Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 212301 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #45 Dátum: 2008. április 22. - 20:19:23 »

Csak egy gondolat:
Felsobb szervek nem foglalkoztak azzal a gondolattal, hogy csere formajaban foglyokat hazatelepiteni Kanadabol? (gondolok peldaul facan-fogoly cserere)
Ahogy tudom eddig csak ket ember foglalkozott ezzel teljesen "allami" tamogatas nelkul. Az egyik mar 6-7 eve a "boldog vadaszmazokon " van a masik is kioregedett. Nem artana ha a hazai vadaszok reszerol inditvanyozna valaki a programot.
Egy pelda: Ontariobol teljesen eltunt a vadpulyka (tulvadaszat). A horgasz es vadasz szovetseg kapcsolatba lepett egy USA allammal ahonnan nehany javorert csereube atkuldtek nehany (40) pulykat. Kovetkezo evben egy masik helyrol hoztak...stb. Ma ott allunk, hogy az allomany kb 80000 pulyka es  Del-Ontario legnagyobb teruleten vadaszhato.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. április 22. - 21:04:34 »

Elég ritka kis darab, valójában egy 80 oldalas doktori értekezés. Friedreich István név mögött valóban Bertóti István van.
Ízelítés a tartalomból:
Fogoly természetrajza
Élete
Tenyésztés feltételei
Tápláléka
Fészkelőhely
Telepítés
Állománykezelés
stb.

Gergő, megpróbálok neked egy fénymásolatot készíteni (nem tudom mikor lesz kész) ha az megfelel, eredetinek az árát nem írom le,mert sokba szokott kerülni és ritka is.
A legjobb lenne az eredeti,de jó a fénymásolat is. A lényeg abban is benne van. Előre is köszönöm!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. április 22. - 21:06:51 »

Csak egy gondolat:
Felsobb szervek nem foglalkoztak azzal a gondolattal, hogy csere formajaban foglyokat hazatelepiteni Kanadabol? (gondolok peldaul facan-fogoly cserere)
Ahogy tudom eddig csak ket ember foglalkozott ezzel teljesen "allami" tamogatas nelkul. Az egyik mar 6-7 eve a "boldog vadaszmazokon " van a masik is kioregedett. Nem artana ha a hazai vadaszok reszerol inditvanyozna valaki a programot.
Egy pelda: Ontariobol teljesen eltunt a vadpulyka (tulvadaszat). A horgasz es vadasz szovetseg kapcsolatba lepett egy USA allammal ahonnan nehany javorert csereube atkuldtek nehany (40) pulykat. Kovetkezo evben egy masik helyrol hoztak...stb. Ma ott allunk, hogy az allomany kb 80000 pulyka es  Del-Ontario legnagyobb teruleten vadaszhato.

Őszintén szólva, szerintem nem kezdeményezett ilyet senki. Vagy mert nincs tenniakarás, vagy nincs pénz, nyelvtudás, kreativitás+az élő állatok behozatala elég körülményes és nem mindenki szeret heteket várni egy-egy szervnél az engedélyek miatt. Pedig nem rossz a felvetés!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #48 Dátum: 2008. április 22. - 22:13:40 »

Ha lesz időm és kedvem az egyik nap,kiírom a Fogollyal kapcsolatos könyveket a vadászkönyv topikba. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. április 23. - 11:46:43 »

Az jó lesz!-bár az írásokat tennéd fel ide Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. április 23. - 12:53:14 »

Az jó lesz!-bár az írásokat tennéd fel ide Nyihi

Az kicsit nehéz lenne,előtte bekellene szkennelni,de ezek java egyetemi jegyzet,kispéldányszámú kiadvány
amiből sok nekem is hiányzik,sajnos,pedig lenne nehány könyvem Bion
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. április 23. - 13:02:19 »

Az jó lesz!-bár az írásokat tennéd fel ide Nyihi

Az kicsit nehéz lenne,előtte bekellene szkennelni,de ezek java egyetemi jegyzet,kispéldányszámú kiadvány
amiből sok nekem is hiányzik,sajnos,pedig lenne nehány könyvem Bion

Jók az egyetemi jegyzetek!-én nagyon szerettem belőlük tanulni. Konkrétak, sok sallangtól mentesek, és olcsók.Kár, hogy nincs a környéken jegyzetbolt,mert lehet hetente vennék valamit(mint Óváron)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #52 Dátum: 2008. április 23. - 13:20:03 »

Az jó lesz!-bár az írásokat tennéd fel ide Nyihi

Az kicsit nehéz lenne,előtte bekellene szkennelni,de ezek java egyetemi jegyzet,kispéldányszámú kiadvány
amiből sok nekem is hiányzik,sajnos,pedig lenne nehány könyvem Bion

Jók az egyetemi jegyzetek!-én nagyon szerettem belőlük tanulni. Konkrétak, sok sallangtól mentesek, és olcsók.Kár, hogy nincs a környéken jegyzetbolt,mert lehet hetente vennék valamit(mint Óváron)
Körbe kellene nézni a Gate   Nyme Klte vadgaldálkodási tanszékeken,milyen jegyzetek is vannak nekik
ebben a témában.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. április 23. - 13:30:40 »


Körbe kellene nézni a Gate   Nyme Klte vadgaldálkodási tanszékeken,milyen jegyzetek is vannak nekik
ebben a témában.

Sajnos tőlem elég messze van mind a kettő.De már többször elhatároztam magam,hogy magamhoz veszem a fél fizum és elmegyek valamelyik egyetemre bevásárolni jegyzetekből.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #54 Dátum: 2008. április 23. - 13:32:48 »


Körbe kellene nézni a Gate   Nyme Klte vadgaldálkodási tanszékeken,milyen jegyzetek is vannak nekik
ebben a témában.

Sajnos tőlem elég messze van mind a kettő.De már többször elhatároztam magam,hogy magamhoz veszem a fél fizum és elmegyek valamelyik egyetemre bevásárolni jegyzetekből.
Szerintem a Gödöllői nincs olyan messze,ha egyszer jó kedvemben találsz felhívok egy két havert is küldetek listákat hogy mik vannak jelenleg.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. április 23. - 13:55:38 »


Szerintem a Gödöllői nincs olyan messze,ha egyszer jó kedvemben találsz felhívok egy két havert is küldetek listákat hogy mik vannak jelenleg.

Most jó a kedved?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. április 23. - 14:01:26 »


Szerintem a Gödöllői nincs olyan messze,ha egyszer jó kedvemben találsz felhívok egy két havert is küldetek listákat hogy mik vannak jelenleg.

Most jó a kedved?

Sokba fog ez neked kerülni Koccint telefonáltam az NYME jegyzeteiről lehet a héten tudok listát küldeni.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. április 23. - 14:04:20 »

Nem akarok ünneprontó lenni Srácok, de örülnék, ha ezt másutt folytatnátok!
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #58 Dátum: 2008. április 23. - 14:07:38 »

Nem akarok ünneprontó lenni Srácok, de örülnék, ha ezt másutt folytatnátok!

Rendben részemről Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #59 Dátum: 2008. április 23. - 14:08:05 »

Segítsünk egymásnak topik, mondjuk. Tettem is be egy linket a témával kapcsolatosan.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: