Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89903 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #255 Dátum: 2021. Január 14. - 16:57:23 »

Boart tudnám idézni:"Nem a fekete foltokba lövöldözés a másik opció hanem az, hogy otthon marad a valagán".
A vad éjszakába való visszaszorulása, nem néhány éve a céltechnikák megjelenésével kezdődött, hanem kb 30 éve a KA-CSA lámpa megjelenésével.
A gátlástalan lámpás vadászat okozza még ma is a legnagyobb kárt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #256 Dátum: 2021. Január 14. - 17:25:29 »

Győzködhetjük itt egymást,félig-meddig egyetértve, értelmesen,de egy hőkamerás vadászt meggyőzni a kamera nélküli vadászatról, annyira reménytelen,mint Covid tagadót meggyőzni a vakcina hasznáról.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #257 Dátum: 2021. Január 14. - 17:31:43 »


2.) Nem tudom nálatok miként szól az engedély lámpa használatra, de nálunk két éve még úgy, hogy vaddisznóra vadkárelhárításon. Két éve nem kísérem figyelemmel.


Évente kérjük, nekem jön a határozat, de bevallom, nem emlékszem a pontos szövegre. Változatlan formában tovább szoktam küldeni a vadásztársaknak, de mivel engem személy szerint nem nagyon érdekelt eddig a lámpás vadászat, gyorsan elfelejtettem. Most az ősszel vettem egy mágneses fényszórót, tekintettel a megemelt tervre, az is igaz viszont, hogy még nem lőttem vele disznót.

3.)  Valóban, a törvény nem tiltja ez etikai dolog. Etetőnél sem lőjük, a szóró pedig a disznónak van kitalálva. 

Ezzel csak az a gond, hogy a szarvas azt nem tudja, hogy a szóró a disznónak készült. Mire a disznó odaérne, már csak üres placcot talál, esetleg egy kis "izíket", ahogy a Rábaközben mondják a morzsát. 85 tarvadat kell az éves terv szerint meglőnünk, 3/4-e már megvan, nem csináltam ugyan ilyen jellegű statisztikát, de szerintem ha ebből kivennénk a szórón, vagy oda menet, ill. jövet elejtett létszámot, akkor a negyede sem lenne.
Valamiben meg kell alkudnunk magunkkal.
Ha nem lőjük szóró közelében, akkor terelés kell. Az sem egy fáklyás menet. Minőségi szelekcióra minimális az esély, aztán, ha kitör a nagy rudli egy hozzám hasonló, tökölődős vadásznál, nagy költséggel széthajtottuk a területet, hetekig nézzük a nagy semmit, az eredmény meg nulla. Tavaszra visszaszivárog minden, aztán megeszik a hajunkat is.
Szóval nem egyszerű történet ez.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #258 Dátum: 2021. Január 14. - 19:07:33 »

...... A  töret készítését sem írja elő a rendelet, vagy a földön gyalogló szalonka lövését sem tiltja.  De, ahány ház annyi szokás. Ezt mindenkinek magával kell lerendezni

Már ha volt vagy lenne rangidős Vadász aki "ezeknek" megtanította/tanítja...
Mert konkrétan le....ják mit mondasz, még Te vagy a hüllő, mit képzelsz vén sza... már, majd mi jobban tudjuk, különben is nincs éjjellátód vagy infrád? mit akarsz seggarc???
A rendszer hibája IS, mert hétfőn befizeti a pénzt és szombaton/jó esetben, mert inkább kedden/ már egyedül csatangol a területen és fogalma sincs hol jár de Téged lehurrog... hogy mit keresel ott, ahova egyébként BE VAGY ÍRVA!!!
Velem megtörtént tavaly...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #259 Dátum: 2021. Január 14. - 20:00:51 »

Már ha volt vagy lenne rangidős Vadász aki "ezeknek" megtanította/tanítja...
Mert konkrétan le....ják mit mondasz, még Te vagy a hüllő, mit képzelsz vén sza... már, majd mi jobban tudjuk, különben is nincs éjjellátód vagy infrád? mit akarsz seggarc???
A rendszer hibája IS, mert hétfőn befizeti a pénzt és szombaton/jó esetben, mert inkább kedden/ már egyedül csatangol a területen és fogalma sincs hol jár de Téged lehurrog... hogy mit keresel ott, ahova egyébként BE VAGY ÍRVA!!!
Velem megtörtént tavaly...

 Emelem

Ebben nagyon sok igazság van. A Q8 vagy X6 tulaj, aki tavaly még azt sem tudta, hogy a szalonka állat vagy növény, általában van olyan öntudatos, hogy neki aztán ne pofázzanak. Fél év múlva már annyira belejön, hogy az észt is ő osztja.
Nem sztereotípia, tapasztalat
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #260 Dátum: 2021. Január 14. - 20:20:31 »

Ebben nagyon sok igazság van. A Q8 vagy X6 tulaj, aki tavaly még azt sem tudta, hogy a szalonka állat vagy növény, általában van olyan öntudatos, hogy neki aztán ne pofázzanak. Fél év múlva már annyira belejön, hogy az észt is ő osztja.
Nem sztereotípia, tapasztalat

 Igen

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #261 Dátum: 2021. Január 14. - 21:47:17 »

Ebben nagyon sok igazság van. A Q8 vagy X6 tulaj, aki tavaly még azt sem tudta, hogy a szalonka állat vagy növény, általában van olyan öntudatos, hogy neki aztán ne pofázzanak. Fél év múlva már annyira belejön, hogy az észt is ő osztja.
Nem sztereotípia, tapasztalat
A Fabiás is jellemhibás gyökér,ha gyökér. Nem függ a márkától a kapzsiság.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #262 Dátum: 2021. Január 14. - 21:48:04 »

Ebben nagyon sok igazság van. A Q8 vagy X6 tulaj, aki tavaly még azt sem tudta, hogy a szalonka állat vagy növény, általában van olyan öntudatos, hogy neki aztán ne pofázzanak. Fél év múlva már annyira belejön, hogy az észt is ő osztja.
Nem sztereotípia, tapasztalat

Ez minden tefületen így van. Mármint szakmai területen.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #263 Dátum: 2021. Január 15. - 15:06:32 »

Ha a vadat nézem -már pedig azt -, akkor vadászati éjszakai tilalmat kellene bevezetni és addig meg használhatná a műholdat akinek van rá gusztusa.
Ezzel a megoldással meg úgy vagyok, hogy amikor az osztályt megbüntették mert 2 gyerek összeverekedett akkor is a vétlenek szívtak. Tehát a nem használók sem mehetnének ki, miközben ők jogkövető magatartást folytattak.
Még nem körvonalazódik a jó megoldás.
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #264 Dátum: 2021. Január 15. - 19:22:01 »

Bács-Kiskun megyében az éves vadgazdálkodási tervben engedélyezik a fényszóróval történő róka és aranysakál  éjszakai vadászatát  a HIVATÁSOS szakszemélyzet részére, valamint a fényszóróval történő vaddisznó éjszakai vadászatát a vadkárral érintett mezőgazdasági kultúrákban /helyrajzi szám szerint be kell jelenteni és november 15-ig szokták megadni/.
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #265 Dátum: 2021. Január 19. - 10:58:45 »

A hőkamerával is foltokra lövöldöz.

Ez esetben csendben maradtam Mosolyog én csak videón láttam (némi marketinggel) abban azért nem tűntek foltoknak de ez nem sokat változtat a dolgon.

Már ha volt vagy lenne rangidős Vadász aki "ezeknek" megtanította/tanítja...

Anélkül, hogy bárkit is szeretnék megbántani ezt az Öreg vadász az etalon dolgot illene szerintem elengedni. 10-ből 8 vadásztól kortol nemtől társadalmi beállítottságtól függetlenül sem akarok !!! tanulni mert hányingerem van attól ahogy vadásznak, vaddal bánnak vagy csak amit vadászatnak neveznek. Illetve hogy az eredeti témához kapolódjak kicsit azt sem szabad elfelejteni, hogy sokkal több idős vadésznál látok technikát, vagy minimum a drágábbak jelemzően nem a 20 éveseknél vannak.
Kísért már nem egyszer olyan fiatal vagy középkorú vadász akinek még soha nem láttam a fején kalapot  mégis 1000x jobban megadta a tiszteletet a vadnak mint a talpig lódenben kalapban kitűzőkkel teleaggatott szépkorú puskás.
Persze tudnék sorolni a fiatalokból is rossz példát bőven, ezzel csak annak szerettem volna hangot adni, hogy az idős vadász nem minden esetben jelent példaképet és ezt ne is kezeljük így. Aki pedig példaképnek tekinthető azt tisztelni kell és tanulni tőle akkor is ha sokkal fiatalabb.
 Emelem



Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #266 Dátum: 2021. Január 19. - 12:54:45 »

Anélkül, hogy bárkit is szeretnék megbántani ezt az Öreg vadász az etalon dolgot illene szerintem elengedni. 10-ből 8 vadásztól kortol nemtől társadalmi beállítottságtól függetlenül sem akarok !!! tanulni mert hányingerem van attól ahogy vadásznak, vaddal bánnak vagy csak amit vadászatnak neveznek. Illetve hogy az eredeti témához kapolódjak kicsit azt sem szabad elfelejteni, hogy sokkal több idős vadésznál látok technikát, vagy minimum a drágábbak jelemzően nem a 20 éveseknél vannak.
Kísért már nem egyszer olyan fiatal vagy középkorú vadász akinek még soha nem láttam a fején kalapot  mégis 1000x jobban megadta a tiszteletet a vadnak mint a talpig lódenben kalapban kitűzőkkel teleaggatott szépkorú puskás.
Persze tudnék sorolni a fiatalokból is rossz példát bőven, ezzel csak annak szerettem volna hangot adni, hogy az idős vadász nem minden esetben jelent példaképet és ezt ne is kezeljük így. Aki pedig példaképnek tekinthető azt tisztelni kell és tanulni tőle akkor is ha sokkal fiatalabb.
 Emelem





Én megtanultam írni...
A Vadászról írtam, nem a lódenkabátos puskásról, BOCS.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #267 Dátum: 2021. Január 19. - 14:42:26 »

Én megtanultam írni...
A Vadászról írtam, nem a lódenkabátos puskásról, BOCS.  Fejvakarás
 Emelem

Még lektorált könyvekben is előfordul hiba nem hinném, hogy szégyenkeznem kellene ha telefonról írok egy fórumra és nem veszem észre, hogy elgépeltem valamit. Fejvakarás
De ha már kötekszünk akkor akinek nem inge....

Nem személyeskedésnek szántam nagyon sokszor szóbakerül, hogy az öregektől kell tanulni. Sajnos sok esetben jobb ha nem tanulunk az öregektől. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a sztereotípiákat amiknek sokszor van alapjuk nem a mai 20-30 éves korosztály viselkedése generálta. Mondom mindezt úgy, hogy én lennék a legboldogabb ha lenne nagyon sok olyan idős vadász akitől lehet tanulni és ne adj isten még anekdotáznának is közben.

Ha pedig külömbséget teszünk puskás és vadász között akkor még inkább igaz, hogy igenis vannak olyan fiatalok akitől nagyon sokan tanulhatnának/tanulhatnék.

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #268 Dátum: 2021. Január 19. - 19:46:14 »

Még lektorált könyvekben is előfordul hiba nem hinném, hogy szégyenkeznem kellene ha telefonról írok egy fórumra és nem veszem észre, hogy elgépeltem valamit. Fejvakarás
De ha már kötekszünk akkor akinek nem inge....

Nem személyeskedésnek szántam nagyon sokszor szóbakerül, hogy az öregektől kell tanulni. Sajnos sok esetben jobb ha nem tanulunk az öregektől. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a sztereotípiákat amiknek sokszor van alapjuk nem a mai 20-30 éves korosztály viselkedése generálta. Mondom mindezt úgy, hogy én lennék a legboldogabb ha lenne nagyon sok olyan idős vadász akitől lehet tanulni és ne adj isten még anekdotáznának is közben.

Ha pedig külömbséget teszünk puskás és vadász között akkor még inkább igaz, hogy igenis vannak olyan fiatalok akitől nagyon sokan tanulhatnának/tanulhatnék.

 Emelem


Igen
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #269 Dátum: 2021. Január 19. - 20:51:50 »

Még lektorált könyvekben is előfordul hiba nem hinném, hogy szégyenkeznem kellene ha telefonról írok egy fórumra és nem veszem észre, hogy elgépeltem valamit. Fejvakarás
De ha már kötekszünk akkor akinek nem inge....

Nem személyeskedésnek szántam nagyon sokszor szóbakerül, hogy az öregektől kell tanulni. Sajnos sok esetben jobb ha nem tanulunk az öregektől. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a sztereotípiákat amiknek sokszor van alapjuk nem a mai 20-30 éves korosztály viselkedése generálta. Mondom mindezt úgy, hogy én lennék a legboldogabb ha lenne nagyon sok olyan idős vadász akitől lehet tanulni és ne adj isten még anekdotáznának is közben.

Ha pedig külömbséget teszünk puskás és vadász között akkor még inkább igaz, hogy igenis vannak olyan fiatalok akitől nagyon sokan tanulhatnának/tanulhatnék.

 Emelem



Teljesen igazd van.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: