Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89893 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #225 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 19:36:25 »

Nem tudom, te merre mozogsz vadászat ügyben, de az én környezetemben nem ismerek olyan társaságot ahol ennyi lenne a tagdíj.  A vadászat ár-érték arányát hogyan gondolod?  Ha lehet konkrétan! Mosolyog

Régi, alföldi vadásztársaságomnál 2 éve még ennyi volt.
Az előző ciklus alatt, minden emelési kísérletet leszavaztak.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #226 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 19:59:31 »

Talán az ár/érték arány rossz kifejezé.
Inkább példákat hoznék. Mibe kerül hetente 2 órára elmenni teniszezni, lovagolni, konditerembe járni?
10 napra vitorlást bérelni a balatonon?
A idén 1 hét sielésem, szállással bérlettel 250 ezer volt.
Vadásni viszont az év 365 napján, akár napi 24 órában is vadászhatsz.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #227 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 21:05:43 »

Talán az ár/érték arány rossz kifejezé.
Inkább példákat hoznék. Mibe kerül hetente 2 órára elmenni teniszezni, lovagolni, konditerembe járni?
10 napra vitorlást bérelni a balatonon?
A idén 1 hét sielésem, szállással bérlettel 250 ezer volt.
Vadásni viszont az év 365 napján, akár napi 24 órában is vadászhatsz.

Nem győztél meg Barátom! Mosolyog  Ez erősen sántít, mint minden hasonlat!  Ha tag vagy egy társaságnál akkor fizettél belépésért (1 millától kezdődően)  fizetsz tagdíjat, dolgozol 8-10 napot, és ha ki akarsz menni, akkor (ha csak nem a területen laksz) utazol esetleg órákat.  Ha van vadászház akkor ok, de ha nincs megszállsz egy panzióban.  Ha trófeás vadat akarsz lőni, akkor fizetsz. Ha vendéget hívsz fizetsz. Ha nem úgy alakul az év ahogy számoltál, zsebbe nyúlsz, és fizetsz "vadgazdálkodási hozzájárulást".
Ha nem vagy tag, bérelsz egy területet ami vagy jó, vagy nem, vagy levadásszák hét közben, vagy nem..... Ha bérvadászatot veszel ugye az is egy más kategória!  Aztán vegyed számba  a felszerelést, a lőszert, és minden járulékos költséget.
Azt hiszem, egyik hobbi, szenvedély, sport, ..sem olcsó, így a vadászat sem.  Soha nem mertem összeszámolni, mennyibe van nekem a vadászat egy évben, de január elsejétől felírok mindent! Bár már ez sem lesz az igazi, mert a területen lakok, és nem utazgatok 140 kilométert egy kimenetelért! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #228 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 22:14:08 »

Talán az ár/érték arány rossz kifejezé.
Vadásni viszont az év 365 napján, akár napi 24 órában is vadászhatsz.
Nem győztél meg Barátom! Mosolyog  Bár már ez sem lesz az igazi, mert a területen lakok, és nem utazgatok 140 kilométert egy kimenetelért! Mosolyog

Részemről iszonyatos kettősséget látok hihetetlen szakadékkal a kettő között.
Az utazás, szállás, lőszer költségeit nem venném bele a dologba mert az nem függ attól, hogy bérvadász vagy területes (szerintem)

Bérvadászként azt látom, hogy nagyon is elkérik a vadászat árát, pont ugyanazokat (néha többet mert nem jár kedvezmény)  az árakat fizetem mint egy külföldi vendégvadász cserébe a szolgáltatás színvonala néha a béka s..gge alatt.
Területes vadászok esetében sokszor látom, hogy fel van háborodva ha 100-120.000 ft éves díjat kérnek (akinek nem inge ....) van ahol ezért súlykorlát nélkül lőhet dám/gím bikát  de elégedetlen. Ugyanez az összeg 2-3 tarvad kiséréssel a másik oldalon. A belepési díjban részben egyetértek részben nem. Ha azt nézem, hogy 2M tagdíj + évi 120.00 akkor 20 évre ez 4,4M ft ebből minden évben vadászhat 365 napot minden évben tarvad (amennyit akar kb mert ég végén a hivatásosok úgy sem bírják a tervet behozni )  és legyen csak 1-1 közepes trófea azaz 20 bika . Ha 20 közepes bikát szeretnél listaáron ennek 2-5x lesz a kifizetett összeg és kint voltál 20-60 napot és lehet minden 3. Nap már azt érzed teher vagy mert nem lőttél semmit első nap és viszed az időt normális vendégtől aki nagy bikát is lőne meg első este legépel mindent ha mást nem technikával nem húzza az időt.

Szóval ahogy lenni szokott ez sem fekete vagy fehér és mondjuk egy őzes területen mások a számok de az arányok szerintem nem változnak nagyságrendben. De sajnos azt látom, hogy nagyon sokan ingyen vagy még olcsóbban akarnak vadászni és mindet a bérvadászokon próbálnak behúzni.

Persze ez is csak egy vélemény .
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #229 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 23:19:27 »

Nem győztél meg Barátom! Mosolyog  Ez erősen sántít, mint minden hasonlat!  Ha tag vagy egy társaságnál akkor fizettél belépésért (1 millától kezdődően)  fizetsz tagdíjat, dolgozol 8-10 napot, és ha ki akarsz menni, akkor (ha csak nem a területen laksz) utazol esetleg órákat.  Ha van vadászház akkor ok, de ha nincs megszállsz egy panzióban.  Ha trófeás vadat akarsz lőni, akkor fizetsz. Ha vendéget hívsz fizetsz. Ha nem úgy alakul az év ahogy számoltál, zsebbe nyúlsz, és fizetsz "vadgazdálkodási hozzájárulást".
Ha nem vagy tag, bérelsz egy területet ami vagy jó, vagy nem, vagy levadásszák hét közben, vagy nem..... Ha bérvadászatot veszel ugye az is egy más kategória!  Aztán vegyed számba  a felszerelést, a lőszert, és minden járulékos költséget.
Azt hiszem, egyik hobbi, szenvedély, sport, ..sem olcsó, így a vadászat sem.  Soha nem mertem összeszámolni, mennyibe van nekem a vadászat egy évben, de január elsejétől felírok mindent! Bár már ez sem lesz az igazi, mert a területen lakok, és nem utazgatok 140 kilométert egy kimenetelért! Mosolyog
Attila!
Lehet hogy én téged nem, de Te engem meggyőztél az igazamról!
A tagdíj valóban csak töredéke a vadászatra fordított költségeknek.
Akkor éppen kb 40 km-re voltam a tótól tag egy nagyon jó gímes, őzes területen.
A tagság csak disznóra, tarvadra, évente két selejt bakra, három bikára vadászhatott.
Miután van némi közgáz képzésem, írtam egy rövid tanulmány, ha az akkori 120 e forintnyi tagdíjat 320-ra emelnénk, semmit nem kéne eladnunk ésmég némi tartalék is maradna.
A tagság előzetesen támogatott, aztán mégis leszavaztak.
Két hét mulva a vadászházban aludtam, reggel arra ébredtem hogy körbeállják a terepjárómat, mert csorog ki belőle a vér.
Bevolta írva, de nem mentem ki vadászni  'Girl.
Határozottan állítom, nem volt meg a lánynak.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #230 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 23:28:09 »

Szia Yonas! Emelem

A teljes képhez minden költség beletartozik. Egy területes taggal szemben sokkal több az  elvárás ami azért emeli a költségeket  Ha én fizetős vadászatra megyek, nem mászok a kökényesbe, nem hajtom a sűrűt, nádat....és nem megy szét egy idényben 3-4 ruhám.  Azt is ki merem jelenteni, hogy amennyit területes vadászként elköltök egy évben, abból -kötelezettségek nélkül- sokkal jobbakat vadászhatnék mint így!  Viszont nekem megfizethetetlen, hogy akkor megyek amikor kedvem van, és nekem szinte kedvem  mindég van!! Mosolyog  Évente 120-150 napot vagyok kint, persze sokszor nem vadászva, hanem etetni, Larzenezni, füvet nyírni, gazt irtani a leseknél, szóróknál,...... !   De mint írtam, soha nem azt néztem, hogy mennyibe kerül a vadászatom, csak ne vezessen  a családi kassza túlzott Mosolyog kifosztásához!
Én egy alföldi apróvadas területen vadászok, ahol még a 250 grammos bakért is fizetünk!  Igaz, csak a "hivatalos " ár 80% -át. Egy évben összesen 10 ilyen bak lőhető! (A 42 tagból 10 lőhet ilyet!) Az ennél nagyobb trófeát teljes árban fizetjük!  A kibocsájtott fácánok árát is befizetjük a tagdíjon felül!
 

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #231 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 23:29:28 »

Nincs itt semmi gond! Végre a Magyar vadász is vadászhat.

Miért, eddig mit csinált? Vagy úgy gondolod, hogy kizárólag a 14 kilós bika lelövése a vadászat?
Bevallom, engem ingyen sem hoz lázba egy kapitális bika. Minek? Porosodjék a falon, aztán ha meghalok, az örökösök meg eladják késnyélnek?
Egy szó mint száz, olyan olcsó nem lesz a szarvascsont, hogy én pénzt áldozzak rá.
Egyébként idén sem fogjuk aprópénzért elkótyavetyélni a komoly bikákat. Megvárjuk a jövő szeptembert. Vagy az azt követőt. Mindenre megjön az, aki arra vágyik és megfizeti az árát.


Talán a vadászat ár/érték aránya is helyre kerül, megszünnek a 20 éve változtathatatlan 30e Ft-os tagdíjak.

Mondjuk, én ilyet nem látok a környezetemben.

Esetleg eltakarítanak néhány ezer társasági vezetőt, akinek ez nem szolgálat, hanem busás bevételi forrás volt.

Ilyennel sem találkozom. Azzal igen, hogy ingyen és bérmentve végigdolgozunk havi 8-10 napot, teljes munkaidőben.
Elárulom, hogy csak a vaddisznó diagnosztikai lelövés dokumentálásával eltelik havi 3 napom, reggeltől estig.
Nem panaszképpen mondom, mert senki nem tartott pisztolyt a fejemhez, hogy VT-t kell alapítani, aztán meg vezetni. Csak a tisztánlátás miatt.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #232 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 23:59:29 »

Attila!
Lehet hogy én téged nem, de Te engem meggyőztél az igazamról!
A tagdíj valóban csak töredéke a vadászatra fordított költségeknek.
Akkor éppen kb 40 km-re voltam a tótól tag egy nagyon jó gímes, őzes területen.
A tagság csak disznóra, tarvadra, évente két selejt bakra, három bikára vadászhatott.
Miután van némi közgáz képzésem, írtam egy rövid tanulmány, ha az akkori 120 e forintnyi tagdíjat 320-ra emelnénk, semmit nem kéne eladnunk ésmég némi tartalék is maradna.
A tagság előzetesen támogatott, aztán mégis leszavaztak.
Két hét mulva a vadászházban aludtam, reggel arra ébredtem hogy körbeállják a terepjárómat, mert csorog ki belőle a vér.
Bevolta írva, de nem mentem ki vadászni  'Girl.
Határozottan állítom, nem volt meg a lánynak.
 Röhög

Nem tudom, hogy miben győztelek meg.   Amit írsz, az sem  a vadászat "értékét" érinti, hanem  (amit igazán nem is értek) csak az, hogy mindent kifizetünk, nincs vendéghívás, hanem mindent a tagság lő le. És mi van azok  vadászati lehetőségével akik nem tagok sehol?  Vagy mi van, ha mire valaki egyáltalán le tud menni a területre addigra öt helybeli (én is Mosolyog ) kilőtte az összes jó bikát, bakot, másnak  pedig évekig nem jut csak a kicsi!  Pár éven belül megeszik egymást a tagok!   Én azt tartom jónak, ha mindenki lőhet amit akar (persze a határokon belül) és kifizeti annak egy bizonyos kedvezményes árát! A tagdíj pedig marad annyi amiből az alap szükségleteket fedezni lehet.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #233 Dátum: 2020. Szeptember 01. - 12:34:49 »

Szia Yonas! Emelem

A teljes képhez minden költség beletartozik. Egy területes taggal szemben sokkal több az  elvárás ami azért emeli a költségeket  Ha én fizetős vadászatra megyek, nem mászok a kökényesbe, nem hajtom a sűrűt, nádat....és nem megy szét egy idényben 3-4 ruhám.  Azt is ki merem jelenteni, hogy amennyit területes vadászként elköltök egy évben, abból -kötelezettségek nélkül- sokkal jobbakat vadászhatnék mint így!  Viszont nekem megfizethetetlen, hogy akkor megyek amikor kedvem van, és nekem szinte kedvem  mindég van!! Mosolyog  Évente 120-150 napot vagyok kint, persze sokszor nem vadászva, hanem etetni, Larzenezni, füvet nyírni, gazt irtani a leseknél, szóróknál,...... !   De mint írtam, soha nem azt néztem, hogy mennyibe kerül a vadászatom, csak ne vezessen  a családi kassza túlzott Mosolyog kifosztásához!
Én egy alföldi apróvadas területen vadászok, ahol még a 250 grammos bakért is fizetünk!  Igaz, csak a "hivatalos " ár 80% -át. Egy évben összesen 10 ilyen bak lőhető! (A 42 tagból 10 lőhet ilyet!) Az ennél nagyobb trófeát teljes árban fizetjük!  A kibocsájtott fácánok árát is befizetjük a tagdíjon felül!
Én azt tartom jónak, ha mindenki lőhet amit akar (persze a határokon belül) és kifizeti annak egy bizonyos kedvezményes árát! A tagdíj pedig marad annyi amiből az alap szükségleteket fedezni lehet.

Ha jobban belegondolunk nem is áll olyan messze egymástól amit Te illetve én írok. Amit felvázoltál az szerintem teljesen korrekt, amivel nekem problémám van az nem ez, hanem ha csak minimális tagdíjat fizet ami max az alapszükségletet fedezi de problémázik ha nem lőhet bármit és bármennyit. Vagy ha szintén alacsony a tagdíj de lőhet mindent ha úgy tetszik mert a bérvadászokon behozzák (akár rejtett költségekkel is max legközelebb nem jön) és még ez sem elég, plusz még undorral is viszik ki a vendéget . Ez nagyon messze van attól amiről Te is írsz (szerintem)

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #234 Dátum: 2020. Október 17. - 21:13:14 »

Szia Yonas! Emelem

A teljes képhez minden költség beletartozik. Egy területes taggal szemben sokkal több az  elvárás ami azért emeli a költségeket  Ha én fizetős vadászatra megyek, nem mászok a kökényesbe, nem hajtom a sűrűt, nádat....és nem megy szét egy idényben 3-4 ruhám.  Azt is ki merem jelenteni, hogy amennyit területes vadászként elköltök egy évben, abból -kötelezettségek nélkül- sokkal jobbakat vadászhatnék mint így!  Viszont nekem megfizethetetlen, hogy akkor megyek amikor kedvem van, és nekem szinte kedvem  mindég van!! Mosolyog  Évente 120-150 napot vagyok kint, persze sokszor nem vadászva, hanem etetni, Larzenezni, füvet nyírni, gazt irtani a leseknél, szóróknál,...... !   De mint írtam, soha nem azt néztem, hogy mennyibe kerül a vadászatom, csak ne vezessen  a családi kassza túlzott Mosolyog kifosztásához!
Én egy alföldi apróvadas területen vadászok, ahol még a 250 grammos bakért is fizetünk!  Igaz, csak a "hivatalos " ár 80% -át. Egy évben összesen 10 ilyen bak lőhető! (A 42 tagból 10 lőhet ilyet!) Az ennél nagyobb trófeát teljes árban fizetjük!  A kibocsájtott fácánok árát is befizetjük a tagdíjon felül!
 




Sziasztok!

Ehhez még annyit tennék hozzá - nyilván nem hullajtok könnyeket -, hogy  a két vizsla, melyet tartok és a vadászatra is viszek, havi kajája 20 eFt, ha fertőzött a kullancs, ami megcsípte akkor a doki még egy 20-as, bolha nyakörv 7-11 ezer/db/7 hónap.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #235 Dátum: 2020. Október 17. - 21:27:33 »


Sziasztok!

Ehhez még annyit tennék hozzá - nyilván nem hullajtok könnyeket -, hogy  a két vizsla, melyet tartok és a vadászatra is viszek, havi kajája 20 eFt, ha fertőzött a kullancs, ami megcsípte akkor a doki még egy 20-as, bolha nyakörv 7-11 ezer/db/7 hónap.
Most mit panaszkodsz? Özv. Vajnáné magánrepülővel vitte állatorvoshoz a kehes macskáját... Fej a falba
Nem a macskát kellett volna falhoz csapni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #236 Dátum: 2020. Október 17. - 22:05:18 »


Sziasztok!

Ehhez még annyit tennék hozzá - nyilván nem hullajtok könnyeket -, hogy  a két vizsla, melyet tartok és a vadászatra is viszek, havi kajája 20 eFt, ha fertőzött a kullancs, ami megcsípte akkor a doki még egy 20-as, bolha nyakörv 7-11 ezer/db/7 hónap.

Olcsó állatorvosotok van!  Az én tacskómat 2 éve 80 ezerért injekciózta be (3 szuri) kullancs miatt.  A héten észrevettük, hogy az egyik csecsén van egy kis daganat. Állítólag ciszta, de ki kell venni, mert elrákosodhat. A vérvétel 9 000.  Hétfőn viszem műtétre, de már meghirdettem az autómat! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #237 Dátum: 2020. Október 17. - 23:57:07 »

Olcsó állatorvosotok van!  Az én tacskómat 2 éve 80 ezerért injekciózta be (3 szuri) kullancs miatt.  A héten észrevettük, hogy az egyik csecsén van egy kis daganat. Állítólag ciszta, de ki kell venni, mert elrákosodhat. A vérvétel 9 000.  Hétfőn viszem műtétre, de már meghirdettem az autómat! Mosolyog
Az tényleg drága. Komplett ellátás Nyíregyháza állatkórház (altatás,ultrahang,5 injekció +Simparica+ egy heti antibiotikum,illetve probiotikum) cca 35 ezer. Pár hete beteg volt a labradorunk,ennyit fizettem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #238 Dátum: 2021. Január 13. - 15:33:13 »

A tegnapi napon a közösségi oldalon folytatott beszélgetés (Vadászlap szervezésében) margójára.
https://index.hu/belfold/2021/01/12/rendorseg_nyomozas_orvvadaszat/
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #239 Dátum: 2021. Január 13. - 15:53:23 »

A tegnapi napon a közösségi oldalon folytatott beszélgetés (Vadászlap szervezésében) margójára.
https://index.hu/belfold/2021/01/12/rendorseg_nyomozas_orvvadaszat/
Ezzel a beszélgetéssel,sajnos jó nagy semmi volt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: