Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210672 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #585 Dátum: 2009. December 14. - 16:12:15 »

Nem, az enyém a bock volt...

A dupla itt kettőt jelent!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #586 Dátum: 2009. December 14. - 17:27:24 »

Nem vagyok én Rambo...  Vagy mégis? Fejvakarás 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #587 Dátum: 2009. December 17. - 00:25:57 »

Rövid történet Vadászokról, fácánokról, nyulakról s mindez a Párciumban (Bihar megye) esett meg.

Régi álmom vált valóra, amikor vadászati meghívást kaptam -egy barátommal együtt- Biharba (ideiglenesen román megszállás alatt lévő Magyar terület  Kacsint ). Ezelőtt 8-10 évvel gondolni sem mertem, hogy valaha is saját vadászpuskával lépem át a határt. Ha sok nem is, de legalább ennyi értelme van az EU -nak.  Vigyorog
Pénteken vágtam neki a nagy útnak, Wetzlar fedőnevű moderátorunkkal. Az út hosszú volt a határig és mi kíváncsian vártuk az átlépést. Láss csodát, 10 perc alatt gördülékenyen végeztünk. Jött, utunk nehezebb része: tájékozódás a furcsa nyelven írt útjelzőtáblák között. Szerencse, hogy mellettem ült a navigátorom, aki térkép alapján hamar elsajátította a román nyelvet! Igaz vagy 5 percig röhögtem, amikor közölte, hogy éppen Buduslău községen haladunk átfele, a kiejtése csodálatos volt... Nemkülönben, mikor végállomásunk helységnevét közölte, azt annyira anyanyelvi szinten ejtette ki, hogy hamar megtörtént a keresztelő és le is cseréltük fedőnevét Wetzlarról - Tăuteu -ra!
Megérkeztünk Vincze Lehel fórum-vadásztársunkhoz. A fogadtatás szívélyes és kedves volt. Lehelről tudni kell, hogy bármelyik kozmetikai céget megelőzi az általa, kökény levéből  készített magas alkoholtartalmú nedűvel, aminek nagy mennyiségű fogyasztása ritkán látott pirosságot fest orcánkra. Ennek a nedűnek a fogyasztását, azért nem szabad túlzásba vinni, mert ha netán találkozunk az arra csatangoló rómaiakkal és összepárosodunk velük (mint ahogy a dákok tették), kialakulhat egy újabb nép -sokszázéves kultúrával a háta mögött- és örök életükre farkastejet kell igyanak a gyerekeink...
Az este lezajlott, ettünk, ittunk s jókat beszélgettünk. Lehel közben mutatott egy képet, egy általa lőtt akkkkora kanról, hogy minden irigység nélkül megállapítottuk róla, amit mindenki sejt: ez csakis Photoshop varázslattal készülhetett.
Elérkezett a szombat reggel. Reggeli után irány a dimbes-dombos, váltakozó földművelésű határ. Ezen a napon négy puskával és egy hajtó fiúval kísértettük meg a szerencsét, a bokrászás nevű vadászati módon. Mivel igen kimagasló az ottani apróvad állomány (fácánnevelés kizárva!), sikerült elég sok pléh kakassal és nyúllal találkoznunk. Együtt örültünk egymás sikeres-szép lövéseinek és együtt röhögtünk az én aznapi lőtudásomon. Tăuteu hozta a formáját, de vendéglátóink is igen szépen apasztották az állományt. Jellemző a területre, hogy du. egy gazost hajtottunk s lám kipenderül előttem egy ollan 120kg -os forma kan, amit apró termete miatt a helyiek csak süldőnek hívnak... A nap végére szép teríték kerekedett: 18 fácánkakas, 4 nyúl, 1 szarka és egy mátyás. (Terítékfotó mellékelve)
Este ismét evés, némi beszélgetés és nem kevés „arcpír” magunkhoz vétele után könnyen álomra hajtottuk fejünket.
Vasárnap a vadásztársaság apróvadvadászatán vettünk részt. Szerencse, hogy az eligazításnál -ami romulusz nyelvén szólt- mellettem állt Tăuteu és szinkronban tolmácsolt, legalábbis a fácánkakas az biztos volt. Megkezdődött a hajtás, egyszerre -vonalban- elindultunk, majd 3-4 fős csoportokra bomlottunk, majd ismét együtt haladtunk. Mindjárt az elején sikerült úgy elhibáznom egy nyulat (duplára), hogy attól tartottam, folytatódik a tegnapi átok, de minekután megtudtam, hogy mennyit kell még menjünk, nem is voltam olyan szomorú emiatt. A nap folyamán többször is megtapasztaltuk, hogy milyen egy karneválnak a hangulata, talán csak a táncoslányok hiányoztak...  Vigyorog Disznóval ezen a napon ismét találkoztunk, ahogy az egy „apróvadas” területhez illik. A terítékből végül sikerült a tegnapinál eredményesebben kivenni a részem és örömömet csak fokozni tudta a kora délutáni szalonna-kolbász sütögetés. Táplálkozásunkat még egy rövid, de annál vidámabb hajtás követte és ezzel aznap vége is lett a vadászatnak. Sajnos erről a napról terítékfotó nem készült, mert ez arrafelé nem szokás. Az est folytatódott a már megszokott rend szerint, míg az „arcpír el nem altatott. Másnap reggel pedig hazafelé fordítottuk a szekerünk rúdját.

Összességében IGEN jól éreztem magam ezen a hétvégén, ott messze keleten, a Vincze család vendégfogadó szeretetében. Szeretném még egyszer megköszönni itt is a vadászatot, a vendéglátást és az Emberséget Vincze Lehelnek és kedves családjának!

U.i.: amennyiben kedves vándor, Bihar megye határon túli részein bolyongasz és netán rád kiált egy jámbor romulusz-ivadék a következőképpen: Drum bun (haldd: brum-brum), nem a közelgő medve veszélyre akarja felhívni a figyelmedet, hanem csak jó utat akar kívánni a maga sajátos nyelvén...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 18. - 21:04:14 írta wetzlar » Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Bandi
Vendég
« Új üzenet #588 Dátum: 2009. December 17. - 02:12:01 »

Csaba,Lehel,Wetzlar !  Igen
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #589 Dátum: 2009. December 17. - 08:14:58 »

Rövid történet Vadászokról, fácánokról, nyulakról s mindez a Párciumban (Bihar megye) esett meg...

U.i.: amennyiben kedves vándor, Bihar megye határon túli részein bolyongasz és netán rád kiált egy jámbor romulusz-ivadék a következőképpen: Drum bun (haldd: brum-brum), nem a közelgő medve veszélyre akarja felhívni a figyelmedet, hanem csak jó utat akar kívánni a maga sajátos nyelvén...

 Igen Piál

 :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #590 Dátum: 2009. December 17. - 10:20:53 »

 Igen Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #591 Dátum: 2009. December 17. - 10:48:04 »

Gratulálok!  Emelem Igen Taps
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #592 Dátum: 2009. December 17. - 11:08:08 »

Gratulálok Urak! Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #593 Dátum: 2009. December 17. - 11:29:01 »

Urak!
 Igen
Tauteu kapitány! Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #594 Dátum: 2009. December 17. - 12:22:39 »

Rövid történet Vadászokról, fácánokról, nyulakról s mindez a Párciumban (Bihar megye) esett meg.

Régi álmom vált valóra, amikor vadászati meghívást kaptam -egy barátommal együtt- Biharba (

Ez jó lehetett, elismerés a meghívóknak és Nektek is!
Gratuláció!  Emelem  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2009. December 17. - 13:09:31 »

Hát igen, símán vállalom a román nyelv tükörfordítását!
Naaaaaaaaaaaaagyon megy már nekem!  Ördög Bion

Az valós tény, hogy amikor közöltem Telek urammal, hogy Buduslau községben vagyunk, majdnem belefordultunk az árokba úgy elkezdett röhögni... Okos
Hiába, gyorsan kialakult a nyelvérzékem!  Bion

Lehel egy nagyszerű ember, csakúgy mint családja!  Kacsint
Nagyon jókat beszélgettünk, olyanokat ettünk, hogy mozdulni nem bírtunk...és az a "kökényital", no hát az megérne tényleg egy misét, kiváló nedű volt!!!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #596 Dátum: 2009. December 18. - 10:02:29 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #597 Dátum: 2009. December 18. - 21:56:18 »

 Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #598 Dátum: 2009. December 19. - 15:43:05 »

Ma igazi téli fácánvadászatban volt részünk a Baráti VT-nél, Győrújbaráton. A -10 fokos időben, pár centis hóban, befagyó orrlyukkal, bajuszra fagyó párával igen régen nem tapasztalt hangulatúvá tette a vadászatot. Az első két területen alig találtunk madarat, majd abban az erdősávban-árokparton ahol előtte kukorica volt, már szólt a puska. Vad madárról van szó, nics kihelyezett állomány. A leállók ismét kitettek magukért a vadászat felénél 2 róka utazott a Niva vadszállító rácsán. Aztán a következő 2 hajtásban esett még kettő. Végül kilenc puskával 9 kakakst, 4 rókát sikerült terítékre hozni. Igen jól éreztem magam, és szerintem mindenki. A gyönyörű hibázásokat takarja a feledés homálya  Taps Taps Taps

KIlenc kakas:


A rókákkal:


A csapat:


A képek telefonnal készültek, elnézést a gyenge minőségért.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #599 Dátum: 2009. December 20. - 10:03:58 »

 Vold !!

  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: