Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210701 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #420 Dátum: 2009. November 08. - 21:10:08 »

Gratulálok!
Ez nagyon jó eredmény, de azt a 9 tyúkot nyugodtan elengedhettétek volna! Az már nem oszt, nem szoroz a terítéken! Ha csak 3 költ közűlük jövőre, már van 30 vadfácánotok! Akárki akármit mond, a kibocsájtott tyúkok egy része bizony költ a következő évben!
Mi 13 év alatt háromszor neveltünk fácánt, utoljára 4-5 éve, de a tyúkot sosem lőttük és elég jó szaporulatunk van minden évben. Egyik évben kb. 30-40 kakast gyűrűztünk meg a neveltek közül és volt olyan, ami két vadászidényt túlélt és a harmadikban került terítékre!!!

Szia Fegbock!

A tyúkra mi is nagyon vigyázunk és az igazi vadtyúkokat óvjuk-védjük. Aki tévedésből tyúkot lő az egy liter pálinkára vagy láda sörre büntetjük.
De azt is tudnod kell, hogy a nevelőnk elég közel van a faluhoz, a nagyterítékű fácánvadászatunk már megtörtént, nincs értelme a maradékot ott tartogatni. Így is rengeteg vadunk van beszokva a faluba, ha jön a hó még több megy be a kertekbe, akkor már inkább mi hozzuk terítékre mint a légpuskás rabsicok. Ráadásul a nagyobb állományba könnyebben belecsaphat valami nyavalya. A nevelő környékén nem fogunk sok fácánt hagyni.
Én a nevelt fácánok továbbszaporítását sem preferálom. Láttam nevelt tyúkot következő évben össze-vissza tojni, nem készített fészket, nem tudott kotlatni. Persze lehet, hogy nem ez az általános, de ilyen elkorcsosulások előfordulhatnak.
Messze a nevelőtől gyönyörű a vad törzsállományunk. Itt soha nem lőttük a tyúkot és nem is fogjuk.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #421 Dátum: 2009. November 08. - 21:36:49 »

Ahová mi járunk mostanában ott is panaszkodnak a vadőrök, hogy a nevelt fácán állományuk tavaszra eltűnik. Azt mondják a nevelt fácán nem gallyaz fel , ezért minden "gyüttment" ragadozó könnyen elkapja. Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #422 Dátum: 2009. November 16. - 10:24:45 »

Sziasztok!
Nálunk (Dél-dunántúl, Mohácsi úttól délre) egyre gyérebb a fácánteríték. A szombati vadászaton 8 puskás 5 rókát, egy fácánt és egy nyulat lőtt.
Lassan róka és disznóhajtás lesz csak, fácán nem. Pedig: 20-30 évvel ezelőtt a 100-as nyúl és fácán teríték volt az általános. Aztán megjelentek a disznók a területen....
Az immunizálás óta a róka is rengeteg.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #423 Dátum: 2009. November 16. - 12:17:16 »

Sziasztok!
Nálunk (Dél-dunántúl, Mohácsi úttól délre) egyre gyérebb a fácánteríték. A szombati vadászaton 8 puskás 5 rókát, egy fácánt és egy nyulat lőtt.

Az eléggé elszomorító.
Nálunk szombaton a társasvadászaton az egyik brigádba 15 puskás volt és 4 nyúl és 6 fácánkakas esett. Róka egy se, pedig amit láttak, legalább 4, azok elmentek. Az egyik hajtásban egy bekerített gyümölcsöst hajtottunk és benne volt egy róka. Már amikor az elején elindultunk láttuk, hogy szalad a sorok között keresztbe, de még messze volt. Amikor már majdnem kiértünk, akkor aztán nagy pufogtatás lett, a róka pedig elment. Később az egyik idős elálló mesélte, hogy a róka átmászott előtte a kerítésen kb. 20 méterre és annyira meglepődött azon, hogy a róka átmászik a kerítésen, hogy elfelejtett rálőni, vagyis már csak miután átmászott a kerítésen azután lőtt rá.  Kacsint Meglepődött
A másik brigádba 14 puskás volt 6 nyúl, 7 fácánkakas és 3 róka esett.

Egész évben lőjük a rókát, hajtásban, egyéni lesvadászaton, kotorékozni is szokott a társaság, ennek ellenére van róka dögivel.

Üdv
K.Ádi     
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Steve
Vendég
« Új üzenet #424 Dátum: 2009. November 16. - 12:37:21 »

Az eléggé elszomorító.
Nálunk szombaton a társasvadászaton az egyik brigádba 15 puskás volt és 4 nyúl és 6 fácánkakas esett. Róka egy se, pedig amit láttak, legalább 4, azok elmentek. Az egyik hajtásban egy bekerített gyümölcsöst hajtottunk és benne volt egy róka. Már amikor az elején elindultunk láttuk, hogy szalad a sorok között keresztbe, de még messze volt. Amikor már majdnem kiértünk, akkor aztán nagy pufogtatás lett, a róka pedig elment. Később az egyik idős elálló mesélte, hogy a róka átmászott előtte a kerítésen kb. 20 méterre és annyira meglepődött azon, hogy a róka átmászik a kerítésen, hogy elfelejtett rálőni, vagyis már csak miután átmászott a kerítésen azután lőtt rá.  Kacsint Meglepődött
A másik brigádba 14 puskás volt 6 nyúl, 7 fácánkakas és 3 róka esett.

Egész évben lőjük a rókát, hajtásban, egyéni lesvadászaton, kotorékozni is szokott a társaság, ennek ellenére van róka dögivel.

Üdv
K.Ádi     
++
És lesz is ha  a szomszédok nem verik egész évben, nem ásnak kotorékot, nem csapdáznak, stb.....
Mi november elejéig 92 db rókát lőttün, fogtunk, ástunk. Nem nagyon látszik meg a róka állományon! Fejvakarás

Más...
Gyerekek! Én még ilyet bő 20 éves vadász életem során nem láttam....
Több esteben is, főleg mikor a nagyobb kukoricákat hajtottuk felrebbennt 32db tyúk meg 1(!) Meglepődött, azaz 1 db kakas!!!!! ???
Létezne olyan betegség ami a fácánoknál csak a hím ivarú egyedeket pusztítja???
Hát elég hihetetlenül hangzik.... Fejvakarás
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #425 Dátum: 2009. November 16. - 12:39:51 »

++
És lesz is ha  a szomszédok nem verik egész évben, nem ásnak kotorékot, nem csapdáznak, stb.....
Mi november elejéig 92 db rókát lőttün, fogtunk, ástunk. Nem nagyon látszik meg a róka állományon! Fejvakarás

Más...
Gyerekek! Én még ilyet bő 20 éves vadász életem során nem láttam....
Több esteben is, főleg mikor a nagyobb kukoricákat hajtottuk felrebbennt 32db tyúk meg 1(!) Meglepődött, azaz 1 db kakas!!!!! ???
Létezne olyan betegség ami a fácánoknál csak a hím ivarú egyedeket pusztítja???
Hát elég hihetetlenül hangzik.... Fejvakarás

"92 db rókát lőttün, fogtunk, ástunk. Nem nagyon látszik meg a róka állományon!"

Hogy lehet valaki ilyen szerencsés... Vállat von
Az egy Paradicsom...
 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #426 Dátum: 2009. November 16. - 12:46:38 »

"92 db rókát lőttün, fogtunk, ástunk. Nem nagyon látszik meg a róka állományon!"

Hogy lehet valaki ilyen szerencsés... Vállat von
Az egy Paradicsom...
 Ördög


A tökömet az.... Szomorú Vigyorog
Nem panaszkodom, azért legalább nyújt vadászatot a szerencsétlen homoki gyereknek is egész évben.... Vigyorog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #427 Dátum: 2009. November 16. - 12:49:48 »

A tökömet az.... Szomorú Vigyorog
Nem panaszkodom, azért legalább nyújt vadászatot a szerencsétlen homoki gyereknek is egész évben.... Vigyorog
Ne is panaszkodj...jó a terület.
Csak az a les lenne stabilabb... Ördög
Meg egy-két betonoszlop hídként.
Nagyon jó volt! Igen
Szerintem Pladány annak a vadászatnak is köszönheti a sikerét! Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #428 Dátum: 2009. November 16. - 13:05:03 »

A tökömet az.... Szomorú Vigyorog
Nem panaszkodom, azért legalább nyújt vadászatot a szerencsétlen homoki gyereknek is egész évben.... Vigyorog

Pistám!

Az előbbi táskás poénért ezt le kellene csapnom  Ördög Ördög Ördög, de nem teszem,   túl magas a labda. Wave
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #429 Dátum: 2009. November 16. - 14:28:13 »

Egyik öreg vadőr barátom mondása jut eszembe: Ha fácánt és nyulat akarsz a területen, a dúvadat tűzzel-vassal irtani kell!
Ő már bizonyított nálunk is és több szomszédos társaságba, három év elég, ha komolyan veszik a munkát és ha meg van a terület adottsága is, fel lehet fejleszteni jó apróvadasnak. Ja, disznó az csak váltóvadként fordul elő nálunk nagy ritkán.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #430 Dátum: 2009. November 16. - 14:37:30 »

Egyik öreg vadőr barátom mondása jut eszembe: Ha fácánt és nyulat akarsz a területen, a dúvadat tűzzel-vassal irtani kell!
Ő már bizonyított nálunk is és több szomszédos társaságba, három év elég, ha komolyan veszik a munkát és ha meg van a terület adottsága is, fel lehet fejleszteni jó apróvadasnak. Ja, disznó az csak váltóvadként fordul elő nálunk nagy ritkán.
"  Ja, disznó az csak váltóvadként fordul elő nálunk nagy ritkán. "
Ez azért ebből a szempontból nem mindegy...ha lenne disznó, három év is kevés lenne...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #431 Dátum: 2009. November 16. - 14:54:39 »

"Több esteben is, főleg mikor a nagyobb kukoricákat hajtottuk felrebbennt 32db tyúk meg 1(!) , azaz 1 db kakas!!!!!
Létezne olyan betegség ami a fácánoknál csak a hím ivarú egyedeket pusztítja??? "


Én még nem hallottam ilyen betegségről.
Ilyenkor nincs abba semmi, hogy a 32 tyúk mellett csak egy kakas volt. Majd tavasszal a dürgéskor nézd meg, amikor a háremek összeállnak.
Nem is baj ha nem marad tavaszra túl sok kakas a területen, mert a dürgéskor a kakasok jobban elcsatangolnak a tyúkoknál és így elvihetik magukkal a tyúkokat is. A kóborlást lehet csökkenteni ha az ivararányt megfelelően beállítják, azaz nem hagynak meg túl sok kakast (az öregek azt szokták mondani: "addig kell lőni a kakast amíg látjuk", tehát még akkor is marad a területen elég). Naposabb jó időben pedig a fácánok (különösen a fiatal kakasok) szívesen szétszélednek a takarásból a földekre, vetésekre, a csírázó búzát nagyon szeretik.

Sztem ebben az időben semmi furcsa nincs abban amit láttál, ilyenkor nem lehet elvárni, hogy 4-5 esetleg 6-7 tyúkkal rebbenjen fel egy kakas.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #432 Dátum: 2009. November 16. - 14:58:36 »

"  Ja, disznó az csak váltóvadként fordul elő nálunk nagy ritkán. "
Ez azért ebből a szempontból nem mindegy...ha lenne disznó, három év is kevés lenne...

Persze hogy nem mindegy. Itt a szőrmés-szárnyas kártevőkön van a hangsúly. Ahol a disznó állandóan jelen van, ott el kell dönteni akkor, hogy mire szeretnénk vadászni, vagy meg kell elégedni a kisebb apróvadas terítékkel...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Steve
Vendég
« Új üzenet #433 Dátum: 2009. November 16. - 15:17:19 »

"Több esteben is, főleg mikor a nagyobb kukoricákat hajtottuk felrebbennt 32db tyúk meg 1(!) , azaz 1 db kakas!!!!!
Létezne olyan betegség ami a fácánoknál csak a hím ivarú egyedeket pusztítja??? "


Én még nem hallottam ilyen betegségről.
Ilyenkor nincs abba semmi, hogy a 32 tyúk mellett csak egy kakas volt. Majd tavasszal a dürgéskor nézd meg, amikor a háremek összeállnak.
Nem is baj ha nem marad tavaszra túl sok kakas a területen, mert a dürgéskor a kakasok jobban elcsatangolnak a tyúkoknál és így elvihetik magukkal a tyúkokat is. A kóborlást lehet csökkenteni ha az ivararányt megfelelően beállítják, azaz nem hagynak meg túl sok kakast (az öregek azt szokták mondani: "addig kell lőni a kakast amíg látjuk", tehát még akkor is marad a területen elég). Naposabb jó időben pedig a fácánok (különösen a fiatal kakasok) szívesen szétszélednek a takarásból a földekre, vetésekre, a csírázó búzát nagyon szeretik.

Sztem ebben az időben semmi furcsa nincs abban amit láttál, ilyenkor nem lehet elvárni, hogy 4-5 esetleg 6-7 tyúkkal rebbenjen fel egy kakas.

Üdv. bferi

Hát értem én értem, de...
Az öregek állításai -sajnos- mára már nem állják meg a helyüket. Akár élőhely-, akár vadgazdálkodás tekintetében.
Novemberben -nálunk ez a szezon elejét jelenti- ne legyén már "optimális" ivararány a vadfácánoknál!!! Meglepődött
Ami meg komoly aggodalomra adhat okot az az, hogy a vetéseket szegélyező, vagy éppen átszelő gazos, nádas csatornákban sem leltünk arányaiban annyi "fiatal", napozásból behúzódott kakst ami ezt esetleg alátámasztaná!
Ami meg a másik oldala a történetnek, hogy a terítékre került kaksok kor szerinti megoszlása az előző évekhez képest valamivel jobb képet fest (kb. 1/4 öreg, 1/4 középkorú, 1/2 fiatal)! Természetesen ez nem ad átfogó képet az egész területre vonatkozóan, sőt még csak az első vadászatunk volt és az is a terület homoki részénének egyik terület részén.
De minden esetre fúrcsa... Fejvakarás Wave

Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2009. November 16. - 15:23:13 »

Ja és még valami eszembe jutott....
Emlékezem még azokra az időkre a 90-es évek elejéről, amikor 4-5 tyúkkal 10-12 kakas rebbent fel egy 30-40m2-es fél lábszárig érő gazosból. A terítéken a nap végén feküdt 150-200 kakas, meg 300-350 mezei nyúl kb. 60 vadásztól.... :'(
Igaz akkoriban ezekből a gazosokból kibaszott sok volt minden felé! Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: