de az is négy falu határa - vt elnöknek. Egészen a nemrégen bekövetkezett haláláig uralkodott. Követte a poszton a fia. Ja, és nem volt fideszes. Nagyon nem.

Elképzelhető, hogy nekem volt szerencsém.  Igen

Az általad leírt sztori sajnos nem ritka
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #317 Dátum: 2021. Január 22. - 10:46:43 »

Szerintem - túl azon, hogy eszement ökörség - eleve kivitelezhetetlen, illetve hívjuk nyugodtan kiirtásnak. Amúgy egy 3-4000 hektáros területen hogy biztosítod, hogy csak 15-20 disznó legyen? Szerintem ha napalmmal végigszórják, is maradna minimum annyi. Vélhetően pont ez a cél....  Nem   Fejvakarás Nooormalis?
Hú de jó lenne ha a mi 3000 hektárunkon 15 disznó lenne. Igaz, már nem lenne... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #318 Dátum: 2021. Január 22. - 11:10:17 »

Aztán a gengszterváltáskor szépen kiprivatizálta, lopta a tsz földjeit, vagyonát.

Csak a rend kedvéért.
A TSZ-nek nem maradt saját földje a rendszerváltást követően, amit privatizálni, vagy ellopni lehetett volna.
Tulajdonába 90 előtt földmegváltás címén kerültek földterületek, 90 után ezt részben kárpótlási alapba kellett beletenni, részben (20 és 30 Ak értékben) a tagok és alkalmazottak között felosztani, törvény erejénél fogva. Minden négyzetmétert, ami csak TSZ tulajdon volt
Vásárolni azoktól a tagoktól, alkalmazottaktól lehetett, akik a kapott, vagy kárpótlási jegyért beváltott területet pénzzé akarták tenni. Sok ilyen volt. Ez viszont egy teljesen sima adásvétel, minden etikai mellékzönge nélkül. Ennyit a termőföldről.

A "föld feletti" vagyont részaránytulajdonként kellett szétosztani a tagok és alkalmazottak között. Az utolsó fillérig, könyvvizsgáló által ellenjegyzett vagyonértékelést követően. Itt megint volt egy jelentős embertömeg, akinek vagy nem volt már kötődése a vagyonhoz, vagy egyszerűen többre becsülte a gyors készpénzt, mint a "megfoghatatlan" vagyoni részesedést, úgyhogy sokan eladták. Nyilván annak, aki megvette. Erre sem tudok mást mondani, mint a föld adásvételre. Nem volt kötelező eladni, de ha mégis az eladás mellett döntött, akkor az rajta és a vevőn kívül senkire nem tartozik.

Összefoglalva: nem tartom fair eljárásnak, ha bárkiről, úgy általánosságban, az ügyletek pontos ismerete nélkül, becstelenséget feltételezel.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #319 Dátum: 2021. Január 22. - 11:34:37 »

Hú de jó lenne ha a mi 3000 hektárunkon 15 disznó lenne. Igaz, már nem lenne... Ördög

Nem fertőzött területre gondoltam. Bár szerintem nem egy 3000 hektáros terület létezik, ahol 15-20 disznó úgy nő föl, hogy embert nem lát  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #320 Dátum: 2021. Január 22. - 11:50:23 »

Nem fertőzött területre gondoltam. Bár szerintem nem egy 3000 hektáros terület létezik, ahol 15-20 disznó úgy nő föl, hogy embert nem lát  :Mosolyog
Persze értem én. Csak felvillantottam egy aspektust. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #321 Dátum: 2021. Január 22. - 11:54:58 »

Most olvastam az egyik erdőgazdaság felhívását:

"...Erdészet csoportos diagnosztikai célú vadlétszám apasztás szervez...."

Uraim! Ezt a kersztnevet kapja a vaddisznó hajtás illetve a vaddisznó vadászat a jövőben!  Fejvakarás
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #322 Dátum: 2021. Január 22. - 11:57:25 »

Most olvastam az egyik erdőgazdaság felhívását:

"...Erdészet csoportos diagnosztikai célú vadlétszám apasztás szervez...."

Uraim! Ezt a kersztnevet kapja a vaddisznó hajtás illetve a vaddisznó vadászat a jövőben!  Fejvakarás


az "apasztás szervez" nem elírás, idézet
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #323 Dátum: 2021. Január 22. - 12:19:27 »

Elképzelhető, hogy nekem volt szerencsém.  Igen

Az általad leírt sztori sajnos nem ritka
Vagyunk még azért néhányan szerencsések Igen

A társaság, aminek gyerekkoromtól a hajtója, majd pártfogoltja, később tagjelöltje és tagja lehettem, teljesen normális, egészségesen diktatórikus autonómiában működött.
A tagok meggondoltan választottak vezetőket, aztán nem is pofáztak bele semmibe feleslegesen, mert megbíztak bennük.
Ők pedig nem éltek vissza a bizalommal, és ez hosszú évtizedekre megalapozta a jó működést.

A terület 5 falu határában terült el, közel 14 ezer hektáron, 70-75 taggal, akik 4 brigádra osztva vadászták a közös egyesség alapján 4 felé szétosztott területet.
Lehetett egymás területére is menni vadászni, de nem volt szokás. Ha valaki élt is a lehetőséggel, azt csak egyeztetve tette a helyiekkel, de leginkább csak meghívásra.
A társaság elnöke egy sváb/zsidó szatócsboltos (akinél mindent is be lehetett szerezni, mert a kapcsolatai révén messze földről hozzá jártak egy csomóan vásárolni, amikor hiánycikk volt pl. a Simson, vagy a villanybojler Nyihi, és Gyuszi bácsi beszerezte), a vadászmestere pedig a körzet állatorvosa (egy zömmel mezőgazdasággal és állattartással foglalkozó faluban a kocsmáros után ő volt a legnagyobb úr Ördög) voltak.
Nagyon jó terület volt, a dombóvári járási pártbizottság és tanács többször is megpróbált tagot "delegálni" a társaságba, de mindig, mindenkit elhajtottak a véresbe.
Még azt a körzeti orvost sem vették fel, aki egy kis faluban szó szerint élet-halál ura lehetett, de mivel a vadászjelöltsége alatt egy alkoholista, lődühönc, fegyelmezetlen faszkalap volt,
az őt patronáló dombóvári kórházigazgató és párttitkár erőlködése ellenére sem volt esélye. A 4 elemit végzett öreg parasztpuskás Feri bácsi, amikor a doktor úr az első vadászatának gyülekezőjéről 10 percet késett, és ráadásul borotválatlanul jelent meg, agyon gyűrött ruhában, már mondta is, hogy "Azt gondolom, ez a városi doktor nem közibénk való" És igaza is lett.
Még a szavazó lapra sem került fel, mert a tagság egyhangúlag úgy döntött, hogy arra sem érdemes.
Pedig a doki ott ült kint a hófehér Zsigulijában, tele csomagtartó piával az ünnepléshez, mert a "fontos barátai" azt ígérték neki, hogy minden el van intézve.
Az, hogy engem pedig azon a közgyűlésen vettek fel egyhangú szavazással rendes tagnak, az valami mesés volt.
Igaz, a dokival nem is lettünk soha barátok Röhög de azt kibírtam valahogyan...
A vezetőséghez, akik bő 30 éven át irányították változatlan összetételben a társaságot, a helyi nagyságok, tanácselnökök, Tsz-elnökök, a Dalmandi Ág, helyi üzemegységének vezetői is mind csak kérni, meg barátkozni jártak, eszébe sem jutott volna bármelyiknek, hogy parancsolgasson, meg befolyást szerezzen. Akik nagy ritkán bepróbálkoztak, azok megszégyenülve kullogtak el.

Biztos, hogy sok helyen nem ez volt az általános helyzet, de ettől függetlenül nagyon jó volt ilyen körülmények között vadásszá cseperedni. Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #324 Dátum: 2021. Január 22. - 12:39:08 »

De jó volt olvasni  Igen.


Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #325 Dátum: 2021. Január 22. - 13:20:46 »


Beszámíthatóságom és ítélőképességem teljes tudatában ki merem jelenteni, hogy itt lassan mindenki meghülyül, aki bármiféle döntéshozói helyzetbe kerül.
Dehogy hülyül meg...a hülyeség az már felvételi követelmény. Miként az is, hogy orvosi igazolása legyen róla, gerincoszlop nélkül született illetve művi úton eltávolították neki.
Mint, ha valamilyen verseny tombolna a szaktárcák idénymunkásai között, hogy ki tud nagyobb baromságot lenyomni a szerencsétlen plebsz torkán.

Szerintem ezt tényleg versenynek fogják fel...ki tud mélyebben benyalni a hatalom seggébe.
Az a baj, hogy kontroll nélkül tehetik, fellebbezésnek helye nincs...
Miközben a miniszterelnök helyettes országlegnagyobbvadásza semjén úr lapít és nem tesz semmit. Minek tenne? Ő elvadászgat ingyen és bérmentve az állami repiterületeken, néha még három órát is rászán a drága idejéből egy aranyérmes bika elejtésére, a többiek meg le vannak szarva. Lényeg, hogy a világkiállítás büdzséjéből pár száz milliót/milliárdot le lehessen nyúlni. Ebben az egyben legalább következetesek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #326 Dátum: 2021. Január 22. - 13:27:42 »

Elképzelhető, hogy nekem volt szerencsém.  Igen

Az általad leírt sztori sajnos nem ritka
Nem tudom. Kicsi gyermek koromtól jártam vadászni de ilyen sztorik mint amit Balázs emleget, emlékezetem szerint soha nem fordultak elő. Vadászat előtt kocsma? Az amúgy is rövid téli napokon? Amikor a többség autóval jött?
Ugyanmár.
Már bőven a rendszerváltás után volt egy eset ami úgy megmaradt bennem, disznóhajtáson a két hajtás közti ebédidőben a vadászati főhajjakend úgy bebaszott, hogy ha nem kaják el, belevágódik a tűzbe. Ennek megfelelően el is maradt a délutáni hajtás. Az a hajtás, amire egy évet vártunk, ami ünnep volt a tagságnak. De több ilyen sztorira nem emlékszem pedig 7-8 éves koromban már ott küzdöttem a sásban apám nyomában.
Nyilván nem volt akkor sem minden szép fényes. De jobb volt akkor vadászni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #327 Dátum: 2021. Január 22. - 13:34:16 »



Feri nem a Balázs-féle kocsmára írtam, hogy nem ritka, hanem a helyi hatalmasságokra. Bár meggyőződésem, hogy a legelvetemültebb párttitkár is elbújhatna a maiak mögött  Fejvakarás.

És azt is fenntartom, hogy sokkal fegyelmezettebb és jobb hangulatú volt a társasvadászat és általában a vadásztársasági élet, mint manapság
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #328 Dátum: 2021. Január 22. - 13:35:37 »

85-nél is korábban jártam hajtani. Mosolyog
A hajtás a kocsmában kezdődött,ott is végződött. B. elvtárs arconsrétezett pár hajtót,de nem volt ügy. Lopott mindenki,de akkor azon szocializálódtak, ittasan is vadásztak,de az is természetes volt. Aki egyenlők között több volt,akkor is azt csinált amit akart. Nosztalgia ez,nem más. (Illetve össztársadalmi alapokon nyugvó szociopátia az, ami miatt már nem mindig szeretünk,mindenkivel-helyesebben - bárkivel vadászni...és ugye minden társaságban akad egy vagy több Bárki...)

Bocs, de min 10 évvel fiatalabb vagy nálam, ez hogy lehetett?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #329 Dátum: 2021. Január 22. - 13:54:54 »

Szerintem - túl azon, hogy eszement ökörség - eleve kivitelezhetetlen, illetve hívjuk nyugodtan kiirtásnak. Amúgy egy 3-4000 hektáros területen hogy biztosítod, hogy csak 15-20 disznó legyen? Szerintem ha napalmmal végigszórják, is maradna minimum annyi. Vélhetően pont ez a cél....  Nem   Fejvakarás Nooormalis?

Nem túl okos ötlet, ebben egyetértünk, de egyáltalán nem kivitelezhetetlen. Alábecsülöd a szakszemélyzetet.  Kacsint

Technikailag simán kivitelezhető, én inkább ott látom a buktatóját, hogy sok nagyvadas területen már rég nem a trófeás vad értékesítés a nagyobb bevételi forrás, hanem a disznóhajtás. A Dunántúlon azért nem egy és nem kettő olyan vadgazdálkodó van, aki gazdaságilag letérdelne attól, ha nem lehetne vaddisznóhajtást eladni. Márpedig ha így marad, akkor nem lehet. Emiatt én azt gondolom, hogy ez nem marad így.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: