Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210503 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #645 Dátum: 2011. November 29. - 22:27:35 »

Sziasztok! Emelem
Jövőre szeretnék tartani majd pár foglyot.Esetleg tudna valaki segíteni ebben.Előre is köszönöm!
Üdv

A fogoly tartása engem is érdekel. Pl.:
-lehet e őket szabadon tartani, vagy csak volierben?
-más baromfival lehet e együtt?
-téli tartása?

Bocsánat a "hülye" kérdésekért, de ha Valaki irna róla egy rövidke  cikket, annak örülnénk.


A fogoly tartásáról sok cikket találsz a neten, meg a könyvtárakban. Elég kényes madár, de érdemes vele játszani kicsiben is, mert sokat lehet belőle tanulni és nekem pl. az egyik legnagyobb sikerélményem volt, amikor a saját keltetésű fogolykakasaimnak elkezdett megjelenni a patkó a begyén Bion
(Szabadban is tarthatóak, ha van 40-50ha-od lekerítve, amúgy érdemes volierben nevelni, majd tavasszal párosítani,mert a kakasok dögre verik egymást.)
 Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #646 Dátum: 2011. November 30. - 22:22:38 »

Üdv bferi!

Nem ismerem a szert, sem a hatásmechanizmusát, csupán arra reagálnék, hogy jó műtrágyaszóróval ki lehet juttatni 20 kg/ha anyagot.
Évek óta így vetem a lucernát, nagyjából 25 kg/ha magdózissal, előfordult, hogy annyira leszűkítettem a kiömlőnyílást, hogy kétszer is meg kellett járnom a területet, mire kiürült a puttony.
Ami még nem ment száraz homokkal való "dúsítás" nélkül, az a tarlórépa 2-4 kg/ha vetőmagjának elszórása.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #647 Dátum: 2011. December 01. - 15:47:29 »

Üdv bferi!

Nem ismerem a szert, sem a hatásmechanizmusát, csupán arra reagálnék, hogy jó műtrágyaszóróval ki lehet juttatni 20 kg/ha anyagot.
Évek óta így vetem a lucernát, nagyjából 25 kg/ha magdózissal, előfordult, hogy annyira leszűkítettem a kiömlőnyílást, hogy kétszer is meg kellett járnom a területet, mire kiürült a puttony.
Ami még nem ment száraz homokkal való "dúsítás" nélkül, az a tarlórépa 2-4 kg/ha vetőmagjának elszórása.

Szia Lajos!

Megkérdeztem egy pár gazdát a faluba, akiknek van műtrágyaszórójuk, és mindegyik azt mondta, hogy minimum 50 kg/Ha a minimális kijuttatható mennyiség. Igaz az összes gép röpítőtányéros, tehát ezekkel ki sem lehetne juttatni a Redentint. Én nem értek hozzá, de ha műtrágyázunk, meg szoktuk nézni a szemcseméretet is és az alapján állítjuk be a gépet. A lucernamag nagyon apró, valószínű hogy a Redentines kukoricakása nagyobb szemcsés.
A hétvégén mindkét nap nyúlhálózunk, biztos megyünk a kezelt területre is, majd elválik, hogy mennyi nyúl lesz vagy találunk-e dögöt.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #648 Dátum: 2011. December 04. - 20:22:55 »

Sziasztok  Emelem
Tegnap(dec. 3.) lett kész a nagy volierem és be is tettem a fácánjaimat sajnos 3 elrepült mert 3 jukat nem vettem észre a hálón és megtalálták de majd pótólva lesznek.
Ma délben (dec.4.!!!) 1 fácántojást találtam a vadetető alatt!!! Azt szeretném  megkérdezni h ez hogy lehet?
Előre is köszönöm!
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #649 Dátum: 2011. December 04. - 21:30:15 »

Az egyetlen magyar szó a lyuk, ami ly-vel kezdődik.

Gondolkoztam még a "lyány" szavunkon is itt az Alföldön, de a lyuk az biztos.

 Kacsint Kacsint

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #650 Dátum: 2011. December 04. - 21:33:06 »

Mind kettő helyes!
Lyányon van a juk. Jányon van a lyuk.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #651 Dátum: 2011. December 04. - 21:37:15 »

Akkor ezt megdumáltuk.
Mostmár az a kardinális kérdés, hogy ha a kolléga betette a fácánjait a Jukas szúnyogháló alá, akkor hogy eshetett meg az a világrengető esemény, hogy az egyik tojó (tolyó) kinyomorított magából egy darab tojglit??

 Fejvakarás

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #652 Dátum: 2011. December 05. - 16:33:39 »

Szerintem a róka akar veled kitolni, hogy költsd ki  fácánokat vacsorára! Vigyorog De ha megsütöd neki akkor sem fog megharagudni! Ördög Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #653 Dátum: 2011. December 05. - 18:33:37 »

Ma meglett a második tojás  Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #654 Dátum: 2011. December 05. - 18:35:33 »

NA, ez hogy lehet.... Fejvakarás Fejvakarás

Egész éjjel nem aludtam, annyit törtem a fejem...


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #655 Dátum: 2011. December 05. - 18:52:04 »

Ma délben (dec.4.!!!) 1 fácántojást találtam a vadetető alatt!!! Azt szeretném  megkérdezni h ez hogy lehet?
Előre is köszönöm!

Nincs náluk világítás? Vagy mondjuk este nem hagyod tovább égve a lámpát, vagy reggel korábban nem kapcsolod fel?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #656 Dátum: 2011. December 05. - 19:32:05 »

Nincs náluk világítás? Vagy mondjuk este nem hagyod tovább égve a lámpát, vagy reggel korábban nem kapcsolod fel?
Van egy lámpa 3-4 m-re a volier mellett ami egész este fel van kapcsolva
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #657 Dátum: 2011. December 05. - 20:19:59 »

Van egy lámpa 3-4 m-re a volier mellett ami egész este fel van kapcsolva

Itt a megoldás!
A "fényprogramot" alkalmazzák a mesterséges fácántenyésztésben is, ezzel meg lehet hosszabbítani a perzisztenciát.
Magyarul a fácánjaidat átvered a mesterséges fénnyel, és azt "hiszik" hogy hosszabbak a nappalok (mint tavasszal - nyár elején), ezért idult be náluk a "szaporodási időszak".
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #658 Dátum: 2011. December 05. - 20:41:04 »

Itt a megoldás!
A "fényprogramot" alkalmazzák a mesterséges fácántenyésztésben is, ezzel meg lehet hosszabbítani a perzisztenciát.
Magyarul a fácánjaidat átvered a mesterséges fénnyel, és azt "hiszik" hogy hosszabbak a nappalok (mint tavasszal - nyár elején), ezért idult be náluk a "szaporodási időszak".
Üdv!  Emelem
Ez érdekes, mindenesetre megpróbálkozok a kiköltésükkel hátha sikerül összehoznom valamit:)
Üdv!  Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #659 Dátum: 2011. December 05. - 21:01:29 »

Elvileg működnie kellene!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: