Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210497 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #720 Dátum: 2013. Március 15. - 16:18:56 »

Urak! Wave

Van valakinek címe telefonszáma fogoly vadászat lehetőségéről??????????? Fejvakarás Vállat von Emelem

S.Fox tud neked segíteni, de lehet, hogy Kapszli is.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #721 Dátum: 2013. Március 15. - 16:20:56 »

Voldi! Köszönöm!!!! Emelem Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #722 Dátum: 2013. Március 16. - 18:41:22 »

 Phúúú, végigvágtuk a határt és nagy a nyomorúság. Kiszórtunk 15 zsák kukoricát, sajnos láttam a havon ötforintosnyi nyúlnyomokat (nemsok jót jósolok a gazdájuknak), a fácánok ép csak fel tudnak repülni úgy elvannak gyötörve, egy őzrudli alig bírta kivárni, hogy elkotródjunk és már habzsolták a kukoricát. Lőttünk egy szürke varjút, megszabadítottunk a kenyérkereset emésztő gondjaitól három "házikedvencet" ( az őzeket kergelészték a hasig érő, befagyott belvízzel borított mezőn). Megkergettünk két rókát amelyek sikeresen beslisszoltak egy rókalukba, a havon világosan látszottak a bemenő nyomok, de bezzeg kutyánk nem volt, mert Pista barátom egyedül bírja a várat a tiszabecsi birkák frontján és lehetetlen volt hazajönnie. Szóval szép és szerintem eredményes napot tudhatunk magunk mögött. Most még ki kellene menni leskelődni, de a fáradtság, az egyik cimbora "királyházi konyak" nevezetű itókája, meg egy jókora tál káposztás, füstölt csülkös babfőzelék elvette minden harci kedvem. Holnap folytatjuk és próbáljuk menteni a menthetőt.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #723 Dátum: 2013. Március 16. - 20:51:27 »

Phúúú, végigvágtuk a határt és nagy a nyomorúság. Kiszórtunk 15 zsák kukoricát, sajnos láttam a havon ötforintosnyi nyúlnyomokat (nemsok jót jósolok a gazdájuknak), a fácánok ép csak fel tudnak repülni úgy elvannak gyötörve, egy őzrudli alig bírta kivárni, hogy elkotródjunk és már habzsolták a kukoricát. Lőttünk egy szürke varjút, megszabadítottunk a kenyérkereset emésztő gondjaitól három "házikedvencet" ( az őzeket kergelészték a hasig érő, befagyott belvízzel borított mezőn). Megkergettünk két rókát amelyek sikeresen beslisszoltak egy rókalukba, a havon világosan látszottak a bemenő nyomok, de bezzeg kutyánk nem volt, mert Pista barátom egyedül bírja a várat a tiszabecsi birkák frontján és lehetetlen volt hazajönnie. Szóval szép és szerintem eredményes napot tudhatunk magunk mögött. Most még ki kellene menni leskelődni, de a fáradtság, az egyik cimbora "királyházi konyak" nevezetű itókája, meg egy jókora tál káposztás, füstölt csülkös babfőzelék elvette minden harci kedvem. Holnap folytatjuk és próbáljuk menteni a menthetőt.

 Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #724 Dátum: 2013. április 05. - 19:10:01 »

 Lenne egy kis probléma. Kérlek Benneteket próbáljatok adni valami tippet. Szóval Simon Károly bátyám az abádszalóki "Hubertusz" VT-től nyugállományba vonult. A VT-nek fácántojás ügyben küldött e-mailjaimra nincs vállasz. Namármost valahol Magyarhon keleti felében normális áron (115-12OFT) hol tudnék 15OO (lehetőleg friss és "egykorú") tojást beszerezni? Ha meg van köztetek abádszalóki, hát vágjon már hozzám egy árajánlatot.
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #725 Dátum: 2013. április 06. - 00:21:26 »

Lenne egy kis probléma. Kérlek Benneteket próbáljatok adni valami tippet. Szóval Simon Károly bátyám az abádszalóki "Hubertusz" VT-től nyugállományba vonult. A VT-nek fácántojás ügyben küldött e-mailjaimra nincs vállasz. Namármost valahol Magyarhon keleti felében normális áron (115-12OFT) hol tudnék 15OO (lehetőleg friss és "egykorú") tojást beszerezni? Ha meg van köztetek abádszalóki, hát vágjon már hozzám egy árajánlatot.

Szervusz István!

Holnap délután kereslek majd, addigra tudok majd árat is mondani.

Üdv,
Péter
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #726 Dátum: 2013. április 06. - 15:00:19 »

 Péter, ezt előre is nagyon köszönöm. Egy öreg "Viktória" keltetőt kipofoztunk, a salánki vadászcimborák most meg belém helyezték minden bizodalmukat, mert tudják, hogy 4 éve nekem elég jól ment ez a fácánnevelős történet. Jelenleg gőzerővel kotorékoznak, mert mondtam nekik, hogy lehetőleg ne rókatápot neveljünk már. Ja még valami, a Nagy Emil féle Apróvadtenyésztés (fácán, fogoly, tőkésréce) nincs meg valakinek. Az én példányomat ugyanis valaki "örökbe fogadta"
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #727 Dátum: 2013. április 06. - 22:42:40 »

Péter, ezt előre is nagyon köszönöm. Egy öreg "Viktória" keltetőt kipofoztunk, a salánki vadászcimborák most meg belém helyezték minden bizodalmukat, mert tudják, hogy 4 éve nekem elég jól ment ez a fácánnevelős történet. Jelenleg gőzerővel kotorékoznak, mert mondtam nekik, hogy lehetőleg ne rókatápot neveljünk már. Ja még valami, a Nagy Emil féle Apróvadtenyésztés (fácán, fogoly, tőkésréce) nincs meg valakinek. Az én példányomat ugyanis valaki "örökbe fogadta"
Szevasz Hucul.
Remélem az eredményekről beszámolsz ,ezen az oldalon mi is besegítünk eddig 60 feletti vörös 20 nál több volt benne a szuka Meglepődött.
Kalappal.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #728 Dátum: 2013. április 07. - 14:39:15 »

 Persze, hogy beszámolok, mert a salánki fácántelephez nagyon szép emlékek kötnek. Valaha még a szovjet Legfelsőbb Tanács(kb ami egy demokráciában a parlament) képviselőit is vadásztattuk ott. Több százas fácánteritékek, aranyérmes bakkok tucatjai, hatalmas kacsafelhők (a Borzsa árterére évente jópár száz tőkést is kihelyeztünk) Egy kis mintabirodalom volt, vagy csak az idő szépíti meg az emlékeket? Nem tudom, de tény, hogy Kovács Zoli bátyám - mikor is volt Budapesten a Vadászati Világkiállítás, '72-73-ban - na szóval akkor hivatalos kiküldetésben járt kinn. Olasz keltetőmasinákat, "Viktóriákat" hozott be, meg sokezer konvertibilis rúbelt feccöltek a telepbe. Mintagazdaság volt az nagyon, de az Öreg nyugdijba ment, a rendszer (állítólag) változott, az erdészet meg mint felesleges koloncot leépítette az egész vadászati üzletágat. Most viszont lehet, hogy kicsiben, apránként, saját kútfőből valamit változtatunk majd Sípos Béla barátommal.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #729 Dátum: 2013. április 07. - 16:24:09 »

1971. augusztus 27-szeptember 30.
Minden nap nyitástól zárásig kint voltam! Táncol Táncol Táncol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #730 Dátum: 2013. április 07. - 18:46:21 »

1971. augusztus 27-szeptember 30.
Minden nap nyitástól zárásig kint voltam! Táncol Táncol Táncol
Még (nagyon) meg sem születtem...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #731 Dátum: 2013. április 07. - 19:54:59 »

1971. augusztus 27-szeptember 30.
Minden nap nyitástól zárásig kint voltam! Táncol Táncol Táncol
Szevasztok.
Elméletileg van egy késem amit erre az alkalomra adott ki vagy valaki véste ,maratta a kés készítő Anton Wingen.
Képet csak pnorbi által tudtam eddig feltenni ,ha valakit érdekel segítsen.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #732 Dátum: 2013. április 08. - 06:11:16 »


Képet csak pnorbi által tudtam eddig feltenni ,ha valakit érdekel segítsen.


Nézd meg a videót, ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #733 Dátum: 2013. április 08. - 19:54:50 »

Lenne egy kis probléma. Kérlek Benneteket próbáljatok adni valami tippet. Szóval Simon Károly bátyám az abádszalóki "Hubertusz" VT-től nyugállományba vonult. A VT-nek fácántojás ügyben küldött e-mailjaimra nincs vállasz. Namármost valahol Magyarhon keleti felében normális áron (115-12OFT) hol tudnék 15OO (lehetőleg friss és "egykorú") tojást beszerezni? Ha meg van köztetek abádszalóki, hát vágjon már hozzám egy árajánlatot.

 Emelem

http://hubertusvt.hu/contacts.htm

Tel: 0636 59 535317

Üdv, Bassman
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #734 Dátum: 2013. április 08. - 20:01:13 »

Nézd meg a videót, ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni. Emelem
Szevasz Sakac.
Köszönöm a segítséget,de ezzel  a számítógépes hangya focival nem tudok meg birkózni.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: