Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210512 alkalommal)
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #810 Dátum: 2015. November 17. - 19:56:42 »

 Emelem sziasztok hát igen az élöhelyek fenntartása. és ujak létrehozása. az aprovad számára nélkülözhetetlen feltétel. a ragadozogyéritésről nem is beszélve. Emelem 
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #811 Dátum: 2015. November 18. - 04:44:16 »

Úgy gondolom, itt jó helyen lesz a kérdőív összesítése, hiszen az apróvaddal (is) kapcsolatos:


  Szevasz Drusza!  Emelem

Ezt a kérdőívet hol találom?
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #812 Dátum: 2015. November 18. - 07:12:47 »

  Szevasz Drusza!  Emelem

Ezt a kérdőívet hol találom?

Sajna ezt már én sem találnám meg, azt hiszem, meg is szüntettem anno, amikor a kitöltések nagyja megvolt.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #813 Dátum: 2015. November 18. - 15:01:55 »

Első vadászatunk, 20 fokos meleg, szanaszét a vad, 13 puska, kellemes délelőtt.



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #814 Dátum: 2015. November 18. - 17:55:26 »

 Emelem
 Nem vagyok VT tag, jegyet veszek hogy duvadra kiülhessek.
 Tisztelet a kivételnek ,de halottam már "azt nem lehet megenni".
 Örömmel teszi a képet közösségi oldalra, 8 kakas 3 róka .  Rííí

   Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #815 Dátum: 2015. November 18. - 18:34:04 »

Emelem
 Nem vagyok VT tag, jegyet veszek hogy duvadra kiülhessek.
 Tisztelet a kivételnek ,de halottam már "azt nem lehet megenni".
 Örömmel teszi a képet közösségi oldalra, 8 kakas 3 róka .  Rííí

   Emelem

A róka kiadós!  Ördög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #816 Dátum: 2015. November 18. - 19:15:58 »

Emelem
 Nem vagyok VT tag, jegyet veszek hogy duvadra kiülhessek.
 Tisztelet a kivételnek ,de halottam már "azt nem lehet megenni".
 Örömmel teszi a képet közösségi oldalra, 8 kakas 3 róka .  Rííí

   Emelem
Hivatásos alkalmazott,tag vagyok és a vadászat vezetője,hogy mit kapnék egy ilyen teríték után............
 Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #817 Dátum: 2015. November 18. - 19:31:04 »

Emelem
 Nem vagyok VT tag, jegyet veszek hogy duvadra kiülhessek.
 Tisztelet a kivételnek ,de halottam már "azt nem lehet megenni".
 Örömmel teszi a képet közösségi oldalra, 8 kakas 3 róka .  Rííí

   Emelem
Ez a jegy dúvadra, róka ,sakál egyebek?Ezért fizetsz?
Bakker ....
Tagként a fiatal,terület nélküli arra való vadászokat magammal viszem,kiültetem csak ,hogy lehetőségük legyen vadászni és még Én örülök,ha lőnek egy rókát,Kár,hogy messze laksz.
 Emelem
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #818 Dátum: 2015. November 18. - 21:01:33 »

Ez a jegy dúvadra, róka ,sakál egyebek?Ezért fizetsz?
Bakker ....
Tagként a fiatal,terület nélküli arra való vadászokat magammal viszem,kiültetem csak ,hogy lehetőségük legyen vadászni és még Én örülök,ha lőnek egy rókát,Kár,hogy messze laksz.
 Emelem

És mennyien vagyunk így, akik örömmel, dalolászva ülnénk ki, akár még fizetve is érte, hogy rókázzunk, dúvadazzunk. Mennyit játszottam a gondolattal, hogy a felénk lévő nagy körbála kazlak körül akár minden oldala felől lehetne dögteret csinálni és mennyire jó lenne a tetején kuporogni egy havas téli estén. De a társaságnál, hallani sem akarnak róla.  Rííí
Üdv:Zoli. Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #819 Dátum: 2015. November 18. - 21:10:05 »

És mennyien vagyunk így, akik örömmel, dalolászva ülnénk ki, akár még fizetve is érte, hogy rókázzunk, dúvadazzunk. Mennyit játszottam a gondolattal, hogy a felénk lévő nagy körbála kazlak körül akár minden oldala felől lehetne dögteret csinálni és mennyire jó lenne a tetején kuporogni egy havas téli estén.
Üdv:Zoli. Emelem

 Igen
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #820 Dátum: 2015. November 21. - 17:04:45 »

Mai apróvadas vadászatunk: 4 puska+2 kutya részvételével hajtottunk szőlőt (gazos NFA-s és művelt is),nádast,kiserdőt,rétet,beszántott kukoricatarlót,repcét,felszámolt homokbányát,búzavetést reggel 8-tól déli harangszóig.
Megtett távolság 8 km.Messziről láttunk 1 nyulat,2 tyúkot,1 kakast,1 rókát,2 tavalyi vd.süldőt,1 db 4 kg-os villás bikát.A fegyverét senki nem lőtte ki,terítéket sajnos nem kellett készíteni... Rííí
Mindez történt a Mátraalján.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #821 Dátum: 2015. November 21. - 17:20:27 »

Mai apróvadas vadászatunk: 4 puska+2 kutya részvételével hajtottunk szőlőt (gazos NFA-s és művelt is),nádast,kiserdőt,rétet,beszántott kukoricatarlót,repcét,felszámolt homokbányát,búzavetést reggel 8-tól déli harangszóig.
Megtett távolság 8 km.Messziről láttunk 1 nyulat,2 tyúkot,1 kakast,1 rókát,2 tavalyi vd.süldőt,1 db 4 kg-os villás bikát.A fegyverét senki nem lőtte ki,terítéket sajnos nem kellett készíteni... Rííí
Mindez történt a Mátraalján.

Nem semmi!  :Mosolyog  Mi lesz  az idény végére?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #822 Dátum: 2015. November 21. - 17:23:10 »

Mai apróvadas vadászatunk: 4 puska+2 kutya részvételével hajtottunk szőlőt (gazos NFA-s és művelt is),nádast,kiserdőt,rétet,beszántott kukoricatarlót,repcét,felszámolt homokbányát,búzavetést reggel 8-tól déli harangszóig.
Megtett távolság 8 km.Messziről láttunk 1 nyulat,2 tyúkot,1 kakast,1 rókát,2 tavalyi vd.süldőt,1 db 4 kg-os villás bikát.A fegyverét senki nem lőtte ki,terítéket sajnos nem kellett készíteni... Rííí
Mindez történt a Mátraalján.
A mi nyúl-fácán vadászatunk eső miatt elmaradt. De délután ránéztem a hurkozókra,egy kis kör erejéig. 1 kakast riasztottam fel a fasorban,de nem miatta voltam kint,így mehetett békével. Még egy őzet mozgattam ki egy talpalattnyi nádból,aztán kicsúsztattam a skeetlőszert a csőből és a hurkok hiánya miatt elégedetten jöttem haza. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #823 Dátum: 2016. Június 05. - 21:22:44 »

Sziasztok  Ez a tavaszi idöjárás (rengeteg esö)
 nem kedvezett a fácánszaporulatnak .Mi a meglátásotok. Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #824 Dátum: 2016. Június 06. - 09:12:27 »

Szerintem épp ez a jó neki. Az én meglátásom szerint aszályos évben kevesebb a szaporulat mint ilyenben, de majd meglátjuk.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: