Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89699 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #105 Dátum: 2015. December 27. - 09:27:03 »

Én mint laikus a témában, kívülállóként, elfogulatlanul szeretnék hozzászólni.       A földbirtokosokkal, a NAGY földbirtokosokkal az a probléma(tisztelet a kivételnek) , hogy azt az elvet vallják hogy a mezei nyúl az kártevő , és egy is sok belőlük a földeken. Ráadásul ők vadászok is!! Sikerült is nekik mütrágya szóróval szétszórni a Redentint,  ami után a vadőr barátomék  37db! nyulat szedtek össze egy táblán!!!   Egyszer és mindenkorra szeretném ha megértenék ezek az emberek, hogy a vadak sokkal régebben itt vannak mint mi!!!!  És mi emberek raboljuk tőlük az életterüket!  A természet szemszőgéből nézve a vadaknak ugyanannyi joguk van itt élni ( vagy több, ugyanis ök nem  szennyezik a környezetet) mint nekünk embereknek. Tehát ha a vad lerág 10 ha-t  az 1000ha-ból  akkor nem irtó hadjáratot kellene indítani a vadak ellen, hanem el kellene könyvelni  , hogy a természet kiveszi a részét a jussból. Mi lenne teoritikusan  ha minden évben elverné a termést a jég??? Kiülnének jeget lőni !?!                     Persze vadászni szeretnek !!             Ilyenkor megvesznek hétvégére vagy 100 fácánt oszt azt durrogtatják lefelé, mert az övéik a Redentintől elpusztulva fekszenek a bokrok alján. Arra képtelenek gondolni , hogy vadföldeket  készítsenek, arról meg nem is beszélve , hogy fácánt tenyésszenek, mert az már némi energiát igényel!   A rájuk rohadt terményt meg aratás előtt a főldek szélén szórják ki , mert kell a hej az újnak.   Ilyen világnézettel mint ezeknek az embereknek van, nem lehet normális vadgazdálkodást folytatni.   

Nem biztos, hogy pillanatnyilag időszerű a gazdálkodók és földtulajdonosok szapulása.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #106 Dátum: 2015. December 27. - 11:00:01 »

Nem biztos, hogy pillanatnyilag időszerű a gazdálkodók és földtulajdonosok szapulása.
Igen Okos
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2015. December 27. - 11:12:58 »

 Nem szapulásnak szántam, csak tényeket közöltem.  De az igazsághoz hozzátartozik , hogy ha rajtuk múlna , itt is írom, hogy mély tiszteletem a kivételnek, akkor minden vadat- madarat- bogarat lemérgeznének, meg a földeket körbeaknáznák, meg talán drónokkal is irtanák őket.  Sam6
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #108 Dátum: 2015. December 27. - 11:26:32 »

Nem szapulásnak szántam, csak tényeket közöltem.  De az igazsághoz hozzátartozik , hogy ha rajtuk múlna , itt is írom, hogy mély tiszteletem a kivételnek, akkor minden vadat- madarat- bogarat lemérgeznének, meg a földeket körbeaknáznák, meg talán drónokkal is irtanák őket.  Sam6
Merrefelé van ez a terület?
 Emelem
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #109 Dátum: 2016. Január 20. - 21:07:14 »

A terület bérleti díjjak mekkorák úgy általában? Nálunk az új vadászati idénytől 1000ft/ha -ra akarják minimum emelni!!!
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #110 Dátum: 2016. Január 25. - 19:48:54 »

A terület bérleti díjjak mekkorák úgy általában? Nálunk az új vadászati idénytől 1000ft/ha -ra akarják minimum emelni!!!

Milyen a területetek? Apró-, vegyes-, vagy nagyvadas?
Eddig mennyit fizettetek?
Naplózva
iblase
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #111 Dátum: 2016. Január 31. - 15:42:16 »

Idézet
 Ilyen világnézettel mint ezeknek az embereknek van, nem lehet normális vadgazdálkodást folytatni. 

Én sem szapulásak, hanem okulásnak.

Vadász tanfolyam egyik előadója, előadta nekünk hallgatóknak.
Ő egy természetvédő földtulajdonos. Mivel minden terményét feltúrja, megeszi a vad, ezért addig kell lőni a vadat amíg van. Ha nincs vad nem lesz vadkár.

Amúgy a tanfolyamunk színvonalas volt, csak ez az egy előadás nem igazán tetszett.  :Mosolyog
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #112 Dátum: 2016. Február 01. - 20:26:49 »

Milyen a területetek? Apró-, vegyes-, vagy nagyvadas?
Eddig mennyit fizettetek?

8 bika ,24tarvad, 35bak ,105tarvad, 120disznó, 300-300 nyúl, vadfácán, + 1000 vadréce és 1000 galamb.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #113 Dátum: 2016. Február 01. - 21:15:24 »

8 bika ,24tarvad, 35bak ,105tarvad, 120disznó, 300-300 nyúl, vadfácán, + 1000 vadréce és 1000 galamb.
ezen a környéken kb 200Ft/ha eddig az ehhez hasonló terület, 4-500 lehet majd
nagyvadason 600 volt, 1000 lehet majd
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #114 Dátum: 2016. Február 02. - 09:17:18 »

8 bika ,24tarvad, 35bak ,105tarvad, 120disznó, 300-300 nyúl, vadfácán, + 1000 vadréce és 1000 galamb.

Bár az állományt nem ismerem, de nekem a 105 tarvad 35 bakra kicsit soknak tűnik.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #115 Dátum: 2016. Február 02. - 09:47:25 »

Bár az állományt nem ismerem, de nekem a 105 tarvad 35 bakra kicsit soknak tűnik.

Nos ezek általában az "íróasztal" szüleményei.
Nálunk is volt 40 bakhoz 120 suta előírva többször, most meg is látszik...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #116 Dátum: 2016. Február 08. - 19:25:15 »

Tegnap lezavartam az éves "taxációt" vagyis állománybecslést. Kijött két kolléga az erdészettől, mert nehogy má magamnak hazudjak magamról. Mi meg a fiukkal egy kicsit nagyon odatettük magunkat. 1200 ha-n volt kb 80-100 fácán, két csapat (7+11) fogoly 30 körül nyúl meg vagy 15 őz. Desszertnek beugrott két süldő, de akkor már H. Pista druszám salánki erdőmester kissé sárga és nagyon mérges volt. Kijelentette, hogy menjek a p...-ba, mert biztos ládából dobáltatom a fácán, az őzeket meg az egyik pajtában dugdostam már ősz óta az a két disznó meg a főnököm mangalicája. Délben bográcsozás közben aztán osztottunk szoroztunk, hogy minek is kellene szerepelni a papiruszokon, valamit kiötöltünk, de az nem volt jó, így ma Sanyi, az elnököm alkuszik a díszes bandával, mert pl disznó kevés, őz meg sok mutatkozott, Ellenben disznóra kéne licenszia mert ha nem lövöd megmérgezi a paraszt, őzet meg nem nagyon aprítanám, mert mennyiség és minőség terén is fényévekre vagyunk Szabolcstól. Ha meg adnak licenszet és nem lőjük ki akkor jövőre nem adnak. Annyira meg nem vagyok jómódú és elvakult, hogy lezárjam zsákmány nélkül a papírost és fizessek esetenként 800 hrivnyát. Fácán is "túl sok van" ami óhatatlanul a repivadászatok megszaporodásához vezet.  Szóval vakargatjuk a vakargatni valókat, de a legszebb az, hogy szombaton Bukován (Fakóbikk) voltak taxálni az erdész urak, és elkottyintották, hogy 3000 ha-t jártak be reggeltől sötétedésig és találtak 1 azaz egy darab nyulat valamint 3 fácánt. Ja meg pár zsák hurkot.Ott vajon milyen adatokat irnak arra a k...va pappírra?
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #117 Dátum: 2016. Február 09. - 05:39:41 »

Ott vajon milyen adatokat irnak arra a k...va pappírra?



 Mosolyog  Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #118 Dátum: 2016. Február 19. - 16:06:31 »

ELKEZDÖDÖTT ! ! !

A HVG ma írta:

"Új leányvállalatot hozott létre a Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester tulajdonában lévő Mészáros és Mészáros Kft. A gázszerelőből lett nagyvállalkozó, a miniszterelnök barátja a 3 millió forintos alaptőkéjű Vért Vadászati Kft.-vek gyarapította céges birodalmát. A társaság fő tevékenysége a cégbejegyzés szerint vadgazdálkodás és vadgazdálkodási szolgáltatás, székhelye Felcsúton van, megegyezik az anyavállaltéval. A Vért Kft. ügyvezetője a 29 éves Mészáros Ágnes, Mészáros Lőrinc egyik lánya."
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #119 Dátum: 2016. Február 19. - 17:10:21 »

Ezt a topikot lassan be is lehet zárni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: