Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210059 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #615 Dátum: 2010. április 30. - 14:05:09 »

A mindenre elszánt fácánkakas és az ő tenyésztése.
Naplózva
fácán nevelő
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #616 Dátum: 2010. Június 23. - 09:16:49 »

Volna egy kérdésem találtam 10 fácán tojást be is raktam e gy kotlós alá mert az anyjuk otthagyta én összeszedtem ki fog e kelni a kotlós alatt.
A másik kérdésem az lenne hogy jó ha a kikelt csibéket csirke indító táppal ettem és ha már nagyobbak akkor mint adjak neki enni.
Az utolsó kérdésem az lenne, hogy milyen környezetet kell nekik varázsolni hogy biztosan meg maradjanak.
Vagy jó hogy ha egyszerűen csak majd kirakom őket a baromfi udvarba.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #617 Dátum: 2010. Június 23. - 10:24:39 »


 jó ha a kikelt csibéket csirke indító táppal ettem

De gustibus non est disputandum.   ??? Ördög Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #618 Dátum: 2010. Június 24. - 13:27:19 »

Volna egy kérdésem találtam 10 fácán tojást be is raktam e gy kotlós alá mert az anyjuk otthagyta én összeszedtem ki fog e kelni a kotlós alatt.
A másik kérdésem az lenne hogy jó ha a kikelt csibéket csirke indító táppal ettem és ha már nagyobbak akkor mint adjak neki enni.
Az utolsó kérdésem az lenne, hogy milyen környezetet kell nekik varázsolni hogy biztosan meg maradjanak.
Vagy jó hogy ha egyszerűen csak majd kirakom őket a baromfi udvarba.

Biztos, hogy végleg otthagyta őket?-mert lehet, hogy csak enni szállt le a fészekről, vagy még nem kotlott el és visszajárt tojni...  Fejvakarás
Ha az első, akkor lehet, hogy sok minden nem lesz belőlük, mert ha nagyon kihűltek a tojások, akkor vagy nem is kelnek ki, vagy kelésgyengék lesznek a csibék. Ha a második, akkor lehet inkább ott kellett volna hagyni...
Ha már hazavitted és a kotlós alatt van a tojás- és még csibe is lesz belőle-, akkor a csibéknek inkább pulykaindítót adj(vagy jobb tápboltosok tudnak szerezni fácán indítót jópénzé' Bion) Ezt add nekik legalább(!) egy-másfél hetes korukig, amikor is pár nap átállással adhatsz már nekik pulyka -(vagy fácán-) nevelőt. Mikor szép tollasok lesznek, akkor szintén pár nap átállással már kaphatnak először vegyes darát, majd végül szemes takarmányt is. De ha lehet, akkor hagyd őket a kotlós mellett végig!
Inni az első naptól Laktifermes vizet kapjanak(emellett fölösleges a többi vitaminkészítmény és sok gyógyszer is), majd később átállhatsz tiszta vízre. Nyáron, a nagy melegben megoldás lehet egy kis almaecet is az ivóvízbe a jobb állóképesség miatt. A hely... legszívesebben azt mondanám, hogy a kotlós melletti csibékkel a lehető legkevesebbet találkozz, majd miután felnőttek és van elég tartalékuk(szept-okt.) engedd ki őket. Ha ez nem megoldható, akkor mindenképp zárt voilert készíts nekik, mert még a végén eszükbe jut, hogy ők vad madarak volnának vagy mi a szösz és kirepülnek. Oszt akkor lesz gond, amikor a környéken kóborló rókának meg az jut az eszébe, hogy ezek azért mégsem olyan vad madarak... Tasli
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
fácán nevelő
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #619 Dátum: 2010. Június 26. - 12:37:21 »

Igen biztos hogy otthagyta az anyja mivel egy mezőgazdasági területen fészkelt.
Ki keltek a kis csibék csak sajnos már úgy néz ki hogy el is pusztulnak. próbáltuk etetni mindennel fűvel, bogarakkal apróra zúzott táppal de nem kellett nekik semmi még inni se akartak így elpusztultak szegények
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #620 Dátum: 2010. Június 26. - 13:42:58 »

Igen biztos hogy otthagyta az anyja mivel egy mezőgazdasági területen fészkelt.
Ki keltek a kis csibék csak sajnos már úgy néz ki hogy el is pusztulnak. próbáltuk etetni mindennel fűvel, bogarakkal apróra zúzott táppal de nem kellett nekik semmi még inni se akartak így elpusztultak szegények
A kotlós alatt keltek ki és nem ettek-ittak?Ilyet még nem hallottam.
Vagy elvetted a kotlós alól?
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #621 Dátum: 2010. Június 26. - 13:52:44 »

Igen biztos hogy otthagyta az anyja mivel egy mezőgazdasági területen fészkelt.
Ki keltek a kis csibék csak sajnos már úgy néz ki hogy el is pusztulnak. próbáltuk etetni mindennel fűvel, bogarakkal apróra zúzott táppal de nem kellett nekik semmi még inni se akartak így elpusztultak szegények

Hangya tojás (lárva), apróra tört főtt tojás? Vagy megvannak még egyáltalán?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #622 Dátum: 2010. Június 27. - 09:31:57 »

Igen biztos hogy otthagyta az anyja mivel egy mezőgazdasági területen fészkelt.
Ki keltek a kis csibék csak sajnos már úgy néz ki hogy el is pusztulnak. próbáltuk etetni mindennel fűvel, bogarakkal apróra zúzott táppal de nem kellett nekik semmi még inni se akartak így elpusztultak szegények

Ez miféle dedós írásmód? Se füle se farka...
Vagy a döglött csibék írták? Ördög
Kérlek legalább vesszőket használjál!

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #623 Dátum: 2010. Június 28. - 12:08:24 »

Igen biztos hogy otthagyta az anyja mivel egy mezőgazdasági területen fészkelt.
Ki keltek a kis csibék csak sajnos már úgy néz ki hogy el is pusztulnak. próbáltuk etetni mindennel fűvel, bogarakkal apróra zúzott táppal de nem kellett nekik semmi még inni se akartak így elpusztultak szegények
Akkor valószínű, hogy megfáztak-bár érdekes, hogy ha ki bírtak kelni, akkor inni meg nem tudtak. Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #624 Dátum: 2010. Július 20. - 21:43:51 »

Ma találtam fácántojást...
 Fejvakarás
 :'(
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #625 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 18:05:39 »

Sziasztok!

Az alábbi témában kíváncsi vagyok a véleményetekre:

Nos, mindenki tudja, hogy az idei fácánszezon nagyon szűkös lesz, köszönhetően a késő tavaszi és nyár eleji hűvös csapadékos időjárásnak. Mi a területünkön fácáncsirkét elvétve láttunk egyet-kettőt, azok is inkább a sarjúból voltak.
3000 fácánt nevelünk július eleje óta, a nevelőnk egy része akácerdő tele ezüstfával, de van több tagba 6 hektár cirok is, amit egész télen lábon hagyunk, meg van egy kis nádas is. Itt kívánunk egy-két alkalommal külföldi bérvadászatot tartani, a maradékot pedig a tagság vadássza le.
Elnökünk azzal az ötlettel állt elő, hogy most volna lehetőség kedvezményesen, olcsón nevelt fácánt venni, és pár száz (max. ezer) darabot szeretne kihelyezni a területünk két olyan részébe, távol  a nevelőnktől, ahol még soha nem neveltünk. Azt mondja, hogy így nyugodtan tudnánk ott télen is vadászni, nem kéne állandóan a nevelő és környékén hajkurászni a madarakat. Mindkét rész jó adottságú, gyönyörű vadfácánok laknak ott, télen az összes vadfácánt a környékről összeszedik, csak aránylag közel van a területhatár és nem tudjuk, hogy mennyire maradna ott a madár.
Az öreg tagjaink teljesen ellenzik az ötletet, azt mondják, hogy a jó genetikai adottságú vadfácánok mellé vétek lenne kivinni a tunya nevelt fácánokat, nem baj ha kevés a vadszaporulat, majd mi is össze húzzuk a nadrágszíjat és kevesebbet vadászunk a szezonban (biztos vagyok benne, hogy a kibocsátás tükrében a hatóság korlátozni fogja a vadászatok számát). Az állományt nem kell félteni, máskor is volt már ilyen, majd magukhoz térnek jövőre. Kímélni kell őket, meg a téli etetésre odafigyelni.
A kérdéses területeken az itatást meg tudjuk oldani (fúrott kút van), a takarmány se lenne gond, csak tényleg nem tudom, hogy jó lenne-e a kiváló adottságú törzsállománnyal összekavarni a nevelteket.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #626 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 18:53:24 »

Szervusz bferi! Emelem

Én azt tartom, a természetes állomány nagy részét akkor , és ott "irtották" ki, ahol nevelt madarat keverték a természetes szaporulattal.
Mivel a mesterséges kibocsátási helyeken engedélyezett a tyúk lövése is, és a vadfácánok előbb repülnek fel, hamarabb le is lövik őket. Vállat von
Mi is engedtünk anno a vad állomány közé neveltet, de ott nem vadásztunk. Sok értelmét nem láttam, de az tény, hogy két év múlva láttunk gyűrűzött tyúkot csibéket vezetni.Ahol jó a természetes állomány oda nem biztos megéri belenyúlni!

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #627 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 22:24:09 »

Sziasztok!

Az alábbi témában kíváncsi vagyok a véleményetekre:

Nos, mindenki tudja, hogy az idei fácánszezon nagyon szűkös lesz, köszönhetően a késő tavaszi és nyár eleji hűvös csapadékos időjárásnak. Mi a területünkön fácáncsirkét elvétve láttunk egyet-kettőt, azok is inkább a sarjúból voltak.
3000 fácánt nevelünk július eleje óta, a nevelőnk egy része akácerdő tele ezüstfával, de van több tagba 6 hektár cirok is, amit egész télen lábon hagyunk, meg van egy kis nádas is. Itt kívánunk egy-két alkalommal külföldi bérvadászatot tartani, a maradékot pedig a tagság vadássza le.
Elnökünk azzal az ötlettel állt elő, hogy most volna lehetőség kedvezményesen, olcsón nevelt fácánt venni, és pár száz (max. ezer) darabot szeretne kihelyezni a területünk két olyan részébe, távol  a nevelőnktől, ahol még soha nem neveltünk. Azt mondja, hogy így nyugodtan tudnánk ott télen is vadászni, nem kéne állandóan a nevelő és környékén hajkurászni a madarakat. Mindkét rész jó adottságú, gyönyörű vadfácánok laknak ott, télen az összes vadfácánt a környékről összeszedik, csak aránylag közel van a területhatár és nem tudjuk, hogy mennyire maradna ott a madár.
Az öreg tagjaink teljesen ellenzik az ötletet, azt mondják, hogy a jó genetikai adottságú vadfácánok mellé vétek lenne kivinni a tunya nevelt fácánokat, nem baj ha kevés a vadszaporulat, majd mi is össze húzzuk a nadrágszíjat és kevesebbet vadászunk a szezonban (biztos vagyok benne, hogy a kibocsátás tükrében a hatóság korlátozni fogja a vadászatok számát). Az állományt nem kell félteni, máskor is volt már ilyen, majd magukhoz térnek jövőre. Kímélni kell őket, meg a téli etetésre odafigyelni.
A kérdéses területeken az itatást meg tudjuk oldani (fúrott kút van), a takarmány se lenne gond, csak tényleg nem tudom, hogy jó lenne-e a kiváló adottságú törzsállománnyal összekavarni a nevelteket.

Üdv. bferi

Én sem javasolnám semmiféleképpen. Élőhelyfejlesztés, tudatos vadföld gazdálkodás és dúvad gazdálkodás. Véleményem szerint ez az egyetlen járható út a jó minőségű vadfácán állományhoz. Megannyi indok szól az ötlet ellen.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #628 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 06:34:30 »

Uraim!

A kihelyezett madarak közül NEM kötelező a tyúkot kilövöldözni!
Ezen miért nem gondolkodik el senki?
Mindenütt a fácán kihelyezés kapcsán csak a megtérülést, vissza vadászási rátát hallom, látom. Ha saját szórakozásra teszünk ki madarat, akkor az üzletnek a sutban kell maradnia..... Emelem :buba
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #629 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 09:16:06 »

"Mindenütt a fácán kihelyezés kapcsán csak a megtérülést, vissza vadászási rátát hallom, látom. ""

Szia Pista! Emelem

Szinte meg is adtad magadnak a választ.
Te is tudod, a társaságok nagy többségében visszavadásszák még az utolsó darabot is.Főleg ahol kevés a vadfácán.
Gondolom nem ismeretlen az a gyakorlat, ha még hiányzik pár darab a terítékből, és már nincs kedvük gyalogolni, irány a "fácánkert"! Szomorú Szomorú

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: