Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210697 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #360 Dátum: 2009. Május 28. - 12:12:00 »

Szia Lajos!
Egyszerű nagy méretű műanyag csőből van az egész. A csőben van a táp, vagy a dara. A cső alján látszik három világos pont, ami nem más, mint három 12 mm furat. A csibe ahogy megcsipkedi a lukon keresztül a takarmányt, minimális mennyiség kihullik. Nagy részét a lukbók, kevesebbet a földről vesz fel. Nagyon gyorsan rájönnek a dolog nyitjára! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #361 Dátum: 2009. Május 28. - 12:32:30 »

Értem.
Azért kérdeztem, mert a kocák rákaptak a fácánetetőre.
Tavalyig az őzek ették meg az etetőben elhelyezett abrakot, akkor elfutott a méreg és beléceztem az elejét meg az oldalát.
Most a koca viszi rá a malacokat, akik beférnek a lécek résein.
A tököm tele van már, hogy mindig van, ami túljár az eszemen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #362 Dátum: 2009. Május 28. - 12:34:32 »

Ha műanyagcsőből csinálod, akkor az egy harapás a kocának  Bion
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #363 Dátum: 2009. Május 28. - 13:01:03 »

Nálunk,egyszer az elnök kitalálta,hogy csináljunk az őzeknek önetetőt.Hiába mondtam a vezetőségnek,hogy felesleges,dehát mind szakember.Van köztük kocsmáros,kádármester,tanár. Bion.A disznók egy hét alatt lerendezték az egészet. Bion
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #364 Dátum: 2009. Május 28. - 13:15:50 »

Idézet
Nálunk,egyszer az elnök kitalálta,hogy csináljunk az őzeknek önetetőt.Hiába mondtam a vezetőségnek,hogy felesleges,dehát mind szakember.Van köztük kocsmáros,kádármester,tanár. .A disznók egy hét alatt lerendezték az egészet.

Biztos, nem írták rá, hogy "ŐZETETŐ"!  Ördög
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #365 Dátum: 2009. Május 28. - 13:27:08 »

Biztos, nem írták rá, hogy "ŐZETETŐ"!  Ördög
Nevetni fogsz!! Bion
Rá volt irva,hogy Őzetető!Kérlek ne vidd el!
Igaz a disznókat nem tanitották meg olvasni.Betűztek volna nekik,de mindig elugrottak. Nyihi Nyihi
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #366 Dátum: 2009. Május 28. - 14:03:20 »

Idézet
Nevetni fogsz!!
Rá volt irva,hogy Őzetető!Kérlek ne vidd el!
Igaz a disznókat nem tanitották meg olvasni.Betűztek volna nekik,de mindig elugrottak. 

Hát tényleg nevetek!  Vigyorog

Ez úgy hangzik, hogy azért ne vigyék el, mert őzetető!
Pedig ha olyan akad rá, akinek megtetszik, az úgy is elviszi!
Így meg még azt is megtudja, hogy mi is ez!
Bár lehet, hogy még annyira se tudnak olvasni, mint a vaddisznók! Ők legalább azt tudják, hogy kaja van benne!  Bion
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #367 Dátum: 2009. Május 28. - 16:02:32 »

Lajos!

Ezt az etetőt inkább fácántelepeken használják.
De el tudom ugyan ezt képzelni 100-150 mm vascsőből is, ami egy 40 cm le van betonozva!  Természetesen akkor az etetőnyílások alatti részt le kell dugózni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #368 Dátum: 2009. Május 29. - 14:31:00 »

Lajos!

Ezt az etetőt inkább fácántelepeken használják.
De el tudom ugyan ezt képzelni 100-150 mm vascsőből is, ami egy 40 cm le van betonozva!  Természetesen akkor az etetőnyílások alatti részt le kell dugózni.

Disznó ellen szerintem megfelelne a tekercses fóliák belső csöve, falvastagsága legalább 5-7 mm és még kifúrni se egyszerű, csak jól leg kell ásni belőle, kb. 1 m, és egy ideig bírja.
Nekem ebből vannak a disznó etető csövein, igaz csak 8-10 l kukorica fér benne, de másnak nem képez értéket, ha kell valakinek akár tudok ingyé szerezni is, csak el kell jönni ért...

 Wave
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #369 Dátum: 2009. Június 10. - 09:19:26 »

Mér régóta nem jelentkeztem a fácán-projekttel, így gondoltam most leírom az eredményeket. A harminc kapott tojásból 1 hét után a lámpázáskor kiderült, hogy 5-ben nem indult meg a csíraképződés, majd a 2. lámpázáskor ki kellett szednem még 2db tojást. A maradék 23-ból összesen 17 csibe kelt ki. Az első nap, még a keltetőgépben elpusztult négy darab,amiből 2 a saját hülyeségem miatt(más tojások is voltak a gépben, amiket nem különítettem el elég alaposan, így a kikelő csibék bekeveredtek alájuk és agyonnyomta őket az automata forgatómű).

A megmaradt 13 csibe azóta már röpképessé fejlődött, nem győzöm összeszedegetni őket a pincében, mert minden etetéskor -amint egy kis rést látnak a doboz tetején- szabadlábra helyezik maguk. Ízlik nekik a felturbózott fürjtáp(aminek az alapja a fácán indító) és az almaecetes-tejsavbaktériumos innivaló -nőnek tőle, mint a gomba.

Nagyjából kész vagyunk a költözködéssel, így a következő nagy nekifutásra elkészítem a röpdéjüket is.Addigra már elég nagyok lesznek, hogy kitehessem őket a szabadba. Na, ezt a pillanatot várom már nagyon!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #370 Dátum: 2009. Június 10. - 12:22:43 »

Hát Gergő, további kitartást, és gratulálok az eredményedhez...

Mi lesz belőlük??? Leves.... Bion Bion

 Emelem
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #371 Dátum: 2009. Június 10. - 13:07:00 »

Mi lesz belőlük??? Leves.... Bion Bion

 Emelem

Köszönöm, de nem vagyok teljesen megelégedve magammal amiatt a kettő miatt. (A tojások magas terméketlenségét a házi keltető okozhatta.)

Ha minden jól megy, akkor tenyészalap és díszmadár lesz belőlük. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #372 Dátum: 2009. Június 10. - 20:59:31 »

.... és az almaecetes-tejsavbaktériumos innivaló -nőnek tőle, mint a gomba.

Na, köllött' nekünk okoskodni a balzsamecetes receptek miatt. Most már a nevelésnél locsolgatja vele Gergő a pecsenyét.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #373 Dátum: 2009. Június 11. - 00:51:10 »

Off.
Aztán a találkzón meg kárász meg pulykát kotyvaszt ez így ebben a formában pazarlás. Vigyorog
Naplózva

Láss a szimatoddal!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #374 Dátum: 2009. Június 12. - 10:22:02 »

Íme a madaraim Bion



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: