Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210704 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #540 Dátum: 2009. November 27. - 18:12:00 »

Lehet, hogy itten van a kutya elásva?

Hogy bőséges az ízeltlábútáplálék?
Valoszinu!
A kis csibek az elso tiz napban csak rovarokat tudnak megemeszteni, azok biztositjak szamukra a proteint.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #541 Dátum: 2009. November 27. - 18:25:08 »

Akkor ezek szerint mégsincs ott annyira sivataggá vegyszerezve minden.

A másik meg az lehet, hogy ilyet hogy lencse meg borsó itt nálunk csak elvétve hallasz. Kukorica, repce meg gabona orrvérzésig. Ami miatt októbertől májusig szinte sivatag a határ. Tarlók (a csatornapartokkal, útpartokkal egyetemben - hála neked eu  Rííí) beszántva, így aztán nem sok táplálékot ad a határ....
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #542 Dátum: 2009. November 27. - 18:50:51 »

Akkor ezek szerint mégsincs ott annyira sivataggá vegyszerezve minden.

A másik meg az lehet, hogy ilyet hogy lencse meg borsó itt nálunk csak elvétve hallasz. Kukorica, repce meg gabona orrvérzésig. Ami miatt októbertől májusig szinte sivatag a határ. Tarlók (a csatornapartokkal, útpartokkal egyetemben - hála neked eu  Rííí) beszántva, így aztán nem sok táplálékot ad a határ....


Ez egy elhagyott farmhaz terulete ahol megalltunk ebedelni. Termeszetesen ebed elott korbejartuk hatha... itt lottem az elso dublet... a magas fuben elg nehez volt megtalalni az elso madarat, nagyon jol alcazzak magukat.
A farmok kozotti utak mellet is kb 9m szelessegben vegig fu van.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #543 Dátum: 2009. November 27. - 19:53:13 »

Valoszinu!
A kis csibek az elso tiz napban csak rovarokat tudnak megemeszteni, azok biztositjak szamukra a proteint.
A rovarokból is csak a kitinpáncél nélkülieket.Sajnos ebből nagyon kevés van a határba.Ez a fő probléma.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #544 Dátum: 2009. November 29. - 19:28:56 »

A farmok kozotti utak mellet is kb 9m szelessegben vegig fu van.

Háháááááá!

Lassacskán kiderülnek a dolgok!  Bion

Nálunk ilyet, hogy az út mellett 9m szélességben fű legyen nem nagyon látsz...
Sőt még az utat is elszántják...  Rííí

Hála neked junijó... Nem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #545 Dátum: 2009. November 30. - 10:20:21 »

Szombaton nagy öröm ért, végre eljutottam egy fácánozásra. Az időjárás-előrejelzés már éjszakától esőt jósolt, de amikor felkeltem, még derült foltok is akadtak az égen. Reménykedtem, hogy talán néhány órás haladékot még kapunk, és akkor igazán nem szólok egy szót sem, ám ahogy elindultam, az eső is eleredt. A nagy szürke felhők teljesen összefüggő, zárt egységet alkottak, látszott, hogy ez nem egy rövid kis zápor lesz…
Ennek megfelelően, csak a hivatásos vadász jelent meg a gyülekezőnél, akivel aztán rövid töprengés után úgy döntöttünk, hogy nem vagyunk mi cukorból, egy kicsit körbenézünk, hátha akad valami…
Magam részéről leginkább abban bíztam, hogy majd Bella csak talál egy-két kakast, annyi meg elég is nekünk.
Jól számítottam, kutyám az első 10 percben két kakast is felpiszkált, és a második az aggatóra került. Ettől kezdve miattam eshetett az eső, ahogy akart, élveztem, hogy puskával a kezemben sétálhatok, nyugodtan, kellemesen beszélgetve, figyelve kutyám jó munkáját.
(Egy villanásra láttam egy visszatörő rókát is, de esélytelen voltam.)
Lementünk egészen a közeli halastó végéig, ahol récék is voltak. Itt már kijött az idény elejei forma, és a gyakorlás hiánya, egy récét és egy kakast csak megporolni tudtam…
Aztán elindulunk visszafelé, már teljesen és tökéletesen átázva. Kissé túlsúlyos és az utóbbi időkben mozgáshiányos kutyám csak mellettünk totyogott, elfáradt.
A tónak ezen az oldalán vannak a stégek, elég közel egymáshoz. Külön palló vezet be mindegyikhez, és ezek értelemszerűen kis foltokra tagolják a partmenti nádast, ami még szárazon kezdődik, de jócskán a vízbe nyúlik. Már nagyon közel jártunk a halőrházhoz (ez a tó elején van), amikor Bella szimatolni kezdett és egyre fokozott érdeklődést mutatva bement az egyik ilyen szobányi nádfoltba. András itt maradt, én pedig gyorsan visszaléptem a következő bejáróig, hogyha kel valami, ne zavarjuk egymást. Pár pillanatig nem történt semmi, de aztán megmozdult a szélben az egyik nádszál. Épp fel tudtam rántani a puskát, és már csúszott is át a bejárón egy szép róka…
Csoda-e, hogy ettől kezdve már az sem zavart, hogy az alsógatyámban is tocsog az eső?  Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #546 Dátum: 2009. November 30. - 10:22:45 »

Péter!

 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #547 Dátum: 2009. November 30. - 10:29:13 »

Szombaton nagy öröm ért, végre eljutottam egy fácánozásra.

Igen Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #548 Dátum: 2009. November 30. - 11:22:31 »

Pár pillanatig nem történt semmi, de aztán megmozdult a szélben az egyik nádszál. Épp fel tudtam rántani a puskát, és már csúszott is át a bejárón egy szép róka…
Csoda-e, hogy ettől kezdve már az sem zavart, hogy az alsógatyámban is tocsog az eső?  Vigyorog

 Emelem Gratula!

Szegény rókák nincsenek biztonságban Tőled  Ördög Ördög Ördög  Igen  Bion Bion
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #549 Dátum: 2009. November 30. - 11:52:41 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #550 Dátum: 2009. November 30. - 13:36:16 »

Kutyámat illeti a dicséret, én csak behúztam a kötelezőt... Vadász
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #551 Dátum: 2009. December 09. - 09:18:20 »

Azt hiszem ide kívánkozik ez az U.Pétertől kapott kép.
A fickó először volt fácán vadászaton és egy kannal akadt össze!





« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 15. - 15:12:37 írta Voldemort » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #552 Dátum: 2009. December 09. - 09:22:39 »

Hú elég csúnya sérülés !!
Szerintem a fickónak egy életre elvette az a kan a kedvét a vadászatól !! Ördög Ördög
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #553 Dátum: 2009. December 09. - 09:27:10 »

Azthiszem ezt ide kívánkozik.
A fickó először volt fácán vadászaton és egy kannal akadt össze!

Nem kis kan lehetett... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #554 Dátum: 2009. December 09. - 10:11:06 »

Pfuuuuuu, hirtelen, ahogy megláttam a képet, megnéztem volna az arcom. Szegény ember jól megjárta.  Szomorú Szomorú
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: