Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210047 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #855 Dátum: 2017. Február 23. - 12:04:21 »

Emelem
Megkerestem, "Vadgazdálkodás - Ahol a nagyvad jól érzi magát... " topikban 3013 április 11-n Pyrus által írt 167 sz. üzenet. Ugyan itt később ír a tapasztalatokról és keverékekről. Kár hogy nem szabadalmaztatta.


http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,244.msg212667.html#msg212667
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #856 Dátum: 2017. Február 23. - 14:15:59 »

Emelem
Megkerestem, "Vadgazdálkodás - Ahol a nagyvad jól érzi magát... " topikban 3013 április 11-n Pyrus által írt 167 sz. üzenet. Ugyan itt később ír a tapasztalatokról és keverékekről. Kár hogy nem szabadalmaztatta.



Ha ez igaz, Csabi megdönti Matuzsálem életkor rekordját is!  Úgy legyen!  Röhög

Valóban kár, hogy nem szabadalmaztatta, mert Gabriel nem tud annyit gyártani amennyit megvesznek. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #857 Dátum: 2017. Február 23. - 14:37:47 »

Az ötletet én is úgy lestem el és csináltam valami hasonlót. De nem ugyanolyat.  Ördög

Amúgy most is működik, mint ahogy már írtam a madaras topikba.

A kiszórt mennyiséget az időjárás szabályozza. Nagy hidegben és hóban 2-3 nap alatt kimegy  25 kg.
Persze a nyílás szűkítésével lehetne kísérletezni.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #858 Dátum: 2017. Február 24. - 20:22:53 »


Ha ez igaz, Csabi megdönti Matuzsálem életkor rekordját is!  Úgy legyen!  Röhög

Valóban kár, hogy nem szabadalmaztatta, mert Gabriel nem tud annyit gyártani amennyit megvesznek. 


A rum Piál
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #859 Dátum: 2017. Október 14. - 18:33:53 »

Uraim, tökön szúrom magam! Hónapok óta (kb július végétől) szajkózom, hogy Ugocsában valami nagy baj történt a fácánnal, de senki le se bagózott. Az elmúlt hétvégén viszont 16 puska lőtt egy (azaz 1 db) kakast! Azon a területen ahol tavaly-tavalyelőtt meg az előtt reggeltől délig 15-20 kakas volt a norma! Több olyan fészket találtan még június-júliusban ahol a 10-12 tojásból 2-3 szétnyomott-kivágott volt, a többi meg termékenyült, de legfeljebb csak véres, mert a csirke nem fejlődött ki keléshez. Ehhez jön, hogy nagyon sok a sarjúkelésből származó fácán. Még most is penészesek a kakasok. Holnap ismét fácánozás és mindenki az én kopasz fejemet követeli, mondván, hogy ez a vadőr sara. Róka van ugyan de nem több mint máskor (tavasszal 27 darabot fogtunk, tarlón lámpa alól 14 süldőrokesz). Szarka-szürkevarjú dettó, kóbor kutya-macska aranyért sincs mert az érintettek megtanulták a leckét. Ághi Sanyi Tuzsérról vigasztal, mondván náluk ez volt tavaly (16 puska-2 kakas), de ez akkor is irgalmatlan szégyen. Nyól vszont szépen van, lőhettem volna négyet-ötöt, de arra még tilalom van.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #860 Dátum: 2018. Március 16. - 21:25:36 »

Most, hogy már vége a szezonnak összefoglalná valaki (a saját szemszögéből) milyen volt? Mik voltak az előzetes állománybecslési adatok, milyen volt a szaporulat, volt nevelés, kibocsájtás,(ha volt) visszavadászat eredményessége?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #861 Dátum: 2018. Március 20. - 19:24:21 »

Most, hogy már vége a szezonnak összefoglalná valaki (a saját szemszögéből) milyen volt? Mik voltak az előzetes állománybecslési adatok, milyen volt a szaporulat, volt nevelés, kibocsájtás,(ha volt) visszavadászat eredményessége?

Úgy látszik nehezet kérdeztem...
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #862 Dátum: 2018. Március 20. - 20:56:43 »

Úgy látszik nehezet kérdeztem...

Ne haragudj, de nekem erről a szezonról csak az uborkaszezon jut az eszembe.   Mosolyog
Nálunk a vadászidény viszonylag jól zárult.  Az apróvad egy kissé megfogyatkozott az elmúlt évekhez képest, de ezzel nem vagyunk egyedül. A fácán szaporulat elég gyengének bizonyult. Kis fácánt keveset lehetett látni tavasszal-nyáron, és ez meglátszott a terítéken is.  Szomorú Tenyésztés pár éve nincs, de az idén nagy valószínűséggel beindítjuk újra!  A nyúl a sok évi átlagot hozta, így a 3 db/vadász kompetenciát tartottuk. Jövőre már csak kettőt osztunk, bár én azt tapasztaltam, hogy hiába kíméljük akár tíz évig is, nem növekszik a számuk!?  Tapasztaltuk a régi társaságomnál, ahol 5-10 évig nem vadásztuk.  A gerle valahogy az utóbbi években egyre kevesebb, illetve, ha nem is kevesebb, de nem látogatják olyan intenzitással a tarlókat, és nem akarják elhagyni a falvakat, mert a kertekben is megtalálják a táplálékukat. Az üregik száma a mixomatózisnak, és a gazdák áldásos gázosításának köszönhetően szinte nullára csökkent!  Rííí  
A nagyvad tekintetében  a  terv szerint teljesítettünk,(40 bak, 120 suta-gida)  kivéve a dámot, mert abból az idén lényegesen kevesebb volt a szokásosnál.  (A szomszéd területet az előző bérlőtől "elvették", és az utolsó két évben mindent kilőttek amit csak értek! A dám főleg onnan járt át hozzánk.)  A disznó sajnos tartja magát, kicsit emelkedett a terítékre került darabszám.  Csapdával és fegyverrel elejtettünk 300-400 szarkát-szürke varjút, jó pár szajkót és rókát, de pontos számot a jövő hónapban megtartandó taggyűlés után tudok mondani. Ja, és sajnos esett két toportyánféreg is. Fejvakarás
Röviden ennyi.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #863 Dátum: 2018. Március 21. - 20:47:57 »

Erdőjáró Uram!   Emelem   Koccint
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #864 Dátum: 2018. Március 21. - 21:01:27 »

Ne haragudj, de nekem erről a szezonról csak az uborkaszezon jut az eszembe.   Mosolyog
Nálunk a vadászidény viszonylag jól zárult.  Az apróvad egy kissé megfogyatkozott az elmúlt évekhez képest, de ezzel nem vagyunk egyedül. A fácán szaporulat elég gyengének bizonyult. Kis fácánt keveset lehetett látni tavasszal-nyáron, és ez meglátszott a terítéken is.  Szomorú Tenyésztés pár éve nincs, de az idén nagy valószínűséggel beindítjuk újra!  A nyúl a sok évi átlagot hozta, így a 3 db/vadász kompetenciát tartottuk. Jövőre már csak kettőt osztunk, bár én azt tapasztaltam, hogy hiába kíméljük akár tíz évig is, nem növekszik a számuk!?  Tapasztaltuk a régi társaságomnál, ahol 5-10 évig nem vadásztuk.  A gerle valahogy az utóbbi években egyre kevesebb, illetve, ha nem is kevesebb, de nem látogatják olyan intenzitással a tarlókat, és nem akarják elhagyni a falvakat, mert a kertekben is megtalálják a táplálékukat. Az üregik száma a mixomatózisnak, és a gazdák áldásos gázosításának köszönhetően szinte nullára csökkent!  Rííí  
A nagyvad tekintetében  a  terv szerint teljesítettünk,(40 bak, 120 suta-gida)  kivéve a dámot, mert abból az idén lényegesen kevesebb volt a szokásosnál.  (A szomszéd területet az előző bérlőtől "elvették", és az utolsó két évben mindent kilőttek amit csak értek! A dám főleg onnan járt át hozzánk.)  A disznó sajnos tartja magát, kicsit emelkedett a terítékre került darabszám.  Csapdával és fegyverrel elejtettünk 300-400 szarkát-szürke varjút, jó pár szajkót és rókát, de pontos számot a jövő hónapban megtartandó taggyűlés után tudok mondani. Ja, és sajnos esett két toportyánféreg is. Fejvakarás
Röviden ennyi.

Még annyit kérdeznék, milyen a terület víz ellátotsága?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #865 Dátum: 2018. Március 21. - 21:19:54 »

Még annyit kérdeznék, milyen a terület víz ellátotsága?

Egy csatorna van a terület szélén amelyikben egész évben van víz. Ilyenkor a többiben is van,  de mire a legnagyobb szükség lenne rá kiszáradnak. Maradnak az itatók és a folyamatos kihordás!  Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #866 Dátum: 2018. November 10. - 10:35:25 »

Hosszas hallgatás után ismét jelentkeznék. Megkezdődött az apróvad vadászata (már 4 hete) és amilyen vacakul indult olyan jól folytatódott. Az első két hétvégén esett 4 és 6 fácán mivel kimentünk, szétnéztünk, majd látva a mezei mozgolódást (a Jóisten álldaj meg ezt a sok sztahanovistát, hogy vasárnap kell szántani-vetni-aratni) köptünk egyet és irány a söröző. Aztán beindult rendesen. Az elmúlt héten reggeltől du2-ig 8 puska lőtt 18 kakast meg négy nyulat, utána meg 12 puska 27 kakast és 3 foglyot. Hála valamelyikőtök tanácsának a fogoly téli közelítéses etetésének kapcsán a terület (4600 ha) 3 fogolycsapata 3 év alatt felment 10 fölé. A minap egy 3-4 kilométeres szakaszon területbejárás közben 4 csapatot láttam és a legkisebben is volt 8-10 madár. Ági Laci, barátom-főnököm az ugocsai erdészet igazgatója, mája hízott mikor kijevi vendégei előtt szóvá tehette, hogy fiúk itt jó a terület mert a fogoly indikátor faj (nagyon kiokosodott a komám mióta 47 éves fejjel Sopronban másoddiplomázik vadgazda-üzemmérnökin) ami a leghamarabb reagál a vadgazdálkodási problémákra. Holnap komolyan kezdődik a nyúlvadászat – hála a lee load mérlegnek hatossörét egy tarisznyával legyártva – és kíváncsi leszek az eredményre. 5 éve azt mondtam a főnökömnek, hogy a vadgazdálkodási engedély első harmadára szeretném meglövetni az évi 100 nyulat. Idén erre reális esély mutatkozik.
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #867 Dátum: 2018. November 10. - 18:28:08 »

Fogoly??? Mennyit helyeztetek ki?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #868 Dátum: 2018. November 10. - 18:29:09 »

Fogoly??? Mennyit helyeztetek ki?
Kárpátalja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #869 Dátum: 2018. November 11. - 17:11:11 »

Fogoly??? Mennyit helyeztetek ki?
Semmit. Amikor átvettem a területet volt három csapat 4600 hektáron. Egy cseppet a körmére néztem szarkának-hamvasnak (örök hála Őrhalmi kartársnak a síp-tanfolyamokért), tavaszonként 40-50 rókát szedtünk ki a kotorékokból, meg elkezdtem a Gáloscsabus javasolta közelítő etetéseket. szóval a fácánetető alá csak tessék-lássék szórtam, de az árkokat a csapatok járta területeken ( felhagyott egykori vízgazdálkodási kanális van bőven) elkezdtem végigcsorgatni tritikáléval és cirokkal. Télen a falkák összebandáztak és tavasszal már párbaállt foglyokat láttál mindenhol. Most van vagy 10-11 csapat a területen ha mindent beleszámolok. Tudom, hogy ez se sok, de a most elindult "mindent szántsunk fel, nem baj a a vetőmagot se adja vissza, de Magyarországról majd kapunk rá segélyt" mentalitásnak köszönhetően sokkal feljebb nem fogom vinni. Különben az az igazság, hogy itt a foglyot kutyába nem veszik. Fél kezemen meg tudom számolni azt a pár fanatikust aki "csemegeként" lő kettőt-hármat egy szezonban, de a többségnek nem sokba nézi hiszen egy olyan aprócska madáron nincs mit harapni. Ha valakinek sikerül egyszer kereszteznie a struccot a vadpulykával.... Na az egy menő vadfaj lenne ebben a "szép" országban.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: