Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89890 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #300 Dátum: 2021. Január 21. - 19:14:27 »

Értem én, hogy fontos dolog a múlt elemzése, de mit szóltok a tervezett jövőhöz?   Fejvakarás

Nem gondoljátok, hogy billegni fog 100 hektáron az a fél disznó? Lehet, hogy el is fog dőlni.

2025-ben a mai nap is már csak egy emlék lesz....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #301 Dátum: 2021. Január 21. - 19:41:17 »

Értem én, hogy fontos dolog a múlt elemzése, de mit szóltok a tervezett jövőhöz?   Fejvakarás

Nem gondoljátok, hogy billegni fog 100 hektáron az a fél disznó? Lehet, hogy el is fog dőlni.

2025-ben a mai nap is már csak egy emlék lesz....

Mi már túlteljesítettük az elvárásokat. Szomorú  Mosolyog
5700 ha területünkön soha ne értük el a 40 disznót. Ebben a vadászati idényben  hetvenet kellett volna kilőni, persze 30 valahánynál több nem sikerült. Most várjuk a retorziókat! Ez nem normális!
Tartok tőle, hogy ezután jön a szarvas, az őz.  A dám (mint tájidegen vad) feje felett már mozog a léc, megint radikálisan csökkentik környékünkön az állományt!
Az apróvad állomány évek óta csökken, az idén 30 nyúl kilövést kaptunk 43 tagra. Fácán annyi van amennyit kiengedünk. Vizünk nincs csak az itatókban, így a vizivadra nincs is "gondunk".  Két teherautó cukorrépát vittünk ki, de szinte hozzá sem nyúlt semmi.  250-281 q kukoricát és fene tudja mennyi egyéb szemes takarmányt etetünk évente amiből nagyon jól élnek a környék birkái és kecskéi!
Az egyetlen ami miatt örülök, hogy ilyen vén f@sz vagyok, hogy anno kivadászhattam magam! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #302 Dátum: 2021. Január 21. - 19:43:28 »

Miért érzem úgy, hogy te valamiért nem lettél vadász akkor?  Ha lettél volna tudhatnád, hogy vadásztanfolyamon részt venni a 2010 évek eleje óta kötelező, addig csak vizsgát kellett tenni. Soha nem volt párthatározat arról, hogy ki lehet tagja egy társaságnak. A tagság azt vette fel aki elnyerte a többség bizalmát, és szimpatikusnak találta. Aki valami miatt nem nyerte el a bizalmat nem is lett felvéve!  1970-1998 is egy vt titkára, majd gazdasági vezetője voltam, igen csak belülről láttam mindent.  

Az italt nem tudom máshol hogyan kezelték, nálunk az ebéd után 1 azaz egy pohár bor elment.  De azt tudom, azelőtt és azután sem volt annyi vadászat előtti és utáni rendőrségi ellenőrzésünk Makádon mint a 80 az, 90 es években!
Vadász lettem, csak saját puskát nem adot Kádár, származásom miatt a kezembe (5x próbálkoztam).
17 évesen tettem vadászvizsgát, aztán 90 után újra. Pedig az nem évül el, csak nem került még a levéltárból se elő.
Szándékosan vadásziskolát írtam és nem tanfolyamot (hajtó, csicska, jelölt,stb.....). ezeket is végigjártam.
Azt meg hogy nálatok hogyan működött, Te tudod, én meg azt hogy felénk.
Rendőri ellenőrzés nálunk is volt, a társasvadászat másnapján rendszeresen jöttek ki hozzánk feltúrni a szemétdombot, hátha elfelejtettem néhány vadat összeszedni.
Aztán, volt egy eset ami nagyon fájt. 15 éves lehettem, szakadó havasesőben hajtottam és szedtem a vadat. A teríték szétosztása után egy kakas maradt.
Többen mondták hogy kapjam én. Tanácselnök elvárs azt javasolta hogy a jóldolgozó kutyája kapja.
............
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #303 Dátum: 2021. Január 21. - 21:10:28 »

Értem én, hogy fontos dolog a múlt elemzése, de mit szóltok a tervezett jövőhöz?   Fejvakarás

Nem gondoljátok, hogy billegni fog 100 hektáron az a fél disznó? Lehet, hogy el is fog dőlni.

2025-ben a mai nap is már csak egy emlék lesz....

Ugyanaz jut eszembe, mint a szalonkásban írottakról:

Aztán ki fogja ellenőrizni, meg hogyan?

Nálunk a 3000 ha-on él 20 koca még 10 süldő.
Kan nincs, azok a szomszédból jönnek dugni.
De olyan jó kanok jönnek a mi jókarban lévő kocáinkhoz, hogy mindegyik tízet ellik, így tudunk évente 200 disznót lőni.

Ki és hogyan cáfolja ezt meg?

Agyrém!!!
Mint a Hofi vicce: Józsibácsi, a disznó mennyit fog fialni?
-Há mennyi a terv e'társ?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #304 Dátum: 2021. Január 21. - 21:21:58 »

A jövőképhez:
A vaddisznóállomány szabályozásáról szóló Nemzeti Akcióterv
Nekem ezzel kapcsolatban már csak annyi jövőkép jut eszembe, hogy lassan bármitől lilát okádok, amihez hozzáfűzik azt, hogy "nemzeti".... Hány

Már-már majdnem kifehéredett, de legalább is kiszürkült a hazai vaddisznó helyzet, amíg az ideig-óráig működő, elkalkulált állami kártalanítás rendszere életben volt.
Már az feltett néhány kérdést, amikor megnyesték a kártalanítási összegeket, nyilván ebben az ügyeskedőknek könyékig benne volt a karjuk.
De nem azoknak vágták le a kezét (akik kivágták a kocából a malacot és másnap és harmadnap párosával leadták őket, meg kábelkötegelővel összefoltozott,
kihúsolt süldőket vittek konténerbe, meg akik pár ezres fejében többször is leadták ugyan azt a disznót....stb...stb...), hanem szopóágra küldtek mindenkit.
Oké, ezt el lehet fogadni, mert nem állíthatnak minden pofon mellé közlekedési rendőrt.
De azzal, hogy "nemzeti" énjüket meg sem próbálva meghazudtolni, kizárólag a szankcionálás Damoklész-kardja fog lebegni a jogosultak felett,
olyan hazudozásba fog itt mindenki kezdeni, hogy az OVA besír a gyönyörtől Nem
Ez a retorika kezd teljesen az '50-es sötét évek tervteljesítő rémálmaihoz hasonlítani.
Persze létezik az a réteg, aki a szart is vidáman kanalazza, ha rátesznek egy "nemzeti" logót, de azért a hülyeségnek valahol már gátat kellene szabni.
Beszámíthatóságom és ítélőképességem teljes tudatában ki merem jelenteni, hogy itt lassan mindenki meghülyül, aki bármiféle döntéshozói helyzetbe kerül.
Mint, ha valamilyen verseny tombolna a szaktárcák idénymunkásai között, hogy ki tud nagyobb baromságot lenyomni a szerencsétlen plebsz torkán.
 Nem Nem Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #305 Dátum: 2021. Január 21. - 22:20:27 »

Attól tartok Csaba, lesz ez még rosszabb is! Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #306 Dátum: 2021. Január 22. - 06:58:58 »


Beszámíthatóságom és ítélőképességem teljes tudatában ki merem jelenteni, hogy itt lassan mindenki meghülyül, aki bármiféle döntéshozói helyzetbe kerül.


Ez tévedés.

Az igeidő is, a sebesség is. A többi stimmel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #307 Dátum: 2021. Január 22. - 07:36:21 »

Aszongyuk, hogy VADGAZDÁLKODÁS.

Lehet 1 db/200ha-os állománnyal gazdálkodni?
Szerintem nem.
Ez inkább tűnik ész és értelem nélküli disznóirtásnak...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #308 Dátum: 2021. Január 22. - 07:37:26 »

Ugyanaz jut eszembe, mint a szalonkásban írottakról:

Aztán ki fogja ellenőrizni, meg hogyan?

Nálunk a 3000 ha-on él 20 koca még 10 süldő.
Kan nincs, azok a szomszédból jönnek dugni.
De olyan jó kanok jönnek a mi jókarban lévő kocáinkhoz, hogy mindegyik tízet ellik, így tudunk évente 200 disznót lőni.

Ki és hogyan cáfolja ezt meg?

Agyrém!!!
Mint a Hofi vicce: Józsibácsi, a disznó mennyit fog fialni?
-Há mennyi a terv e'társ?

Bocsánat tisztelt hatóság elszámoltam!

Csak 15 koca meg 5 süldő van, így csak 100 disznót lövünk...

 Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #309 Dátum: 2021. Január 22. - 08:43:00 »



Csak 15 koca meg 5 süldő van, így csak 100 disznót lövünk...


Na, azér'!  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #310 Dátum: 2021. Január 22. - 09:06:10 »

85-nél is korábban jártam hajtani. Mosolyog
A hajtás a kocsmában kezdődött,ott is végződött. B. elvtárs arconsrétezett pár hajtót,de nem volt ügy. Lopott mindenki,de akkor azon szocializálódtak, ittasan is vadásztak,de az is természetes volt. Aki egyenlők között több volt,akkor is azt csinált amit akart. Nosztalgia ez,nem más. (Illetve össztársadalmi alapokon nyugvó szociopátia az, ami miatt már nem mindig szeretünk,mindenkivel-helyesebben - bárkivel vadászni...és ugye minden társaságban akad egy vagy több Bárki...)

Rossz helyen voltál és ez alapján általánosítasz.

Nem tudom megszámolni hány társasvadászaton voltam anno, de egyetlen esetre sem emlékszem, mikor a kocsmában kezdődött volna a társasvadászat és nagyon kevésre, mikor ott végződött. Nálunk egyedül a Vt elnöke lopott, le is váltották azonnal, pedig munkásőr meg apámfüle tudja mi volt. Ezt próbáld már meg most egy hátszeles elnökkel, még a Vt helyét is beszántanák
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #311 Dátum: 2021. Január 22. - 09:09:03 »

A jövőképhez:

A vaddisznóállomány szabályozásáról szóló Nemzeti Akcióterv minden eddiginél intenzívebben vonja be az ASP elleni küzdelembe a vadásztársadalmat, a vadaskertek és vadfarmok üzemeltetőit, illetve a vadászati hatóságot. Az alábbi összefoglaló az egyes szervezetekre vonatkozó legfontosabb feladatokat és azok határidejét tartalmazza.

Vadászatra jogosultak feladatai:
-    Minden vadászatra jogosultnak hosszú távú, többéves tervet kell készítenie arról, hogy milyen intézkedésekkel éri el a 2025. február 28-ig megkövetelt 0,5 vaddisznó/km2 (0,5 vaddisznó/100 hektár) állománysűrűséget. A tervet a területi vadászati hatóságnak kell benyújtani 2021. március 31-ig.
-    Minden vadászatra jogosultnak – a szigorúan korlátozott területbe tartozók kivételével – éves tervet kell készítenie a 2021/2022-es és az azt követő vadászati évekre arról, hogy miként tesz eleget az ASP mentesítési terv diagnosztikai kilövésekre vonatkozó előírásainak. A tervet a területi vadászati hatóságnak kell benyújtani, az idei évben március 31-ig, a jövő évtől kezdve március 15-ig.

Területi vadászati hatóságok feladatai:
-    Az egységesség érdekében minden területi vadászati hatóságnak írásban kell közölnie a vadászatra jogosultakkal, hogy milyen adatokat és milyen formátumban vár el a fenti tervekkel kapcsolatban. Határidő: 2021. február 28. Amennyiben a hatóság az adatszolgáltatás adatkörén vagy formátumán módosítani szeretne, azt az adott évben legkésőbb január 31-ig jeleznie kell az érintettek felé.
-    Minden területi vadászati hatóságnak jóvá kell hagynia a vadászatra jogosultak által benyújtott terveket, melynek határideje minden évben április 30.




https://portal.nebih.gov.hu/-/a-nemzeti-akciotervhez-kapcsolodo-legfontosabb-feladatok-es-hataridok?fbclid=IwAR2YG89EZaHK6OMKdgq0XIZzKKAAR7GWyXRSRI3CJR1CWnSOb8wB-9AGbFU

Ezen felesleges meglepődni, ugyanaz a kretén banda találta ki, akiknek a sertéságazat a PRRS mentesítési programot "köszönheti". Az eredménye is hasonló lesz  Hány
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #312 Dátum: 2021. Január 22. - 09:23:38 »

Javítsatok ki, ha rosszul számoltam, de ez azt jelenti, hogy a 7000 ha-os területünkön 2025-re 35 db disznó maradhat!? Ott, ahol idén 350 felett lesz a teríték???
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #313 Dátum: 2021. Január 22. - 09:45:03 »

Aszongyuk, hogy VADGAZDÁLKODÁS.

Lehet 1 db/200ha-os állománnyal gazdálkodni?
Szerintem nem.
Ez inkább tűnik ész és értelem nélküli disznóirtásnak...

Ott a pont ...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #314 Dátum: 2021. Január 22. - 10:23:56 »

Rossz helyen voltál és ez alapján általánosítasz.

Nem tudom megszámolni hány társasvadászaton voltam anno, de egyetlen esetre sem emlékszem, mikor a kocsmában kezdődött volna a társasvadászat és nagyon kevésre, mikor ott végződött. Nálunk egyedül a Vt elnöke lopott, le is váltották azonnal, pedig munkásőr meg apámfüle tudja mi volt. Ezt próbáld már meg most egy hátszeles elnökkel, még a Vt helyét is beszántanák

Nem. Ebből a szempontból Te voltál rossz helyen. Nagyjából és egészében a többsége  a társaságoknak úgy működött, ahogy Balázs írja. Tsz elnök, tanácselnők, párttitkár volt a vt elnök, azt vett fel a közgyűlés, akit fel kellett venni, azt lőhettél és annyit, amennyit megengedtek. Nálunk az elnök ( tsz elnök volt anno) saját területtel rendelkezett. Kb 2-3 ezer hektár, ahová rajta kívül senki nem mehetett. Esetleg kivételesen az ő engedélyével. Plusz volt egy  hasonló nagyságú repi terület, állami és pártvezetőinknek és  a funkciknak.  Aztán a gengszterváltáskor szépen kiprivatizálta, lopta a tsz földjeit, vagyonát és megmaradt - igaz már csak a megmaradt területen, de az is négy falu határa - vt elnöknek. Egészen a nemrégen bekövetkezett haláláig uralkodott. Követte a poszton a fia. Ja, és nem volt fideszes. Nagyon nem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: