Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210500 alkalommal)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #825 Dátum: 2016. Június 06. - 09:46:14 »

Szerintem épp ez a jó neki. Az én meglátásom szerint aszályos évben kevesebb a szaporulat mint ilyenben, de majd meglátjuk.

Szia!

Hát nálunk a Kisalföldön elég heves zivatarok voltak, sokszor megállt a víz a földeken és alacsonyabb területrészeken. Szerintem ez a hirtelen nagy mennyiségű eső nem kedvez a fácánnak. Múlt hét vasárnap láttam az első fácáncsaládot 5 öklömnyi csibét vezet egy tyúk. Most szombaton láttam egy másik tyúkot egy csibével. A probléma a nagy mennyiségű esővel szerintem az ha már kikeltek a csibék és felfáznak majd elpusztulnak, vagy mondjuk 1db megmarad. Ebben az esetben 1 csibét nevel fel a tyúk és már nem rak sarjúfészket. Ha a tojások úsznak el a sok víz miatt akkor ugye lehet még remény a sarjúban. A meleg idő + normál eső (nálunk nem az volt) kedvez nekik az biztos.

Üdv. Emelem
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #826 Dátum: 2016. Június 06. - 19:41:27 »

 Emelem
szia Én is erre gyanakodtam hogy felfázhattak. Megfigyeltem már ha nagyon sok eső esik tavasszal szinte alig látni csibéket.Idén még nem láttam      egy darabot sem sajnos.Viszont ha normál az idöjárás akkor elég szépen vannak



Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #827 Dátum: 2016. Június 07. - 16:17:29 »

Emelem
szia Én is erre gyanakodtam hogy felfázhattak. Megfigyeltem már ha nagyon sok eső esik tavasszal szinte alig látni csibéket.Idén még nem láttam      egy darabot sem sajnos.Viszont ha normál az idöjárás akkor elég szépen vannak





Szerintem helyileg dönti el, mit mutat a szaporulat. Nálunk a homoktengerben nem nagyon okoz gondot a sok eső. Ha nem nagyon hideggel párosul van lehetősége felszáradni a csibéknek.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #828 Dátum: 2016. Október 02. - 18:49:48 »

 Emelem Sziasztok hála istennek a másod költés fácánéknál elég jól sikerült.
Rengeteg négy hat hetes madarat láttunk Táncol most nyúlvadásztatás közbe.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #829 Dátum: 2016. Október 04. - 11:02:51 »

A múlt héten kimentem kétszer kutyával átnézni a lehetőségeket, mert 8-án kezdünk fácánra és szintén azt tapasztaltam, hogy rengeteg a fiatal madár. Itt is a sarjúfészek adta a szaporulat zömét. Ugyanakkor egész évben féltem, hogy mi lesz az idényre és most azt kell mondjam ennyi madár még sosem volt a területemen. Az elmúlt három év dúvadazása meg a télire kinnhagyott kukorica és cirok nagyon érezhető eredményeket adott. A sok esőnek köszönhetően viszont a jó fácános területeim olyanok, hogy ott vadásszon akinek két anyja van! Két méter magas gazosok, olyan elgyomosodott napraforgó-földek (le se aratják a "gazdák" mert nem éri meg), hogy nyomozó kutyával kell benne keresni a forgó-kalapot. A szegénység miatt sok földet felhagytak a gazdák és ott most csak üröm, parlagfű, sásos gaz meg fűzfa-vessző nőtt. Nyúlból is kezd alakulni a dolog, de mi csak november közepén kezdjük a nyúlvadászatot. Fogolycsapatok is mozgolódnak, érdemes volt "kiutálni" a rétihéjákat a területről. Szóval "kupálódunk", hála a Fórumbeli ismerősöknek, meg a magyarországi barátoknak, mert jót csak abból az irányból lehet várni. Itt a törvény ugyanis csak annyit tud, hogy nemszabad-nemszabad-nemszabad....
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #830 Dátum: 2016. Október 04. - 13:38:00 »

A múlt héten kimentem kétszer kutyával átnézni a lehetőségeket, mert 8-án kezdünk fácánra és szintén azt tapasztaltam, hogy rengeteg a fiatal madár. Itt is a sarjúfészek adta a szaporulat zömét. Ugyanakkor egész évben féltem, hogy mi lesz az idényre és most azt kell mondjam ennyi madár még sosem volt a területemen. Az elmúlt három év dúvadazása meg a télire kinnhagyott kukorica és cirok nagyon érezhető eredményeket adott. A sok esőnek köszönhetően viszont a jó fácános területeim olyanok, hogy ott vadásszon akinek két anyja van! Két méter magas gazosok, olyan elgyomosodott napraforgó-földek (le se aratják a "gazdák" mert nem éri meg), hogy nyomozó kutyával kell benne keresni a forgó-kalapot. A szegénység miatt sok földet felhagytak a gazdák és ott most csak üröm, parlagfű, sásos gaz meg fűzfa-vessző nőtt. Nyúlból is kezd alakulni a dolog, de mi csak november közepén kezdjük a nyúlvadászatot. Fogolycsapatok is mozgolódnak, érdemes volt "kiutálni" a rétihéjákat a területről. Szóval "kupálódunk", hála a Fórumbeli ismerősöknek, meg a magyarországi barátoknak, mert jót csak abból az irányból lehet várni. Itt a törvény ugyanis csak annyit tud, hogy nemszabad-nemszabad-nemszabad....
Minden eladó felhagyott földet vegyél meg. Míg másnak eszébe nem jut.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #831 Dátum: 2016. Október 04. - 16:34:48 »

A múlt héten kimentem kétszer kutyával átnézni a lehetőségeket, mert 8-án kezdünk fácánra és szintén azt tapasztaltam, hogy rengeteg a fiatal madár. Itt is a sarjúfészek adta a szaporulat zömét. Ugyanakkor egész évben féltem, hogy mi lesz az idényre és most azt kell mondjam ennyi madár még sosem volt a területemen. Az elmúlt három év dúvadazása meg a télire kinnhagyott kukorica és cirok nagyon érezhető eredményeket adott. A sok esőnek köszönhetően viszont a jó fácános területeim olyanok, hogy ott vadásszon akinek két anyja van! Két méter magas gazosok, olyan elgyomosodott napraforgó-földek (le se aratják a "gazdák" mert nem éri meg), hogy nyomozó kutyával kell benne keresni a forgó-kalapot. A szegénység miatt sok földet felhagytak a gazdák és ott most csak üröm, parlagfű, sásos gaz meg fűzfa-vessző nőtt. Nyúlból is kezd alakulni a dolog, de mi csak november közepén kezdjük a nyúlvadászatot. Fogolycsapatok is mozgolódnak, érdemes volt "kiutálni" a rétihéjákat a területről. Szóval "kupálódunk", hála a Fórumbeli ismerősöknek, meg a magyarországi barátoknak, mert jót csak abból az irányból lehet várni. Itt a törvény ugyanis csak annyit tud, hogy nemszabad-nemszabad-nemszabad....
Emelem Örülök neki hogy nálatok is sok madár van.Balkóbátyának igaza van! Egy kalappal a kezdéshez. Wave
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #832 Dátum: 2016. Október 04. - 17:15:31 »

Minden eladó felhagyott földet vegyél meg. Míg másnak eszébe nem jut.
És hogy vegyem meg, ha a "tulajdonosok" 90 százaléka nem rendelkezik tulajdonlappal? Sokszor a községházán se tudják melyik tag kinek terem bogáncsot. Mi lesz ha szeretett Rádánk holnap hoz egy új földtörvényt a la Oligarchák?  Aztán meg mit vessek bele? Bukfencet? És mindezt miből? A jelképes, kb 15 ezer Ft-nyi vadőri fizumból? Ne feledd: ez Káoszföldje!
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #833 Dátum: 2016. Október 04. - 18:05:44 »

És hogy vegyem meg, ha a "tulajdonosok" 90 százaléka nem rendelkezik tulajdonlappal? Sokszor a községházán se tudják melyik tag kinek terem bogáncsot. Mi lesz ha szeretett Rádánk holnap hoz egy új földtörvényt a la Oligarchák?  Aztán meg mit vessek bele? Bukfencet? És mindezt miből? A jelképes, kb 15 ezer Ft-nyi vadőri fizumból? Ne feledd: ez Káoszföldje!
  Emelem hát ez tényleg káosz.De legalább sok a parlag föld.Itthon meg lakaszálnak mindent,nehogy elbújjon
vagy belefészkeljen valami!
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #834 Dátum: 2016. Október 16. - 14:28:59 »

Egy hete első fácánozás: verőfényes szép őszi nap 17 kakas egy őzbak (tudom-tudom, de ez egy más világ itt az őzet hajtásban söréttel, kilóra számolják. Mikor adtam a jelentést a járási főnököt nem a bak kora és agancsa érdekelte hanem az hogy hány kiló zsigerelvbe:(). Szépvolt jóvolt megnyitásnak, na de a mai nap hmmm... nem fehérembernek volt való. Hol csepergő, hol szakadó esőben, térdig érő sárban mentek a "húsvadászok", nekem meg annyi jutott, hogy oldalról fegyelmezzem a magukról megfeledkezőket és árgus szemmel figyeljem a nyúlra esetleg lövést tevőket. Összesen hét kakas meg egy tucat ronggyá ázott vadász lett az eredmény. Sanyi elnök-urat bírtam, mert nem szervezett fuvart a hajtás végére holmi makarenkói megfontolásokból, így a társulat caplathatott hazafelé. Remélem tanultak belőle.
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #835 Dátum: 2016. Október 19. - 19:53:49 »

 Emelem Nálunk két osztrák volt most .(hétfö kedd)24 kakas négy nyúl egy kacsa.Hétfön mi is eláztunk, nem nagyon akartak a madarak se repülni.
Az egyik borzasztó szarul lött. Tasli Összesen hat fácánt lött,abból is hármat szárnyazott.Ha nem lett volna kutya meg se találtuk volna.
(A kutyája jobban vadászott mint ö.) Röhög Remélem elmegy majd gyakorolni.Hajtás közbe észrevettem egy nyulat egy gazcsomóban Nyihi.Na mondom
most vagy soha.Oda hivtam mellém ki ugrasztottam de egy kapkodó duplával,vagy húsz méterre volt a nyúl,azt is elbaszta.A másik nagyon jól
lött,egy élmény volt vele vadászni.
Naplózva
adam89
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #836 Dátum: 2016. Október 30. - 21:27:20 »

Fácán valószínű, de fogoly...  Fejvakarás
Arra nálunk is úgy vigyáznak, mint a hímes tojásra.

Fácántojásra hány darabra lenne szükséged?
szia napos fogolyba és fácánba is tudok neked segíteni ha érdekel.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #837 Dátum: 2016. Október 30. - 21:31:52 »

szia napos fogolyba és fácánba is tudok neked segíteni ha érdekel.
2009-es a hozzászólás.2010-ben volt utoljára aktív a megszólított fórumtárs.(Amúgy:Egy abádszalókinak nem nagyon kell segíteni,eléggé benne van a jóban.  Wave)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
adam89
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #838 Dátum: 2016. November 20. - 20:50:25 »

Sziasztok! Emelem
Jövőre szeretnék tartani majd pár foglyot.Esetleg tudna valaki segíteni ebben.Előre is köszönöm!
udv esetleg érdekes lehet még a fogoly amit irtál? mert jövö márcus végefelé lesznek napossak eladók 750ft /db
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #839 Dátum: 2016. November 20. - 20:56:22 »

udv esetleg érdekes lehet még a fogoly amit irtál? mert jövö márcus végefelé lesznek napossak eladók 750ft /db
Nagyon érzed ezt a kuncsaft keresést...ő 4 éve volt aktív utoljára...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: