Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210647 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #795 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 21:21:47 »

100% -os visszavadászási eredményed lehet,ha azonnal levágod őket és berakod a mélyhűtőbe.
A vadásznaplóba pedig kotlós nélkül költesz egy szép történetet!


Visszavonták az Erdészeti Szolgálati Mélyhűtő használati jogomat . . .    Ördög Nyihi   Wave
A vadásznaplót meg már elő sem merem venni . - - - lassan már nekem is hihetetlennek tűnik !   Wave  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #796 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 22:57:25 »



Visszavonták az Erdészeti Szolgálati Mélyhűtő használati jogomat . . .    Ördög Nyihi   Wave
A vadásznaplót meg már elő sem merem venni . - - - lassan már nekem is hihetetlennek tűnik !   Wave  Emelem

Jó látni ismét Koarl!  Igen Wave Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #797 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 07:15:18 »

Danke sehr Hansi !
Pedig gépközelben voltam ám . - - - Műtét után , az intenzív megfigyelőben ... !   Woest Rííí Nyihi       Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #798 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 10:19:16 »

Szervusz Karl! Emelem

Gyors,és  teljes gyógyulást kívánok!

Vadászüdvözlettel: Attila:WA
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #799 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 13:00:06 »

Szervusz Karl! Emelem

Gyors,és  teljes gyógyulást kívánok!

Vadászüdvözlettel: Attila:WA
Tegnap előtt délután telefonon beszéltünk.
-Májkrémes kenyeret majszolok.Holnap haza engednek,majd ott változatosabb lesz a kaja.
Tegnap rámcsörgött.Visszahívtam.
-Itthon vagyok!
-A változatosság kedvéért májkrémes kenyér a kaja!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #800 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 13:32:28 »

-A változatosság kedvéért májkrémes kenyér a kaja!
Nem is tudnám most egyedül berakni a kocsiba a bikát . . . !    Fejvakarás  :Mosolyog  Vigyorog
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #801 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 13:27:43 »


Sziasztok!

Elmúltak 8 hetesek a csibék./ már majdnem 9-ek/
Beszedtük a kotlósokat, elbontottuk a villanypásztort. Eddig a 220-ból 41 az elhullás.






                  Emelem
Naplózva
mille
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #802 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 08:52:28 »

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy apróvad élőhelyfejlesztéshez milyen fa illetve cserje fajtákat érdemes telepíteni? Táblaszegélyekre szeretnénk telepíteni olyan fákat amik az apróvadnak is hasznosak, eperfát és ringlót mindenféleképpen teszünk. Köszi előre is!
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #803 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 16:03:06 »

eperfát és ringlót mindenféleképpen teszünk.
Elnézést az offért, eperfát honnan szereztek?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #804 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 16:51:49 »

...eperfát és ringlót mindenféleképpen teszünk. .....

Az epret még csak-csak értem, mert felszedegeti a fácán is, ha hagynak neki a disznók meg a rókák, de ringlót  Vállat von  Igaz, pálinkának mind a kettő kiváló!  Piál
De valóban komolyan kérdezem, melyik apróvadnak jó ez a két fa?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #805 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 17:45:45 »

De valóban komolyan kérdezem, melyik apróvadnak jó ez a két fa?

Nyest , róka ,  borz , mosómedve , mille .  De jól járja a disznó és a szarvas is  . . . !  Ördög  Vigyorog

Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #806 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 22:34:13 »

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy apróvad élőhelyfejlesztéshez milyen fa illetve cserje fajtákat érdemes telepíteni? Táblaszegélyekre szeretnénk telepíteni olyan fákat amik az apróvadnak is hasznosak, eperfát és ringlót mindenféleképpen teszünk. Köszi előre is!

Szia!

Kb. két oldallal ezelőtt pont ezt tárgyalgattuk. A gallyazó és beszállófák (az eperfa és ringló nem tipikus  Meglepődött, de miért ne?) mellé mindenképpen tennék ezüstfát (olajfűz), nálunk ez terjedt el a legjobban, de jó a kökény, galagonya, bodza is.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #807 Dátum: 2014. Szeptember 08. - 20:04:41 »

Úgy gondolom, itt jó helyen lesz a kérdőív összesítése, hiszen az apróvaddal (is) kapcsolatos:

Tehát, az első száz kitöltő közül (az életkorral most nem foglalkoznék) 67 területes vadász, a többiek közül egy kicsivel több (ránézésre) az alanyi jogon vadászó, mint a bérkilövő társaság tagja.
24-en húsz évnél régebb óta vadásznak, 25-en 10 évnél régebben, és 39-en csak 1-5 éve kezdték.
24 fő kifejezetten nagyvadas területen vadászik, a többi vegyes- vagy apróvadason. Ez utóbbiak aránya nagyjából egyformának tűnik ránézésre.
27-en nagyvadra, 23-an apróvadra szeretnek jobban vadászni, a többi 50 egyformán mindkettőre.

Dúvadra állítólag 72-en vadásznak rendszeresen, a többiek ritkán vagy soha, mert nem értenek a vadászatukhoz.
100 vadászból 42 tartja úgy, hogy ért a ragadozók-kártevők vadászatához, 29 a rókával még csak elbír, de a  madarakhoz nem ért. 3 vadász semmilyen módszert nem ismer célzottan a dúvad vadszatára, a többiek kissé képben vannak ugyan elméletileg, de ezt nem váltják gyakorlatra.
70-en igen, 30-en nem ismernek olyen személyt, akitől lehetne a ragadozó vadászat kérdésében tanulni.

A 9-es kérdést nem ragozom, valójában minden indok szerepelt, hogy az ismerősöket miért nem érdekli a dúvad vadászata...

Arra a kérdésre, hogy a szigorúbb ragadozó-kontroll jót tenne-e az apróvad állománynak, elsöprően sok, 74 igen válasz volt, 20 talán és 6 nem mellett. Ez utóbbi 6-ból négyen olyanok válaszoltak így, akik az utólsó kérdésben bevallották, hogy őket egyáltalán nem érdekli a dúvadazás... Igaz, kettejük előbb mégis azt válaszolta, hogy gyakran vadászik kifejezetten rájuk...  Fejvakarás Vállat von
A következő kérdés is elég egyértelműen dőlt el. 68 fő válaszolta azt, hogy azokon a területeken, ahol alaposan a dúvad körmére néznek, több apróvad van a környező területekhez képest, 27 talán és 5 nem mellett.
Végül pedig az utolsó kérdésre, mely azt firtatta, hogy nagyobb tudással többet dúvadaznának-e, 58 igen, 36 valószínűleg és 6 nem válasz született.

Egyelőre ezt számoltam össze. Persze, lehetne még csemegézni, és aki szeretne, annak szívesen elküldöm emailban az Excell táblázatot, már jól kiszíneztem. Vagy, ha még van kérdés, utánanézek szívesen...

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #808 Dátum: 2014. Szeptember 08. - 20:17:36 »

Petikém lehet , hogy még nem aktuális , de ha eljön az idő és könyv alakot ölt a mű akkor egy dedikált példányra feltétlen vevő vagyok .  Emelem

üdv az OGRE
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #809 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 10:27:51 »

Egy példányra én is vevő vagyok. Már azért is mert Pétertől nagyon sok dolgot tanultam dúvadazás terén. Ami pedig az én területement illeti az a rengeteg róka és borz ásás, a larsenezés és legújabban a csalimadaras-sípos varjúzás szemmel láthatóan érezteti hatását. Öreg vadászok szerint sose volt annyi fácán a területünkön amennyi most van, és nyúl is szépen mozog. A nagy büszkeségem viszont a fogoly. Nem akarom elkiabálni, de végre kezd lábraállni az állománya. Ebbe persze a rengeteg parlagon hagyott terület és az enyhe tél is belejátszott, de szeretném hinni, hogy a téli közelítős etetések és szarkázás varjúzás is segített.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: