Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210400 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #840 Dátum: 2016. November 22. - 18:41:16 »

Fórumtársunk keres 100 darab valamennyire Ördög röpképes fácánt,lehetőleg Dunán innen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gerkovics
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #841 Dátum: 2017. Február 17. - 11:20:02 »

Tisztelt Vadásztársak!!!

Tippekre tanácsokra lenne szükségem fácán állományunk minőségi és mennyiségi javítására.
Elsősorban a téli etetésre gondolok itt!
Mi a véleményetek a napraforgó ocsi kihelyezésről a területen oly módon hogy a pótkocsi surantóját résnyire nyitva a területet bejárva teriteni az ocsut ???
Vagy inkább csak a fix etetők alá öntögessük??

Üdv.:Gerkovics!!  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #842 Dátum: 2017. Február 17. - 11:56:54 »

Tisztelt Vadásztársak!!!

Tippekre tanácsokra lenne szükségem fácán állományunk minőségi és mennyiségi javítására.
Elsősorban a téli etetésre gondolok itt!
Mi a véleményetek a napraforgó ocsi kihelyezésről a területen oly módon hogy a pótkocsi surantóját résnyire nyitva a területet bejárva teriteni az ocsut ???
Vagy inkább csak a fix etetők alá öntögessük??

Üdv.:Gerkovics!!  Emelem

Ebben a résnyire nyitásban az a baj, hogy nem nagyon tudod ellenőrizni, hogy vajon mennyi hasznosul. Bár ha a nagy nádasok, és kiemelt fácános helyeket szórod körbe az jó lehet. Kivéve ha van disznó
mert akkor a körbe fogja járni.
Én a koncentrált, de célirányos több helyen lévő etetést részesítem előnybe. És ha megadatik: a gazosok, tarlócsíkok, fasorok, búvóhelyek stb fejlesztése, azt fogja meghálálni a leginkább.
Természeten a megfelelő predator kontroll elmaradhatatlan, meg az időjárás meg ezer dolog.

 Emelem

Naplózva

Üdv End
Gerkovics
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #843 Dátum: 2017. Február 17. - 12:38:28 »

Igen sajnos a disznó megjelent, van a terület részünkön egy kb 20-25hektár egybefüggő nád ami meg is tartja úgytűnik...
a ocsut meg a koncentrált etetésen felül gondoltam a nádfoltok köré kihelyezni.
Már csak a vadásztársak szemléletét kéne megváltoztatnom arról h a fácán nem tartja el magát ha nem segítünk neki,
na ez lessz a nagyobb falat.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #844 Dátum: 2017. Február 17. - 16:08:47 »

Szervusz.

Sajnos az ocsu Nem teljes értékü takarmánya a fácánnak.Arra jó,hogy az éhiséget tulélje .Ahogy Forrend írta a kulcsa az élőhely fejlesztésben és a ragadozó gazdálkodásban rejlik.
A másik hiba szerintem,hogy egy helyre koncentrálodik a disznó mint életetér a Nádas és a fácán buvóhely mint Nádas. Mert csak buvóhelynek használja mert minimális táplálékot vesz ott fel.
A helyi fölhasználokkal kell megegyezésre jutni.
A vadásztársak szemléletét is átt kell formálni,hogy apróvadas területünk legyen vagy sem.

üdv:HSanyi
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #845 Dátum: 2017. Február 17. - 18:25:33 »

Az élőhely fejlesztésből a VÍZ se maradjon ki. Ha a madár nem talál elegendő vizet el fog vándorolni.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #846 Dátum: 2017. Február 21. - 19:46:34 »

http://index.hu/gazdasag/2017/02/21/tizezer_facant_kell_leolni_abadszalokon/
Vazze...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #847 Dátum: 2017. Február 21. - 20:35:08 »


Ez nem vazze, hanem ba...+! Azon kevés helyek egyike ahol még van madár, vagyis volt.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Gerkovics
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #848 Dátum: 2017. Február 23. - 06:29:47 »

Hali!!  Emelem

Esetleg használ valaki hasonlót?
https://www.google.hu/search?q=f%C3%A1c%C3%A1netet%C5%91&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQg5vzuaXSAhViJ5oKHWOsBUgQ_AUICSgC&biw=1366&bih=631#tbm=isch&q=Fasanenf%C3%BCtterung&imgrc=HF9gJ6pnaoa9mM:
Érdekelne a tapasztalatotok h hol milyen etetőkkel etetnek.

Üdv.: Gerkovics !!!    Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #849 Dátum: 2017. Február 23. - 09:08:59 »

Hali!!  Emelem

Esetleg használ valaki hasonlót?.....


Szervusz!

Tavaly volt szerencsém egy, szerintem a világ legegyszerűbb etetőjét látni működés közben.  Nincs elektronika, nincs semmi kütyü, a napraforgóval kevert kukoricát a madarak szórják a szóróra. Lehet állítani a napi kiszórandó mennyiséget is.
A neve Padussó adagoló amit a facebookon ezen a néven megtalálsz. Gabriel Téglás csinálja Szlovákiában, és ha jól emlékszek valami tízen ezer forint az ára!  De ha megnézed a videókat, és van egy kis ügyességed és fantáziád simán meg is csinálhatod!  Szvsz qrva jó!!!!    (Ha reklám, kérem töröljétek!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #850 Dátum: 2017. Február 23. - 09:54:28 »

Szervusz!

Tavaly volt szerencsém egy, szerintem a világ legegyszerűbb etetőjét látni működés közben.  Nincs elektronika, nincs semmi kütyü, a napraforgóval kevert kukoricát a madarak szórják a szóróra. Lehet állítani a napi kiszórandó mennyiséget is.
A neve Padussó adagoló amit a facebookon ezen a néven megtalálsz. Gabriel Téglás csinálja Szlovákiában, és ha jól emlékszek valami tízen ezer forint az ára!  De ha megnézed a videókat, és van egy kis ügyességed és fantáziád simán meg is csinálhatod!  Szvsz qrva jó!!!!    (Ha reklám, kérem töröljétek!)

Ezen valamit pontosíts, mert nem hoz rá találatot sem a gugli sem a facbukk...  Vállat von
Egyébként azért akartam megnézni, mert egy közeli vadászterületen láttam felakasztott vödröket, aminek az aljából kiáll egy arasznyi rugó és amikor a madár meglöki kiszóródik belőle egy "fröccsenésnyi" gabona, nagyon elmés megoldás, egy zárható vödör, egy fúró, egy rugó és k..vajóóó!  Táncol
Nem tudom ki gyártja, lehet a vadőr, lehet hogy vették valahol, a vendéglátóm nem tudta megmondani...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #851 Dátum: 2017. Február 23. - 10:27:52 »

Ezen valamit pontosíts, .......

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #852 Dátum: 2017. Február 23. - 11:10:57 »

 Emelem
Nézegettem több videóját az etetőnek, de sehol egy közeli kép amin jól kivehető lenne az adagoló Vállat von. A múlt, vagy azelőtti év folyamán már volt a fórumon egy madarak által üzemeltetett etető, aminek a műszaki adatai meg rajza is érthetően meg voltak adva. Vissza kel keresni. 
Naplózva

Üdv Chris
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #853 Dátum: 2017. Február 23. - 11:29:26 »

 Emelem
Megkerestem, "Vadgazdálkodás - Ahol a nagyvad jól érzi magát... " topikban 3013 április 11-n Pyrus által írt 167 sz. üzenet. Ugyan itt később ír a tapasztalatokról és keverékekről. Kár hogy nem szabadalmaztatta.
Naplózva

Üdv Chris
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #854 Dátum: 2017. Február 23. - 11:50:47 »



Köszönöm, Uram!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: