Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210499 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #630 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 09:25:57 »

"Mindenütt a fácán kihelyezés kapcsán csak a megtérülést, vissza vadászási rátát hallom, látom. ""

Szia Pista! Emelem

Szinte meg is adtad magadnak a választ.
Te is tudod, a társaságok nagy többségében visszavadásszák még az utolsó darabot is.Főleg ahol kevés a vadfácán.
Gondolom nem ismeretlen az a gyakorlat, ha még hiányzik pár darab a terítékből, és már nincs kedvük gyalogolni, irány a "fácánkert"! Szomorú Szomorú

 Wave

Nem voltam elég egyértelmű: én a kihelyezett madarakról beszéltem! Mosolyog Emelem
Naplózva
Gergelyerdesz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #631 Dátum: 2011. Július 20. - 18:46:47 »

Szeretném megkérdezni, hogy az idei évi fácánszaporulat mit mutat a tavalyi évhez képest. A mi társaságunknál azt vettem észre, hogy a fészkelés nagyon elcsúszott. A június 15 utáni kaszálás során még olyan fészkek is voltak amelyeket 1-2 hete ült a tyúk.

Üdv a vadásznak Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #632 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 08:55:10 »

Nálunk szerencsére nagyon jó az idei fácánszaporulat! (Réce is rengeteg van, de a nyúl is jónak ígérkezik!))
Mint már sokszor leírtam, a tyúkot nem lőjük sehol és nem minden évben nevelünk. Az idén van ismét 1000 db. 6 hetesen hozzuk őket és az idén eddig 4 db hullott el július 20 óta!!! A felét most átvittük a kibocsájtóhelyre és az összefogás, meg a szállítás alatt még 5 db elpusztult! Húsz darabot kaptunk pluszba és ha minden jól megy, akkor az 1000 db ki lesz engedve jövő héten.
A rókákra kicsit még figyelni kell, de valószínűleg nem lesz nagy veszteség. Legalábbis más években nem volt számottevő!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #633 Dátum: 2011. November 14. - 21:05:43 »

Sziasztok!

Ide írok, mert erre a témára nem találtam jobb helyet.

Ma megkeresett egy földtulajdonos a társaságunk területéről, hogy a búzáját Redentinezné, mert nagyon sok a pocok és az egér. Kéri a vadásztársaság beleegyezését valamilyen formanyomtatványon amit a megyei Növény-és Talajvédelmi állomástól kapott. A gazda műtrágyaszóróval akarja a szert kijutattni. Nem értettem vele egyet, én úgy tudtam hogy csak járatkezelés lehetséges. Nosza felhívtam a fő növényvédős szakmérnököt a fenti állomáson, aki úgy tájékoztatott, hogy erős fertőzésnél igenis ki lehet juttatni a Redentint műtrágyaszóróval, egyenletesen elterítve (nem lehetnek csomók) 20 kg/Ha mennyiségben. Ha a kijuttatás az előírás szerint zajlik, akkor szerinte a nyúl és a fácán nem tud belőle halálos dózist összeszedni (a Redentint kukoricakására vitték fel).
Szerintem nincs olyan műtrágyaszóró, ami engedi a 20 kg/Ha-os kiszórási mennyiséget. Most még csak 25 hektárt érint a dolog, de már előre látom, hogy be fog indulni a többi gazda is. Végre lett volna egy apróvadba bő év, félek hogy a mérgezéssel lesz elhullásunk bőven.
Ja, a szomszéd társaságnál valamilyen zselés egérirtót használtak, ez állítólag nem veszélyes a vadra.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #634 Dátum: 2011. November 16. - 21:19:02 »

 Emelem Sziasztok!
Új vagyok itt Mosolyog és remélem nem baj ha bekapcsolódnék a fórumba Mosolyog
Idén kezdtem el fácánokat nevelni és jelen pillanatban egy 25 x 12 m-es voliert építek a fácánaimnak (25 darab a törzsállomány) és ezeket szeretném majd jövőre keltetéssel felszaporítani. Segítséget tapasztalatokat szeretnék a keltetésről és a nevelésről. van egy pár japán törpém és keltetőgépet is szeretnék majd venni. Előre is köszönöm! Norbi
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #635 Dátum: 2011. November 17. - 18:23:57 »

B.Feri ! Nálunk egyszer ezt megjátszották nagy területen kiszórt redentinnel műtrágyaszóróból.
Döglött nyulak mindenfelé ,amerre néztünk feküdtek a hulláik .Katasztrófális nyúlpusztulás volt a többiről nem is beszélve . Agrármérnök aki elkövette.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #636 Dátum: 2011. November 17. - 18:31:23 »

Ez így igaz, ebben a formában, a nyúlállomány pusztulásának. A Redentint bele a lukba és betaposni, mert úgy szól az írás Magyar közlöny!!!!!
De a műtrágyaszóró a könnyebbik dolog, és a nyúl állományra  Nem végzetes!!!!!!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #637 Dátum: 2011. November 17. - 19:11:12 »

Ez így igaz, ebben a formában, a nyúlállomány pusztulásának. A Redentint bele a lukba és betaposni, mert úgy szól az írás Magyar közlöny!!!!!
De a műtrágyaszóró a könnyebbik dolog, és a nyúl állományra  Nem végzetes!!!!!!
Itt megtalálható a Redentin eseti engedélye:http://www.kerteszekaruhaza.com/media/public/engedelyokiratok/Redentin75RBengedely2011osz.pdf
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #638 Dátum: 2011. November 17. - 19:19:58 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #639 Dátum: 2011. November 18. - 08:36:19 »


Eszerint lehet műtrágyaszórózni  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #640 Dátum: 2011. November 18. - 11:13:44 »

Eszerint lehet műtrágyaszórózni  Vállat von
"A röpítőtányéros mütrágyaszóró használata a kezelések elvégzéséhez nem engedélyezett."
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #641 Dátum: 2011. November 18. - 18:06:19 »

Köszönöm, hogy feltetted a Redentin engedélyét Fomec!

Felénk én még csak röpítőtárcsás műtrágyaszórót láttam. Nyilván ezzel fogják kijuttani, vagy már ki is szórták.
Én úgy tudtam, hogy  a Redentint vagy két évvel ezelőtt be akarták tiltani. Vagy az az Arvalin volt?  Vállat von
Nem bánnám, ha a hatóság végleg betiltaná ezeket a gyilkos szereket.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #642 Dátum: 2011. November 18. - 19:33:26 »

Köszönöm, hogy feltetted a Redentin engedélyét Fomec!

Felénk én még csak röpítőtárcsás műtrágyaszórót láttam. Nyilván ezzel fogják kijuttani, vagy már ki is szórták.
Én úgy tudtam, hogy  a Redentint vagy két évvel ezelőtt be akarták tiltani. Vagy az az Arvalin volt?  Vállat von
Nem bánnám, ha a hatóság végleg betiltaná ezeket a gyilkos szereket.
Igazán nincs mit. Wave
A Redentin is, meg még sok más szer, illetve hatóanyag is ebben a cipőben jár.Mármint, hogy visszavonták, vagy nem hosszabbították meg az engedélyét. Ez egy eseti, időintervallumra szóló engedély. Hasonlóan engedélyezték például borsóban a Lannate nevezetű szert. Ugyan nem ide tartozik, de érdekesség képen megemlítem, hogy ott még a I. kategóriás szert vissza is minősítették II. kategóriássá. Vállat von
Naplózva
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #643 Dátum: 2011. November 29. - 20:30:39 »

Sziasztok! Emelem
Jövőre szeretnék tartani majd pár foglyot.Esetleg tudna valaki segíteni ebben.Előre is köszönöm!
Naplózva
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #644 Dátum: 2011. November 29. - 21:50:00 »

Üdv

A fogoly tartása engem is érdekel. Pl.:
-lehet e őket szabadon tartani, vagy csak volierben?
-más baromfival lehet e együtt?
-téli tartása?

Bocsánat a "hülye" kérdésekért, de ha Valaki irna róla egy rövidke  cikket, annak örülnénk.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: