Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210065 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #780 Dátum: 2013. December 22. - 18:39:16 »

  Attila, csak egyetérteni tudok azzal amit leírtál!!! Nem vagyok olyan szinten otthon az apróvad-gazdálkodásban mint Ti, de azt látom, hogy pl. a Nádas területrészemen azért van (volt mert most hódít a disznó, amit bántani nem szabad) sok fácán, mert három oldalról víz határolta. Bőségesen vollt harmat, tocsogott reggel a vadász a májusi terültebejáráson és hála a magasfeszültség vonalának a területen áthúzódott egy kb 3O-7O méter széles sáv ahhol senki semmit nem termelt, csak sás és nád nőtt. Mostanra viszont már csak a Tiszában maradt víz, a földéhségnek hála minden talpalatnyi területet bevetettek, eltűnt a lucerna (nincs értelme lovat tartani) és sajna fele annyi a nyúl és a fácán mint 5-6 éve volt.
  Ami a disznót illeti. Minden tiltás ellenére nagyon hozzájárult az apróvad és őzállomány csökkenéséhez. Mert hogy okoskodik a "parasztpuskás". Egy serétes patron 5-6 hrivnya. Egy golyós patron 2O-5O. Egy nyúlbol van 3 kiló hús, egy disznóból akár 7O-8O. Hát mennyire jobban megéri disznót lőni mint nyulat. Arról nem is beszélve, hogy a disznóvadászathoz nem kell rókára, tarkavarjúra, szarkára patront pocsékolni. Az megvan ilyen bolondságok nélkül is. Meg aztán egy disznóért érdemes bevállani a rabsockodást is hiszen van hús. Ha meg közben a lámpa csóvájába bekerül egy nyúl, hát minek megkímélni. Jobb a sűrű garas mint a ritka tallér!  Ha meg az a lökött vadőr szeret fácánozni, foglyászni (ma is láttam négy csapatot, de az egyik vendégnek úgy kellett lenyomni a kezében a puskát, nehogy közibük durrantson) hát had szórakozzon larsen-csapdával, hattyúnyakkal, dögkunyhóval meg egyébb butaságokkal. Azért kap fizetést, végtére is!!
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #781 Dátum: 2014. Június 03. - 20:57:08 »

Szervusztok!

Épül  fácán nevelde:




Bevallom van bennem egy kis izgalom, ugyanis vadászmester Barátomat, és így rajta keresztül tulajdonképpen a társaságot is én beszéltem rá a nevelésre.
Ha valami netán balul üt ki..., huh, ne is gondoljunk ilyenre!

Várom már a kis pelyheseket, ifjú koromban sokat vigyáztam rájuk, éjszakánként szalmába burkolózva, hivatásos vadász tanítóm oltalma alatt.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #782 Dátum: 2014. Június 03. - 22:45:38 »

Szervusztok!

Épül  fácán nevelde:




Bevallom van bennem egy kis izgalom, ugyanis vadászmester Barátomat, és így rajta keresztül tulajdonképpen a társaságot is én beszéltem rá a nevelésre.
Ha valami netán balul üt ki..., huh, ne is gondoljunk ilyenre!

Várom már a kis pelyheseket, ifjú koromban sokat vigyáztam rájuk, éjszakánként szalmába burkolózva, hivatásos vadász tanítóm oltalma alatt.

 Emelem
Kéz és láb törést ......

 Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #783 Dátum: 2014. Június 04. - 18:29:32 »

Sziasztok!

Tegnap futottunk össze ezzel a fészekalj csibével. Az anyjuk óvatosságból behúzódott a fűbe, de a csibék nem zavartatták magukat. Még egy kis süldő nyúl is pózolt nekem.
Két hete nagy esők voltak felénk, nem volt ritka olyan hely, ahol 40-60 mm esett le egy nap alatt. És ez ment több mint egy hétig. Már kezdtük siratni az első kelést, de úgy tűnik nincs baj, amit itt fényképeztem, tizenkettő csibét számoltunk össze, a kanyaron túl néhány méterrel arébb pedig tizennégyet egy másik családnál! Igaz azok kisebbek voltak, de találkoztunk egészen öklömnyiekkel (hat csibe) is, már egészen jól repültek.

Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #784 Dátum: 2014. Július 22. - 12:25:47 »

Sziasztok!

Idén megpróbáljuk  kotlóssokkal a fácánnevelést. Próbaképpen 10 kotlóssal 220 fácáncsibét nevelünk. Szeretnénk a törzsállományt egy kicsit megerősíteni.
2,5 hete csináltam róluk pár képet, amit megosztanék veletek.









            Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #785 Dátum: 2014. Július 22. - 15:19:51 »

labrador!  Igen Mindenütt ezt kellene csinálni,nem pedig ölyvre,sakálra,télre-tavaszra,hiúzra,vadmacskára, vérpocokra fogni a nagy semmit, amit a fácánért teszünk...
(Van amúgy egy elméletem,amit nem védettem le ,de megosztom most veletek: A magyar fácánállományt nem rejtélyes természeti jelenségek,nem a fentebb említett szárnyas és szőrmés ragadozók,hanem a társadalom egészét átható önzés tette tönkre...mert a fácán KÖZÖS,-TÁRSAS vad... )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #786 Dátum: 2014. Július 22. - 15:54:04 »

labrador!  Igen Mindenütt ezt kellene csinálni,nem pedig ölyvre,sakálra,télre-tavaszra,hiúzra,vadmacskára, vérpocokra fogni a nagy semmit, amit a fácánért teszünk...
(Van amúgy egy elméletem,amit nem védettem le ,de megosztom most veletek: A magyar fácánállományt nem rejtélyes természeti jelenségek,nem a fentebb említett szárnyas és szőrmés ragadozók,hanem a társadalom egészét átható önzés tette tönkre...mert a fácán KÖZÖS,-TÁRSAS vad... )

Nem rossssszz megállapítás...

Labrador!
Jó lenne jövőre pozitív tapasztalatokkal jelentkeznél, én mindenképpen kíváncsi leszek az eredményekre, buktatókra, tapasztalatokra stb...
Igen kicsinke voltam mikor hasonlót láttam a gyakorlatba.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #787 Dátum: 2014. Július 22. - 18:58:35 »

Sziasztok!

Idén megpróbáljuk  kotlóssokkal a fácánnevelést.


Nagyon nagy kalappal hozzá!  Igen Emelem Piál Piál Piál

Az eredmény engem is rendkívül érdekel!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #788 Dátum: 2014. Július 22. - 20:48:41 »

Sziasztok!

Engem is érdekelne minden, mivel a mi társaságunk is idén próbálkozott ilyesmivel elõször  Kacsint Természetesen én is megpróbálok majd beszámolni az eredményekrõl, tanulságokról.

Üdv,
Barni  Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #789 Dátum: 2014. Július 23. - 08:48:14 »

Sziasztok!

Engem is érdekelne minden, mivel a mi társaságunk is idén próbálkozott ilyesmivel elõször  Kacsint Természetesen én is megpróbálok majd beszámolni az eredményekrõl, tanulságokról.

Üdv,
Barni  Emelem

Eddig 220 csibéből maradt 170 (egynéhány) úgy, hogy húszat már az első éjszaka agyonvert az egyik antiszociális kotlós.
Viszont amik megmaradtak, már egész nagyok, tökéletesen repülnek, éjszakára már kijárnak a nevelőből és a fákra gallyaznak fel.
Inkább már csak a kotlósokra kell vigyázni.  Róka  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #790 Dátum: 2014. Július 23. - 10:55:05 »

Eddig 220 csibéből maradt 170 (egynéhány) úgy, hogy húszat már az első éjszaka agyonvert az egyik antiszociális kotlós.
Viszont amik megmaradtak, már egész nagyok, tökéletesen repülnek, éjszakára már kijárnak a nevelőből és a fákra gallyaznak fel.
Inkább már csak a kotlósokra kell vigyázni.  Róka  Ördög

Mi is így jártunk. Az első nap nekünk 14-et taposott össze egy kotlós, amit le kellet cserélni. Eddig 34db volt az elhullás, főleg a 20g alatti gyenge kelésű csibék.
A csibék már nálunk is kijárnak, de éjszakára még visszajönnek a kotlósokhoz.

   Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #791 Dátum: 2014. Július 31. - 10:11:27 »

 Labrador ha jót akarsz jövőre ne ezeket a szép piros shawer tyúkokat használd kotlósnak. Szerezz magyar parlagi fajtákat (kopasznyakú, kendermagos),. Gödöllőn annó a baromfisok pepecseltek velük és hidd el sokkal jobbak lesznek az eredményeid. Az említett parlagi fajták sokkal jobb nevelők és kisebb testűek, nem tapossák el a csibéketvalamint igénytelenebbek is. Különben meg minden elismerésem a tietek, hogy nem rókatápot, hanem fácánt akartok előállítani. Szerintem ez a kotlóval történő nevelés minden macerássága ellenére messze a legjobb müdszer.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #792 Dátum: 2014. Július 31. - 17:55:16 »

Édesapámék az ötvenes évek legvégén, hatvanas évek elején fogtak bele Csomádon a fácán és fogoly félvad tenyésztésébe. A fácánt télen fogták be a területen, azokat tojatták le volierben, illetve a kaszáláskor mentett tojásokat keltették és nevelték főleg pulykákkal!! A pulykák sokszor két fészekaljat is kikeltettek, és elvezettek 70 csibét is! A foglyokat pedig japántyúkok keltették és nevelték.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #793 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 17:33:47 »

 Igen Igen Igen  Wave  Elhullásról , ragadozókról , elvándorlásról , visszavadászott arányról ne is beszéljünk !  Vigyorog Ördög
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #794 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 20:54:03 »

Igen Igen Igen  Wave  Elhullásról , ragadozókról , elvándorlásról , visszavadászott arányról ne is beszéljünk !  Vigyorog Ördög
100% -os visszavadászási eredményed lehet,ha azonnal levágod őket és berakod a mélyhűtőbe.
A vadásznaplóba pedig kotlós nélkül költesz egy szép történetet!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: