Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210656 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #750 Dátum: 2013. április 09. - 11:43:35 »

Ugyanakkor én belelövök neked bármibe bárhonnan pontosan és feltöltök akármit ide a fórumra. És nem azért mert jól tudok lőni, bár gyakorlom erősen és nem azért mert velem született az IT . Hanem azért mert itt tanultam, nem vagyok informatikus, hanem vettem a faradtsagot és utánaneztem! Ha nincsen ilyen igényességed, csak egy leszel a sok nagy tudásu de sohesemtudjukmeg emberek közül.
Kérlek vedd a fáradtságot!!!!!
Horrido
Szevasz Horrido.
Itt és most leteszem a nagy esküt,hogy sokat fogok próbálkozni míg nem sikerül .
A nyáron több időm lesz rá mivel kezdődik a bak szezon ,méhészkedés ezért az olvasás,írás ki meríti a kevés időmet.
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #751 Dátum: 2013. április 09. - 12:05:03 »

Ugyanakkor én belelövök neked bármibe bárhonnan pontosan és feltöltök akármit ide a fórumra. És nem azért mert jól tudok lőni, bár gyakorlom erősen és nem azért mert velem született az IT . Hanem azért mert itt tanultam, nem vagyok informatikus, hanem vettem a faradtsagot és utánaneztem! Ha nincsen ilyen igényességed, csak egy leszel a sok nagy tudásu de sohesemtudjukmeg emberek közül.
Kérlek vedd a fáradtságot!!!!!
Horrido

Üdv!

..Több Fórumozó is megerősítette már.., hogy igen-igen jól tudsz lőni..

Azt szeretném kérdezni, hogy a lentebb beidézett lövésleadással.., pl., Te, hogy állsz..

..betudnád vállalni az általad ismert, legszuperebb, lőszer-fegyver kombinációval?!..  Fejvakarás ..
..csak, megkérdeztem.., mert én .. Vállat von ..      ..létezik egyáltalán, ilyen ember szerinted?..   Emelem

Mint az előbb írtam, számomra semmi, de annak a vadásznak, - beszélgetésünk során elmondása alapján - aki egy fél világot átutazik azért, hogy 30 000 ejróért (plusz egyéb költségek) lőjön egy nagyon nagy birkát, nagyon nagy csavart trófeával, és ha 700, vagy 900 méteren van az a birka, 300, vagy 400 méteres szintkülönbséggel, és vadászunknak mindössze EGYETLEN lövésre van lehetősége, akkor a jó és a kevésbé jó lövedék közötti különbség a SIKERT, illetve a KUDARCOT  jelenti, annak bizony nagyon befolyásolja a használhatóságot!
Nem tudom, hogy ebben az esetben hány méterben lehet a vadászias lőtávolságot meghatározni.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #752 Dátum: 2013. április 09. - 18:47:18 »

 Amíg itt áll a bál nállam jó hírek is születtek. Abádszalók vállaszolt, jó az ár, 2O-án megyek 1OOO "fácánygyümölcsér". Külön köszönet Scpéter fórumtársunknak a segítségért.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #753 Dátum: 2013. április 29. - 22:47:52 »

Elpusztult fácántyúk begyében 9 cserebogár és 3 házascsiga. Meg sajnos 5 tojás is volt benne... Rííí
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 30. - 08:08:30 írta Pyrus » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #754 Dátum: 2013. Május 18. - 10:10:36 »

 Majdnem elfelejtettem. Tegnap-tegnapelőtt kikeltek a fácántojások. Abádszalóké a legnagyobb tiszteletem ugyanis 1007 tojást tettem a keltetőbe (1020-at kaptam de párat kiselejteztem, mert hibás volt) és lett belőlle 808 kisfácán. Megkapták az első vakcinát (aeroszol baromfipestis ellen) és most gyűrik a kaját. Salánki vadászcimborák meg vannak elégedve én meg ez úton is köszönöm Erdei Péternek Abádszalókon (kiről kiderült, hogy Gödöllőn együt tanultunk), hogy nem a politikai vélreménynyilvánitás eszközét, hanem jó fertilitású tenyésztojást adott.
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #755 Dátum: 2013. Június 12. - 04:57:35 »

Tegnap megérkeztek a csibék közel 20000db beindul a munka Táncol
képeket nem tudok feltölteni  Emelem

Ennél egyszerűbben tudom leírni, bemutatni.

Nézd meg itt videón mit is kell csinálnod.

Leírások, példákkal különböző oldalakra.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 12. - 05:06:27 írta Sakac » Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #756 Dátum: 2013. Június 14. - 21:09:22 »

Szerdán megjöttek a fácáncsibéink! Táncol Taps Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #757 Dátum: 2013. Július 01. - 10:09:04 »

Kaszáltam a hétvégén.
Az egyik gyepterületen volt egy kidől akácfa, amellett költött egy fácántyúk, jól lászott a traktorból a fészek, ott szaladgált körülötte a tyúk, meg a pár napos csibéi. Kihagytam egy szobányi területet takarásnak.
A traktor mellett végig baktatott egy gólya, szedte össze a szöcskét, békát, gyíkot. Amikor odaért a fészek közelébe, a tyúk felrepült úgy fejbe kólintotta, hogy öröm volt nézni.
Érdekes, hogy a gólya respektálta a támadást, a továbbiakban végig elkerülte azt a területrészt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #758 Dátum: 2013. Július 02. - 10:19:30 »

Kaszáltam a hétvégén.
Az egyik gyepterületen volt egy kidől akácfa, amellett költött egy fácántyúk, jól lászott a traktorból a fészek, ott szaladgált körülötte a tyúk, meg a pár napos csibéi. Kihagytam egy szobányi területet takarásnak.
A traktor mellett végig baktatott egy gólya, szedte össze a szöcskét, békát, gyíkot. Amikor odaért a fészek közelébe, a tyúk felrepült úgy fejbe kólintotta, hogy öröm volt nézni.
Érdekes, hogy a gólya respektálta a támadást, a továbbiakban végig elkerülte azt a területrészt.

Ez nagyon jó lehetett!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #759 Dátum: 2013. Július 05. - 09:29:59 »

Kaszáltam a hétvégén.
Az egyik gyepterületen volt egy kidől akácfa, amellett költött egy fácántyúk, jól lászott a traktorból a fészek, ott szaladgált körülötte a tyúk, meg a pár napos csibéi. Kihagytam egy szobányi területet takarásnak.
A traktor mellett végig baktatott egy gólya, szedte össze a szöcskét, békát, gyíkot. Amikor odaért a fészek közelébe, a tyúk felrepült úgy fejbe kólintotta, hogy öröm volt nézni.
Érdekes, hogy a gólya respektálta a támadást, a továbbiakban végig elkerülte azt a területrészt.

Ez nagyon jó történet...
 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #760 Dátum: 2013. Július 06. - 09:59:16 »

 Tegnap a konyhakertemben sikerült megfigyelni egy fácántyúkot három csibével. Jó fél óráig szedegettek a burgonyásban. Mivel a kert kétméteres kerítéssel övezett és kóbor ebeknek  tilos a bemenet, egyre gyakrabban járogatnak be a fácánok. A másik "család" meg a falu közepén az egykori kolhoz-iroda mögötti parkban ütött tanyát. Ja, egy nyuszit meg nap nap után helyi sportpálya mellett látok hajnalonként. Úgy tűnik, hogy csak van valami ebben az urbanizációs jelenségben.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #761 Dátum: 2013. Július 06. - 10:57:45 »

Tegnap a konyhakertemben sikerült megfigyelni egy fácántyúkot három csibével. Jó fél óráig szedegettek a burgonyásban. Mivel a kert kétméteres kerítéssel övezett és kóbor ebeknek  tilos a bemenet, egyre gyakrabban járogatnak be a fácánok. A másik "család" meg a falu közepén az egykori kolhoz-iroda mögötti parkban ütött tanyát. Ja, egy nyuszit meg nap nap után helyi sportpálya mellett látok hajnalonként. Úgy tűnik, hogy csak van valami ebben az urbanizációs jelenségben.
Nekem is van kerti fácánom,igaz mióta a híres francia focista Tigana,helyi rokonai költöztek a tőlem harmadik házba,kezdek aggódni érte. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #762 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 14:26:38 »

 Az elmúlt napokban eső után párszor végigmotoroztam a területem düllőútjain és - ugye emlékeztek a tavalyi szezonban hogy szerettem volna hogy összeszedje magát a fogolyállomány - 6 olyan fogolycsapatot láttam, hogy ihaj. A legkisebben is volt 7-8 darab, a legnépesebbet meg 20 körülire saccoltam. Szóval valami kezd alakulni, igaz viszont hogy több galambász (4db) és rétihéját(9db) elvitt valami fura kórság. Én nem tudom, hogy mi, de valami megártott nekik. Ezen kívűl egy tél alatt kietettünk annyi ocsút és kukoricát mint elődeink 3 szezonban. Valamelyikőtök ráadásul akkor ajánlotta hogy az etetőhelyek folyamatos közelítésével próbáljam "összehozni" a csapatokat és úgy látszik igaza volt, bejött. Szóval nem olyan ördöngősség ez a fogoly dolog. Szerencsére nállam csak 2-5 hektáros parcellák divatoznak, a gyomirtást nem viszik túlzásba, parlagok, ugarok vannak dögivel, szóval az élőhely adott. Ha viszont valamelyik vadászomat elkapja idén a hév és fácánozáson oddurrant a csapatnak, nagyon morc leszek. És nemcsak én, hanem a társaság elnöke is, annak meg anyagi vonzata lesz a viszketeg ujju kollega számára.
Naplózva
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #763 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 21:22:29 »

Vagy jön egy pár dilinyós és felgyújtja a fél a határt. Nálunk sajna ez volt augusztusba Szomorú
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #764 Dátum: 2013. December 09. - 18:36:29 »

Üdv mindenkinek!
Az idei évben nagyon gyenge a fácán álományunk alig tudunk meglőni egy egésznapos vadászat alatt 13-15 kakast, hogy meglegyen a fejenkénti 1 db. Az elműlt években volt olyan, hogy 2-3 is osztotunk (38db-os teríték is volt 8db róka mellet). Most meg nagyon gyenge. De a fácánok mellett a rókák is eltüntek.
Ezért szeretnék kérni tőletek kis segítséget, hogy valamivel tudjam javítani ezt a retenetessen gyenge állományt.
Gondolt, hogy kotlóssal keltetni vagy 200db csibét és kiengedni meg az előhelyet kökénybokor telepítéssel javítani. Szerintetek ezzel lehet eredményt elérni?

Üdv: Baliiii Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: